Страница 28 от 112 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #406

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Затова само от Емаг. Колкото и да ми се иска да пазаравума от Български фирми се разубеждавам... От Техномаркет съм получавал 3 телевизора и трите бяха разопаковани. Последния беше легнал в буса не завързан и полу отворен, телевизора буквално се показваше от кашона, буса беше празен и телевизора се р азхождаше вътре. Само ми губиха времето...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #407

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Бях писал и преди, защо от технотата се купуват само батерии и самобръсначки, най-много ютии или вибратори, въпреки упреците на някои по-навътре в материята. Мога също така да обясня, защо не бива да се купуват определени детергенти и химикали от Кауфланд, но не искам пак да ме квалифицират като хейтър, поне не още.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #408

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Loreti Виж публикацията
    По две броики май в магазин едната е неразпечатана. На мен мисълта ми беше да се отиде лично до магазина.
    При онлайн нямам представа какво ще пратят и откъде ,предполагам от най-близкият магазин.
    При Panasonic наработените часове лесно могат да се видят от потребителското меню >системно меню > status 4 първите пет цифри трябва да са 00000.
    Аз бих лично бих прежалил сто лева да отида с един бус да го взема лично от физически магазин,заслужава си.
    Успех!
    gnf посъветвах те да отидеш на място да си го вземеш ,аз винаги купувам телевизори само от физически магазин и то след един час тестове.
    Сега са останали много малко бройки и рискът е голям, но за мен 9 часа са нищо ,освен ако не е бил в магазинен режим на максимална яркост със статично изображение. Погледай го няколко дена и ако не те устройва го връщай,можеш да пуснеш един път системата за поддръжка на панела за 90 минути ,тя ще оправи нещата ако има някакъв проблем с отпечатване,но само един защото износва панела и е превидена да се включва автоматично на 2000 часа.
    Имай предвид ,че телевизорът преди една година струваше над 7000 лева и новите модели ще са с подобни цени.
    Пожелавам ти да направиш правилен избор !
    Този пост е редактиран от Loreti; 17-04-19 в 12:24.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #409

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    малко извън темата, но ще ви даде някаква представа..

    Jack Krauser одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #410

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    >Loreti
    Това 9 часа статично изображение си мисля,че няма как да стане,може би на една и съща програма с лого.Но повечето програми махат логото на рекламите и в магазина трябва да са малоумни да го оставят на такава(напр. AXN...май не маха).А когато оставя моя B6 на статично изображение(при спиране на филм на пауза напр.)бързо,след около 5 мин. се включва нещо като screensaver-хаотично движение на няколко точки в/у екрана.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #411

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    И какво излиза, че на оледите още след 10 дена нон-стоп работа започва отпечатване на образа.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #412

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ами най-голямата екстра преди време беше плоския екран , сега е кривия ....

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #413

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И какво излиза, че на оледите още след 10 дена нон-стоп работа започва отпечатване на образа.
    Умишлено пропускаш 10 дена постоянна денонощна работа на статично изображение - при това на стар евтин вариант на OLED панел.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #414

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И какво излиза, че на оледите още след 10 дена нон-стоп работа започва отпечатване на образа.
    А за същото време ''нон стоп''работа какво ще стане с LED-ите?Ако човек иска да счупи нещо едва ли някой може да му попречи.Ако не може за 10 ще опита за 20.
    Тук се сетих за един истински случай.Един приятел женен за рускиня и я питаме-Можеш ли да изпиеш голяма водна чаша водка на екс?
    -На раз не могу,на два
    Я постараюсь.
    Този пост е редактиран от cable; 21-04-19 в 21:26.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #415

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И какво излиза, че на оледите още след 10 дена нон-стоп работа започва отпечатване на образа.
    Джак, имах едни китайски LED крушки от "крушки ком", които почерняха за няма и 10 часа. А уж били за 50 000. Въпрос на отвеждане на топлината. Така че всичко е въпрос на качествено изпълнение.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #416

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Умишлено пропускаш 10 дена постоянна денонощна работа на статично изображение - при това на стар евтин вариант на OLED панел.
    10 дена са 240 часа. А дали е прекъсната или непрекъсната работа на дисплея няма голямо значение. Щом след 240 часа работа оледовете почват да деградират - не ми ги хвали.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #417

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не си прави прибързани умозаключения на базата на нещо близко...Това са нискокачествени дисплеи, с евтини компоненти и без системи за почистване.
    Rumb@ta одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #418

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    При статично изображение има и то много голямо значение дали работата е прекъсната или непрекъсната.Друг е въпроса,че това трудно би могло да се случи,както обясних в предния си пост.Може би в тестовете на SAMSUNG,защото виждат,че всички производители и потребители се насочват натам,Тук разбира се нямам впредвид българските.
    Не знам като е толкова лошо според тях защо пък правят gsm-те с OLED дисплей.По тази логика,бързо да се развалят и да се търсят новите
    .
    SteFanoV29 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #419

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И какво излиза, че на оледите още след 10 дена нон-стоп работа започва отпечатване на образа.
    Нон-стоп работа на статично изображение, да, иначе нищо близко до реалността.

    ОЛЕД дисплеите са наслада за окото, другото е "мрън-мрън, ама ако оставя бтв 10 дни без да изключа телевизора, ще се отпечата логото"

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #420

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Loreti Виж публикацията
    gnf посъветвах те да отидеш на място да си го вземеш ,аз винаги купувам телевизори само от физически магазин и то след един час тестове.
    Сега са останали много малко бройки и рискът е голям, но за мен 9 часа са нищо ,освен ако не е бил в магазинен режим на максимална яркост със статично изображение. Погледай го няколко дена и ако не те устройва го връщай,можеш да пуснеш един път системата за поддръжка на панела за 90 минути ,тя ще оправи нещата ако има някакъв проблем с отпечатване,но само един защото износва панела и е превидена да се включва автоматично на 2000 часа.
    Имай предвид ,че телевизорът преди една година струваше над 7000 лева и новите модели ще са с подобни цени.
    Пожелавам ти да направиш правилен избор !
    Чак сега намирам време да драсна няколко реда за казуса с Панасоника.
    След един телефонен разговор проблема с поръчката беше решен, но трябваше да чакам 7 дена да доставят неразпечатан ТВ в най-близкия град до моя с магазин на Технополис.
    От картината съм очарован особено, когато му се подаде 4К Ultra HD сигнал. Не мога да отлепя поглед от изяществото на убийствената красота открила се пред очите ми! Само не знам, какво да правя или по-скоро, какви настройки на картината да задам, за да избегна розовеещия оттенък на бял фон по вертикала в двата края на телевизора? Гледам изключително много футбол и тогава този "ефект" се откроява най-много на зеления терен. Точно в тези зони тревата не е зелена, а леко бронзова. Пробвах тези настройки отдолу, но ми е прекалено силен контраста и на някои от SD каналите на А1 качеството на картината спада още повече. Сменях цветовата температура на Неутрална, Студена 1 и Студена 2, но разликата беше почти незабележима, а и тогава цветовете стават прекалено студени и неестествени. Затова се върнах на профил Кино и настройки на 50. Дайте предложения за калибрация така, че да се намали въпросният недостатък.

    • Group Setting Value
    • Picture
    • Profile - Professional 1
    • Backlight - 60
    • Contrast - 90
    • Brightness - 0
    • Sharpness - 30
    • Color - 50
    • Tint - 0
    • Color temp - Warm 2
    • Vivid color - Off
    • Adaptive backlight - Fra
    • Ambient sensor - On / Off
    • Noise reduction - Off
    • MPEG Remaster - Off
    • Resolution Remaster - Off
    • Dynamic Range Remaster - Off
    • Intelligent Frame Control - Off
    • Advanced Contrast control - Off
    • Color Gamut - Normal
    • Screen settings
    • 16:9 Overscan - Off
    • Pixelorbiter - On
    • White Balance
    • R-Gain - -4
    • G-Gain - +1
    • B-Gain - 0
    • R-Cutoff - 0
    • G-Cutoff - 0
    • B-Cutoff - 0


    Сега пробвах калибрацията от видето и на светло изглежда добре, ще видя довечера на затъмнена стая как ще е

    Panasonic FZ800/FZ950 4K UHD OLED TV picture settings and tips

    Този пост е редактиран от gnf; 04-05-19 в 16:50.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 112 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе