Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 219 от 620 ПърваПърва ... 169209217218219220221229269 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,271 до 3,285 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3271

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >ivanov_km,ако не държиш от таз годишните модели-SONY XE 9005 ,който освен,че е с по-ниска цена(и то доста)от тазгодишния е и по-добър,виж темата за SONY.
    >С.Мезинов,не знам защо в displayspesification не намирам 55''-овия от този модел,иначе при унгарците на подобна цена е 58''PANASONIC EX700....от миналогодишните модели с va матрица не виждам евтини модели,така,че +3'',va,100 hz ми се вижда за среден клас добре(1631лв. беше).
    Грешка(къорав карти...),има го,пък и Panasonic-a 50hz го пише..... :
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/dfd9a4f
    Този пост е редактиран от cable; 12-03-18 в 16:29.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #3272

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    И Сони-то (ХЕ80), и Панасоник-а (ЕХ700) са 50хц .

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3273

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >ivanov_km,ако не държиш от таз годишните модели-SONY XE 9005 ,който освен,че е с по-ниска цена(и то доста)от тазгодишния е и по-добър,виж темата за SONY.
    >С.Мезинов,не знам защо в displayspesification не намирам 55''-овия от този модел,иначе при унгарците на подобна цена е 58''PANASONIC EX700....от миналогодишните модели с va матрица не виждам евтини модели,така,че +3'',va,100 hz ми се вижда за среден клас добре(1631лв. беше).
    Грешка(къорав карти...),има го,пък и Panasonic-a 50hz го пише..... :
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/dfd9a4f
    Поради филтъра не съм го видял, че е на промоция (цъках до 55"), но дори и така, пак бих взел Сони. Единствения плюс на Панасоника са точно тези 3", защото като картина по магазините не ми направи никакво впечатление, Сонито ми седи с по-наситени цветове, но може да е и от демо видеата това впечатление. Панасоника не поддържа ДТС, което е огромен минус, защото мисля да ползвам телевизионния плеър + хард и да пускам звук към 5.1 система от оптичния изход. Обратното, Сони е с Андроид, което за мен е супер голям плюс, още повече, че се очаква да бъде ъпдейтнат до Андроид 8 по-късно тази година и се надавям това да дойде с някакви благинки (още нямам телевизора, а чакам ъпдейти...хаха). Не съжалявам за избора си и мисля, че за моите критерии Сонито е най-правилния избор в този бюджет.
    presledvach одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3274

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Щом си свикнал на ips ,важното е на тебе да се хареса.Аз ips имам само едно 32'' в кухня и ако не се гледа на тъмно е добре,ама не знам за 55'' ми е интересно дали няма да ме дразни.Щото вече навсякъде пълним тв-ри(hristoslav показа такива и за баня,та ми е интересно заради евтините модели(Skyworth напр.),ама няма как да видя в магазина....там си е светличко.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3275

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Щом си свикнал на ips ,важното е на тебе да се хареса.Аз ips имам само едно 32'' в кухня и ако не се гледа на тъмно е добре,ама не знам за 55'' ми е интересно дали няма да ме дразни.Щото вече навсякъде пълним тв-ри(hristoslav показа такива и за баня,та ми е интересно заради евтините модели(Skyworth напр.),ама няма как да видя в магазина....там си е светличко.
    Ще направя някоя снимка на тъмно когато дойде, може и някой клип. Както съм споменавал, сега сме с LG 43LH510V и нямаме оплаквания от ИПС-а, а на Сонито ще е на доста по-добро ниво изпълнението. Имам и останали 2м РГБ лед лента СМД5050, ще взема един РФ РГБ контролер и пвц захранване 220-12в, една рамчица зад телевизора и амбилайта ми е готов. Сигурно ще е готов преди да дойде телевизора дори. Има и готови такива китове, но са с убити диоди и не светят, също са и с ИР дистанционни.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #3276

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rquaresma1 Виж публикацията
    Колеги, как се казваше борсата /восителя/ от която всички магазини зареждат в България ? Не мога да се сетя за името.
    Няма борса
    Има вносители, понякога 3-ма за една и съща марка.



    https://top-rated-tvs.com/tv-compari...eids=6941,6869

  8.  
     
  9. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #3277

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    В крайна сметка след малко мислене реших да не чакам излизането на новите модели телевизори на водещите брандове и се спрях на SONY KD-49XE9005 4K Ultra HD LED. В Технополис намерих не отваряна бройка и е поръчах онлайн. От там ми казаха, че кашона все пак пред куриера трябва да бъде отворен за да се увери, че взима от склада здрав телевизор. В този ред на мисли все пак има ли начин освен по външни белези (фолия, лепенки и т.н) от менюто да проверя дали все пак не са ми пробутали мостра? Другото което ме интересува тук необходимо ли при актуализация от 6-та на 7-ма версия Android да се връщат фабрични настройки на телевизора, както се прави телефоните за изчистване на ненужните файлове от старата OS? Да се надявам, че не съм сбъркал с изборът на марката и модела телевизор. Първоначално бях се насочил към Qled 7-ма серия на Самсунг. В крайна сметка и максималният ми бюджет за телевизора е 2500 лв.
    presledvach одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3278

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Ще направя някоя снимка на тъмно когато дойде, може и някой клип. Както съм споменавал, сега сме с LG 43LH510V и нямаме оплаквания от ИПС-а, а на Сонито ще е на доста по-добро ниво изпълнението. Имам и останали 2м РГБ лед лента СМД5050, ще взема един РФ РГБ контролер и пвц захранване 220-12в, една рамчица зад телевизора и амбилайта ми е готов. Сигурно ще е готов преди да дойде телевизора дори. Има и готови такива китове, но са с убити диоди и не светят, също са и с ИР дистанционни.
    И аз го ползвам от половин година, Сонито е супер няма да съжаляваш.
    С.Мезинов одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #3279

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    В крайна сметка след малко мислене реших да не чакам излизането на новите модели телевизори на водещите брандове и се спрях на SONY KD-49XE9005 4K Ultra HD LED. В Технополис намерих не отваряна бройка и е поръчах онлайн. От там ми казаха, че кашона все пак пред куриера трябва да бъде отворен за да се увери, че взима от склада здрав телевизор. В този ред на мисли все пак има ли начин освен по външни белези (фолия, лепенки и т.н) от менюто да проверя дали все пак не са ми пробутали мостра? Другото което ме интересува тук необходимо ли при актуализация от 6-та на 7-ма версия Android да се връщат фабрични настройки на телевизора, както се прави телефоните за изчистване на ненужните файлове от старата OS? Да се надявам, че не съм сбъркал с изборът на марката и модела телевизор. Първоначално бях се насочил към Qled 7-ма серия на Самсунг. В крайна сметка и максималният ми бюджет за телевизора е 2500 лв.
    Мисля че си направил правилният избор, Sony-то е много добро и мисля че е по добро от този Samsung който си гледал
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...ng-q7f/418/417
    Този пост е редактиран от presledvach; 13-03-18 в 19:02.
    sony 1 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3280

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >ivanov_km,честито,за 49 инча мисля няма по-добро....
    Появи се нов модел на SKYWORTH55G9200 в ТМ,но на доста висока цена.Не може да се намери много за модела,някъде го пишат GLED tv,което май ще рече LG-NANOCELL дисплей,но не намирам данни напр.колко hz е,видях 600 hz ,ама дали все пак е 100 или 50 hz....
    https://www.technomarket.bg/televizor/skyworth-55g9200-09163986
    http://skyworth-ce.de/Product-detail...-cat_id-2.html
    Този пост е редактиран от cable; 14-03-18 в 19:56.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #3281

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Наистина скъпичко за това което предлага - https://www.displayspecifications.com/en/model/3b47d2d - за 1500-1600лв вземаш Сони,Самсунг и т.н. с подобни параметри .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3282

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    И операционна система с нулева поддръжка... само заради това няма да си го взема, колкото и добре да предава.
    Като дизайн е много привлекателен и с този саундбар ще свири прилично, въпреки че е 2х8 вата. Като знам какво прави малкото ми ЖБЛ Чардж 3 с 2х10вата може да се очаква добър звук. Като го пуснат след 1-2 месеца на промоция може да се впише добре.
    Моето Сони вече е в офиса на Рапидо в гр. Русе и нямам търпение да пристигне до мен, което ще е утре или най-късно в други ден.
    Вече правя експерименти с подсветката която ще е зад него.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3283

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    На стр. за модели в ds не го видях,тука пише 50 hz,ама как го намираш.То май е и стар модел,не мога да разбера годината.На друго место пише 100 hz,че е скъпо е ясно,те цената ще я свалят,ама ако е стар модел и50 hz(интересно защо само в 1 магазин го има-май сега го качват)...само JBL и NANOCELL,май..
    LED-телевизор Skyworth 55Q8 65Q8 G9200 4KHDR, купить в интернет магазине Nazya.com с Таобао из Китая

  17. cec
    cec е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    49
    #3284

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,
    Моля за мнение относно тези два телевизора:
    LG OLED 55C7V
    LG - OLED TV OLED55C7V 55" 4Κ Ultra HD Smart - Телевизори
    и
    SONY KD-55XE9005
    LCD TV SONY UHD KD-55XE9005 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ
    Разбира се приемам и други предложения за бюджет около 3000 лв., 55".
    Благодаря!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3285

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    На стр. за модели в ds не го видях,тука пише 50 hz,ама как го намираш.То май е и стар модел,не мога да разбера годината.На друго место пише 100 hz,че е скъпо е ясно,те цената ще я свалят,ама ако е стар модел и50 hz(интересно защо само в 1 магазин го има)...само JBL и NANOCELL,май..
    LED-телевизор Skyworth 55Q8 65Q8 G9200 4KHDR, купить в интернет магазине Nazya.com с Таобао из Китая
    Както и предния модел който обсъждахме и този явно се произвежда за различните държави, а при нас както винаги е тъпа версия с Линукс, а не с Андроид както е описано в сайта. Явно разликата не е само в ОС ами и в панела за жалост. Ако беше Андроид и 120хз направо си е супер за тази цена, но едва ли.
    @cec - взимай Сонито, тия първите Оледи не ги бива.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе