Страница 49 от 112 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #721

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    По всичко изглежда, че LG C9 е оптималният избор (а ако може да се вярва на тази публикация, вече и с работеща Freesync). Но явно и търговците се усетиха и в рамките на има-няма седмица и половина, цената му скочи драстично. Най-ниската оферта доскоро беше при унгарците (Extreme Digital) - 2283 лв. за 55 инчовия. Сега виждам, че вече е с 1000 лв. отгоре. В същото време, цената за същия размер на екрана в Унгария и Румъния е съответно 2191,89 лв. и 2337,60 лв. Е няма такава спекула. Явно според тях ние сме с най-голяма покупателна способност.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #722

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    +1 за C9 , бест селъра за годината .
    Аз не разбрах с B9 какво стана, преди половин година като си купувах телевизор, той се очертаваше като бестселър, ама спряха да го произвеждат ли, какво? Или просто цена им с C9 много се доближи?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от meleager Виж публикацията
    Най-ниската оферта доскоро беше при унгарците (Extreme Digital) - 2283 лв. за 55 инчовия. Сега виждам, че вече е с 1000 лв. отгоре.
    Унгарците така си варират с цените, за да могат да ти го пуснат примерно след седмица с 35% отстъпка. Виж че в момента се стига до абсурдния момент разликата между 55 и 65 инча да е 200лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    42
    #723

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ми В9 беше по принцип оферта когато се въртеше около 2 бона. И бая хора си го накупиха и съответно БГ търговците и на него му дигнаха цената...сега дори на места е по-скъп от С9 ?!
    Интересно че само в БГ има такава флуктуация на цените. На запад масово се приготвят за продажби на СХ/ВХ серията и свалят малко по-малко цените на старите, но постояно.
    Само в БГ не важат никакви пазарни закони за съжаление...

    Изпратено от моят RNE-L01 с помощта на Tapatalk

  5. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #724
    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Аз не разбрах с B9 какво стана, преди половин година като си купувах телевизор, той се очертаваше като бестселър, ама спряха да го произвеждат ли, какво? Или просто цена им с C9 много се доближи?

    - - - - - - - - - -


    Унгарците така си варират с цените, за да могат да ти го пуснат примерно след седмица с 35% отстъпка. Виж че в момента се стига до абсурдния момент разликата между 55 и 65 инча да е 200лв.
    Не помня B серията да е минавала по продажби C серията може би 17 моделите но от тогава насам C то си е бестселъра може би защото са на подобна цена .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    22
    #725

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте,

    Бях се насочил към Сори 55XF9005, доста добри отзиви четох имам роднина с такъв и като цяло ми допадна.
    Обачее вчера видях, че на 2-3 места се предлага следният ОЛЕД филипс пак за около парите на Сори-то: 55OLED754 и общо взето се разколебах дали филипса няма да е по-добрият избор в този диапазон до 2000 лева. Някой сп реки впечатления от него? Само за сафи-то прочетох лоши отзиви като ОС, но надали ще е фатално за мен.

    Няколко допълнения - смарт функциите не са ми голям приоритет. Имам и хромкаст в случай, че нещо ми липса.
    Като употреба ще е смесена - телевизия, филми и малко плейстейшън. Като този тип разнообразна употреба за ОЛЕД-ите мисля, че е добре.

  7. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #726

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Скоро гледах посочения на SD/нещо като HD сигнал и изобщо не съм впечатлен . Ако се набляга на 4к съдържание съм сигурен че ще е ок но не и по надолу .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #727

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    А някой да сподели как изглеждат старите филми (заснети преди дигиталната ера) на OLED? Чета противоречиви мнения из чуждите форуми.

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #728

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз гледам всякакви филми и всичките изглеждат добре, не съм видял някакъв проблем или странност. Друг е въпросът ако те дразни зърнестият ефект, характерен най-вече за филми, които са заснети на лента.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #729

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от meleager Виж публикацията
    А някой да сподели как изглеждат старите филми (заснети преди дигиталната ера) на OLED? Чета противоречиви мнения из чуждите форуми.
    Изглеждат такива каквито са...Тв-ра не може да ги направи по-добре изглеждащи.На OLED са си по-добре,поради контраста.Друг е въпроса ,ако те дразни ,че имаш слъп тв-р и искаш всичко да иаглежда както трябва.Няма как.Дори и в новите има разлика,различна техника на снимане,осветление и квото си искаш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #730

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Аз гледам всякакви филми и всичките изглеждат добре, не съм видял някакъв проблем или странност. Друг е въпросът ако те дразни зърнестият ефект, характерен най-вече за филми, които са заснети на лента.
    Значи всичко е наред. Мислех си, да не би в опит да "подобрят" качеството на записите от старите ленти, да замазват с някаква дигитална баданарка. Именно зърнестият ефект е част от магията на киното и на мен лично много си ми харесва; не бих искал да се изгуби ако си купя OLED. Накрая ще се наканя да отида до магазина с външен хард и няколко класики, за да ги видя наживо. Не се решавам, защото с тези проклети маски не се стои вътре.
    Този пост е редактиран от meleager; 28-04-20 в 10:20.

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #731

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Почти всички телевизори имат DNR, стига да го включиш... Тогава зърнестите филми стават почти гладки.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #732

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Както Board отбеляза по-горе, унгарците наистина смъкнаха цената на C9 на нивото на тази в техно магазините. Дайте съвет, да поръчам ли от тях или да направя компромис и да го взема от магазина на шопара или този на Тимаджиите (Техномаркет или Технополис)? Сигурно е дъвкано вече, но нямам времето да прегледам от начало до край всички теми. В Техномаркет има схема за няколко варианта на удължена гаранция. Опция ли е това според вас или по-скоро набутване?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #733

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Кои са "унгарците" извинете за въпроса?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #734

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Кои са "унгарците" извинете за въпроса?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Extreme Digital

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #735

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Мерси.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 112 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе