Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 606 от 620 ПърваПърва ... 556596604605606607608616 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,076 до 9,090 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    21
    #9076

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    А какво е мнението ти за C635,
    Намирам в нета, че е 500 nita

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,031
    #9077

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Stunba Виж публикацията
    А какво е мнението ти за C635,
    Намирам в нета, че е 500 nita
    Това е по нисък клас от C735 . 330 nit
    TCL C635 QLED – a winner for those on a tight budget (TV review) - Cybershack

    Ако не ти се взима Самсунга, най сигурния избор след него е Филипса.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 30-03-23 в 23:13.
    brotzki одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    21
    #9078

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Значи и TCL отпадат.
    Каква е яркостта на 50PUS8507, че това което намерих аз е 255 nita и ако е така може би остава варианта за 8807

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,031
    #9079

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Stunba Виж публикацията
    Значи и TCL отпадат.
    Каква е яркостта на 50PUS8507, че това което намерих аз е 255 nita и ако е така може би остава варианта за 8807
    8807 и 8507 са почти еднакви, основната разликата че единия е с 120хз другия 60хз панел.

    Имам 58PUS8507, като преди това имах 55PUS8807 който върнах защото имаше проблеми с екрана ! Като яркост са почти 1:1, и все пак 8807 бе с една идея по ярък защото този размер е с IPS панел, който препуска светлината повече и самите цветове изглеждат по ярки, но в случая имаш VA срещу VA и трябва да са с еднаква пикова яркост от 480 нита, за това ако разликата в цената е малка, по добре вземи 8807 ! Никога не знаеш кога този 120хз панел и HDMI 2.1 ще ти потрябва, така че е добре да ги имаш.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #9080

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Stunba Виж публикацията
    Значи и TCL отпадат.
    Няма лошо да отпадат,важното е защо...Точно както казваше Исус в рокоперата ''....superstar''...Aз знам кога и знам къде ще умра,но не знам защо.''
    Не знам след като има преглед в най-реномирания източник точно за този тв-р защо трябва да се сравнява с други и как точно.
    А яркоста не знам каква е и защо(пък и КЪДЕ е толкова важна освен по форумите,...важен е контраста...дълга тема),но щом искаш 5'' по-малък и не Qled (за фирмата няма да говоря,че ще почнат 10 страници писания от ''знаещи'')-парите са си твои.
    Пък дори и в това което са ти дали за C635 си пише
    ''а wiinner...''
    Кратко,ясно...и трогателно.
    кой тука може да има мнение за всички тв-ри(няма да питаме защо)

    п.с.Но...най-важното е на теб да ти харесва.
    Все пак за протокола беше,защото много хора четат.
    Този пост е редактиран от inches9; 31-03-23 в 11:00.
    AntrAcsA одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    21
    #9081

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Яркостта ми е важна защото телевизора ще е в дневна, която през деня е осветена (има голям стъклопакет)
    Контраста също ми е важен, затова търся VA панел
    Високата честота на опресняване не ме блазни защото няма да се играят игри.

    И общо взето търся среден вариант на всички тези неща, не просто да изпъква с нещо, било то и на хартия..

    Затова питам за мнения и предложения
    На мен ми хареса, предложения TCL, но яркостта е доста ниска
    По ниска от това, което ползвам в момента, което е IPS..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #9082

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ако си склонен да дадеш повечко пари, погледни разопакован 55qn85a - имам такъв и е като електрожен, въпреки че го грее слънце директно.

    Трябва да разбереш, че имаш прекалено много изисквания за 1100 лв. Когато го осъзнаеш, нещата ще си дойдат на мястото.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 31-03-23 в 14:44.
    ronnie72, brotzki, AntrAcsA и 2 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #9083

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Stunba Виж публикацията
    Яркостта ми е важна защото телевизора ще е в дневна, която през деня е осветена (има голям стъклопакет)
    Контраста също ми е важен, затова търся VA панел
    Високата честота на опресняване не ме блазни защото няма да се играят игри.

    Затова питам за мнения и предложения
    На мен ми хареса, предложения TCL, но яркостта е доста ниска
    По ниска от това, което ползвам в момента, което е IPS..
    Казах,че продължавам само заради хората ,които четат темата.Щом е важна яркоста....ти си знаеш.А колко ще е разликата в тази яркост на практика и дали ще може да предизвика ''слънчево затъмнение'' е друга дълга тема.И какво като е по-ниска от IPS,някой си?
    Иначе аз не знам на кои прозорци не могат да се сложат щори(че вътрешни и външни)и плътни пердета-поне само докато се гледа тв-я,все още не съм гледал кино на слънцето и не знам..Ще се повторя(нееднократно)ама да биеш слънцето с яркост на телевизор е меко казано неуместно(много меко казано).
    За останалото предпочитам да вярвам на hdtvPolska(и rtings,разбира се ако модела е същия за USA).
    CubanLinx и nemirna харесват това.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #9084

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Stunba Виж публикацията
    Яркостта ми е важна защото телевизора ще е в дневна, която през деня е осветена (има голям стъклопакет)
    Контраста също ми е важен, затова търся VA панел
    Високата честота на опресняване не ме блазни защото няма да се играят игри.

    И общо взето търся среден вариант на всички тези неща, не просто да изпъква с нещо, било то и на хартия..
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/17025
    https://bg.hisense.com/produkti/tele...5u8hq/20009564
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/74192c76

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,031
    #9085

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


    Oу, да :D Този го забравих, но може би защото е IPS/ADS ! Той е НАЙ ярък от всички които изредихме до тук, 1300 нита пикова яркост, все пак е мини-лед подсветка, не е лошо ТВ-то : Дискусия : Hisense U8HQ (setcombg.com) тук имам кратко ревю за него тъй като имах възможност да го тествам за няколко дни.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    21
    #9086

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Интересен модел, но след прочетеното в линка който си дал съм по скоро скептичен

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,031
    #9087

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Stunba Виж публикацията
    Интересен модел, но след прочетеното в линка който си дал съм по скоро скептичен
    Разбирам те, това може да се случи може би 1 на 1000 бройки, но се случи на мен. Няма по добър Телевизори в този ценови диапазон от U8HQ, но точно заради този мой опит, малко трудно го препоръчвам. Все пак ако го закупиш онлайн, имаш право на 14 дни тест, така че си помисли.

    Поздрави,

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #9088

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Stunba Виж публикацията
    Интересен модел, но след прочетеното в линка който си дал съм по скоро скептичен
    miniled за тази цена е по-скоро като подарък.А кой какви линкове дава към собствените си ....и защо си е негов проблем.
    Въпреки,че продължава да облъчва с това читателите на форума.
    Няма нужда дори от линкове с прегледи от реномирани издания.Там (в линка) ги има.И дори се вижда ,че е по-близо до OLED,околкото до посредствени или по-скоро начално ниво телевизори.
    Не знам как човек кой е имал 2-3 тв-ра дава мнения от собствен опит като Гуру,ама лично на мен не ми и трябва-да знам,пак само за протокола.
    И.... кой какво ще си купува,но ако искаш препоръки от въпросния експерт му пиши на лични,защото облъчването на аудиторията с такива ''лични впечатления(и знания-''ТЕСТВАНИЯ'') '' е меко казано неуместна.
    Разбирам те, това може да се случи може би 1 на 1000 бройки, но се случи на мен
    Вероятноста е такава.
    А защо някой дава тв-р на някой друг да му го ''тества'' мога да позная с по-голям вероятност,напр1/100.
    Напр....тестващия по някаква причина има интерес да злепостави модела(конкуренция някаква или...).
    Само гадая.И все още не съм се сетил да взема и аз да го тествам.
    Не знам точно как ще обясня,че мога да премеря контраста(напр.) ,ама кат гледам как всеки ''тества'' ....1 април е,ден за тестове.
    Този пост е редактиран от inches9; 01-04-23 в 12:24.

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,031
    #9089

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    miniled за тази цена е по-скоро като подарък.А кой какви линкове дава към собствените си ....и защо си е негов проблем.
    Въпреки,че продължава да облъчва с това читателите на форума.
    Няма нужда дори от линкове с прегледи от реномирани издания.Там (в линка) ги има.И дори се вижда ,че е по-близо до OLED,околкото до посредствени или по-скоро начално ниво телевизори.
    Не знам как човек кой е имал 2-3 тв-ра дава мнения от собствен опит като Гуру,ама лично на мен не ми и трябва-да знам,пак само за протокола.
    И.... кой какво ще си купува,но ако искаш препоръки от въпросния експерт му пиши на лични,защото облъчването на аудиторията с такива ''лични впечатления(и знания-''ТЕСТВАНИЯ'') '' е меко казано неуместна.

    Вероятноста е такава.
    А защо някой дава тв-р на някой друг да му го ''тества'' мога да позная с по-голям вероятност,напр1/100.
    Напр....тестващия по някаква причина има интерес да злепостави модела(конкуренция някаква или...).
    Само гадая.И все още не съм се сетил да взема и аз да го тествам.
    Не знам точно как ще обясня,че мога да премеря контраста(напр.) ,ама кат гледам как всеки ''тества'' ....1 април е,ден за тестове.

    Трябва да си надрусан Non-Stop, честно нямам друго обяснение ! Такива бръщолевеници във всеки пост, все намеци, все подигравки, все заяждания, кой бил """"" ГУРУ""" кой """" ТЕСТВАЛ """" тотално игнорираш контекста на """"""""""""""""""""""СИТУАЦИЯТА """""""""""""""""" около """""""" ТЕСТВАНИЯ """""""" .

    Мислиш си че си супер оригинален и """" МЕТА """" с този си стил на писане, саркастичен , че помагаш на някой, ще е разобличаваш нещо ??

    Заеби тези кавички и кажи какъв ти е проблема ? Ситуацията с U8HQ бе безумно ясна от самото начало, какво още те гложди там ?

    Няма никакви конспирации относно марки ! Имам много телевизори вкъщи, подписа ми не позволя да изредя всички модели, всяка година взимам по един два нови, други продавам.

    Имам голям опит като цяло с ТВ и Компютърната техниката, тъй като са ми " слабост " и за това се старая да помогна с това което знам, и винаги съм подчертавал че това са мои ЛИЧНИ препоръки и мнения и не винаги се покриват с тези на останалите и в крайна сметка всеки трябва сам да си реши.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 01-04-23 в 13:50.
    bobivg и brotzki харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    48
    #9090

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    AntrAcsA
    Не се връзвай на "Големия Капацитет" дето все нещо е неразбрал и всичко му е мътно. Приеми че той тества поне 150 модела годишно и Avforums, rthings се допитват до него...

    Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
    brotzki и AntrAcsA харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе