Страница 63 от 112 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1679
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #931

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    LG стана толкова добър в предотвратяването на изгаряне, че прави следващия ви OLED телевизор с 30% по-ярък. Ето как.
    Винсент попита всички водещи марки OLED телевизори, кои телевизори ще използват новия панел EX?
    Panasonic и Philips към момента на заснемане на това видео все още не са отговорили (веднага щом Винсент получи отговор от тях, той незабавно ще уведоми потребителите на своя канал за това).
    Sony отговори, че не разкрива подробности за панелните устройства.
    LG увери Винсент, че G2 и C2 ще използват най-модерния панел на LGD. И като се има предвид, че тези телевизори се продават с по-тесни рамки, аз (Vincent) мога да гарантирам 100%, че LG G2 и C2 ще разполагат с OLED EX панели.

    Braden Sheff
    преди 23 часа
    Sorry if I missed the point, but a majority of the change sounded like software (machine learning to improve algorithms) while the conclusion focused on hardware (the panel itself). Can the software portion of the improvements be rolled out to 2021 G1/Evo owners via firmware update? What are the odds of LG doing that?

    HDTVTest
    преди 23 часа
    @Braden Sheff: Unfortunately it's because of the software improvements (machine learning to predict OLED compensation) that hardware changes to the OLED panel (elimination of some sensing lines, resulting in higher aperture ratio) were made.



    тази година още един производител тръгна по пътя на Panasonic
    https://rog.asus.com/me-en/articles/...uq-and-pg48uq/
    Едно дизайнерско предизвикателство с OLED панелите е разсейването на топлината. Тъй като прекомерната топлина може да повлияе на живота на продукта, не е необичайно производителите на телевизори да ограничават нивата на яркост, за да поддържат работни температури около 60° C. Ние се възползвахме от нашия богат опит с охлаждане на дънни платки, графични карти и лаптопи, за да проектираме персонализирано решение за охлаждане за серията ROG Swift OLED. Големият персонализиран радиатор и внимателно планираното оформление на вътрешния въздушен поток увеличават максимално топлообмена, за да поддържат работните температури под 50° C. Тази термична височина позволява на тези монитори да предлагат пикова яркост от 900 нита*, като същевременно ограничават изгарянето за надеждна дългосрочна работа.
    Говори се че новият LG G2 ще има радиатор за разлика от C2

    83C1
    https://www.flickr.com/photos/569253...77720295470096
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-01-22 в 20:19.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #932

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Чета от известно време за олед/започнаха да ме болят очите от лед 7660/ та съм загледал А1 и B1. Основната разлика е 120/60 hz.Струват ли си тия 300лв. разлика ?

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #933

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Да питам има ли някой с LG C1, което няма изгорял /заседнал пиксел/ и според вас какъв е шанса да се падне бройка без такъв проблем ?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #934

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    iihtiandar
    Видима разлика има само ако гледаш спорт.

    kajos
    Нямам такъв телевизор, но от прочетеното във форумите, 80% от собствениците откриват от 2 до 8 проблемни пиксела. Останалите 20% или не ги виждат или не тестват за такива.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #935

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Питането ми беше основно за болките в очите - да , гледам доста спорт/стаята е тъмна спалня/ и се колебая дали да е тв с VA матрица или OLED. Четох доста , но така и не става ясно с VA ще дразни ли пак така зрението.Търсих таблици , но явно производителите не смятат за нужно да уточняват типа матрица - LCD и OLED, пък какво LCD.....Интересуват ме 55 и 65''.OLED е много пари и затова се интересувам за VA- черно , контраст , но дали ще е същото като IPS.Tа гледам LG , но там като че ли са само IPS. Питах в друга тема за това как да се разбере видът на матрицата.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #936

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Болките в очите и главоболието може да са причинени от:
    - използваният от телевизора PWM (широко импулсна модулация)
    - увеличената осветеност/яркост при гледане в затъмнено помещение
    - вредната синя светлина
    OLED са по-добри и в трите

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #937

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Интересно..Haier H65S9UG PRO е просто премаркиран SKYWORTH
    https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=...54:39578#39578


    https://www.haier.com/index.html
    https://www.haier-europe.com/bg_BG/

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #938

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    Питането ми беше основно за болките в очите - да , гледам доста спорт/стаята е тъмна спалня/ и се колебая дали да е тв с VA матрица или OLED. Четох доста , но така и не става ясно с VA ще дразни ли пак така зрението.Търсих таблици , но явно производителите не смятат за нужно да уточняват типа матрица - LCD и OLED, пък какво LCD.....Интересуват ме 55 и 65''.OLED е много пари и затова се интересувам за VA- черно , контраст , но дали ще е същото като IPS.Tа гледам LG , но там като че ли са само IPS. Питах в друга тема за това как да се разбере видът на матрицата.
    Филипс с амбилайт ти решава проблема.
    Вече дали ЛЕД или ОЛЕД си решаваш сам.
    karambam одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #939

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Чуденка -защо този https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-OLED/p/17083 е по -скъп от този
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-OLED/p/10296

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Филипс с амбилайт ти решава проблема.
    Вече дали ЛЕД или ОЛЕД си решаваш сам.
    Срещу тая марка имам особенно отношение.Пък и тоя амби нам кво си не е кой знае какво.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #940

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    Веротно заради по малкото внесено количество има по-малка отстъпка на едро.
    От двата вземи LG B1

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #941

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    Има 2 причини
    1. Гледаш цени на неправилно место.Бг юнаците май търсят балами.Освен това писах в други теми за Технополис,да не повтарям-абсолютно безхаберни са.
    https://edigital.bg/led-televizori/h...evizor-p886269
    Но и на правилното да си често някой е на промоция ,а другия не.
    2.Като единствен за сега производител на OLED матрици LG не е лесно да се победи в цените ,

    п.с. Сега си отварям пощата и виждам писмо от Емаг....
    Предвид закъснелия отговор на Вашето запитване желая да Ви информирам, че ще Ви бъде издаден ваучер за компенсация, който може да бъде приложен в последвала поръчка на платформата. До няколко дни ще бъде активен в клиентския Ви профил и на имейл адрес.
    Технполис не само ,че никаква компенсация(дори и да са те излъгали,а не закъснели),а изобщо няма да ти отговорят.
    Може да им задаваш въпроси и ''да чакаш от умрял писмо''

    Много потребители тука питат как са гаранциите в edigital.Мисля,че могат и сами да се сетят,че когато хората са коректни може да очакваш всичко да е така.Иначе въпреки доста над 10 покупки не ми се е налагало да пробвам.
    За това едните продават и в Австрия,а другите продължават да чакат балами(а ''другите'' са май всички бг вериги).
    Интересно до кога ще намират такива.
    Този пост е редактиран от inches9; 12-02-22 в 09:20.
    justify, berpan и koko007 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #942

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ако има притежател на Hisence , моля да сподели как се представя плеъра му - чете ли повечето кодеци , настройка субтитри и др.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #943

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Ако има притежател на Hisence , моля да сподели как се представя плеъра му - чете ли повечето кодеци , настройка субтитри и др.
    Има,ама не може да ти каже.Което съм гледал е добре,но съм гледал много малко на вилата,по скоро за проби,да не говорим,че отдавна за филми използвам изключително NETFLIX.
    А какво поддържа си го пише за всеки модел в display specificarion и (вероятно) на сайта на HISENCE.
    Ако не можеш да намериш нещо,питай конкретно.Мисля има колеги които се интересуват от тези неща.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #944

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Гледах на тези сайтове и на други места , но нищо не казват за плеъра. В display specificarion само споменават поддържаните формати. Интересува ме плеъра поддържа ли продължаване на филма от същото място , където си го спрял, може ли да се регулира големина и фон на субтитрите , коректно ли се показва енкодинга им , специално кирилизацията ? Такива неща...

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #945

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    За съжаление не мога да помогна.Не си спомням тези подробности,пък и не съм постояно там за проба.
    За кирилицата-от това което съм гледал нямаше проблем.
    Но мисля,че вече има телевизорите на много места ,можеш да си запишеш на флашка и да пробваш в магазина,Това поне е по-лесно,отколкото да прецениш качество на картината,контраст,което в магазин не става.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 112 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе