Страница 47 от 112 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #691

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Аз имам няколко въпроса:
    1. На каква яркост се използва? Какви са настройките всъщност?
    2. Защо не се свържеш с LG директно? Вероятно пропускам нещо?
    3. За големи уреди вече не идват ли на посещение на място?
    1. През деня на isf светла стая с минимални корекции от фабричните на 60 и около половин година беше на автоматична яркост и настройка на този режим. Вечер, ако гледам филми на isf тъмна стая на яркост 16 и около половин година на автоматична яркост с настройките от rtings.
    На игри game mode с корекция на цветовете в по-топла гама W40, намалена острота и яркост 60, много рядко е използван на HDR игри яркост 100, филми с HDR почти не е гледано. След проблема съм го пуснал на isf тъмна стая стандартни настройки с автоматична яркост.
    2. Купил съм го emag и ме притеснява, че са румънска фирма и ще ми откажат поддръжка от LG България, реално гаранция и документи са в електронен вариант на сайта на емаг и незнам как ще реагират от LG, може и да се пробвам да им звънна да ги питам.
    Първо пробвам, от където е купен телевизора за гаранцията, винаги като съм имал проблем съм пращал продукта директно на емаг /често пазарувам от тях и по някога съм ползвал и гаранция/.
    3. С оглед ситуацията с вируса, дори и да имат такава практика няма да пусна да ми се разхождат някакви хора в нас, а и към момента не съм в София и едва ли ще дойдат от LG през три области да ми сервизират телевизора.
    Този пост е редактиран от kajos; 13-04-20 в 22:28.
    stoyanow одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    24
    #692

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Да го сложа и тук - Благодаря на колегата за потвърждението. За тези, които използват старата платформа на А1 и са OLED могат да преминат към новата, където иконата за запис е малка с черен цвят и според мен със сигурност е по-добре от текущата огромна бяла - https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post962102
    Супер, ще им звънна като приключат карантините да идват и да сменят устройството.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #693

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    1. През деня на isf светла стая с минимални корекции от фабричните на 60 и около половин година беше на автоматична яркост и настройка на този режим. Вечер, ако гледам филми на isf тъмна стая на яркост 16 и около половин година на автоматична яркост с настройките от rtings.
    На игри game mode с корекция на цветовете в по-топла гама W40, намалена острота и яркост 60, много рядко е използван на HDR игри яркост 100, филми с HDR почти не е гледано. След проблема съм го пусна на isf тъмна стая стандартни настройки с автоматична яркост.
    2. Купил съм го emag и ме притеснява, че са румънска фирма и ще ми откажат подръжка от LG България, реално гаранция и документи са в електронен вариант на сайта на емаг и незнам как ще реагират от LG, може и да се пробвам да им звънна да ги питам.
    Първо пробвам, от където е купен телевизора за гаранцията, винаги като съм имал проблем съм пращал продукта директно на емаг /често пазарувам от тях и по някога съм ползвал и гаранция/.
    3. С оглед ситуацията с вируса, дори и да имат такава практика няма да пусна да ми се разхождат някакви хора в нас, а и към момента не съм в София и едва ли ще дойдат от LG през три области да ми сервизират телевизора.
    Предвид всичко, което казваш в този и предни постове наистина е странна ситуацията. Някак си не се връзва на тестовете, които опровергават бърн ин при нормална експлоатация.
    ТВ там ли стои или си го взел? Да не би да ходят роднини и приятели без твое присъствие и по невнимание да се е получил този ефект/дефект?

    Просто разсъждавам (не знам, до колко коректно), защото съвсем скоро ще пристигне моя в магазина и използването ще бъде подобно на твоето. Някак си не искам топките бързо да го отписвам. На първо място това е вещ, която изисква някакво внимание, но не цялото...

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #694

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Предвид всичко, което казваш в този и предни постове наистина е странна ситуацията. Някак си не се връзва на тестовете, които опровергават бърн ин при нормална експлоатация.
    ТВ там ли стои или си го взел? Да не би да ходят роднини и приятели без твое присъствие и по невнимание да се е получил този ефект/дефект?

    Просто разсъждавам (не знам, до колко коректно), защото съвсем скоро ще пристигне моя в магазина и използването ще бъде подобно на твоето. Някак си не искам топките бързо да го отписвам. На първо място това е вещ, която изисква някакво внимание, но не цялото...
    Никога не е местен от както е купен, не го огрява пряка слънчева светлина и т.н.
    Внимателно се вгледах в теста на rtings и при часове на работа близки до моите се виждат доста дефекти по тестовите бройки, също в форумите е пълно с оплаквания за поява на burn in при работа около 5000 часа. Просто за нормална в случая гейминг употреба се приема, 2 часа на ден в ревюто на rtings и те казват съответно безпроблемна работа 7 години. Докато явно при мен е работил средно по 7 часа на ден /очаквах, че работил по-малко в интерес на истината/, което в ревютата не се приема за нормална употреба. Същото там се казва, че първо се разгражда червения пиксел, като се случва при мен.
    Накарах мой приятел да тества неговата C7 и към момента е на 3300 часа също на две години и още няма burn in.
    Този пост е редактиран от kajos; 13-04-20 в 23:23.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #695

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ако се прибереш в 18ч и включиш телевизора за фон до 24ч са пак 6 часа. И сутрин малко новини и си стават 7часа без никакъв проблем. Това е без събота и неделя, и без празниците...
    Значи трябва да имаш и един всекидневник - OLED за качествено изживяване на конкретно видео съдържание.
    Не се бях замислял за часовете. Май за много неща не съм се замислил :D

  7. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #696

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    То два часа е нелепо малко време за ползване на телевизор дневно. Кой си ползва телевизора по два часа на ден?! Особено пък и ако си се оръсил толкова пари за OLED. Очевидно обичаш да си ползваш телевизора за каквото и да било. Чак пък и препоръчително... Аз живея сам и доста бръмча напред-назад и не го ползвам всеки ден, но в нормален работен ден в който съм си вкъщи след работа - 6-7 часа са напълно нормални. Пък за уикенда да не говорим... В случай, че съм си вкъщи, разбира се. Много неприятна работа наистина. Въпреки, че от снимките, които беше качил, аз не видях нещо фрапиращо. Не че омаловажавам проблема ти. Просто не видях нещо сериозно освен на червената заливка малко. Ако не друго, то поне е гаранционен. Според мен проблема ще се реши адекватно. Все пак прогарянето на OLED не е нещо ново и невиждано. И тук се сещам за често рекламирана гаранция на LG от 5 години. Тя дали покрива такъв тип проблеми? 5 години не са малко. Що се отнася до 5000 часа. На колко места си срещнал, че проблемите започват около тези часове? Да прочета и аз малко по-подробно. На колко часа сте, другите колеги, ползващи OLED? Как е при вас?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #697

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Днес говорих с LG България и казах че покриват проблема в гаранция на burn in и обслужват продуктите на емаг, изпратил съм снимки на телевизора и документите да ми дадат становище дали го изпращам.
    sotneron, stoyanow и Дапитамнещо харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #698

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Гаранцията на LG не покрива бърн ин. Нито 2ву годишната нито 5, просто явно са решили да не разочароват клиенти. Преди време отказваха да поправят оледи с бърн ин.

    - - - - - - - - - -

    Аз нямам проблем поне за сега. Другия месец, телевизорът прави 2 години, но като цяло съм от хората, които си ползват телевизора по 1-2 часа почти всеки ден и през почивни дни по 4-5 часа максимум. Не съм проверявал часовете, но предполагам са под 3000.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #699

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    То два часа е нелепо малко време за ползване на телевизор дневно. Кой си ползва телевизора по два часа на ден?! Особено пък и ако си се оръсил толкова пари за OLED. Очевидно обичаш да си ползваш телевизора за каквото и да било. Чак пък и препоръчително... Аз живея сам и доста бръмча напред-назад и не го ползвам всеки ден, но в нормален работен ден в който съм си вкъщи след работа - 6-7 часа са напълно нормални. Пък за уикенда да не говорим... В случай, че съм си вкъщи, разбира се. Много неприятна работа наистина. Въпреки, че от снимките, които беше качил, аз не видях нещо фрапиращо. Не че омаловажавам проблема ти. Просто не видях нещо сериозно освен на червената заливка малко. Ако не друго, то поне е гаранционен. Според мен проблема ще се реши адекватно. Все пак прогарянето на OLED не е нещо ново и невиждано. И тук се сещам за често рекламирана гаранция на LG от 5 години. Тя дали покрива такъв тип проблеми? 5 години не са малко. Що се отнася до 5000 часа. На колко места си срещнал, че проблемите започват около тези часове? Да прочета и аз малко по-подробно. На колко часа сте, другите колеги, ползващи OLED? Как е при вас?
    Моя е с ''5 години...'',но не гаранция ,а застраховка в Алианц,даже и не знам точно какво покрива...

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #700

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Получих потвърждение от сервиза да го изпращам за смяна на панела.
    sotneron, NeRoX, svetlio1 и 5 други харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #701

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Получих потвърждение от сервиза да го изпращам за смяна на панела.
    Честито!

  14.  
     
  15. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #702

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Как ставаше проверката на часовете, защото ми стана любопитно и на мен?

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #703

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Дапитамнещо Виж публикацията
    Гаранцията на LG не покрива бърн ин. Нито 2ву годишната нито 5, просто явно са решили да не разочароват клиенти. Преди време отказваха да поправят оледи с бърн ин.

    - - - - - - - - - -

    Аз нямам проблем поне за сега. Другия месец, телевизорът прави 2 години, но като цяло съм от хората, които си ползват телевизора по 1-2 часа почти всеки ден и през почивни дни по 4-5 часа максимум. Не съм проверявал часовете, но предполагам са под 3000.
    Тогава защо някои казаха, че са сменяли панели, колегата тук също го потвърди. Не става хем да не го покрива, хем да сменят... Или са променили политиката си, или все пак го приемат като гаранция...
    А питаха ли на колко часа е? Което покрива моята питанка за сервизното меню и гаранцията.
    Този пост е редактиран от stoyanow; 14-04-20 в 20:28.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #704

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Как ставаше проверката на часовете, защото ми стана любопитно и на мен?
    Инсталираш от стора Anymote Smart Remote на андроид телефон с IR /лично тествано и работи с xiaomi note 7 и huawei p20 pro/.
    В настройките на програмата включваш в Advance Setting check опцията "Use Alternate Ir Commands", после се връщаш в програмата и със слайдване на страни излизат много правоъгълни менюта и натискаш instart, като ти излезе да пишеш код на телевизора с дистанционното на телевизора вкарваш 0413 и се отваря менюто. Отработените часове са срещу надписа UTT в долния ляв ъгъл, после даваш back и менюто се скрива и няма никакъв проблем. Препоръчвам никой да не променя нищо в сервизното меню, ако няма ясна представа какво прави /аз лично никога не съм променял нищо/, а само да си види отработените часове и да излезе.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Тогава защо някои казаха, че са сменяли панели, колегата тук също го потвърди. Не става хем да не го покрива, хем да сменят... Или са променили политиката си, или все пак го приемат като гаранция...
    А питаха ли на колко часа е? Което покрива моята питанка за сервизното меню и гаранцията.
    Поискаха да им изпратя на снимки документите /фактура и гаранция/ и снимка на стикера на самия телевизор, която е на гърба, за да си направят някаква проверка. Също им изпратих снимки на проблема и след няма и два часа ми звъннаха и казаха, че са проверили изпратеното от мен и ще ми сменят панела. Не са питали за часове или сервизни менюта.
    Този пост е редактиран от kajos; 14-04-20 в 20:24.
    Frost одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #705

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Възможно ли е да има партиди с повече предпоставка от други? Важното е, че ще го оправят. Но ли попитал, след като го вземеш , в крайна сметка покриват ли гаранцията или не бърн ин и да препоръчваш ли OLED или не

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 112 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе