Страница 33 от 112 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 1679
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    46
    #481

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз четох, че било от самата технология и на който и телевизор да я сложиш е все тая, защото проблема идвал от нещо свързано от бързото опресняване на пикселите, и аз не разбрах точно...

  2.  
     
  3. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #482
    Цитат Първоначално публикувано от gen66 Виж публикацията
    Аз четох, че било от самата технология и на който и телевизор да я сложиш е все тая, защото проблема идвал от нещо свързано от бързото опресняване на пикселите, и аз не разбрах точно...
    Проблема идва от това ,че наистина панела е бърз и прехода от един кадър в друг става мигновено и се отчита от нашето зрение , lcd тата от своя страна са бавни и преходите от кадър в кадър стават замазани, което създава илюзията за гладко движение . Не бих се разсърдил на повече 60f+ съдържание . Надявам се съм обяснил правилно , поправете ме ако греша .


    Иначе от 3 дена съм горд собственик на 55C8 , определено 50w805 се представя по-добре на нова телевизия и SD сигнал като цяло но разликата в HD каналите е коренна . И хората които казват ,че OLEDите са тъмни трябва да се прегледат , когато ко пуснах за сефте ... на стандартен режим ми извади очите .
    gen66 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    46
    #483

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз точно на 55c8 се бях навил и като се зачетох и като видях как насича на определни сцени на 24p и като се вземе предвид и евентуален burn in до 1-2 години и направо си се отказах....май пак ще поръчам sony f9005 55inch.
    Но аз много мразя soap opera ефекта и изключвам всякакви motion функции и като главно гледам netflix на 24p ще е проблем с това леко насичане, особено като го знам, само това ще виждам

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #484

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Точно пък нетфликс и насичане, не мисля. Прекалено много се вглъбявате в дреболии. Stutter се усеща само на slow panning сцени и то пак рядко. От 5 месеца съм с 55B8 и не съм имал проблем, освен когато каствам картина от телефона на тв-то, тогава вече си личи мигновеният response time. За справка, на телевизора се гледа почти всичко - netflix, hbo, uhd remux на филми, сериали, ефирна тв, спортни канали.

  6. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #485
    Цитат Първоначално публикувано от gen66 Виж публикацията
    Аз точно на 55c8 се бях навил и като се зачетох и като видях как насича на определни сцени на 24p и като се вземе предвид и евентуален burn in до 1-2 години и направо си се отказах....май пак ще поръчам sony f9005 55inch.
    Но аз много мразя soap opera ефекта и изключвам всякакви motion функции и като главно гледам netflix на 24p ще е проблем с това леко насичане, особено като го знам, само това ще виждам
    Качи си 1 филм и иди в някой магазин където го имат наличен пуснете го и тогава прецени , важно е обаче да го пуснете и на 55xf9005 (едно ,че ще видиш разликата олед/лсд ,другото е че ще прецениш дали мазаляка от лсд ти допада повече) Вече бърнин-а си е въпрос на това как и какво се гледа , аз прецених ,че не важи за мен :D
    BTW , продадох 55а1е на 10к часа , грам нагар нямаше !
    Loreti одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #486

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте .Предстои ми покупка на тв за около 2200 2300.Виждам че за тези пари вече има олед LG B8 но съм притеснен от прогарянето на екрана.Предполагам че е нисък клас олед и как се справя с картината?Някой от вас имал ли е проблем с прогаряне на екрана на този модел?Какво ще ме посъветвате олед или да избирам някои лед и да не треперя за прогаряне?Телевизора ще е за родителите ми а те повечето време гледат бтв и нова и предполагам че това ще окаже неблагоприятно действие на оледа

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #487

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Има и C8, но по-добре го вземи за себе си, а на тях им дай твоето LCD
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...c8-p406501071/

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #488

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Сега видях че в тестовете Б със С нямат разлика в картината.В какво се изразява разликата на 2 та модела освен че единия е по нов модел?Искаше ми се да го видя в магазин а да не е през нета..От Бургас съм и тук нямаме много опции за добра цена на С.Също има ли хора от форума които имат проблем с прогарянето ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #489

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ами аз си купих B7 преди година и 2-3 месеца и го ползвам главно за гейминг (ps4 pro, xbox one s) и нямам никакви прогаряния даже нямам времено отпечатване на статични елементи само 1-2 пъти в началото като го купих още. Предпазните мерки, които съм взел са : да го изключвам или да му пускам нещо да върти от нетфликс като ставам да правя нещо и след като играя 2-3-4 часа му пускам 1-2 епизода от нетлифкс преди да го изключа да се въртят, дори не ги гледам. Според мен ако се върти съдържанието редовно е много трудно да се прогори.
    sasho1bs одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #490

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Изчетох света за това прогаряне и не знам колко клипа изгледах от тубата. Не вярвам при нормална употреба да се появи някога. Аз си купих B8 модела и съм доста доволен. Като единствен недостатък бих казах че на футбол , топката ми премигва като я ритнат по сериозно. Разбрах как да го махна но пък сякаш качеството на картината ми се прецаква леко тогава. Аз не гледам почти спорт и не ми е проблем, но е хубаво да се знае. Може да изглежда като подвеждане от моя страна понеже никъде в ревютата не го споделиха това а всички правят приблизително еднакви настройки на картината. А именно след като си ги направих се почви това насичане на топката. За всичко останало телевизора е просто чуден. Да не говорим за 4к content от Youtube. За нормална кабеларка мобе би няма смисъл. Нова телевизия ми е на едни квадрати ... чак не се трае, но какво да се прави.
    sasho1bs и Дапитамнещо харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #491

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз затова си го преместих в спалнята, където нямам телевизия и си направих гейминг руум Няма смисъл на такъв телевизор да се гледа нашата телевизия

    - - - - - - - - - -

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #492

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Сега видях че в тестовете Б със С нямат разлика в картината.В какво се изразява разликата на 2 та модела освен че единия е по нов модел?Искаше ми се да го видя в магазин а да не е през нета..От Бургас съм и тук нямаме много опции за добра цена на С.Също има ли хора от форума които имат проблем с прогарянето ?
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    В дизайна, яркостта, опциите за настройки на картина, възможностите за калибрация, аудио секцията

    https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:22744:6180#6180
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-07-19 в 16:19.
    Loreti и sasho1bs харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #493

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Сега видях че в тестовете Б със С нямат разлика в картината.В какво се изразява разликата на 2 та модела освен че единия е по нов модел?Искаше ми се да го видя в магазин а да не е през нета..От Бургас съм и тук нямаме много опции за добра цена на С.Също има ли хора от форума които имат проблем с прогарянето ?
    Освен посочените разлики от Hristoslav2 другата е ,че LGB8 e с процесор Alpa 7 - 2017г. ,a LGC8 e с Alpha 9 - 2018г.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #494

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте, вчера пуснах заливки и на повечето от цветовете се появяват вертикални линии. Докато играя игри или гледам някакви филми почти никога не ги забелязвам, но понякога се забелязват. Въпросът ми е това дефект ли е и подлежи ли на поправяне гаранционно ? За LG B7 става въпрос

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #495

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Нужни са снимки, за да се прецени до каква степен е нарушена хомогеността на дисплея - колко е голяма разликата в яркостта в отделните области и доколко тя ще повлияе на картината.
    Качи две снимки - на 5% и ако може на 2-3% сиво=

    Пиши с какво си снимал и при какви настройки.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-08-19 в 10:18.
    Дапитамнещо одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 112 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе