Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 477 от 620 ПърваПърва ... 427467475476477478479487527 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,141 до 7,155 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    6
    #7141

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Martin_vn Виж публикацията
    И аз го бях загледал това Сони, но ме притеснява годината му на производство и дали това ще окаже влияние на работата му от гледна точка на ъпдейти и приложения.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7142

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Явно са го произвеждали до пролетта на тази година..
    https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:23130:7696#7696



    - HDTVtest 2020 TV shootout -

    Нашето събитие за телевизионни престрелки през 2020 г. беше сериозно нарушено от пандемията и ние трябва да решим дали да продължим или не с чисто нов формат, където всички телевизори ще бъдат калибрирани и след това отчетени от нас.
    Телевизорите за 2020 г., които се обмисляме за престрелката, включват:
    1) LG CX
    2) Panasonic HZ2000
    3) Samsung Q95T или Q950TS
    4) Sony A8

    Бихме искали и вашите отзиви за:
    1) дали да се използват 55-инчови или 65-инчови модели;
    2) дали да се включи Philips 935 OLED, ако бъде пуснат навреме за изстрела.

    2-ри октомври
    https://www.youtube.com/watch?v=E1TnqmuAA1A


    Избрахме най-добрия телевизор за 2020 г. в нашата годишна телевизионна престрелка, където:
    LG CX,
    Panasonic HZ2000,
    Philips 935 ,
    Samsung Q90T
    и Sony A8
    бяха сравнени спрямо Sony BVM-X300 референтен контролен монитор.

    Всички конкуриращи се телевизори бяха с размер 55 инча и бяха калибрирани в SDR и HDR режими според общите стандарти, използвани във филмовата и излъчващата индустрия, възприемани като Sony X300.

    Оценени бяха осем категории (с повече подкатегории), а именно:

    черно и детайли в сянка,
    точност на цветовете,
    HDR тоново кортиране,
    точност на цветовете,
    обработка на видео,
    еднородност на екрана,
    представяне в светли помещения,
    както и игри.

    вчера


    Here are the results:

    Best Home Cinema TV:
    1. Panasonic HZ2000 (24 pts)
    2. Sony A8 (21.5 pts)

    Best Living Room TV:
    1. Sony A8 (17.5 pts)
    2. Panasonic HZ2000 (17 pts)

    Best Gaming TV:
    1. LG CX (4.5 pts)
    2. Samsung Q90T (4 pts)

    Blacks & Shadow detail
    1. Panasonic HZ2000 (5 pts)
    2. LG CX, Philips 935, Sony A8 (4.5 pts)

    Colour Acurracy
    1. LG CX, Panasonic HZ200, Sony A8 (5 pts)
    2. Philips 935 (4 pts)

    HDR Tone-Mapping
    1. Panasonic HZ2000 (5 pts)
    2. Samsung Q90T (4 pts)

    Motion Handling
    1. Sony A8 (4.5 pts)
    2. Panasonic HZ2000, Samsung Q90T (4 pts)

    Video procesing
    1. Samsung Q90T (4,67 pts)
    2. Panasonic HZ2000, Sony A8 (4 pts)

    Uniformity
    1. Panasonic HZ2000, Sony A8 (5 pts)
    2. LG CX (4 pts)

    Bright Room
    1. Samsung Q90T (5 pts)
    2. LG CX, Philips 935, Panasonic HZ2000 (4 pts)

    Gamming
    1. LG CX (4.5 pts)
    2. Samsung Q90T (4 pts)

    Best TV of 2020:
    1. Panasonic HZ2000 (35 pts)
    2. Sony A8 (32.5 pts)
    Сравнението на HDR Tone-Mapping на HDTV Test Shootout 2020 се отнася само за HDR10, тъй като Samsung TV не е съвместим с Dolby Vision. https://www.youtube.com/watch?v=I4PPSYD5Xms&t=9m Въпросът е дали Sony A8 има / ще има „Full-Fat Dolby Vision“ като другите телевизори Dolby Vision в престрелката или като Sony X900H / XH90.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-11-20 в 13:13.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    144
    #7143

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от zlatacho Виж публикацията
    Уж не трябва да е IPS, поне в магазина нямаше как да го разбера, а и VA матриците на повечето ТВ вече трудно се "издават", че са такива, като ги гледаш под ъгъл (за разлика от другото ми Sony W805C - то отстрани почти си обръща цветовете).
    Вчера вечерта криво-ляво го закрепих на стената на мястото на стария и разцъках за няколко минути на единствената лампа в стаята (не е силна), както и на тъмно. Определено ще падне борба с настройките.
    Надявам се впечатленията ми по-долу от Sony KD-49XG8377 (8396 със сребрист корпус) да бъдат полезни (като сравнявам със Сонито от подписа ми):
    - проверих му часовете (въпреки, че не беше махнат нито един найлон от рамката или гърба) - 930. Поработил си е около 3 месеца като мостра някъде. Но нямаше никакъв прах.
    - сглобката на копруса е задоволителна - алуминиева рамка от трите страни, основата е от пластмаса. Гърбът е изцяло пластмасов, от няколко части. Всяка от тях се подпъхва под алуминиевата рамка и там има лек луфт (не е стегната към рамката, а леко се движи). Точките за закрепване на стойка за стена са много ниско спрямо центъра на панела и като се закачи на стойка, която може да се навежда под ъгъл, ръбовете на панела леко се увисват по-напред от останалата му част. На другия ТВ няма такъв проблем, неговата сглобка е много по-качествена - рамката и горната част на гърба са алуминиеви, много добре монтирани една към друга; точките за закрепване са разположени много по симетрично спрямо геом.център на ТВ и няма проблем при окачване на стена. ТВ въобще не се огъваше при наклон напред.
    - вследствие на особеностите на сглобката - когато е на стената (и е наклонен под ъгъл) подсветката на панела става малко неравномерна около ръбовете на екрана. Поне моята бройка ако стои на краката си няма да има проблем с никакви петна. Ще се опитам да "излекувам" този дефект. Събирам идеи
    - стига с критиките ! Матрицата е VA (гледах с лупа, и направих пробата с прекарването на пръст по екрана, тестът е положителен за VA ). Черното е много добро, екранът наистина е супер ярък в сравнение със стария ТВ, а цветовете са много реалистични. На SD каналите от кабеларката картината е учудващо добра, а на HD каналите - направо убийствена, изумен съм колко добре се справя с upscaling-а. Картината може да стане много отчетлива и "остра", каквато на мен ми допада.
    - отлично се справя с движещите се обекти, има голяма разлика при включен Motionflow при този и при стария ТВ - тук като че ли само изчезва насичането без да се "внася" друг (д)ефект, докато при W805C - понякога двоен образ, soap opera ефект, екранът променя аркостта си...
    - няма ШИМ (flicker-free е)! Дори и при включени подобрители на движението на ниските стойности на регулировката ШИМ почти отсъства. А при изключени няма никаква, независимо от зададеното ниво на яркост.
    - Android е доста по-бърз, замисля се рядко. Гласовото търсене през дистанционното е приятна екстра.
    - Имам абонамент в Netflix за Full HD - безупречно.
    - сложих Popcorn Time - върви безпроблемно. никакви грижи с картината и звука.

    ТВ изпълни всичките ми изисквания - за около 1000 лв (1099): VA, Android, 100Hz, без ШИМ, безупречна картина (дори и при не толкова качествен източник/сигнал). Доволен съм и го препоръчвам с две ръце (с едно наум при закачането на стена).

    П.П. Оставих сензора за автоматично регулиране на яркостта на екрана на "включен", защото не усещам "дишане" на яркостта, работата му не е толкова агресивна; заради високата яркост на ТВ обаче аз трябва да имам две отделни настройки за гледане денем и нощем. Така ползвам една и съща, която ме устройва при всякаква осветеност на помещението.
    Този пост е редактиран от zlatacho; 12-11-20 в 16:58.
    svetlio1 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #7144

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от zlatacho Виж публикацията
    Доволен съм и го препоръчвам с две ръце (с едно наум при закачането на стена).
    Странно как си намерил мостра, може да го върнеш или ги наплюй на сайта им ако има къде.

    Това със изсветяването го има и моето сони, и е характерно за сони телевизорите, но се вижда само на сив екран, като моят не е закачен а си стои на краката. Ти виждаш ли неравномерната подсветка при стандартна работа когато е на стената?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    144
    #7145

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Странно как си намерил мостра, може да го върнеш или ги наплюй на сайта им ако има къде.

    Това със изсветяването го има и моето сони, и е характерно за сони телевизорите, но се вижда само на сив екран, като моят не е закачен а си стои на краката. Ти виждаш ли неравномерната подсветка при стандартна работа когато е на стената?
    Нямам проблем, че е мостра. Но не го очаквах, като видях как е опакован.
    Да, на по-тъмни сцени се вижда изсветляването към горните ъгли. Когато натисна леко ръба на рамката назад изчезва. На стария подсветката е без никакви петна.

    Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #7146

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Бърз въпрос,как ви се струва 65xg9505 за 810 франка - около 1500 лв? Да го грабвам ли или да си чакам черен петък и кибер понеделник и да се моля за намаления? Попти съм го поръчал, спира ме само това, че вътрешно искам 75 инча,но...
    https://www.digitec.ch/de/s1/product...YaAtutEALw_wcB

    П. П. - това е употребяван или мострен телевизор с една година гаранция. За жалост, чакането продължава.
    Този пост е редактиран от С.Мезинов; 14-11-20 в 10:13.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7147

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    С.Мезинов
    Цената е добра. В България 55" вариант на модела е на тази цена, когато е в промоция.
    По описанието долу разбирам, че е бил разопакован от клиент или е бил мостра.
    Не разбирам, защо гаранцията е една година ? Как стои въпроса с гаранциите в Швейцария ?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #7148
    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Бърз въпрос,как ви се струва 65xg9505 за 810 франка - около 1500 лв? Да го грабвам ли или да си чакам черен петък и кибер понеделник и да се моля за намаления? Попти съм го поръчал, спира ме само това, че вътрешно искам 75 инча,но...
    https://www.digitec.ch/de/s1/product...YaAtutEALw_wcB

    П. П. - това е употребяван или мострен телевизор с една година гаранция. За жалост, чакането продължава.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    С.Мезинов
    Цената е добра. В България 55" вариант на модела е на тази цена, когато е в промоция.
    По описанието долу разбирам, че е бил разопакован от клиент или е бил мостра.
    Не разбирам, защо гаранцията е една година ? Как стои въпроса с гаранциите в Швейцария ?
    За нови продукти важи европейският регламент, 2 години гаранция, но при този телевизор е описана гаранция 12 несеца, предполагам, защото е разопакован.
    Като гледам какви са цените е много прималив имам и 30 дни право на връщане, ако артикулът не отговаря на описанието. Нямам и възможност да си купя още гаранция, което тук е масова практика и го предлагат за почти всичко.
    Цалото това дебнене на промоции е малко напрягащо, особено като знам, че миналата година "черният петък" беше направо по Български и цените бяха надути и после понижени "уж", с някакви изключения разбира се.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #7149

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Защо не се обадиш и да попиташ какъв е случая с този телевизор. Напълно възможно е някой да го е купил, гледал няколко дена и да е преценил, че иска по-голям размер, в този случай напълно си заслужава.
    Според мен няма да откриеш по-добър с тези размери за тези пари.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #7150
    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Бърз въпрос,как ви се струва 65xg9505 за 810 франка - около 1500 лв? Да го грабвам ли или да си чакам черен петък и кибер понеделник и да се моля за намаления? Попти съм го поръчал, спира ме само това, че вътрешно искам 75 инча,но...
    https://www.digitec.ch/de/s1/product...YaAtutEALw_wcB

    П. П. - това е употребяван или мострен телевизор с една година гаранция. За жалост, чакането продължава.
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Защо не се обадиш и да попиташ какъв е случая с този телевизор. Напълно възможно е някой да го е купил, гледал няколко дена и да е преценил, че иска по-голям размер, в този случай напълно си заслужава.
    Според мен няма да откриеш по-добър с тези размери за тези пари.
    Аз съм сигурен, че е такъв случая. Купен, не е харесан и е върнат, но ме притеснява кратката гаранция. Мисля си и друго, че този тип техника ако не "думне" първите 2-3 месеца изкарва много, но... знам ли. Ще се почудя още малко.


    П. П. Взимам го, каквото сабя покаже.
    Прочетох току що, каква е работата с тези употребявани продукти. В случая се касае за "повреда" на опаковката (скъсани стикери и счупен стиропор). Технически и визуално неразличим от нов, поне така пише, но ако не е така имам 30 дни да го върна, а тук няма проблем с подобен тип услуги.
    Ще пиша какво е станало, когато се развият събитията. Чакам го във вторник, според написаното в сайта.
    Този пост е редактиран от С.Мезинов; 14-11-20 в 16:23.
    zlatacho одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    625
    #7151

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    телевизора е подарък на тази цена !
    аз не бих устоял, а отделно с тази големина на екрана е удоволствие за гледане - в момента и аз се наслаждавам на подобен 65" екран

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    28
    #7152

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/19145
    Спрял съм се на този модел Самсунг, мнение ако може?
    И на това LG - https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...%2050UM7600PLB
    Този пост е редактиран от todorov; 15-11-20 в 13:29.

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #7153

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от todorov Виж публикацията
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/19145
    Спрял съм се на този модел Самсунг, мнение ако може?
    И на това LG - https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...%2050UM7600PLB
    Бих ти предложил това,малко по скъп но е добър.Аз имам този модел.
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-QLED/p/12163

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #7154

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Много се чудя дали да не сменя вярната, но вече доста стара и малка 40-ка Тошиба (бяха си още японски Тошиба, когато я купувах) с нещо ново. Тошибата си работи идеално и без грешка, но вече ми се иска нещо по-голямо. Гледа се от 1.5-2м. Не ме интересува нищо от смарт частта - използвам НТРС от години за филми и сериали. Съответно не ме интересуват възможности за видео и аудио формати. От ТВ частта гледам само спорт (всякакъв) от местна кабелна ТВ, която е със СТБ без особени възможности. Звукът е чрез ресийвър и колони. Имам сякаш предпочитание към VA панели. Гледа се винаги на лампа. Нямам желание да дам сума над 1200лв. Колкото по-малко, толкова по-добре. Ако е до качество, трябва да ида на вариант ОЛЕД (гледал съм в приятели и С9 и СХ и много ми харесаха) и там е друга цената. Може би по-нататък ще е такъв. Сега имам други харчове - ще трябва да сменявам и стария газов котел с нов.
    Жената си купи, когато ме напусна за нейния си апартамент LG 43UN7300 серия и не беше зле. За това загледах LG и аз. Например LG 50UN74003LB в displayspecifications го дават, че е с VA панел, а 55UN74003LB - IPS. 50UN74003LB в момента е на цена 750лв. в един известен сайт. В Технополис е 950лв., LG 55UN74003LB е 1050лв.
    Този пост е редактиран от VanDan; 16-11-20 в 11:46.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    28
    #7155

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    [QUOTEБих ти предложил това,малко по скъп но е добър.Аз имам този модел.
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-QLED/p/12163][/QUOTE]

    Благодаря за предложението но ми идва малко скъпо. Търся нещо до 1000 лева макс.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе