Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 36 от 620 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #526

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #527

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Една стъпка напред за HDR от телевизии BBC & NHK :
    Функцията за прехвърляне HLG също е цитирана в профил "UHD Фаза А", като се препоръчва от Ultra HD форум.
    End-to-end guidelines for phase A implementation – Ultra HD Forum
    BBC & NHK се основава на предавателната функция HLG (Hybrid Log Gamma). HDR10 и Dolby Vision се основават на функция за прехвърляне PQ (piqture quantification - SMPTE OETFs ST2084) припомням, че за филми (диск, стрийминг, изтегляне), Холивуд избра HDR системи базирани на функция за трансфер PQ:. HDR10 и Dolby Vision по-специално Forum HDfever - Consulter le sujet - Topic TV 4K et le 4K en General !
    Ultra сертифициране на HD Premium Alliance UHD изисква функция за трансфер PQ.


    Ultra HD Forum NAB 2016 Press Conference

    Scenarist - The Professional Authoring Standard


    Ultra HD Фаза 2 от консорциум от френски компании:
    Technology Update Better Pixels








    Припомням ви, че октомври 2016 ще бъде от решаващо значение за HDR телевизията:
    "This October is a big month in the evolution of beefed up Ultra HD standards, especially with regards to High Dynamic Range. This will lead to the first Phase-2 launches in early 2017 and Sky Deutschland hinted it will limit HDR to UHD services rather than dilute it down to HD.
    A number of announcements related to UHD/HDR are expected from various industry bodies is October, when the picture should look a lot clearer of what a key part of the next-gen ultra HD experience will look like. ITU-T and MPEG are planning to conclude their work on HDR that month, at which time the DVB will then also approve the ‘UHD-1 Phase 2’ specification. Some markets require backwards compatibility with Phase 1 but others don’t."
    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от yul Виж публикацията
    Здравейте,

    искам да си купя 4К телевизор 48 до 50 инча, който ще се гледа от около 4 метра. Ще се използва за гледане на телевизия (Булсатком), филми и игри (Playstation3), както и на клипове от youtube. Бюджетът е до 1400 лв.
    Не разбирам какви характеристики за качеството на картината да гледам, но съм се спрял на следните модели приблизително, на добра цена са сега с онлайн промоции:

    LG49UF778V
    LG49UF6407
    Samsung UE-48JU6440

    Ще се радвам на всякакви съвети за тези или други по-добри телевизори за тази цена.
    За 4 метра ти трябва поне 60"

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #528

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    CTA Defines Wide Color Gamut Displays | HD Guru

    According to the CTA, an “HDR Compatible Display” is a TV, monitor or projector that meets the following minimum attributes:
    • Includes at least one interface that supports HDR signaling as defined in CEA-861-F, as extended by CEA-861.3.
    • Receives and processes static HDR metadata compliant with CEA-861.3 for uncompressed video.
    • Receives and processes HDR10 Media Profile from IP, HDMI or other video delivery sources. Additionally, other media profiles may be supported.
    • Applies an appropriate Electro-Optical Transfer Function (EOTF), before rendering the image. The EOTF is the process for transferring digital code into visible light.

    According to the CTA’s definition for the HDR10 Media Profile, HDR10: has an EOTF using the Society of Motion Pictures & Television Engineers (SMPTE) ST 2084 standard; color sub-sampling of 4:2:0 (for compressed video sources); bit depth of 10 bits; color primaries conforming to the International Telecommunications Union ITU-R BT.2020 color space; and metadata conforming to the SMPTE ST 2086, MaxFALL, MaxCLL standard.

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #529

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #530

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #531

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За тези който искат да ползват PC-то си, като източник на сигнал за своят UltraHD телевизор.

    Nvidia обяви своето следващо поколение графични карти GTX1080 и GTX1070, които имат потенциала да променят коренно картината на мониторите на компютрите. Новите карти поддържат до 240Hz fps, HDR (висок динамичен диапазон), и по-добра VR. Цените започват от $ 379 долара.

    Графичните карти за персонални компютри бяха базирани на 28nm (нанометра) технология в продължение на години, докато мобилните процесори се движеха напред с 16 и 14nm технология. Nvidia сега е готова да се възползва от 16nm, което драстично ще подобри картината и VR качеството. Новата GTX1080 карта, първо и преди всичко ще поддържа максимална резолюция от 7680x4320 пиксела при 60 Hz (също наречена 8К - Super Hi-Vision). Тя също така ще поддържа 1080p и 1440p при невероятните 240 Hz (поне на теория), 1440p при 21: 9 формат на 190Hz и 4K при 120Hz. Тя е оборудвана с HDMI 2.0b и DisplayPort 1.3 (който може да бъде фърмуерно-обновен до DisplayPort 1.4). Въпреки това, по-важното е че новата графична архитектура поддържа HDR (висок динамичен диапазон).
    Забележка: за да се възползвате от HDR, ви е необходим телевизор или монитор поддържащ тази функция.

    Nvidia GTX1080 ще бъде пусната в продажба на 27 май за $ 599, а GTX1070 ще бъде пусната на 10 юни за $ 379.

    GTX 1080 Graphics Card | GeForce
    https://developer.nvidia.com/introdu...force-gtx-1080



    https://www.youtube.com/watch?v=Ijx-1wz2FSA

    Какво ни носи GeForce GTX 1080 – новият графичен цар на NVIDIA? | Видеокарти | PC World България
    https://www.kaldata.com/%D0%A5%D0%B0...10-110362.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-05-16 в 20:07.
    ronnie72 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #532

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Въпрос към hristoslav.
    Защо в България няма внос на някои качественни тв с FALD на смислени цени като Vizio напр.За китайските ми е ясно,че трудно ще се възприемат от потребителите , но Vizio мисля ,че бързо ще спечелят клиенти с името и качеството на много добри цени,както са описани в почти всички ревюта.То винаги става въпрос за цена.Иначе знам кво да си купя.Пък и тези дето не ги вълнува цената едва ли четат форуми.Предполагам ще разберат кои са най-добрите OLED и.т.н.
    Ама повечето сънародници за съжаление не са от тях.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #533

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Visio произвеждат само за северо-американският пазар. Нямат представителство и не се продават в Европа.
    За да работят техните модели в Европа - да приемат телевизионен сигнал, трябва да се промени Main board и софтуера.

    Нищо не ти пречи, да си поръчаш телевизора който си си харесал по интернет. Преди поръчката трябва да провериш/попиташ търговеца дали ще работи у нас....дали отговаря на европейските технически стандарти.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #534

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Англия или Германия са страните с големи пазари и сравнително ниски цени на електроника. Има продавачи от тези страни, които пращат до целия ЕС. Аз винаги сравнявам цените на електрониката, както и на всичко, с тези в Англия и Германия. Ако са чувствително по-високи цените в България, си поръчвам нещото от там. А американските цени на електроника и лекарства са още по-ниски от западно-европейските. Визио са добри телевизори на добра цена, обаче не ги внасят насам. В България биха се продавали като топъл хляб. Същото бих казал и за китайските TCL.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #535

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Абе колко телевизора Visio и TCL сте гледали на живо, че толкова сте готови да ги купите по снимка и платено ревю ? Аз по седмица гледам и се чудя кусурите на кой мога да преглътна , вие май очаквате тия да са нещо невероятно, че и за "без пари" - ми не са , евтини тв в по-голямата си част на нивото на ниските серии на Самсунг/ЛГ и т.н.
    gurcayy, iveto, Frogst и 1 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #536

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >kokovox
    Купувал ли си тв от Англия или Германия?Интересува ме ако не е произведен в Европа дали има мита и кои куриери са най-сигурни.За гсм-те знам как стоят нещата,там няма проблеми.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #537

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Същото е, няма значение къде е произведен , щом е купен от магазин в ЕС няма мита - за доставка си има застраховки .
    kokovox одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #538

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря на Svelio1 за отговора.
    Що се отнася до платените ревюта,мисля ,че си прав.Ама мислиш ли,че и SAMSUNG и LG не си плащат?И ако да по каква причина?Купувал съм 2тв. лсд и 5-6лед.На по скъпите съм гледал ревюта и мисля,че отговарят на истината.А дали са платени не знам.И не знам как бих си купил тв. над 40'' с гледане в магазина,където всички на светло и с идеален сигнал предават добре.За консултации с продавачите пък изобщо няма да говоря.
    За мен добър тв е на първо място FALD и като гледам таблиците на hristoslav излиза ,че това сега са 4-5 модела на цени около OLED.Вероятно,защото цените падат и трябва да се пробута нещо по-евтино с рекламни трикове.
    Иначе,единственния лед тв който е без забележки (от тези които съм имал) е ...първият лед тв произведен,изобщо.След това само надолу.Независимо,че цената му беше цифра.
    Samsung LE46A786 review | What Hi-Fi?

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #539

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Всички плащат - то и ако забелязваш имаме вече по 1000 "ревюта" на един и същ модел топ клас 65" (на няколко марки) и тук там някое на различен модел с по-малък диагонал. Добре , че все още има и някои бих казал независими тестери та да получим долу-горе представа за други модели.
    Миналата година примерно за Панасоник (освен за топ модела) имаше много ревюта на 50СХ700/680 и почти никакви на уж по-високата серия СХ740/750 , а и те колко коректни бяха ... не мага да си представя уж професионален тестер да не изтъкне калпавата подсветка и "фенерчетата" по екрана ... ,нещо което между другото в таз годишните ревюта вече всички споменават - що ли?

    Като отида да избирам в магазин изобщо не се съобразявам какво са пуснали - нося си достатъчно подходящ материал, за да забележа най-честите проблеми - целта обикновено не е да намеря идеалния, а този с най-малко проблеми или по-скоро такива, които няма да ме дразнят много ... щот идеални вече няма (да не казвам, че и приличните са кът)

    Относно Визио, не мисля , че ако продават в Европа цените им ще са като щатските и от прочетено по ревюта не виждам да са нещо особено , освен 1-2 техни топ модела , които се приближават или са на нивото на Самсунг/Сони, но като "родна" марка се харчат оттатък големия гьол .

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #540

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    50cx700 е direct led ,va матрица(по спомен),така че без да четеш по-нататък можеш да разбереш,че има някакво ниво.За VIZIO мисля ,че p серията,която не е топ модел е FALD и има супер отзиви.Цените и са около 2 пъти поне надолу от Самсунг(за ЛГ и лед не ми се говори)Пък и сравнението е много трудно защото Самсунг прави май само един FALD тв.Ако сравняваме цените с него...,ама няма нужда,предпочитам OLED пред лед на такава цена.
    За тези които биха се решили да си го купят вероятно цените нямат знаение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 620 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе