Страница 45 от 114 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 1705
Like Tree724Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #661

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    При гледане на ТВ не се забелязва, аз го видях като пуснах PES 2020 и на червения стартов екран веднага ми направи впечатление. Не съм пускал тази игра от около 1-2 седмици и тогава го нямаше, през последния месец с оглед положението детето гледа често EKIDS канала и според мен той се е отбелязал.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    384
    #662

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Хм, моето гледа често на запис NickJr от А1 (съответно иконата за запис постоянно е на екрана). Имам капариран C9 след сериозно чудене и съветване от hristoslav2 и Cable, за което им благодаря за съветите и търпението. Но това не пречи да вземам един 65XG9505 и да се свършва. И все пак е странно да се е отбелязало. От всичко, което четох и тестовете не Rtings burn-in сравнително трудно се получава. Може би е необходимо ръчното опресняване ?

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #663

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Хм, моето гледа често на запис NickJr от А1 (съответно иконата за запис постоянно е на екрана). Имам капариран C9 след сериозно чудене и съветване от hristoslav2 и Cable, за което им благодаря за съветите и търпението. Но това не пречи да вземам един 65XG9505 и да се свършва. И все пак е странно да се е отбелязало. От всичко, което четох и тестовете не Rtings burn-in сравнително трудно се получава. Може би е необходимо ръчното опресняване ?

    Е...аз твърдях,че размера има значение...Иначе C9 e най-доброто.Не знам защо детето трябва да гледа на OLED,а не му дадеш някъв евтин 50''(не знам дали ще рабере).Но щом е така,значи си напред и money no problem

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    384
    #664

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Въобще не съм напред. Гледам да се възползвам от цени, които ми излгежда поносими в този момент + да сменя сегашния ТВ (5 годишен) с нещо, което да ме изкара долу горе толкова, ако имам късмет, а този да отиде към родителите.
    Варианта да гледа на друг не е приложим при нас поради различни обстоятелства. ПП: против съм толкова да гледа, но с тази изолация за да не повишаваме градуса на напрежение рестрикциите в нашия дом са вдигнати

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #665

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз до вчера също силно препоръчвах OLED, опресняването на пикселите от снощи не помогна, а да отбележа, че телевизора не е подлагане на зверско използване по принцип се гледа вечер по няколко часа ТВ или филм, на ps4 pro от време на време, но нищо сериозно като гейминг.
    За гаранцията не знам дали емаг да питам или представителите на LG за България, аз лично се съмнявам, че ще имам успех за замяна, но все пак не пречи да питам. Принципно при нормална употреба няма проблем, но ако пусна тестове на цветове се вижда доста ясно проблема или на статичен цвят /червен, жълт или лилав/ при игри.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #666

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    И аз не вярвах, че чак толкова е податлив OLED-а към проблема, но е така. Окончателно се отказах към момента да сменям стария безупречен телевизор.
    nikpik одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    384
    #667

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Аз до вчера също силно препоръчвах OLED, опресняването на пикселите от снощи не помогна, а да отбележа, че телевизора не е подлагане на зверско използване по принцип се гледа вечер по няколко часа ТВ или филм, на ps4 pro от време на време, но нищо сериозно като гейминг.
    За гаранцията не знам дали емаг да питам или представителите на LG за България, аз лично се съмнявам, че ще имам успех за замяна, но все пак не пречи да питам. Принципно при нормална употреба няма проблем, но ако пусна тестове на цветове се вижда доста ясно проблема или на статичен цвят /червен, жълт или лилав/ при игри.
    Някаква снимка ?
    meleager одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    24
    #668

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Дапитамнещо Виж публикацията
    Най-добре пиши на LG nаправо. Би трябвало да ти го сменят с C9, но го правят еднократно за бърн ин.
    Това в България ли? По западните форуми съм чел, че сменят панела с такъв от по-новите телевизори (те са съвместими), но да ти сменят телевизора е научна фантастика.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #669

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане



    - - - - - - - - - -

    Снимките са с телефон сега ги направих на места има отражения от стаята, но ясно се вижда проблема.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    meleager и stoyanow харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #670

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Да в България от един друг форум на едно момче му смениха 7цата с 9ка. Ако ти е нов сменят панела, но ако нямат такъв панел вече сменят цялото тв. Не държа никой да ми вярва. Аз нямам проблем с моя олед, което означва, че нямам представа как стоят нещата с гаранцията. Чета обаче напоследък от около 6 месеца, че лг масово сменят изгорели оледи и пак казвам "веднъж" дори тв-то да не е в гаранция.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    24
    #671

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ако е така, супер - това е правилният подход от компания претендираща за сериозност. Само че при човека с телевизор закупен от Емаг може да има проблем ако се обърне към ЛГ България, но не пречи да опита предполагам.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #672

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    В понеделник ще пробвам да се свържа с емаг да видя какво ще кажат, ще напиша отзиви поне да се знае как те процедират с този вид проблем.
    Този пост е редактиран от kajos; 10-04-20 в 23:55.
    meleager одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #673
    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Аз до вчера също силно препоръчвах OLED, опресняването на пикселите от снощи не помогна.
    Неприятна работа. Дългото опресняване на пикселите ли пусна? И по никакъв начин не се промени картината?

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #674

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Неприятна работа. Дългото опресняване на пикселите ли пусна? И по никакъв начин не се промени картината?
    Пуснах опресняването след изключване на телевизора, колко време го е правило нямам представа в менюто пише, че отнема малко повече от час, но на сутринта нямаше никакъв ефект. Днес ще пробвам пак, но силно се съмнявам, че ще се оправи.
    След като по внимателно разгледах отпечатъка явно е логото на nike junior.
    Този пост е редактиран от kajos; 11-04-20 в 09:47.

  18. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #675

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Кофти работа, поне хубавото е, че едва ли ще ти пречи по някакъв начин на нормалното гледане на телевизора. Аз пускам по един тест веднъж месечно, за да видя кога ще се сдобия с подобна красота, понеже далеч не ползваме телевизора по предписание. Особено в последния месец както си седим вкъщи, сигурно прави по 15 часа на денонощие. Хубавото е, че гледаме доста Нетфликс и там няма лога. Но пък на телевизията вероятно 70% от времето гледаме нещо минало на запис и иконката на часовничето седи на всеки канал. По тази причина за телевизионния сигнал най-често ползвам леко зумната картина и през две седмици местя образа леко наляво, надясно, нагоре, надолу... за да дойде часовничето на друго място с надежда да не стане вечно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 114 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе