Страница 83 от 114 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 1703
Like Tree724Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    37
    #1231

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не намирам такива настройки ни в ютуб, ни в настройките на тв. Единственото нещо което намирам е от самите настройки мога да спра екрана, или да пусна "галерията" която няма как да работи с ютуб съвместно...

    Също така забелязах, че докато върви някакъв текст на екрана, примерно за инзвънредна новина отгоре или отдолу на екрана насичат буквите...
    Този пост е редактиран от UnSpiroble; 31-12-22 в 22:58.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #1232

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Предупреждавам, че синеенето във видето, което виждате на Panasonic, не е така видимо с невъоръжено око. Причината е в типа дисплей и чувствителността на камерата.
    Включете от менюто субтитрите и техният превод на български!

    използвани прибори
    https://www.konicaminolta.eu/eu-en/h...-2000a-cs-2000
    https://www.radiantvisionsystems.com...rs-photometers
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-12-22 в 23:23.
    Georgepetrov137 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    131
    #1233

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Едно нещо ме тормози, но нали някой беше казал, че нямало глупави въпроси - наличието на т.н. heatsink в олед панела освен по-високите нива на яркост, каква друга полза носи? Откъм надеждност, по-малко прогаряне, дълговечност? Ако не е толкова чувствителна разликата, бих казал, че откъм цена и качество най-добрият избор е C2. Но ако наистина си заслужава ползата от heatsink, то LZ1500(2000) е по-добър избор от G2 в един и същ ценови клас. За мен А95К е за ценители и перфекционисти, без ограничения в бюджета, или върли фенове на Сони. Сравнението в по-горния клип е само за качество, без оглед на цената, и ми се струва лееееко пристрастно откъм QD-OLED.

  5. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,002
    #1234

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от UnSpiroble Виж публикацията
    Здравейте, доста често музиката в ютуб е със статична снимка (корица на албум примерно). Има ли как на LG C2 да се спира картината, а музиката да продължава или някакъв скриин сейвър?
    От бързото меню може да се добави настройката за изключване на картината.

    Аз имам други чудения.
    При мен не излиза информацията за общо изработените часове до момента от менюто "За този телевизор"...
    Също в режим игри не ми дава да променям настройката за Побиране в екрана, стои в сиво и неактивна

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #1235

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    От бързото меню може да се добави настройката за изключване на картината.

    Аз имам други чудения.
    При мен не излиза информацията за общо изработените часове до момента от менюто "За този телевизор"...
    Също в режим игри не ми дава да променям настройката за Побиране в екрана, стои в сиво и неактивна
    В Европейските версии на LG OLED телевизорите мисля че това е скрито само в сервизното меню, не може да проверяваш " часове на работа " от стандартното меню, както е при US версиите примерно. Аз това го забелязах още през 2020-та с моя СХ и също се чудих какво се случва.
    В режим игри много опции са деактивирани.
    Frost одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,002
    #1236

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Да, сега като се замисля... на B8 също нямаше такава информация.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #1237

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    ОПА , започна се




    - - - - - - - - - -


  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    503
    #1238

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Какво е MLA OLED?

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #1239

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Какво е MLA OLED?
    На кратко, ще сложат нещо като лупи върху пискалите, за да събират и насочват светлината напред, това ще вдигне яркостта и разделението на цветовете осезателно, НО има опасения относно чистотата на дисплея, равномерното обагряне и ъгъла на виждане.



    - - - - - - - - - -

    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 04-01-23 в 13:52.

  12. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,002
    #1240

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    107
    #1241

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    DTS:X is coming to new LG OLED and premium LCD TVs


    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1672916807

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #1242

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Бихте ли ме посъветвали избор на телевизор между LG 55oled c11 и Philips 55oled 707. В момента филипса мога да го взема с 400 лв по евтино. По принцип винаги разгледаждам ревюта в youtube, когато вземам някакво решение за техника, но няма едно видео , което да показва възможностите или да сравнява Филипса с други модели, което малко ме притесни. Искам да го ползвам за гейминг и филми с добро качество. Заслужава ли си да дам 400 лв отгоре, като виждам че параметрите са им сходни ? Относно тези прегаряния дали Филипса като е по нов модел , няма да има по подобрени защити ?

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #1243

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gopetokirilov Виж публикацията
    Бихте ли ме посъветвали избор на телевизор между LG 55oled c11 и Philips 55oled 707. В момента филипса мога да го взема с 400 лв по евтино. По принцип винаги разгледаждам ревюта в youtube, когато вземам някакво решение за техника, но няма едно видео , което да показва възможностите или да сравнява Филипса с други модели, което малко ме притесни. Искам да го ползвам за гейминг и филми с добро качество. Заслужава ли си да дам 400 лв отгоре, като виждам че параметрите са им сходни ? Относно тези прегаряния дали Филипса като е по нов модел , няма да има по подобрени защити ?
    Здравей, ти кои параметри сравняваш !? Според мен 707 трябва да го сравняваш с LG OLED OLED55B2 или B1, "C"- сериите са по висок клас, малко по ярки са, има повече HDMI 2.1 входове и ползват по добри процесори спрямо "B" сериите. За С1 не знам, но за С2 със сигурност ползва новите OLED.EX панели, които имат по добра защита.

    Ако ползваш ОЛЕД_а с различно съдържание, няма да имаш проблеми с нагаряне на матрицата. ОЛЕД-а нагаря само когато с дни или седмици се ползва едно и също съдържание, с едни и същи статични елементи.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 18-01-23 в 11:33.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #1244

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Здравей, ти кои параметри сравняваш !? Според мен 707 трябва да го сравняваш с LG OLED OLED55B2 или B1, "C"- сериите са по висок клас, малко по ярки са, има повече HDMI 2.1 входове и ползват по добри процесори спрямо "B" сериите. За С1 не знам, но за С2 със сигурност ползва новите OLED.EX панели, които имат по добра защита.

    Ако ползваш ОЛЕД_а с различно съдържание, няма да имаш проблеми с нагаряне на матрицата. ОЛЕД-а нагаря само когато с дни или седмици се ползва едно и също съдържание, с едни и същи статични елементи.
    Еми явно се подвеждам по цената в магазините, понеже в момента предимно забелязвам цени на филипса 707 над 2000 лв , а един lg c1 e 2000 лв. Затова си мислех, че трябва да са от един клас. Изключително малко видеа има за модела на Philips олед 707 , което е много съмнително. Все едно от фирмата Филипс, забраняват да се правят ревюта в youtube. То и в RTINGS.COM не са включени Филипсите , за да видиш оценки.Като напишеш в Гугъл - Best tv for gaming 2022 , въобще в класациите нямат Филипси. Общо взето липса на всякакви мнения за модела все едно не съществува. Някой има ли някакво обяснение.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #1245

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Както AntrAcsA е отбелязал, Philips-a е по-нисък клас. Ако е Philips, по-добре гледайте 8-ма серия, но там отивате на други пари. Ако бюджета е твърдо 2К, по-добре С1. Иначе за още 300-500 кинта отгоре вече има С2 и S95B (който може би аз бих избрал ако в момента трябва да купувам олед и съм с фиксиран бюджет).
    AntrAcsA одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 83 от 114 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе