Страница 24 от 112 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #346

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Гледам,че много интересна тема е прогарянето.Виждам тук таме клипове от You tube по въпроса се пущат.Според мен на клипове в мрежата не трябва да се обръща внимание.Особенно ако автора не е голямо и познато име.За тв-ри аз се доврявам на rtings и flatpanelshd.Вижда се ,че всяко замерване го правят по един и същ начин и изпробвано на много тв-ри.Без стандарт нищо не става.Всичко е ала-бала.Дали стандарта им е най-правилният е друга тема ,но аз съм малко компетентен да правя заключения.
    Скоро писах в темата за gsm-и ,че за фотоапарати и камери на gsm се доверявам само на DXOMARK,а за други неща напр. батерии на gsm arena.И се виждаме с един познат,който пак почва да ми обяснява къде да гледам в you tube за едни нови модели.Тъй като се породиха излишни спорове ,разбира се от разликите в заключенията от източниците,му казах ,най-напред да прочете как тези сайтове правят експериментите,колко и какви замервания и дали изобщо който и да е би могъл да ги направи,че да дава акъл в нета.И ,че почти всички други професионално пишещи се позовават на тези оценки и дори не си правят труда да доказват,че и те са мерили нещо.Защо ли.....мисля си,че защото ги четат и напреднали и само ще предизвикат смях,ако имат такива твърдения.
    Така,че по темата с прогарянето-очевидно е,че има някаква потенциална вероятност и каква е тя най-добре ,ако някой е толкова заинтересуван да се опита да прочете поне заключенията или ако иска да се задълбочава може и подробности,но позоваването на неизвестни (или по-малко изветни)автори според мен е безмислено.Нито пък кой каквото и да каже във форума...в това число и аз!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #347

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Като собственик на 4 плазмени работещи телевизора разработени лично от мен мога да кажа ,че OLED телевизорите са по-малко податливи на отпечатване.
    Говоря за първите 300-400 часа. Предполагам това се дължи и на съвременните системи за поддръжка на панелите.
    Картината на OLED TV като цяло е без конкуренция в момента и форума ще става все по-активен.

    - - - - - - - - - -

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #348

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз си мисля, че не е само до картина, а и до механизми за ъпскейлинг и вътрешна обработка на картината. Примерно като си пусна стрийминг от Господари на ефира или който и да е филм през Kodi на професионалния ми монитор за 2000 евро и 1080Ti видеокартата, качеството на 720p е средно до ниско на 2560 x 1600 резолюция. На Sony XF 85** телевизора на нашите, същият сигнал, че и по-зле, изглежда взе едно си пуснал 8К сигнал по мрежата на UHD резолюцията на телевизора.

    Т.е., ако ще и 144p сигнал да се пусне на Sony-то, картината пак ще е по-добра от тази не само на много други телевизори, но и на професионално оборудване и даже на малкия ми 6" телефон, където без значение на размера шумът в картината си е шум и се вижда без въоръжено око. Дали симулират пиксели, дали добавят синтетични кадри (не говоря за black frame insertion), дали по някакъв начин преобразуват сигнала за редуциране и напълно изрязване на шума по определени честоти, но е факт, че каквото и да пуснеш, крайният резултат е невероятен. И не твърдя, че така е само за Sony, просто на много малко модели от всички марки съм виждал такава коренна промяна на крайното качество на картината при всякакъв входящ сигнал.

    За LG някой се оплакваше по предишните страници, че на OLED телевизора качеството на крайната картина било лошо и всичко зависело от подавания сигнал. Т.е., не всичко е само до нива на черното, светлеене с ъгъла/нива на контраст, греене на подсветката по ъглите и подобни, а и до цялостното преобразуване на сигнала в задоволяващ окото краен продукт - самата картина. OLED-ите са най-доброто в момента - лично за мен като единствените предоставящи истинско черно - но в крайна сметка не е само черното, а и какво ще получиш от гледане на стандартна телевизия, през стрийминг, до игри и различни закачени не-телевизионни източници. Аз лично, въпреки предимствата на която и да е технология, бих предпочел винаги телевизорът, който при равни други условия ми предоставя най-добрата вътрешна обработка на картината, без значение на сигнала. Защото, ако ще и перфектно черно да имаш, без беклайт клаудинг и други дразнители, ако накрая получаваш квадрати, черти и шум и се оправдаваш "ама, който има 3К+ за OLED, той ще си вземе пакет телевизия за поне 50+ лв/месец само с HD канали", цялата технология като завършеност е за боклука. Не сигналът диктува играта, а вътрешните алгоритми за предаването му.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #349

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не знам кой се е оплаквал,че на OLED LG ''качеството на крайната картина било лошо и всичко зависело от подавания сигнал''.Че всичко зависи от сигнала е ясно и никой тв-р не може да оправи калпав сигнал,каквото и да Ви се струва.Точно затова написах предния си пост,който чете внимателно сравненията на rtings няма да има нужда ''някой'' да му обяснява какво е качестото на OLED,LG,SONY и др.,без значение колко тв-ра(собственни!,не в магазина) е гледал този някой и къде и кога и как е гледал OLED.
    Но,няма лошо,тука е форум и всеки може да изразява свободно мнението си,дали е най-правилното останалите решават според знанията и интуицията си.
    ..........
    Ето и сравнение на въпросното SONY с най-евтиния OLED.Хубаво е както казах,поне да се види на най-долната снимка хората как сравняват тв-ри,защото как правят тестовете с техн. стойности едва ли ще разберем.Даже си мисля,че е много наивно да се правят каквито и да са сравнения.И никъде не виждам,че може от лош сигнал SONY да направи нещо повече от LG-то(и няма как да виждам).Лошия сигнал си е лош сигнал и няма какво да открием.Друг е въпроса ,че ако искаш да гледаш лош сигнал(напр.''Нова'' тв през сат.приемник на Булсат)не ти трябва ОЛЕД,LED или къв да е тв-р от този век,както svetlio беше дал снимка,кой да е кинескоп върши работа.Също и черно белия може да се окаже най-добрата опция-поне ще ти изглежда като фотографско ''art'' изкуство..
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    Този пост е редактиран от cable; 19-03-19 в 10:16.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #350

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не съм съгласен, че качеството на ТВ се определя основно от способността да променя некачествен сигнал. По тази логика на един разбит път моят хидравличен Ситроен С5 ще друса много по-малко от някое Ферари. Но това не означава, че е по-добрата кола нали.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #351

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    То и няма как да го опрравя.Просто когато един уред е по-некачествен ще виждаш по-малко ''мазнъочи'' на него от колкото на друг с по-добри характеристики.Това не е само при тв-те.Същото важи за аудиото напр.,който си е играл с касетки и как се оправя некачествен запис,вероятно разбира за кво става въпрос.Дори по-прост пример,ако една снимка е калпава и я гледаш в голяма резолюция,разбира се ,че ще видиш колко е калпава.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #352

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Когато някой тв оправи "квадратите" на Булсат и другите сат. оператори да дойде да ми се обади

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #353

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Не знам кой се е оплаквал,че на OLED LG ''качеството на крайната картина било лошо и всичко зависело от подавания сигнал''.Че всичко зависи от сигнала е ясно и никой тв-р не може да оправи калпав сигнал,каквото и да Ви се струва.Точно затова написах предния си пост,който чете внимателно сравненията на rtings няма да има нужда ''някой'' да му обяснява какво е качестото на OLED,LG,SONY и др.,без значение колко тв-ра(собственни!,не в магазина) е гледал този някой и къде и кога и как е гледал OLED.
    Но,няма лошо,тука е форум и всеки може да изразява свободно мнението си,дали е най-правилното останалите решават според знанията и интуицията си.
    ..........
    Ето и сравнение на въпросното SONY с най-евтиния OLED.Хубаво е както казах,поне да се види на най-долната снимка хората как сравняват тв-ри,защото как правят тестовете с техн. стойности едва ли ще разберем.Даже си мисля,че е много наивно да се правят каквито и да са сравнения.И никъде не виждам,че може от лош сигнал SONY да направи нещо повече от LG-то(и няма как да виждам).Лошия сигнал си е лош сигнал и няма какво да открием.Друг е въпроса ,че ако искаш да гледаш лош сигнал(напр.''Нова'' тв през сат.приемник на Булсат)не ти трябва ОЛЕД,LED или къв да е тв-р от този век,както svetlio беше дал снимка,кой да е кинескоп върши работа.Също и черно белия може да се окаже най-добрата опция-поне ще ти изглежда като фотографско ''art'' изкуство..
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    Не ми се връща назад, но следя всички теми и имаше снимки и коментари за LG OLED по-назад, в които специално се коментираше качеството на крайната картина в сравнение с предишния модел на собственика. Ставаше въпрос за сходен диагонал и по-лошо цветопредаване на OLED-а на същия сигнал.

    Иначе съм съгласен с написаното по-горе, както и сравнението на Rtings, който си дал. Любопитното за мен в сравнението на Rtings беше, че IPS-моделът на Sony потребява с 20W по-малко от OLED-а на LG, въпреки наличието на подсветка, а и това, че по повечето параметри не отстъпва кой знае колко на OLED-а. Аз мислих, че е ще повече.

    Та коментарът ми беше предимно, дали картинната обработка, отчитайки и самата OLED-технология в момента, е достатъчна за създаване на постоянни качествени изображения на нормален сигнал - стрийминг, телевизия, YouTube на под 4 и даже 2К/1080p? Защото повечето източници са именно такива.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #354

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Значи не ти се връща назад, ама твърдиш смехории?
    Искаш ли да направим сравнение с който си искаш телевизор и лг олед б8 примерно.
    Слагаме по стоянка на масата да видим независимо от подавания сигнал кой ще има по-добър контраст, цветопредаване и качество на картината.

    Колкото до сравнението на rtings, разликите изобщо не са малко. Това по тяхната скала си е много.
    ЛСД телевизорите са по-енергоефикасни от ОЛЕД телевизорите, така че това не е изненада изобщо.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #355

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не ми се връща назад, а и нямам времето за глупости, защото съм на работа и пиша по малкото свободни минути, които имам. Ти като си такъв специалист, отговори на въпросите от първо лице.

    Колкото до Rtings скалата, разликата в цената между двата също не е малка (1000 лв. до С8). Така, че от 7.7 до 8.8 за екстра 1000 лв., всеки си решава сам за себе си..

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #356

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Дано не спрат само производството на OLED TV заради тия 20W преразход на ел. енергия спрямо LED ,че на тези от ЕС малко им трябва !!!
    Тях качество на картина не ги интересува ,спряха плазмите точно когато бяха достигнали почти максимума на технологията.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #357

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    E...e кви 20w ,кви 5 лв.Който иска да влиза в такава дискусия да премине към темите за климатици.Там е по-интересно и за 20 w ,очите ти вадят.Първото нещо което трябва да е ясно,е че това е средно потребление и се мени от използваните настройки и дори предаването което върви в момeнта(тъмна или светла картина).Който не вярва просто да закачи едно уредче към тв-ра и да каже има ли повече от една секунда равна мощност?Пъй и друг е въпроса,че когато ти свети всеки пиксел може да намалиш светлината.
    И когато говорим за разлики в цените,вижте напр.XIAOMI mi9/galaxys10+-antutu ,камера(според DXOMARK),батерия(gsm arena), на колко w се зарежда тази батерия с жично или безжично зареждане и защо това е важно и тогава познайте кой е с 1000 лв. по-скъп(въпреки,че вече си знаете).
    И когато говорим за плазмите,разликата с този тв-р не е 20 ,нито пък 100 w.
    Ето тук от пръв преглед от GOOGLE за 55st60,а Вие си сметнете кво ще е при 65'',ами при 75(не знам дали резолюцията също влияе)??:

    • Power Consumption Operational
      382 Watt


    https://www.cnet.com/products/panaso...p55st60/specs/
    Този пост е редактиран от cable; 19-03-19 в 17:35.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #358

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Това с двадесетте вата беше шега разбира се,но иначе всеки притежател на плазма знае ,че тези 382Watt ,които сте посочили са максимална консумация.
    При добра калибровка консумацията пада драстично ,особено при гледане в затъмнено помещение където е силата на плазмата/ както и на OLED / .
    В същият линк малко по-надолу погледнете !

    Power Consumption (On mode)
    149 Watt - това е реалната консумация на този телевизор.

    paraiso, четeте повече форума и си купете OLED , за да имате тежест като правите такива кардинални изводи, при това грешни.







    Този пост е редактиран от Loreti; 20-03-19 в 10:43.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #359

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Никакви изводи не си правя, нито пък съм се заял за 20-те вата. Просто казах, че ми стана любопитно за консумацията, на която не бях обръщал внимание в сравнение с тези с подсветка.

    Който каквото иска да си купува. Аз се интересувам повече от технологиите и потребявам много повече мултимедия на компютър и други устройства, отколкото просто на два телевизора в хола и спалнята. И, както споменах, при монитор за 4000 лв. и десетки други устройства и периферия, мислиш ли, че нямам пари за OLED? Освен това, аз задавах въпроси, заключения не съм правил (освен това, че предпочитам устройство с добър ъпскейлинг пред технология). Хубав ден.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #360

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    В момента телевизорите ЛЕД/ЛСД от висок клас имат толкова близка картина до ОЛЕД, а в някой отношения са и по-добри, че не знам какво точно би ме накарало да си купя ОЛЕД и да го мисля ...
    Що се отнася до обработка на картината, не на едно и две места се споменава, че при по-ниско качество на сигнал SD, Сони имат най-добра обработка ...

    Всеки си избира според потребностите и не виждам какво толкова има да се спори ?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 112 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе