Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 287 от 620 ПърваПърва ... 237277285286287288289297337 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,291 до 4,305 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4291

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от etalon21 Виж публикацията
    - Избор 1 - Samsung 55NU8042 - 1 530 лв се вързва на ЕМаг, дизайна със сигурност по-ми харесва от другия. Честно казано, цената ме изкушава... Много... Въпросите ми са:
    а) това същия модел ли е като 8072 - има ли някаква разлика?
    Предпоследната цифра обозначава цвят на корпуса и стойката или разлика във вградените тунери - тоест добавен DVB тунер S/S2.

    Европейски модели:
    SAMSUNG UE55NU8005TXXC : за френския пазар
    SAMSUNG UE55NU8009TXZG : за германския пазар
    SAMSUNG UE55NU8000LXXN : за белгийския пазар
    SAMSUNG UE55NU8002TXXH : предназначен за източноевропейския пазар
    SAMSUNG UE55NU8000TXZT : за италианския пазар
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-11-18 в 23:48.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #4292

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря hristoslav2, това ми звучи, като за моето ниво на експертиза да е еднакъв модел. Въпроса, който по скоропостижно трябва да реша (за себе си - не Ви обвързвам с изразяване на Вашето мнение) - кое от двете предложения да заявя. В този смисъл, hristoslav2, ако трябва да си купиш един от двата модела - кой ще предпочетеш? Напълно осъзнавам, че не знам при какви условия го ползваш и какви са ти личните предпочитания за какво съдържание да върви. Ако затвориш очи и предпочетеш единия, без други ограничения - кой ще е? Нали се сещаш, че с твоя имидж във форума, това е важно като позиция... (това трябваше да прозвучи като комплимент)... Благодаря още веднъж за мнението и помощта...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Jersey
    Мнения
    16
    #4293

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Всичките изброени модели по горе са версии на модела NU8000. Демек ползват една и съща матрица и картината очевидно е една и съща. Моят съвет е да обърнеш внимание на Sony XF90 серията. Малко по скъп е, но получаваш определено по добрият телевизор за парите си. По правилните цветове, HDR-а е значително по сериозно застъпен, local dimming-а е в пъти по добър, а и не на последно място е Xmotion Clarity. Технология, която значително подобрява цялостната картина, когато има застъпено движение в нея. Всичко това за 400-500лв отгоре при 55''(само предполагам - не живея в България и си нямам идея как е ценообразуването там). Скоро си сменях телевизора и имам някакви що годе пресни/преки наблюдения. Не взех него не защото е лош, а защото OLED технологията е съвсем друга бира. Просто бях длъжен да обърна внимание на всичко, което е на пазара. Успех

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #4294

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря за мнението, за сега оглеждам малко по-бюджетни предложения, но покрай предстоящите намаления ще гледам и за XF90... За сега основното ми колебание е между NU8000 и XF85...

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #4295

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Христослав, тези две 58-ци с VA, кой е по-добър от към картина, цветове, черно, шим и т.н.(тунери и смарт опции не са от значение)?

    samsung 58MU6120
    panasonic 58EX700

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4296

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от stanketo Виж публикацията
    За може би мое съжаление марката sony за мен остава в историята.
    Интересно,direct led тв с неравномерна подсветка.Имам 3 такива и не съм виждал и на най-евтиния подобно нещо,докато в 2 бр. edge led високи серии на марките нещата бяха зле.Наистина ме съмнява дали не са взели някаква партида с леки отклонения заради ниската цена.Запечатани ли бяха?Защото този тв за цената си според мен е най-смисления led тв за момента.
    Според мен мини на 65'' LGB8(4280лв.) щом те дразни неравномерност в подсветката(също както и мен) едва ли led тв ще ти хареса.Има такива,но цените им са по-високи от OLED.
    https://edigital.bg/led-televizori/l...2018-g-p573905

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #4297

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря ти Консстантин

    В този случай запитването пак си остава актуално и понеже доволно ме укорихте за лошия ми избор, оставам с впечатление ,че избора ми е много лош, но всичко което ми предлагата е извън бюджета ,а си имам приоритети над телевизора.Преди време бях готов да дам близо 2к за телевизор Sharp 65" ,уж флагман.В последствие четох малко и разбрах ,тук във форума,че е голяма грешка(Sharp вече не било качество) .Избора ми продължава да клони към по ефтиния и според мен по качествен телевизор а именно Panasonic-а,явно с външен плайер ще се компенсира липсата на DTS.
    Преди месец EX85 Сони 65" струваше 2350лв (едиджитал) и предполагам това е много добър телевизор,ако гонех качество щях да взема него,но бюджета не ми го позволаваше.

    Хайде моля дайте мнение за тези двата бюджетни ТВ,кой от двата да е Samsung или Panasonic.И разбира се ако има нещо близко до тази цена 1400-1600лв, но не над нея.
    Блаодаря!

    https://edigital.bg/led-televizori/p...evizor-p576095 избор 1
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p562983 избор 2

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    26
    #4298

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ами запечатани до толкова ,че както аз върнах първия никой няма да разбере,че бройката е връщана. Отдолу са с едни пластмасови щипки. Гледах дали моята бройка са я пуснали в графа разопаковани - не са. Иначе тв-то е с много добра картина, прехода ми е от плазма. Учуди ме,че цената в exrteme digital е по висока от е....,но може би има защо.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4299

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Възможно е да убират такива бройки.Не на всеки му прави впечатление неравномерната подсветка ,пък даже и да е равномерна когато ми свети на черен фон на мен напр. не ми харесва,това говори,че контраста е нисък.Това,че си гледал плазма обяснява нещата.Пробвай ако искаш и с други led,но едва ли ще ти харесат(ако не са VA/FALD с над 100 зони,ама там цените са други).Така,че скоро ще си в нашия отбор
    (само гадая )

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    26
    #4300

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Засега май ще си почина от това разопаковане и опаковане. Ще изчакам до нова година дали няма да излезе нещо. Гледам,че OLED вирви надолу ценово и май е по разумно да почакам малко.Благодаря за вниманието cable.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4301

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    etalon21
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...!threshold*0.1

    Цитат Първоначално публикувано от profusion Виж публикацията
    Христослав, тези две 58-ци с VA, кой е по-добър от към картина, цветове, черно, шим и т.н.(тунери и смарт опции не са от значение)?
    samsung 58MU6120
    panasonic 58EX700
    Panasonic е с една идея по добре
    ето ти още един 58" който се е появил наскоро
    https://www.tehnomix.bg/televizor-philips-58pus6203-12

    cable
    Зависи как е реализирана тази Direct LED подсветка. Може да е направена нарядко с 4 LED ленти или с 7 LED ленти.

    rangell
    След като търсиш евтин 65
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...00-p422766474/
    Интересно е, че в Унгария е с 5 години гаранция
    https://s12emagst.akamaized.net/layo...20garancia.pdf



    https://www.soundandvision.com/conte...ckling-av-gear
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-11-18 в 20:07.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Jersey
    Мнения
    16
    #4302
    Цитат Първоначално публикувано от etalon21 Виж публикацията
    Благодаря за мнението, за сега оглеждам малко по-бюджетни предложения, но покрай предстоящите намаления ще гледам и за XF90... За сега основното ми колебание е между NU8000 и XF85...
    Бих взел NU8000 ако така стоят нещата

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4303

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >hristoslav
    като че ли наскоро някой спомена,че се правят dl тв с няколко лед ленти,което май си е нещо като edge led,но не обърнах много внимание.Както казах и преди led тв-те май не са интересни за производителите,тъй като трябва да им се свалят цените и се правят всевъзможни трикове за това-повсеместно използване ips матрици,липса 100hz,пък и такава псевдо dl подсветка вече е върха на сладоледа.
    Този 58''PHILIPS 58PUS6203/12 ,който си показал не го виждам в display specification,има ли някакви данни за него?.....че цената му е супер за р-ра,пък като гледаме какво става с качеството май по-разумния избор за такива тв-ри ще е поне ниската цена.
    p.s.Всъщност намерих го VA/direct led остава някой да се прежали да го пробва,за да видим кво е на практика,като напр.как му е подсветката и как се справят 50 hz с този размер...
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/1701157f
    Този пост е редактиран от cable; 10-11-18 в 23:10.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    23
    #4304

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Гледам тази марка настъпва сериозно в Германия. И този модел с QLED, ако го свалят още 300 евро на Черния петък ще си е направо подарък?
    https://www.otto.de/p/tcl-u55x9006-q...onId=658512487

    - - - - - - - - - -

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #4305

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте може ли да ми отдели някой внимание искам съвет за покупка на нов телевизор, обаче се колебая много между няколко марки. първо бюджета е условен да речем 1500-2100 лв нещо такова. Тв то ще се ползва половината от времето за гледане на стандартна телевизия и мачове другото време свързано към компютър с hdmi за гледане на филми и игра в не много осветена стая . Параметрите които искам горе долу са 55 инча 4к да има хубава картина и цветове Другите неща ги определете вие примерно кое е по-добре 60 херцов или 120 херцов ? 10 бита или 8 бита +frc , edge led vs direct led ? И най-важния въпрос за мен е дали да е IPS или PVA ???Досега имах няколко телевизора samsung 6та серия и всичките до един имаха неравномерна подсветка едни дразнещи линии отгоре до долу по панела които се виждат най-вече като гледам футбол и на бял или сив фон...Така че не съм сигурен за вида на панела... Марките на които съм се спрял са Samsung , LG , Sony .Давайте някакви предположения.
    За сега съм се спрял на следните модели : LG: 55SK8500PLA , UK7500MLA , SJ950v , Samsung:55NU7472 , NU8072 , Sony:55XF8096,XE9005 , XE8577 От тия модели кой ще препоръмате и откъде да го взема техномаркет технополис или друго място Ако може някакъв модел примерно 120 херца истински 10 бита и full array direct light за около 2000 лв ще бъде перфектно ... Samsung вадят добра картина и цветове обаче тия неравномерни подсветки много дразнят. Монитора ми е HP IPS и нищо че няма висок контраст вади добри цветове и няма неравномерна подсветка. Тъй че IPS или PVA , samsung vs lg nanocell vs sony ? Питам експертите в тоя форум мерси предварително;

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе