Страница 13 от 112 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 1679
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #181

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от petar250 Виж публикацията
    предложете някой телевизор до 55 инча да е с хубава картина
    55q9fn 55a1 55e8

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #182
    Здpaвeйтe, мoля зa cъвeт. Cпpял cъм ce нa 2 тeлeвизopa, мoля пoмoгнeтe ми в избopa. Щe ce глeдa пpeдимнo cпopт и филми. Ѕаmѕung 55МU6102 e eдиният, a дpyгият Ѕоnу Вrаvіа 55ХЕ7005. Aĸo пъĸ имa нeщo дpyгo дoбpo в тoя цeнoви диaпaзoн (1100 - 1300) ... пpeпopъчaйтe. Блaгoдapя пpeдвapитeлнo.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #183

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от visoskolov Виж публикацията
    Здpaвeйтe, мoля зa cъвeт. Cпpял cъм ce нa 2 тeлeвизopa, мoля пoмoгнeтe ми в избopa. Щe ce глeдa пpeдимнo cпopт и филми. Ѕаmѕung 55МU6102 e eдиният, a дpyгият Ѕоnу Вrаvіа 55ХЕ7005. Aĸo пъĸ имa нeщo дpyгo дoбpo в тoя цeнoви диaпaзoн (1100 - 1300) ... пpeпopъчaйтe. Блaгoдapя пpeдвapитeлнo.
    Темата е за OLED телевизори,тези за които питаш са entry level LED модели....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #184

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте,мисля да купя Олед,но в нета чета коментари за това прословуто прогаряне едни казват от нормално употреба няма как да се прогори екран,други твърдят че независимо как го ползваш прогаря.Знамче тук във форума има закупили такива телевизори,ако може те да споделят мнение имат ли такива проблеми.А иначе телевизора ще се ползва само за филми и сериали,телевизия не гледам.Филми гледам само блурей издания и ремукси,за това търся и качествена картина,в момента съм с SAMSUNG 48JU7500,да ли ще видя осезаема разлика.Преди пак имах SAMSUNG,само че D сериата и не останах доволен от JU сериата.

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #185

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Моят днес прави три месеца и нямам никакви бъгове на панела. Към коя марка се ориентира?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #186

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Румба,благодаря ти че откликна на молбата ми и сподели мнение за притежавания от теб телевизор.Lg 55C8,за този съм се наточил иго следя за промоция някаде,за малко го изпуснах в Emag беше паднал до 2700 с някакъв купон от непомня колко процента.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #187

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Alexi одобрява това.

  10. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #188

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    MicroLED?Телевизионната технология,
    която може да отрази смъртта на OLED
    .

    MicroLED има потенциала да поеме и превъзхожда OLED.Същите черни нива, но с по-голяма яркост, по-ниска консумация на енергия и по-дълъг живот
    MicroLED използва неорганичен материал. Това носи предимството на свръх ниски черни нива, точно като OLED, но с по-висока яркост на върха.
    MicroLED има някои прилики с OLED. С OLED, всеки пиксел е свой собствен източник на светлина, като може да се включва или изключва според нуждите, като осигурява невероятен контраст и не излъчва светлина върху околните пиксели. Ако пикселът OLED е изключен, тогава той е черен. Това не е само по-тъмен сянка от черно, тя е изключена и е чисто черно. MicroLED постига точно същите резултати, както и самостоятелно осветяващи пиксели.
    Въпреки това, докато OLED панелите се подобряват, техните пикови нива на яркост са ограничени в сравнение с текущите светодиоди (особено панелите QLED на Samsung). Яркостта не само определя колко добра е картината, но е основен фактор за ефективността на съдържанието на HDR (High Dynamic Range). MicroLED може да свети много по-ярко от OLED, с контрастно съотношение от 1 000 000: 1. Това е до 30 пъти по-ярко от сравнимите OLED телевизори.
    Това е благодарение на използвания неорганичен материал (галиев нитрид), който позволява на отделните RGB LED източници да стават по-ярки - и за по-дълго време. Ако OLED панелът е прекалено ярък за твърде дълго време, неговият органичен материал намалява. Това не е толкова голям проблем с неорганичния материал, който има по-дълъг живот.
    През юли 2018 г. президентът на компанията за визуални дисплеи на Han Jong-hee заяви, че компанията ще започне производство на MicroLED през септември 2018 г. и ще започне да продава телевизори MicroLED, предназначени за домашния луксозен пазар през 2019 г.като най малкия възможен размер ще бъде 55" с възможност за надграждане на допълнителни панели за по голям размер.
    Този пост е редактиран от maxim7; 16-09-18 в 13:41.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    5
    #189
    Koлeги, в мoмeнтa имa OЛEД нa ЛГC8 55" или 65" инчa нa paзcpoчeнo плaщaнe бeз ocĸъпявaнe.
    Жeнaтa нa 90 пpoцeнтa cъм я oбpaбoти чe ни тpябвa нoв пo_гoлям тeлeвизop. Имaм ЛEД ЛГ 47" oт 6гoдини и нe e мpъднaл, зa тoвa иcĸaм oтнoвo дa e ЛГ, нo тoзи път иcĸaм дa e OЛEД.
    Kaĸви cъвeти щe ми дaдeтe ĸoгaтo cъм нa мecтo в мaгaзинa.
    Toвa ĸoeтo знaм e oпpeдeлeнaтa cĸлoннocт нa oлeдa дa oтпeчaтвa изoбpaжeния въpxy мaтpицaтa.
    Taĸa чe ĸaĸвaтo и дa e пoмoщ щe миe oт пoлзa.
    Зaдължитeлнo ли e дa пpoбвaм тeлeвизopa в мaгaзинa и ĸaĸ?
    Aĸo ми oтĸaжaт пpoбa?
    Πoздpaви

  12. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #190

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Пристигна ми LG OLED55B8, който закупих за 2200лв на черен петък. Калибрирах си картината и съм много доволен. Операционната система е супер бърза и лесна за навигация.
    Избрах си ISF Bright Room настройката с олед светлина на 30, намалих зеления цвят на -25 при баланса на бялото (така ми изглежда по-правилно специално на моя панел).
    Намалих цветността на 40 за по натурален вид и няки други дребни настройки.
    Ъпскелинга е фантастичен, в сравнение с предишния ми Панасоник ЛЕД от 2013г. Яркоста е повече от достатъчна, при нужда, когато се гледа HDR.
    Движенията са прилични, като аз лично ползвам Trumotion 7,10, защото гледам 50хц кабелна на А1. За филми и youtube дори без интерполация, няма проблеми.

    Някой, ако има други въпроси ще споделям.
    Frost одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #191

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    tenatais
    В магазина, няма как да тестваш за неравномерност на панела. За това ти е нужно тъмно помещение.
    Според мен, е по-добре да го поръчаш през интернет с искане да е нова неразпечатана бройка. Още първата вечер го тестваш с 5 и 10% сива заливка за равномерност на панела.
    Ако е фрапиращо, го опаковаш и връщаш обратно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #192

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    tgn честито! Аз имам питане относно гледането под ъгъл. Ако пуснеш бял екран и гледаш отстрани бялото остава ли бяло или синее, зеленее, розовее...
    Имам телефон с олед панел на ЛГ и се наблюдава ефекта, който описах. При мен конкретно синее, но при панели на Самсунг съм виждал зелени и розови оттенъци.


    Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

  16. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #193

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не няма разлика под ъгъл.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #194

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    А 55c7v, имам възможност да го взема 2 употреба за около 1500 лв. Струва ли си според вас?

    Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

  18. Junior Member Аватара на Leo Rojas
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    66
    #195

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    не бих те посъветвал да купуваш ТВ без гаранция....особено ОЛЕД...
    ама ти си решаваш.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 112 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе