Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 238 от 620 ПърваПърва ... 188228236237238239240248288 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,556 до 3,570 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3556

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За мен като потребител, всяка технология си има своите плюсове и минуси. Идеалното положение е плюсовете да са повече от минусите и. ОЛЕД технологията замества плазмата единствено заради по-икономичната технология като консумация на енергия и по-високата яркост донякъде, но страда от подобни проблеми с бърнин и други дефекти на картината. Скоро няма да видим идеалния вариант със съществуващите технологии в момента. За мен.. по-добра картина от плазмата няма..
    svetlio1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #3557

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    За мен като потребител, всяка технология си има своите плюсове и минуси. Идеалното положение е плюсовете да са повече от минусите и. ОЛЕД технологията замества плазмата единствено заради по-икономичната технология като консумация на енергия и по-високата яркост донякъде, но страда от подобни проблеми с бърнин и други дефекти на картината. Скоро няма да видим идеалния вариант със съществуващите технологии в момента. За мен.. по-добра картина от плазмата няма..
    a защо я спряха от производство и то доста отдавна,като е толкова добра(че даже и повечето бяха доста евтини)???????

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3558

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Според мен заради екологичните изисквания за икономия на електроенергия, но има и други субективни фактори, основния от които е, че е много трудно да се направи плазма с 4К панел.. Плазмата от подписа ми беше последната от продукцията на Panasonic и за 65" цената и като качество на картината все още е без конкуренция.. http://www.avsforum.com/forum/40-ole...asma-died.html
    Този пост е редактиран от nikolov333; 31-05-18 в 16:56.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #3559

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    За мен като потребител, всяка технология си има своите плюсове и минуси. Идеалното положение е плюсовете да са повече от минусите и. ОЛЕД технологията замества плазмата единствено заради по-икономичната технология като консумация на енергия и по-високата яркост донякъде, но страда от подобни проблеми с бърнин и други дефекти на картината. Скоро няма да видим идеалния вариант със съществуващите технологии в момента. За мен.. по-добра картина от плазмата няма..
    То така, ама в някои случаи като моя не се трае, 10 г. гледам бюджетната плазма, а сега - не мога да избера нещо бюджетно, дето да отговаря на критериите ми Явно пак ще трябват компромиси. Я с Харман-Кардона, я с WRGB, я с Edge подсветката...
    Между IPS и VA мен не ме бърка

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3560

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Явно бюджетната плазма ти обърква критериите..

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #3561

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Някой използващ MVA-панел (повечето нови модели телевизори на Sony, Panasonic, Samsung и Sharp) би ли потвърдил до каква степен отсъства т.нар. black crush? T.e. при фронтално гледане на тъмни сцени, особено при ниска яркост на подсветката, се получава едно чeрно/тъмно петно без детайли. Само при сантиметър наляво или надясно промяна на ъгъла вече се открояват гамата, очертанията и всички отделни малки детайли, които отсъстват на 100% фронтално.

    Предполагам постигат елиминиране на ефекта с управление на подсветката и максимално увеличаване на яркостта при тъмни сцени. Не мога да повярвам, че с изключение на LG, всички използват MVA-матрици, че и на некачествените AU Optronics (които имат в пъти повече вградени проблеми от тези на LG Display), а не IPS-и. Освен, ако последните години не са подобрили нещата с gamma shift/black crush , производителите явно го правят само за намаляване на разходите с увеличаване размера на дисплея.

    Още имам един S-PVA монитор на HP монитор (матрица на Samsung) и не понасям гледането на каквото и да е по-тъмно, особено на понижена яркост. Всичко е черно и все едно еднотипно петно, без детайли и без гама. А S-PVA се води Мерцедеса на VA-матриците. MVA са някъде по пътя между TN и нея. Да не говорим, че и при S-PVA, червеното фронтално 20° настрани вече е оранжево, а още 20 наляво или надясно е вече нещо средно между жълто и зелено.

    Бях се замислил много за Sony 55XE8577, преди да открия, че използва MVA-матрица. И не мога да повярвам, че най-високите им серии под OLED няма IPS, а само MVA и уж 10-bit color. Това за колко единици градуса от центъра на екрана се отнася? Един, два, 2.5? Или те потребителите недорасли и само чалга ще гледат?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #3562

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Чалгата и на "IPS" пак си е чалга, но по-лошото е, че стана начин на поведение, а не само "течение"...
    Иначе при фронтално гледане, не съм мерил точно градусите, на Panasonic DS630 (VA матрица, някаква си и даже подсветката не е Direct LED) ми е много добре и не съм изпадал в черни дупки, въпреки че черното си е черно.
    Този пост е редактиран от Frogst; 01-06-18 в 03:28.

  10. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #3563

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Я кажете, мнение за тези телевизорчета? Гледам нещо на цена около 1000лв, просто защото не мисля, че който и да е телевизор заслужава повече пари. Става въпрос за моите нужди. 90% гледане на телевизия, на случайни канали...
    https://www.displayspecifications.com/en/comparison/11da5adc5

    Насочил съм се към Сонито, защото съм фен на японците. Имам японска кола, японски фотоапарат, работя в японска фирма и т.н.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3564

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Jackxxx Виж публикацията
    https://www.displayspecifications.com/en/comparison/11da5adc5

    Насочил съм се към Сонито, защото съм фен на японците. Имам японска кола, японски фотоапарат, работя в японска фирма и т.н.


    Абе то хубаво японци, уж акъл,ама да насложиш на всичките си телевизори с изключения на два три в най-скъпия клас, Edge-led,ми напомня на поговорката ,,Акъл море,патки пасе,, Много детайли се губят,с тоя булшет Edge -led.Иначе поне, ако беше с трилуминос дисплей, пак щеше да имаш някакъв кеф от готините цветове.Но с тоя модел ,който си дал ще имаш там някакав съирсандък с надпис ,,Сони,, от пред и ,,Мейд ин Джапан,, отзад.И ако това те успокоява, че си направил правилния избор ок.

  12. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #3565

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ами не знам. Тогава, кой е най-добрият телевизор до 50" за около 1000 ± 100лв? Този Цамцунг - 50MU6102?
    Този пост е редактиран от Jackxxx; 01-06-18 в 15:44.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #3566

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    + сателитен тунер
    SAMSUNG UE-50MU6172

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3567

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    ако не си наясно с предимствата и недостатъците на двата основни типа матрица VA и IPS, прочети и си направи изводите.Този самсунг е със Direct led ,което е добре и VA матрица, което не е много добре за гледане под ъгъл,според мен.Иначе всичко друго според спесификациите изглежда обещаващо.Ако можеш да идиш да го видиш в магазина,но да знаеш, че пак няма да е същото като в къщи.На това силно остетление ,трудно ще хванеш нерваномерна подсветка примерно.Нищо , че е Direct led ,пак има шанс да е неравномерна,което не е чак толкова зле.Аз поне телвизор без неравномерна подсветка не съм виждал,но трябва да е границите на разумното.Все пак иди го виж,и ако решиш да го вземеш пиши впечатления.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #3568

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Чалгата и на "IPS" пак си е чалга, но по-лошото е, че стана начин на поведение, а не само "течение"...
    Иначе при фронтално гледане, не съм мерил точно градусите, на Panasonic DS630 (VA матрица, някаква си и даже подсветката не е Direct LED) ми е много добре и не съм изпадал в черни дупки, въпреки че черното си е черно.
    Мерси за впечатленията. Black crush се забелязва само в тъмни сцени. Някой беше постнал в предните страници сравнение на няколко марки телевизори, с един от тестовете - филма Gravity. На VA-панел, особено при понижена яркост, повечето от не-ярките звезди в орбита (или нюансите около тях) няма да се виждат. Понеже производителите знаят за това, предполагам, че в тъмни сцени яркостта автоматично се увеличава максимално и оттам е по-трудно да се забележи.

    А е толкова лесно да постигнеш перфектно цветопредаване и ъгли на виждане, IPS + поларизационен филтър, както при CCFL екраните в началото. Няма "светене" с ъгъла, черното е много добро, гама-та е перфектна. Но филтрите струват повече от обикновен VA, при който няма "светене" (съответно нужда от филтър), а са и в пъти по-евтини (за сметка на всичко останало).

    Колкото повече чета сега за телевизорите покрай избора, толкова повече се убеждавам, че бизнесът се е превърнал в надлъгване колко малко да сложим за повече пари и с по-евтини технологии, особено използването на ШИМ изобщо. 2018 да поддържаш регулацията на подсветката на 120Hz, съжалявам, ама това и в зората на LCD-тата го е нямало, даже и при TN.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3569

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Преди 10 дни върнах Samsung Galaxy S9 точно заради ШИМ управлението на подсветката им. Проблема е, че с намаляне волтажа на подсветката качеството на картината на AMOLED става много афиф.. Друг въпрос е на колко херца е управлението при ШИМ-а. Аз лично го "надушвам" почти при всички случаи..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 02-06-18 в 00:55.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #3570

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от paraiso Виж публикацията
    Някой използващ MVA-панел (повечето нови модели телевизори на Sony, Panasonic, Samsung и Sharp) би ли потвърдил до каква степен отсъства т.нар. black crush? T.e. при фронтално гледане на тъмни сцени, особено при ниска яркост на подсветката, се получава едно чeрно/тъмно петно без детайли. Само при сантиметър наляво или надясно промяна на ъгъла вече се открояват гамата, очертанията и всички отделни малки детайли, които отсъстват на 100% фронтално.

    Предполагам постигат елиминиране на ефекта с управление на подсветката и максимално увеличаване на яркостта при тъмни сцени. Не мога да повярвам, че с изключение на LG, всички използват MVA-матрици, че и на некачествените AU Optronics (които имат в пъти повече вградени проблеми от тези на LG Display), а не IPS-и. Освен, ако последните години не са подобрили нещата с gamma shift/black crush , производителите явно го правят само за намаляване на разходите с увеличаване размера на дисплея.

    Още имам един S-PVA монитор на HP монитор (матрица на Samsung) и не понасям гледането на каквото и да е по-тъмно, особено на понижена яркост. Всичко е черно и все едно еднотипно петно, без детайли и без гама. А S-PVA се води Мерцедеса на VA-матриците. MVA са някъде по пътя между TN и нея. Да не говорим, че и при S-PVA, червеното фронтално 20° настрани вече е оранжево, а още 20 наляво или надясно е вече нещо средно между жълто и зелено.

    Бях се замислил много за Sony 55XE8577, преди да открия, че използва MVA-матрица. И не мога да повярвам, че най-високите им серии под OLED няма IPS, а само MVA и уж 10-bit color. Това за колко единици градуса от центъра на екрана се отнася? Един, два, 2.5? Или те потребителите недорасли и само чалга ще гледат?
    Подред на подчертаното:
    - голяма част от гамата на Panasonic(2018-погледни в темата), Sharp (2017) и в някои диагонали на Samsung MU, NU сериите използват IPS
    - проблемът с black crush, е предизвикан от слабостите на LCD технологията - малкото позиции в които застават течните кристали(IPS тук има леко предимство, затова изобразява по плавно преходите между цветовите нюанси) и зависещата от това пропускателна способност на светлина от подсветката(не могат да възпроизведат първите 17 и последните 17 степени на яркост, което води до загуба на детайли в най-тъмните и най-светлите части на картината). Да не пропусна и една слабост на видеокамерите - добрите записват в само 28 степени на яркост, + много лошата чувствителност при слабо осветление от там и загуба на детайли.

    Кое им е некачественото на A-MVA? Защо според теб поставят такива във високият клас телевизори като ZD9?
    MVA са просто задължителни за употреба при HDR.....

    color shift го има при всички типове LCD матрици - разликата е в големината на ъгъла при който се забелязва

    Ориентирай се към OLED....
    VanDan и Frogst харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе