Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 237 от 620 ПърваПърва ... 187227235236237238239247287 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,541 до 3,555 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3541

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Да знам ги твойте 10 телевизора около 50 инча за по 400 евро за това и ги сменяш постоянно защото
    “разбираш“

    И с това се изтъкваш.

    Ми мога да смена и 50.Карат ми ги вкъщи безплатно.Смени и ти за да имаш база за сравнение от лични впечатления, а не само да ми даваш линкове към гугъл...Я ме цитирай ,къде съм си купил телевизор за 400 евро? Първия ми беше за 470 сега последния ми е за 750.така ,че смятам, че съ видял достатъчно в ниския клас и ниския сегмент на средния клас.какъвто между другото е и твоят телевизор.За какъвто между другото пита и човекът.само, че аз съм видял 10 такива до тука в домашни условия ,ти си видял един и вече се вкара във филма че си купил най-голямото чудо на техниката и и твойто мнение е най-меродавно, а на другите просто са им ,,неправилни преценките,, Айде ще спра до тук, защото тоя спор не е градивен, а само загуба на време.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #3542

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Ми мога да смена и 50.Карат ми ги вкъщи безплатно.Смени и ти за да имаш база за сравнение от лични впечатления, а не само да ми даваш линкове към гугъл...Я ме цитирай ,къде съм си купил телевизор за 400 евро? Първия ми беше за 470 сега последния ми е за 750.така ,че смятам, че съ видял достатъчно в ниския клас и ниския сегмент на средния клас.какъвто между другото е и твоят телевизор.За какъвто между другото пита и човекът.само, че аз съм видял 10 такива до тука в домашни условия ,ти си видял един и вече се вкара във филма че си купил най-голямото чудо на техниката и и твойто мнение е най-меродавно, а на другите просто са им ,,неправилни преценките,, Айде ще спра до тук, защото тоя спор не е градивен, а само загуба на време.
    Само ти смяташ обаче че си разбрал каквото и да било, разговаряш с непознати хора и им даваш определения както и телевизорите ги гледаш без да можеш да прецениш кое е по добро и кое по лошо.

    750 евра от ниския клас защото си взел голям размер и е нов модел.

    IPS била по добра от VA матрица нямам думи.

    Имам достатъчно впечатления и знания за да си избера телевизор от първия път а не да сменям едни същи телевизори и да се бия в гърдите колко съм напред и "разбирам"
    Този пост е редактиран от sony 1; 29-05-18 в 00:46.

  4. Junior Member Аватара на dictator
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    34
    #3543

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Я малко да разведриме темата, че с тия спорове стана много нервно.

    Да сте чули за някакви нови модели да пускат покрай световното? Все още се интересувам от 55" за около 3к. Тук гледам колегата OKSAN на LG OLED55B7V се е спрял. Аз си бях харесал KDL-55XE9305, но сменям жилището и реших да изчакам. Пък и като гледам Sony-то го няма вече в повечето вериги, предполагам, защото е миналогодишен модел.

    Ще се радвам ако ме светнете с някой нов модел с високо качество на картината. Ако не - скачам на OLEDа като колегата и това е

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3544

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз съм с 55B7V от унгарците и цената му е -25%.. https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p498681

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #3545

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Може, никога не съм гледал IPS от горе ,защото телевизора не ми е на земята и аз да го гледам от дивана.Ако ти се сетиш за някоя нормална ситуация, кога човек може да гледа телевзиора си от горе казвай.Плюс, което е вчера седнах нарочно в единия ъгъл на стаята, тоест възмжно под най-големиа ъгъл, който може някой да гледа в хола ми и от там гледах телевизора.Картината е 1:1 както и ако седя централно.А VA в такава ситуация почва да издиша,понеже същото съм го пробвал и с VA.

    - - - - - - - - - -




    Разбирам иронията ти...но не си ли чувала, че където двама батковци си мерат т*шаците да не си вреш там дупето.

    - - - - - - - - - -




    Ами човека пита за тв 1000-1200лв,тоест води се нисък клас, по книжка де.За теб може и да е висок клас.Има няма до среден клас са ми минали 10-тина телевизора през ръцете в домашмни условия за последните няколко месеца и има още хляб и домати да ядеш до като почнеш да правиш реални преценки,а не на база ревюта и нещо гледане на рафтовете в магазина за по 5 минути.
    Трудно ще се впечатля от обиди за половата си ориентация от човек, който явно не само не владее книжовен български език, но е и с ниво на култура и ценностна система присъща на обитателите на Столипиново или Факултета. Запази си ограничения речник за собствения кръг от познати. Ако не си съгласен с предложените ти съвети, не ги следвай.

    p.s. Надявам се модераторите на темата да изчистят ненужните публикации. Иначе това е една от малкото хубави за четене теми по нашите форуми, благодарности на svetlio1 ; cable и hristoslav2 .

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3546

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията

    IPS била по добра от VA матрица нямам думи.

    Имам достатъчно впечатления и знания за да си избера телевизор от първия път а не да сменям едни същи телевизори и да се бия в гърдите колко съм напред и "разбирам"


    И понеже имаш достатъчно впечатления и знания да си купиш телевизор от първия път, за това си купи с IPS матрица и сега препоръчваш на хората VA? Или тия впечтления и знания ги доби по-късно от чичко Гугъл. Пич ти си пълен смях По-добре спри да пишеш и да задръстваш форумите със спам и с глупостите си,че само ставаш за кашмер....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #3547

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    И понеже имаш достатъчно впечатления и знания да си купиш телевизор от първия път, за това си купи с IPS матрица и сега препоръчваш на хората VA? Или тия впечтления и знания ги доби по-късно от чичко Гугъл. Пич ти си пълен смях По-добре спри да пишеш и да задръстваш форумите със спам и с глупостите си,че само ставаш за кашмер....
    Преценката ти отново е на "ниво" .

    Викаш типично по Бай Ганьовски да казвам че IPS са по добри от VA защото аз имам.

  10. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3548

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Пичове , прекратете този безсмислен спор ! ТапТалка ми пищи през 5 минути и то само за глупости ! А относно спора ви ще ви кажа пак и двете технологии не стават , може би VA то става малко повече ... но пак е греда ... особено за това за което спорите . А средния клас телевизори започват от 2000 , само за справка .

  11. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #3549

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Тва с VA не може да го разбере защото е на принципа "мойто е най хубаво", а не кое е правилното.

    И че тук се говори за кои технологии са по добри или съответно по лоши от други, а не мойто и твойто.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-05-18 в 15:49.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #3551

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, обмислям закупуване на телевизор, вероятно 55'', до около 2000 лв. и понеже отдавна не съм проучвал за покупка, бих искал да попитам по-знаещите, има ли някаква осезаема разлика в качеството на картината и използваните материали до тази цена при различните марки.

    В момента обмислям Sony 2017 LED модели, 7-ма и 8-ма серии (55'') и поне по спецификации, освен наличие на някой и друг HDMI порт в повече и повишена честота на опресняване, не виждам друга особена разлика. Наистина ли е така? Samsung и LG за до 2000 лв., предлагат ли по впечатления на собствениците, нещо повече от Sony? Или Sharp/Panasonic?

    Държа матрицата да е IPS, а не VA, главно заради gamma shift & black crush при вторите, но понеже не съм бил скоро по магазините, не знам какви са нивата на черното и, дали има някакви поларизационни филтри за намаляване на IPS glow-а и по-добри нива на черното. Ще съм много благодарен, ако някой препоръча конкретни модели/марка и представи аргументи защо си заслужава да се предпочетат.

    Ориентирах се към Sony, защото се водят по тестове едни от най-ниските по input lag, а това значи много за мен, защото потенциално биха се използвали и за конзоли в определени моменти. Аз като цяло съм по скоро PC-ориентиран и отдавна използвам професионални монитори за гейминг и видео/аудио обработка, както и за филми, но телевизорите в последните години са ми доста далечни. Сега ще купувам за близки и държа да са най-доброто за цената си.

    Относно операционната система, държа да инсталирам и настроя Kodi на самия телевизор и от това също зависи избора му. Трябва ли да избера Android TV или има възможност за инсталация и на WebOS или Tizen?

    И последно, ако някой знае изобщо, по възможност си търся нещо без PWM (ШИМ) или на висока честота за регулацията на подсветката. Но, така или иначе, като се стигне до конкретен избор на модел, аз ще си го проверя сам.

    Благодаря много на всички, които ще се включат.
    Този пост е редактиран от paraiso; 29-05-18 в 22:29.

  14.  
     
  15. ccd
    ccd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    29
    #3552

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Последно - този става ли https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p506829 или в краен случай този https://edigital.bg/led-televizori/t...05baep-p489443
    и още нещо което ме притеснява, този сайт е доста по-евтин като цена, но се продава от унгарци, вероятно има някаква уловка, която може би знаете. Как стои въпроса с гаранцията конкретно на Сони? Може ли да се ремонтира в България или да го купувам от технополис аз +400лв?

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #3553

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз от опит ти препоръчвам да не купуваш от чужбина, особено тежки неща и специално екрани, защото връщането е ужасно усложнено и скъпо. Скоро купих 43'' монитор на LG, LG43UD79, който мисля използва същия панел, както на UJ-серията телевизори на същата марка, от Германия. Пакетът дойде в добро сътояние и всичко работеше, с изключение на един постоянен светъл пиксел вляво от центъра на екрана. Първоначално си мислих, че е само на черен фон, но се оказа, че е постоянен на всички цветове. След много търсене онлайн, накрая намерих компания, която да го транспортира обратно, но едва днес успях да го изпратя заради проблеми с компанията, отделно даже и с нея струваше майка си и баща си. Пакетът тежи близо 21 кг. и заедно с опаковката е супер обемист.

    Съдейки по UD-серията монитори, която се води бизнес серия с много входове, дистанционно и други допълнения, плюс IPS панел, мониторът нямаше никакви поларизатори за IPS-светлеенето с ъгъла и предполагам, че и с телевизорите ще е така. Което за телевизор е ужасно.

    Най-добре от България и, ако може да ти го извадят от пакета и да си го тестваш с USB професионално, особено на сиво и черно. Аз така мисля да купувам моя, защото отварянето на пакета чак вкъщи води до много усложнения, особено ако пък идва и отдалеч или онлайн.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3554

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Само за информация.. имам два телевизора купени от унгарците и дойдоха перфектни.. Единия мина 1-вата година без проблем, 2-рия е на три-четири месеца.. В интерес на истината от двата съм спестил пари за още един до 1000лв, като ги купувам от там и не ми дреме, че може да стане фал, понеже до сега не съм имал проблеми. Ползвам си телевизорите захранени от UPS,а кабелната ми влиза с оптичен конвертор...

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #3555

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Nikilov333, би ли споделил какви са ти наблюденията върху последните серии на водещите марки или специално от LG, които гледам че имаш в подписа. Също така, имаш ли наблюдения върху Sharp като качество и сервизно обслужване в България, сравнено примерно със Sony и Panasonic? Най ми е лесно да вляза в световните форуми за телевизори и да проверя сериите, от които се интересувам, проблемът е, че са за различни пазари, с различно обозначение и части, и купувайки от България качеството, а и изработката може да са съвсем различни. А и в крайна сметка ще се сервизират в България.

    Иначе минах през последните 10-20 страници тук и с изключение на съвети, "взимай според бюджета си" и "този става" или споровете между VA и IPS, не видях мнения, дали матриците, подсветката и захранванията на цялата серия от дадена марка не са същите и, дали разликата е само в картинния процесор, технологията на локално затъмняване, повечето входове и ъпгрейднатото дистанционно? С други думи, само за 800Hz вместо 400, малко по-добър процесор и още 1/2 HDMI входа не знам, дали си заслужава разлика от 300-800 лв.

    Колкото до OLED за момента съм ги отписал, защото технологиите не са дорасли за безпроблемна експлоатация, равномерност на въглеродния слой (оттам и хомогенността на екрана) и липсата на прогаряне, да не говорим за дълготрайност при запазване на цветовите данни. Може би след 5-10 г., като направят хибриди и променят производството и качествата на органичния слой с експлоатацията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе