Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 286 от 620 ПърваПърва ... 236276284285286287288296336 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,276 до 4,290 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #4276

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Leo Rojas Виж публикацията
    ми хората си рекламират......
    общо взето от работата ми,пък и от житейският ми опит знам,че се рекламират неща,които или нямат достатъчно качество или са много скъпи ..или и двете ...
    При Panasonic OLED е второто - цената..
    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    hristoslav2
    Сигурно са им подарили по един OLED Panasonik за тези реклами.
    По скоро са им платили няколко стотачки за клипа. Не знам какъв е годишният бюджет на тукашното представителство, но едва ли стига, за да платят с два телевизора за безумно тъпа реклама.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4277

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от juspar Виж публикацията
    И това ли е отговора? На 65 инча аз телевизия мога да гледам някакъв спорт иначе каква телевизия? 65 инча тв е предимно за филми и анимации за децата, ха телевизия ццц. Ако имате предвид 60 хц и такъв гледах от 2м 1 час и всичко е точно,ако е нещо друго споделете за да не се прекараме. Иначе, аз умувам за 65uk7550mla и 60xf8305.
    Аз бих избрал 60XF83 , още повече ако ЛГ-то е с WRGB панел.

  4. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #4278

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    60 херцова 8 битова матрица... от моя няколко дневен досег с такава, неудобството се изразява в мигане на определени части от картината, не знам от херците или от FRC ли е, но е забележимо и дразнещо.60 херца се усещат и като се плъзне погледа по дължината на екрана с периферното зрение се усеща мигане, в предвид размера на екрана ще е някаква страхотия. Иначе за деца, според мен само Сони, в предвид липсата на шим.
    Този пост е редактиран от felipe; 09-11-18 в 17:49.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #4279

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Leo Rojas Виж публикацията
    диагонал...не диаметър....

    - - - - - - - - - -


    диагонал.не диаметър...
    Коректна намеса, благодаря!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #4280
    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    60 херцова 8 битова матрица... от моя няколко дневен досег с такава, неудобството се изразява в мигане на определени части от картината, не знам от херците или от FRC ли е, но е забележимо и дразнещо.60 херца се усещат и като се плъзне погледа по дължината на екрана с периферното зрение се усеща мигане, в предвид размера на екрана ще е някаква страхотия. Иначе за деца, според мен само Сони, в предвид липсата на шим.
    Благодаря за наблюденията, обаче аз гледах такъв uk 7550 отстрани отгоре и т.н. от 1м 15мин, от 20-30 см.за секунди и т.н. и не видях никакво трептене. Видеото което гледах на него беше 4к, ако има значение и не изпитах никакъв дискомфорт.

  7. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #4281

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    В магазина не се усеща,това се вижда в къщи вече,там е и уловката...иначе като се замисля и гледам за какви пари става на въпрос,защо не си вземеш един 55 инчов олед на елджи,поне да се видиш в телевизорТези бюджетни 60-65 инчови не са оферта.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #4282

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Немам дупе за олед ха хаСтрах ме е да не го прее ба. Иначе да кажа за тия като мен които се интересуват за блутут аудио на сони 8505 и 8577 без грешка е та и някой от тях да взема ама 55 инча ми се струва малко, а 65 са скъпички за мен незнам де, ще видим

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #4283

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    felipe
    Мигането, което пишеш, че забелязваш и те дразни, не е причинено от матрицата, а от работата на подсветката (PWM).

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #4284

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Сега чисто се оплетох от това мигане на картината, което не го виждам.
    Hristoslav2,какво имаш предвид под от работата на подсветката (PWM),това всички лед телевизори го имат, без да знам какво е?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    26
    #4285

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте! Дано съм полезен с моят пост относно xf8305. Както знаете поръчах 70xf8305. Както казах преди телевизора е супер, проблема беше в неравномерната подсветка. Върнах го, защото не съм дал 3300лв. да гледам облаци. Замених го за същият модел и какво да кажа греда - отново неравномерна подсветка, clouding ефект или както там се нарича. Връщам и този и анулиран договора,защото е на лизинг. Имам чувството ,че във веригата е.... са пратили най несполучливите бройки.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #4286

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от rangell Виж публикацията
    Здравейте,
    предстой покупка на 65" нискобюджетен,нямам никакви специфични изисквания освен да има медиа и USB,просто е време да заменя стария 40",който няма медия и усб,което се превърна в проблем напоследък.
    Спрял съм се на два модела и знам че не са нищо особенно,но това ми е бюджета и желая да е по голям и да усетя осезаема разлика като сменя стария 40",за това не търся 55" с по добри параметри.
    Търся съвет кое е по малко зло от тези два модела и разбира се ако има нещо по добро за тези пари или е близко до тях да ме насочите към него.

    https://edigital.bg/led-televizori/p...evizor-p576095 този беше 1470 лв сутринта в момента е над 2к
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p562983 а този беше 1530 сега е над 2.6к

    Съжалявам но и аз не знам как стават тези неща сутринта цените им бяха други.Малко безсмилен ми стана въпроса, но все още е ниска цената на този

    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p584095
    Rangell цените са се върнали и на двата телевизора

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #4287

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    juspar
    Допреди няколко години в моделите от високият клас, масово се прилагаше сканираща подсветка (Backlight Scanning) - мигане подред на отделни хоризонтални секции от подсветката с цел превъзмогване ефекта на зрителната памет от 6ms и така зрителят да вижда по-ясна картина. После, пак със същата цел, този метод беше изместен изцяло от глобално мигаща подсветка - (Frame Dimming).

    ШИМ (PWM - Pulse-width modulation) е широчинно-импулсна модулация, служеща за управлението на яркостта на LED подсветката. Един от ефектите на ШИМ е, че подобрява и яснотата на картината при бързи динамични сцени, като спортни предавания - намалява размазването на обектите и поради тази причина се прилага от много производители на телевизори.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Pulse-width_modulation
    https://www.rtings.com/tv/tests/moti...omparison_2203
    https://www.rtings.com/tv/tests/moti...omparison_2208

    Важно е честотата на тази модулация ,да е много висока, за да не се забелязва и да не натоварва очите.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #4288

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Като гледам lg са най-зле, т.е вземи си сони да не те боли главата и очите

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    26
    #4289

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За може би мое съжаление марката sony за мен остава в историята.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #4290

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Хора, може ли бързо питане, че преди малко се светнах че има промоция в Емаг. Те данните са ясни +/- все си има, ама директен въпрос - ако Вие си купувате телевизор - кое от двете предложения по-долу ще си вземете. Ще си позволя и коментар от моята гледна точка, че да ме разберете какво виждам аз (стаята е по-скоро светла, целта всекидневна телевизия през Виваком и вечер по едно филмче):
    - Избор 1 - Samsung 55NU8042 - 1 530 лв се вързва на ЕМаг, дизайна със сигурност по-ми харесва от другия. Честно казано, цената ме изкушава... Много... Въпросите ми са:
    а) това същия модел ли е като 8072 - има ли някаква разлика?
    b) Липсата на DTS - колко е голям проблема?
    c) Мисля да се сдобия с едно допълнително Андроид устройство, за да си гледам Kodi - става ли така да превъзмогна този пропуск на Tizen?
    - Избор 2 - Sony 55XF8505 - 1 700 лв (пак ЕМаг) - Мисля че цената пак е супер!
    а) Каква е разликата с 8596 - това е което искам, като гледам 8505 пак е същия телевизор, дори и в цвета не виждам разлика... Защо обаче цифричките са различни?
    b) Андроида толкова ли е зле, че да ме изнервя?
    c) IPS срещу VA - стаята е светла, ама VA си е по-добре за филмите. То пък като че ли ще разбера нещо...
    Ако ми кажете какво бихте взели в тази ситуация - много ще ми помогнете...
    Благодаря предварително!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе