Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 241 от 620 ПърваПърва ... 191231239240241242243251291 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,601 до 3,615 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #3601

    Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Супер е това TCL-че. Ама от къде в България мога да го поръчам, че да му важи и гаранцията?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #3602

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Такива марки тука като Hisence, както и разни 4-то и 5-то разрядни китайски смартфони,тука въобще ги няма по магазините,защото хората не искат да си заливат пазара с боклуци.От което ще страда само консумента.Виж бюджентия телевизори, които наистина са качествени и предлагат адски много за парите си и няма да е фира две седмици след гаранцията да.Примерно този на TCL 7-ма серия https://www.displayspecifications.com/en/model/efbdcdf чиста 10 битова матрица, андроид операционна система cpu 4 core, gpu 2 cores 700mhz. JBL Harman озвучаване, и като го гедаш гледаш само картина без рамка от страни и това само за 600 евро.
    Сега остава да обясниш разликата между TCL и Hisence, Skyworth ... , че и с Philips/TPV и Sharp/Foxcon



    nassko1 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3603

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Сега остава да обясниш разликата между TCL и Hisence,



    Аз ги обясних вече,я ти ми дай телевизор за 600 евро телевизор с чиста 10-битова матрица и озвучаване от калибъра на JBL Harman?Ти само дизайна на дистанциооното като му видиш и как се гледа без да ти бърка в здравето някаква си рамка,то само дизайна му е на 600 евро, а другото бонус.

  5. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3604

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Аз ги обясних вече,я ти ми дай телевизор за 600 евро телевизор с чиста 10-битова матрица и озвучаване от калибъра на JBL Harman?Ти само дизайна на дистанциооното като му видиш и как се гледа без да ти бърка в здравето някаква си рамка,то само дизайна му е на 600 евро, а другото бонус.[/INDENT]
    А ти чу ли го тоя JBL samsung ? Най вероятно не ... е аз съм го слушал на скайуорт и не става !

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3605

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Jackxxx Виж публикацията
    Супер е това TCL-че. Ама от къде в България мога да го поръчам, че да му важи и гаранцията?

    Да се надяваме,че в близко бъдеще ще са достъпни и в България.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #3606

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от nameless Виж публикацията
    Здравей,

    Смятах да напиша мнение относно опита ми с подобни модели, в средния клас на LED телевизорите, за 2017-та, за това ще използвам твоето питане, като отправна точка. За мое огромно съжаление за последните 2 месеца смених 3 телевизора (нека всички благодарим на Европейския Съюз, Агенцията за Защита на Потребителя и 14 дневния срок за връщане, на продукти закупени онлайн). Та първоначално се двоумих м/у 55' серия на Самсунг (MU 7002) и Сонито, което ти си споменал. Взех Самсунга. Картината беше страхотна, контраста на изключително ниво, операционната система е много бърза, а гласовите команди са си удобство. Обаче, също като теб, гледам основно спорт (футбол), филми през Netflix и гейминг на Xbox X. Последните 2 бяха супер и всичко беше наред, докато не седнах да гледам мач. Каквито и настройки да избера, винаги имаше едно изключително неприятно накъсване на картината на всеки 1-2 минути (там където е топката), сякаш fps-a пада рязко за секунда-две. Предполагам, че по-непретенциозните потребители не биха обърнали толкова голямо внимание на това накъсване, но на мен определено ми развали комфорта. Та, върнах Самсунга и взех така прехваленото, в този форум, Сони (XE8577), чиитo контраст и цветове са "най-великите на света". Абсолютно НЕ. Не съм професионалист, не калибрирам цветове, не измервам контраст и яркост, но определено не ми направи впечатление картината да е по-добра от тази на Самсунга, за сметка нa това:
    - Андроида е отвратителен. Интерфейсът е скандален - натискаш бутона за меню, броиш до 5 ...и менюто се показва. По-късно прочетох в друг форум, че това "просто" било бъг на последната версия на Андроид, а забавянето се дължи на включването на гласовите команди (които за разлика от Самсунга, дори не могат да се използват за вътрешното меню, т.е. за смяна на канал, входящ порт, сила на звука и т.н.)
    - картината по време на мач, не лагва, като на Самсунга, но за сметка на това топката "примигва", докато се движи, при много силни удари и изчиствания. С настройки на motion-a го оправих, но пък се изгуби бързината на кадрите.
    - app-a на Нетфликса е ужасен - 1 на всеки 3 HD филма е с по-кофти качество от обикновена SD телевизия. След допълнително проучване се оказа, че зависи как е сниман HD филма (лента, носител или нещо подобно). App-a на Xbox-a ми изкара по-добра картина от този на Сонито, но все пак по-зле от Самсунга (което ме навежда на мисълта, че самият телевизор е обработвал доста добре образа получен през app-a).
    - подсветката. Царят на черното и контраста - Сони се оказа, че има ясно забележима светла дъга, почти през средата на дисплея, която няма как да се оправи с каквито и да е настройки...а накрая IPS на LG били зле. Това общо взето преля чашата и върнах японския, псевдо "master race".
    Накрая се спрях на нано серията на LG (SJ810) и честно казано, не разбирам цялата ненавист към корейците и техните IPS матрици. Да, черното не е като на OLED, обаче и това на VA на Самсунга и Сонито също не бяха. WebOS-а е просто всичко, от което имаш нужда - бърза и опростена операционна система, без видими бъгове, а дистанционното е най-доброто, което съм ползвал. 4 HDMI порта (Самсунга е с 4, но трябва да им активираш ръчно, през менюто, екстра дата трансфер, за да ти показват 4к и HDR, на Сонито също са 4, но само 2 могат да трансферират 4к и HDR :D, пак след ръчна активация). Input lag-a е най-ниския в целия клас, Netflix-a си работи перфектно.

    Общо взето, след огромно разочарование от страна на Сонито и по-леко такова към Самсунг, се спрях на LG-то, което определено покрива нуждите ми в този ценови клас. Надявам се мнението ми да е било полезно и да намериш, това което търсиш, но определено не се доверявай особено, нито на рейтинг сайтове, нито на категорични мнения в подобни офруми, без обективни наблюдения.

    Поздрави!
    Привет
    ..ще си позволя малко коментар и допълнение.
    Това което си описал е софтуерен бъг на Samsung още от 2015 година - има го на MU, Q сериите, но не всички потребители го забелязват. Радвам се, че има хора като теб с "набито и тренирано око", които виждат артефактите в картината и пишат за своите впечатления. До 2014-та Самсунг имаха много добър алгоритъм за уплавняване на картината...после нещо прецакаха.
    Sony XE90, XE85 имат по-добро уплавняване на картината. Андроидът...прав си че има много проблеми все още.А всички те са обусловени от две неща
    - отказът на гугъл да приспособи операционната система към телевизорите - това го правят самите производители на телевизорите(Philips бяха първи през 2014 година и сигурно са псували яко...)
    - хардуера поставян в телевизорите - слаб, закъсняващ с развитието си с години.... Парадокс - процесорите и графичната карта в един съвременен смартфон са в пъти по-добри от тези в телевизорите..а каквито и да било проблеми в картината да има смартфона - заради малкият диагонал няма да ги забележиш, но при телевизор ще ги видиш. Всичко това при телевизорите е е заради конкуренцията, и гоненето на максимално ниска цена. Всеки производител се бори за дял от пазара...и да оцелее.
    Пример е процесорът поставян в моделите на Сони MediaTek5891(уж леко променен 5596) който не е проектиран и произведен да работи с динамични метаданни, но от Сони цяла година упорито се опитваха да накарат да работи с Dolby Vision. Резултат е, че сега работи, но обработва данните частично (със специален профил с ниска латентност) и преобладаващата част от обработката трябва да се върши от външният източник - блу-рей плейърът. А още на презентацията през януари 2017 от Сони обявиха пълноценна поддръжка на Dolby Vision......
    Всичко това говори за лошо управление и неграмотен R&D отдел.
    Това което си написал (С настройки на motion-a го оправих, но пък се изгуби бързината на кадрите.) не е правилно. Настройката за Motion - регулира броят генерирани междинни кадри и броят мигания на подсветката.
    Нетфликса, освен това как е заснет филма, автоматично си настройва битрейта (резолюцията и кадрите) според натоварването на интернет мрежата.
    Това за дъгата през средата на екрана ми е малко странно(не съм го виждал), но вероятно е до бройка и е причинено от отражателите - само предположение.

    Напълно съгласен съм с теб за webOS(уебос) - това за момента е най-добрата OS, следвана от Tizen(Тайзън),..
    IPS -има недостатък, по-голяма утечка на светлина покрай електродите на субпикселите и от там сивеещо "черно", което за мен е дразнещо при гледане на тъмно. Цветовете изглеждат бледи на фона на слабият контраст. Следващият път когато си взимаш LG, се огледай за сериите с IPS RGB матрица.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3607

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    А ти чу ли го тоя JBL samsung ? Най вероятно не ... е аз съм го слушал на скайуорт и не става !

    JBL отдавна се е доказала в аудио средите като качествен звук.В доста сериозни марки автомобили това им е премиум озвучаването.В колата също съм с JBL и звукът може да ти избие зъбите.А специялно в телевизор не очаквай чудеса от тия малки говорители, ако искаш премиум озвучаване купуваш си едно качествени колони и си ти.

  10. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3608

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    JBL отдавна се е доказала в аудио средите като качествен звук.В доста сериозни марки автомобили това им е премиум озвучаването.В колата също съм с JBL и звукът може да ти избие зъбите.А специялно в телевизор не очаквай чудеса от тия малки говорители, ако искаш премиум озвучаване купуваш си едно качествени колони и си ти.
    Тогава защо го водим за екстра ? Мога да гарантирам , че което и да е лг вика повече ! А това до колко китайците си заслужават, времето ще покаже.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #3609

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Това JBL, harman-kardon и т.н. са само лепенки и описания в рекламите за лапнишарани. Какъв звук очакваш от говорителчета под 2см?
    Бяха те едно време преди повече от 20 години някакви марки за Hi-fi техника. https://www.harman.com/company
    С актуалните им професионални озвучителни системи не съм запознат.
    TCL купи преди 15 години Thomson. По едно време ги бяха пуснали в МЕТРО, но след това изчезнаха.
    Така и не разбрах кой им е вносителя за БГ.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 04-06-18 в 21:01.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3610

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Това JBL, harman-kardon и т.н. са само лепенки и описания в рекламите за лапнишарани. .


    Е какво искаш да кажеш? Че е само лепенка за да се харчи телевизора повече, а реално са си китайски боклучета за 2.50лв.Аз пък съм убеден точно обратното,третия в света производител на телевизори, едва ли ще се излагат като пазарджишка циганка,да слага лепенки.Ясно е че тези мини говорителчата няма да свирят като 10 инчов говорител, но със сигурност ще са по-добре от същия рамер марка ,,куче,, .Просто хората като прочетат едно велико доказно име като JBL и очакват мегакачествения и мощен звук да изпълни холът им, и като това не се случи от 2см-вите говорителчета, той не може да ги оцени реално, а вика че е само лепенка за лапнишарани.Иначе за мен TCL са интересни телевизори.По-добро за тия мангизи едва ли ще се намери.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3611

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Стaрият ми 49KS7002 вадеше невероятен звук като за телевизор (Имаше бас, средите бяха чудни, високите също). Въпреки, че беше по-тънък от Сони-тата в подписа. Просто Сони и добър звук са много несъвместими.
    Този пост е редактиран от stenly; 06-06-18 в 13:05.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #3612

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Значи, всеки път като влезна в този форум и всеки път взимам различно решение за това какъв телевизор да си купя. Последно питах за 50".
    Вече съм 100% сигурен, че ще взимам 55"-60". Ще стои в спалня, ще се гледа от около 3.5м. Ще се ползва главно за филми през HDMI. Телевизията не ме вълнува с какво качество ще е. Но филмите, искам да са с добро качество. Все ми е тая дали ще е VA или IPS матрица. Имам вкъщи монитор HP LP 2465, който е с VA матрица и вади чудни цветове. Имам и телевизор, някакво LG 32" с IPS и Direct LED и цветовете са му далеч от тези на монитора. Но, пак казвам, НО, за филми от телевизора съм доволен. Така че, явно не съм особено претенциозен. Другото важно нещо са мачовете - не искам никакъв ghost ефект или накъсване на картината или други подобни. Тези неща за съжаление геймърските години ме научиха да ги виждам и не мога да живея с такива проблеми.

    Та общо взето избора ми се свежда до модел, който да ми създава най-малко евентуални проблеми.
    Изборът ми е сведен до тези: https://www.displayspecifications.co...ison/046a5bfd4

    И наистина не знам на кое да се спра.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #3613

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    От тия трите съм за Панасоник-а - и трите са с 50хц панел обаче - всичко зависи от софтуера и е на-добре да видиш/тестваш на живо как се представя .

  17. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #3614

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Защо за Панасоника? Има ли някой с цена 1000-1300лв с повече от 50хц?
    Този пост е редактиран от Jackxxx; 06-06-18 в 15:00.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3615

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    55-60 инча едва ли.Само, че не бъркай кадри в скунда с фрагменти.При геймаването проблема с насичнаето с решава със смняна на по-мощни компоненти процесор,видеокарта и спира насичането.При телевизорите 100 херцовите панели или 50 херцов с опции за по-плавна картина стават, само за мачове.На всичко друго така насичат зверски и мажат, там единственото решения на проблема е изключването на тази опция, но пак се държи по зле от обиконовен 50 херцов панел без опции за по-плавна картина..И ще бъдеш доста разочарован.Иначе аз бих избрал от тези ,които си показал или панасоника или сонито.картината им превъзхожда елджито в пъти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе