Страница 51 от 112 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    22
    #751

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Малко впечатления от употребата на един Philips 55OLED754.
    Като за начало след доста чудене реших, че ако преглътна операционната система на филипса - ОЛЕД картина си заслужава пред хубав Full Array LCD (с добър OS) на същата цена. Времето ще покаже дали изборът е бил правилен.

    От употребата до момента не съжалявам за избора. Даже съм изненадан колко добра картина вади с Виваком HD каналите. Upscaling-ът е на наистина добро ниво.
    Операционната не е андроид а техният скопен SaphiOS, което всъщност преживявам доста леко, защото и без това функциите, които търся в 1 телевизор са най-базовите (Media server връзка, ютуб, миракаст и подобни основни неща). Ако нещо ми липсва - имам вързан PS4 и хромкаст, но като цяло освен за спотифай за друго не ги ползвам.

    Няма много инфо за този телевизор в нета, до колкото знам панелът е на LG, съответно имайки предвид цената - не е най-новият панел. Въпреки това разликата спрямо QLED/Triluminos/QuantumDot е осезаема. Има си стандартни механизми за превенция на pixel burn-in - скрийн сейвър след 2-3 мин статична картина, функция clear residual image, както и Screen-shift.

    П.П. Очакванията ми за Ambilight бяха, че е само парти трик и гимик екстра... но пък то взе, че ми хареса и не съм го спирал след лека настройка :D
    Този пост е редактиран от Drago9205; 14-05-20 в 12:19.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #752

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    И аз там някъде 20-30 isf dark room.

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #753

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    22
    #754

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    В момента в ЕМАГ предлагат LG 55B9 на 2100 пари (12% намаление). Сякаш е добра оферта.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    8
    #755

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте,
    Имам LG OLED65E6V-Z от 2017-та. 7310 часа ползван. Картината е супер както може да се очаква от OLED.
    Проблема е, че има жестоки burn-in. Ясно прогорели лога на почти всички телевизии, сенки от банери и субтитри.
    Много ме дразни вече.
    Някой знае ли как са новите LG OLED който продават сега.
    Burn-in съществува ли още като дефект в тях?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от lisper; 20-02-21 в 11:50.

  7. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #756

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    колега, не си ли пускаше там процедурите за почистване на екрана?
    Или въпреки тях е станало това?

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    8
    #757

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Пускал съм процедура за почистване на шума в екрана като сетя. То май и автоматично я пуска. Смяна на екрана също е активиран.
    Имам сто годишна плазма Panasonic. Там също има Burn-in, но се виждат много трудно на сиво-черен екран и в пълна тъмнина. На OLED-а бърн-ина се вижда ясно на почти всякъкъв фон.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #758

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Освен да пишеш на Лг, евентуално ако подменят панела на добра воля друго май няма какво да се направи. Иначе и новите оледи имат потенциалния риск от бърн ин, но е много по-трудно да се случи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #759

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Реших да споделя моя опит с B7-цата ми, която стана на 3 години вече Ползвам го само за филми/сериали от стрийминг платформите и конзолен гейминг. Не съм някакъв хардкор геймър, че да играя една и съща игра хиляди часове, но със сигурност имам по 200+ часа на няколко игри. Бях чел, че прогарянето може да се случи по-бързо ако се играе в hdr режим, но от половин година горе долу играя само на hdr с oled light на 100 и да чукна на дърво за сега няма проблеми. Пуснах му малко заливки и това излезе. Някой ако знае как мога да вляза в сервизното меню и да видя наработените часове ще бъда благодарен да сподели
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #760

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #761

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Reviews of the Week

    LG B1 OLED е отличен телевизор. Той седи до LG C1 OLEDв гамата на LG за 2021 г., така че има много от същите функции, с различен процесор. Това е доста стандартно за OLED, тъй като осигурява същото изключително качество на картината, с което са известни.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b1-oled

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    21
    #762

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Да попитам и аз за един нов oled 65c1, хубава картина, но забелязва се на бял и сив фон в ляво вертикално червенее леко, като лента 2-3см.Дразни като се пусне браузър или нещо сиво.В момента нямам снимка.Какво ще кажете за това или да се връща докато е на 2 дена.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    39
    #763

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Връщай.

  17. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #764

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #765

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от wassl Виж публикацията
    Да попитам и аз за един нов oled 65c1, хубава картина, но забелязва се на бял и сив фон в ляво вертикално червенее леко, като лента 2-3см.Дразни като се пусне браузър или нещо сиво.В момента нямам снимка.Какво ще кажете за това или да се връща докато е на 2 дена.
    След моите проблеми с два С1 и прочетеното току що, вече започвам да се убеждавам, че има различни качества партиди за Източна Европа и останалия свят:-) Трудно ще се убедя в противното.
    Факт, че на черни петъци цената на С1 стигна до 1900 лева при 55 и на 2550 лева при 65 инча ме кара да си мисля, че съм прав.
    Осъзнавам, че и при тази ритейл "промо" цена, търговеца отново не е загуба.

    Дано греша и не съм прав. Или просто ние сме прекалено малка извадка (с колегата) за да формираме извод. Не съм ровил в международните форуми да видя там какви са оплакванията.
    Още на опаковката и на двата които минаха през мен ми направи впечатление, че рекламните лога на част от технологиите в ТВ са черно бели. Отдадох го на cost cutting политика. Но, на всички unboxing ревюта обаче, които съм гледал, въпросните лог-а са цветни на кашоните.

    Дано наистина греша...

    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе