Страница 29 от 112 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #421

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    @gnf
    Не съм гледал настройки по сайтове и не знам дали ще помогна,но какво ми прави впечатление(но и никога не мога да гледам в режим кино,особенно за футбол,поне моя-LG B6 има режим спорт-който включвам за спорт,а филмите ми са на стандартен режим някакъв,различията са нещо такова:
    Backlight - 60<>80
    Brightness - 0<>40
    Sharpness - 30<>70
    Друго което съм забелязал е ,че LG -то има режим за щадене на очите(пиша по памет и името може да е друго),който ако го включа картината става по към червено(розово)/жълто и го държа изключен.
    Само,че малко е притеснително това ,че ти розовее в краищата ,а не целия екран,което с настройки едва ли до край може да се избегне,но може да е субективно(просто там да го виждаш повече).
    Ако искаш опитай с тези промени,а винаги може да си върнеш твоите.
    Успех.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #422

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    На бял фон е идентично с това:



    На жълт фон розовеенето също се откроява.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #423

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не съм сигурен,че през моя монитор мога да видя точно OLED тв,но аз не го виждам само в краищатапо-скоро ми се вижда малко повече в дясно).Пробвай с настройките които ти дадох(може би ти са подобни в стандартния режим) и може би малко да си поиграеш с намаление на цветовете,но това за всеки тв-р е специфично,зависи може би и от това как са настроени в завода,напр. 50 (наполовина)за едни фирми да е едно,за други друго.Струва ми се и, че някои засилват червеното.
    Ако излезе по-добре,опитай пак след това да снениш warm2 за да видиш разликите.

    Виж и тук:
    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%89%D0%B8.html
    Този пост е редактиран от cable; 04-05-19 в 19:19.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #424

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Да, в дясната част е преобладаващо.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #425

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Опиши проблема и прати снимки на представителството на Panasonic...да видим те какво ще ти отговорят.
    И тези постове бяха за Panasonic ТВ темата..

    ползваш тези настройки ?
    https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1528954870

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #426

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    hristoslav2, да, първо бях с тези настройки, но после ги промених с тези от видеото. Като че ли с тях има лека промяна в положителна посока. Честно казано засега май не ми се занимава с подобна процедура - обмяна на мейлове и снимки.

    П.С. Мисля, че сме в смисъла на темата и постовете не са спам. В крайна сметка се обсъждат въпроси/проблеми свързани с ОЛЕД телевизор .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #427

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Розовият тинт, показва, че може да има някакъв проблем с панела или неговото охлаждане, но ти си решаваш...

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #428

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    За ъщия проблем се споменаваше през 2017 г за първите amoled дисплеи на SGS8+. Подменили ги гаранционно всички, които розовеели по края. Описано е в андроид форума. Снимката на колегата много прилича на тях.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #429

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ако е проблем, който не трябва да се пренебрегва ще се предприемат мерки. Но как стои въпроса с евентуална подмяна? Кои настройки на картината са основателни за проблем с панела? Идват ли на място техници за констатиране на въпросното розовеене или трябва да разнасям ТВ с куриери по сервизи, което изобще не ми се ще да правя? Също така, да речем, че Технополис (май са единствените с унгарците от edigital внасящи ОЛЕД на Панасоник за България) нямат подходяща бройка за замяна, какво се прави? Все въпроси, на които ако има някой от форума да даде отговори ще бъда благодарен.

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #430

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ako e купен по интернет важи 14 дневния срок на връщане .... и си търсиш нов(или същия) доставчик наново за нова неотваряна бройка ... и всичко явно е на късмет ...
    Говоря принципно, но наистина не е нормално това розовеене на панел, чиито пиксели са самостоятелни единици, и не се очаква да има неравномерности характерни за всички тв-та с подсветка
    Тепърва нявлизам в материята и то защото възникна необходимост от купуване на OLED, иначе днес във връзка с новото ми проучване, реших да видя какъв "километраж съм навъртял" на моята Pnanasonic 46G30 плазма от 2011 г. - изумително е че без никакви ограничения в безпроблемното ползване до сега съм стигнал почти 18000 часа, и съм пропуснал една цяла ера в развитието на LEDLCD и OLED тв-тата ... и май не съжалявам
    Този пост е редактиран от georgebg; 05-05-19 в 00:26.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #431

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Веднъж вече беше подменен в този срок, но той изтече. Преди да го взема аз тествах тази бройка в магазина им и разликата с другия не беше голяма. Първият също имаше розов оттенък в двата края по вертикала, като преобладаващо в дясно, както и този. Ако това се води, като производствен проблем/дефект и имам основателни причини за рекламация бих я предприел. Само ме притеснява, че ако рекламацията бъде уважена, а няма друга бройка, която не е разпечатана, какво ще трябва да избирам?
    Всъщност, трябва ли наистина да ме притеснява това розовеене? Опасно ли е за панела и би ли довело за последващи по-фрапиращи проблеми?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #432

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Розовият тинт, показва, че може да има някакъв проблем с панела или неговото охлаждане, но ти си решаваш...
    Ами виж горния цитат. Христослав публикува доста информирани коментари, така че според мен си действай по гаранцията. А като дойде време за връщане на пари или подмяна ще му мислиш. Разбира се това моето мнение.

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #433

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    SONY ще си вземеш естествено.

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #434

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Той панела ще си работи, въпроса е че ако не отговаря на очакванията ти, и е възможно да убедиш продавача, че това е неприемлив дефект - просто си взимаш парите и продължаваш напред .. ето аз в съседната тема се чудя на какъв тв да се спра и поне според впечатленията ми досега (на хартия т.е. според ревюта) май няма голямо значение в този размер между трите избора LG Pana и Sony

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #435

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Rumb@, пристрастеността ми към Панасоник е много дълбока и не знам дали ще настъпи този момент

    Днес изгледах няколко мача по различни HD канали с различно качество на сигнала на дневна светлина и на тъмно. След направените последни настройки от видеото има промяна, която макар и малка в дадени моменти и канали (в зависимост от футболното първенство и стадион качеството на картината на зеления терен варира повече към положителна насока) е почти незабележима. Сигурен съм, че друг, който не знае за това няма да го забележи изобщо, а при мен е инстиктивно да търся недостатъка, когато гледам футбол . Ето, сега по Макс спорт 4 HD върви мач от MLS и трябва да се вгледам сериозно в "проблемните" зони, за да забележа едва доловимите разлики в еднородноста на тревното покритие.
    Като изключа футболните мачове на други предавания не се забелязва златисто-светло бронзовото отклонение в цветовете. Поради тази причина засега мисля да дам още шанс на телевизора щом няма да се развива към притеснителни стойности качеството на картината и работата на панела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 112 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе