Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 75 от 620 ПърваПърва ... 2565737475767785125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #1111

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Oсвен със заливки на цветове за какво друго да тествам телевизора! Дайте линк с тема за това (ако има такава)?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1112

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%B8%D1%8F.html


    + с оглед новите реалности
    - добре е да имаш тестово изображение/клип с ярък/бял обект на изцяло черен фон , ако се движи още по-добре - за тестване на малоумни "локални" затъмнявания - пускаш и гледаш колко и дали те дразни фенерчето
    brabusbg одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #1113

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  5. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #1114

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте....в крайна сметка изботът ми се свежда до сони 55 xd85 и самсунг 55ks7002......доста рових из форума последните седмици и честно казано тотално се обърках....незнам кой от двата да е...като цяло не ме интересува как ще се представят на местната кабеларка имам достагъчно hd канали...по скоро гледам филми предимно вечер с hd качество през медия сървър...като че ли клоня към самсунга понеже е с VА панел....но пък е самсунг(малко тая марка не ми е от любимите)и затова и темата за самсунг не съм я и поглеждал....иначе по таблиците и двата не са лоши quantum dots,blue leds.....

    Моля кажете си мненията за тези тв...просто нямам време да чета и да гледам ревюта(трябва да реша до час)....моля само без коментари като на колегата daxy от рода на тая марка била боклук оняа марка била боклук.....говорим конкретно за двата модела тв

    Кой реално е по добрия избор...благодаря предварително

  6. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #1115

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Samsung-а за мен е по-добрия вариант,хардуерно поддържа HDR както каза има и VA матрица.. Иди виж ги на живо и грабвай този който ти хареса най-много. При всички случаи няма да съжаляваш.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #1116

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Samsung-а за мен е по-добрия вариант,хардуерно поддържа HDR както каза има и VA матрица.. Иди виж ги на живо и грабвай този който ти хареса най-много. При всички случаи няма да съжаляваш.
    то в магазинаи да ги гледам реална преценка как да синаправя... сичките бичан да динамичен като електрожени ....няма нищо общо с това как ще са в домашни условия с настроики на картината след калибрация...това сони как му подсветката с затъмнението няма ли дадокара някое що годе биващо черно IPS -a

  8.  
     
  9. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #1117

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от frodo Виж публикацията
    то в магазинаи да ги гледам реална преценка как да синаправя... сичките бичан да динамичен като електрожени ....няма нищо общо с това как ще са в домашни условия с настроики на картината след калибрация...това сони как му подсветката с затъмнението няма ли дадокара някое що годе биващо черно IPS -a
    За такъв телевизор консултантите ще те оставят да си поиграеш с него. Пускаш на режим филм и гледаш (носи си и флашка с един филм или трейлър 480р и 1080р да го видиш как ъпскейлва) А за подсветка... колко да е добра? все си остава IPS и за локал диминг дори да има аз не съм го забелязал (при самсунга има, но не съм впечатлен)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1118

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Какви локални затъмнявания, при подсветка в единия край на матрицата....ала-бала!? Колкото индексите от 1000-2000Хц....

  11. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #1119

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Какви локални затъмнявания, при подсветка в единия край на матрицата....ала-бала!?
    А как се нарича вертикалното затъмнение при самсунга?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1120

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ами реално не знам, такива подсветки са си маркетингови хитрени и ефективността им е...както казваш не е впечатляваща.

    Само виж термо сканирането на KS9000. Ето и на DX902.
    Този пост е редактиран от pilot; 24-11-16 в 19:46.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #1121

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от frodo Виж публикацията
    Здравейте....в крайна сметка изботът ми се свежда до сони 55 xd85 и самсунг 55ks7002......доста рових из форума последните седмици и честно казано тотално се обърках....незнам кой от двата да е...като цяло не ме интересува как ще се представят на местната кабеларка имам достагъчно hd канали...по скоро гледам филми предимно вечер с hd качество през медия сървър...като че ли клоня към самсунга понеже е с VА панел....но пък е самсунг(малко тая марка не ми е от любимите)и затова и темата за самсунг не съм я и поглеждал....иначе по таблиците и двата не са лоши quantum dots,blue leds.....

    Моля кажете си мненията за тези тв...просто нямам време да чета и да гледам ревюта(трябва да реша до час)....моля само без коментари като на колегата daxy от рода на тая марка била боклук оняа марка била боклук.....говорим конкретно за двата модела тв

    Кой реално е по добрия избор...благодаря предварително
    Comparaison des produits s
    Comparison between: 54.6" Samsung UE55KS7000, 54.6" Sony KD-55XD8505

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    13
    #1122

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Преди време зададох един въпрос но така и не ми отговори никой и сега ще попитам пак.

    Bъпpocът e LG или ЅОNY ca пo дoбpи ĸaтo ĸaчecтвo нa ĸapтинaтa и нa изпoлзвaнитe ĸoмпoнeнти? Kaзвaтe чe UН635V e пo дoбpe oт UН 668V a ЅОNY КDL_-50W805С ĸъдe ce нapeждa в тaзи ĸлacaция?

  16. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #1123
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Абе в това сравнение пише че Самсунг е с 8бит матрица. Не беше ли с 10 битова?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    От много четене и въпреки че съм привърженик на SONY, в случая според ревютата Samsung UE55KS7000 е по добрия модел.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #1124

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от perdeee Виж публикацията
    Преди време зададох един въпрос но така и не ми отговори никой и сега ще попитам пак.

    Bъпpocът e LG или ЅОNY ca пo дoбpи ĸaтo ĸaчecтвo нa ĸapтинaтa и нa изпoлзвaнитe ĸoмпoнeнти? Kaзвaтe чe UН635V e пo дoбpe oт UН 668V a ЅОNY КDL_-50W805С ĸъдe ce нapeждa в тaзи ĸлacaция?
    Зависи по-кой показател ще ги класираш...
    UН635V и UН668V са 60/50Hz но с по-добра система на уплавняване на картината, по-нисък контраст, по-бърза OS, по-добър вграден плейър, 668 има WRGB структура на матрицата и съответно орязана резолюция
    50W805С - 120/100Hz, с по-добър контраст, понякога при бързи сцени картината накъсва,OS има повече възможности, менюто е малко тежко и леко хаотично, бутоните на дистанционното са много близо един до друг и понякога може да ги объркаш...

    Като компоненти са ширпотреба.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    13
    #1125

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Сега се загледах и по този 49UF695V дали е добър избор или е по добре да е 49UН635V или 49UH6507

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе