Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 37 от 620 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #541

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Този пост е редактиран от svetlio1; 25-05-16 в 16:20.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #542

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Светльо аз за телевизори нямам високи изисквания, така че цената е определяща за мен. Имам приятели в Америка и те са доволни от Визио. CNET.com са технологичен телевизионен канал и те препоръчват Визио като най-добро съотношение цена качество изобщо на американския пазар. Това, че у нас всичко е корумпирано не значи, че навсякъде по света е така. Амазон са световен лидер в онлайн пазаруването в западния свят и причината е, че имат страхотна система на оценяване на продуктите от потребителите. Добрите подробни ревюта са винаги подробно написани и си личи от километри дали са истински. Много ревюта се качват със снимки на продукта инсталиран вкъщи, вече има опция и за видео ревю. Аз винаги използвам филтъра за ревюта написани от проверени купувачи - тези които са доказано купили продукта от сайта. Отделно винаги чети негативните ревюта първо, за да видиш, от какво са недоволни хората - софтуер, хардуер, поддръжка и т.н. По вашата логика след като позитивните ревюта са подкупени, значи и негативните, такива също биха такива.

    В България действително Емаг и Вимакс не публикуват негативните ревюта за продуктите си. Сигнализирах на КЗП и нищо. Ние си живеем в бананова република и най-добрата идея можем да я побългарим. Ганьовска работа.
    Momchil и cable харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #543

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ако си мислите, че Vizio е някакво технологично чудо и сама си произвежда телевизорите и много липсва на Европа.
    Тук се вижда кой и произвежда телевизорите.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #544

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    ТВ вече са доста специфичен продукт, така че едно ревю (колкото и да е подробно) може да е само някакъв ориентир - бройката от същия модел попаднала в теб може да се представя коренно различно(особено при някои производители ) . По-нагоре дадох пример как се спестява слаб компонент/област в тестове/ревюта на модел тв - за това са и форумите, особено големите такива (avforums , hi-fi forum.de ...) - там обикновено винаги има по-претенциозни и по-опитни потребители, които споделят забелязани дефекти и слабости в моделите .

    Относно доволните потребители , аз съм на мнение, че 80% от всички потребители са доволни като видят да грейне новата шарения пък била тя и Нео ... иначе едва ли биха съществували такива марки и модели . Купувайте се новите тв с презумцията, че производителя така или иначе ви прекарва по даден показател и тв вече е едва ли не консуматив, за да не се разочаровате много , когато в крайна сметка го откриете в тв си
    Momchil и kokovox харесват това.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #545

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >emil vasilev
    Не знам как разбра,че някой си мисли,че Vizio е технологично чудо.Мисля,че досега сме казали,че продават добри тв на много добри цени.
    По въпроса кой им ги произвежда тук май ми изтриха един коментар в който твърдя,че 90% от техниката се произвежда в Китай,каквото и да пише на кутията.А ниските серии на Самсунг и ЛГ с какви части са и къде са произведени няма да споря.Само имам известни съмнения.
    Пък и въпроса беше към Христослав защо мисли ,че не се внасят.От там натаък всеки си има глава мисли и си избира.Ама това,че изобщо ги няма в Европа май изчерпва темата.
    Още нещо(не съм го писал аз)

    https://money.bg/business/kitayskite...a-displei.html
    Този пост е редактиран от cable; 25-05-16 в 15:58.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #546

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Тука си имаме "Филипс" - трябва май да се сборят със собствената си марка за пазарен дял, а Филипс е далеч по-позната и популярна марка в Европа(че и в света) нищо, че е далеч от миналото си величие. То и затова турци и китайци купуват популярни марки на килограм и ги лепят на "произведенията" си . Те и сегашните Филипс ако четеш ревюта и мнения са си с много добра картина, но май сериозно им издиша качеството (използвани материали и компоненти) и софтуера в някои аспекти .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #547

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ами да,имаме си Philips.Ама не на всеки му се плаща за емблеми.Да видим на ква цена ще пуснат 7601 и новия OLED и тогава ще се преброим кой какво си има.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #548

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    cable , аз просто исках да ти покажа, че Vizio е просто една лепенка,на която не трябва да се обръща внимание(предполагам, знаеш какво е ODM). И Samsung и LG предполагам си имат заводи в Китай. Тази статия ,към която си показал линк, е малко некоректна. Всъщност тайванските производители на панели си увеличават значително производството, а не китайските.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #549

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #550

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >emil vasilev
    Едно и също говорим,но го гледаме под различен ъгъл.Да може би тв на Филипс и Визио се правят едва ли не в един завод.Не съм си помислил даже,че са в Ню йорк или околността..Но цените които се искат за ''лепенката''Филипс са по-големи от тези с ''лепенка'' Визио(доста по-големи).Поне засега.Трябва ли да ги даваме?Ние българите ще излезе,че сме най-богатите.Голям майтап ,а?
    Аз не съм почитаел на една фирма,а предпочитам да разглеждам конкретни модели с конкретни цени.Много хора говорят за марки,а пък повечето от тези марки си имат добри и лоши модели.И кое си заслужава да се купи винаги зависи от цената.Ако се вярва на ревютата даже и в Америка.
    Малко хумор като за последно по темата от мен.
    При социализма един казал:''Др. Живков защо да ги стигаме,дай да ги подминем американците''
    ''Няма проблем да ги подминем,ама тогава ще ни видят голия задник''

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #551

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз пък съм почитател на две фирми. Sony и Panasonic. Сещайте се защо.
    ronnie72 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #552

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Визио не е лепенка, защото са нова фирма и работят за себе си. Те не са някое старо величие. Създадени са 2002 година в САЩ и са оригинална марка
    https://en.wikipedia.org/wiki/Vizio

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #553

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Много стана , ама ...
    В тоя ред на мисли , то и нашата "Дипломат" "произвежда" телевизори

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #554

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз пък харесвам Panasonic(Technics),Samsung,Yamaha, ,Meizu(gsm),Mitsubishi(климатици).Колко техника Technics съм използвал ще ми е трудно да опиша тук.После разбрах,че тези дето използвха Pioneer напреднаха(сещате се кой имам впредвид) и съм бил с грешната фирма .Голям майтап.Разбира се ,че напредъка не им беше от използвната техника.
    Сега малко по темата.Струва ми се ,че ще бъде полезно hristoslav заедно с отличните таблици които прави да направи и една с по- простички начини за избор.Например как той подрежда тв висш клас по модел и всеки с конкретна(обявена)цена.Ясно е,че тя се мени.Същото за среден и нисък клас.Защото едва ли всеки чете и разбира всичко,което не е и необходимо.Иначе,ако се вгледаш в таблиците и знаеш за какво иде реч като че ли няма нужда да питаш кой от еди кои си да избера.На практика едва ли някой е гледал достаъчно(не в магазина)много телевизори ,че да даде отговор от собствен опит,Разбира се отзивите на притежатели са добре дошли.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #555

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    https://blog.sony.com/press/sony-red...or-creativity/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Само козметични промени - Display Port 1.3 е по-добър, но на производителите на ТВ, в момента не им се плащат лицензионни такси..
    http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_2_0/


    cable
    Такава таблица е безсмислена. Оценката на даден модел, се дава на базата от резултати от 10-ина теста. Аз не притежавам необходимата апаратура , а и нямам опита за работа с нея. Поради това, редовно ви давам линкове на тестове от различни сайтове.

    Ha пoвeчeтo caйтoвe зa "тecтoвe" нямa гpaфиĸи и cтoйнocти, cлeдoвaтeлнo нe ca пpaвили ĸaлибpoвĸa. A бeз ĸaлибpoвĸa, зa ĸaĸвo дa гoвopим?
    B други caйтoвe, ce пpaвят caмo eлeмeнтapни зaмepвaния dіgіtаlvеrѕuѕ.соm и изxoждaйĸи oт тяx, пpaвят извoди - понякога грешни. Чecтo ce cтигa дo пapaдoĸcи и нe cъoтвeтcтвaт нa дeйcтвитeлнocттa.
    Други дават подробна информация и тест, но анализът е повърхностен hdtvpolska.com, HDTVTest
    Трети правят по-подробни тестове, в които има повече подробности и не се спестяват критиките - hdfever.fr
    Baжнo e дa ce знae - ĸoй cпoнcopиpa тoзи или дpyг pecypc и paзпoлaгa нa нeгo peĸлaмa.
    Дpyгo - в много такива caйтoвe, тeлeвизopитe зa peвютo ce дocтaвят oт oфициaлнитe пpeдcтaвитeлcтвa(в някои по договор получават бройка от търговска верига), a тoвa ca cпeциaлнo пpeднaзнaчeни зa презентации и тестове бpoйĸи, ĸoитo ca минaли ĸaлибpaция и щaтeлeн ĸaчecтвeн ĸoнтpoл. Чecтo, нa ĸaшoнa нa тeзи бpoйĸи имa cтиĸep, чe нe ca пpeднaзнaчeни зa пpoдaжбa.
    Πopaди гopнитe двe - cлeдвa дa cи нaпpaвитe няĸaĸви пoпpaвĸи нa oбeĸтивнocттa. He тpябвa дa ce дoвepявaтe бeзycлoвнo нa ниĸoгo, зa дa cи cъcтaвитe cвoe мнeниe зa тoвa или oнoвa ycтpoйcтвo, cлeдвa дa гo изyчитe в ycлoвиятa нa мaгaзинa, a пocлe дa cpaвнитe c oбзopитe зa нeгo и дa cтигнeтe дo oĸoнчaтeлнитe peзyлтaти.


    Има и разни рекламни сайтове
    http://www.testphilips.tv/
    в които от представителството на марката предоставят бройка на избрани хора, а те от своя страна правят клипчета в които превъзнясат модела...Реално няма тест и замервания.
    http://hicomm.bg/produktovi-novini/r...ips-u-vas.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-05-16 в 18:13.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 620 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе