Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 607 от 620 ПърваПърва ... 557597605606607608609617 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,091 до 9,105 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #9091

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Стига сте се карали. Ден за размисъл е, запазете концентрацията върху други неща .

    Като гледам питащия какви претенции има и колко лесно дава наклон на база едно мнение, хващам се на бас, че ако някой му намери s95 за 1100 лв, също ще мрънка, че е крив..

    И без това въпросът му е изчерпан. Бяха му предложени сигурно абсолютно всички модели, заслужаващи внимание.

    Пак ще повторя, че големи претенции и изисквания могат да се покрият със съответния бюджет и ПАК с доза компромиси. При него двете условия се изключват взаимно.
    svetlio1, tanatos, ronnie72 и 4 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    21
    #9092

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Относно последния коментар, това са изискванията, които съм написал:
    “Основно ще се ползва за филми, цифрова телевизия (виваком) и ютюб.
    Размер на екрана 50 инча и може би държа на VA панел заради по-добрият контраст.
    Бюджета е около 1100лв, евентуално може да се качи до около 1400-1500лв ако разликата в цената си заслужава.”

    Изобщо не мисля, че са “ГОЛЕМИ” и за момента съм се спрял на вариант 8507 или 8807
    Утре ще имам свободно време и ще отида да видя някой от предложените ми телевизори, за което съм благодарен на всеки един

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #9093

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не разбирам защо в тоя форум бутате Филипс? Освен с някакви лампички отзад/4-5$ в алито/ всичко е пълен шит - лично мнение, но мога и да се аргументирам.
    tanatos, berpan и Slusatel харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    608
    #9094

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Чак пък пълен шит, мисля, че има (и тепърва ще започне да има) къде къде по-шитави брандове. Свободен пазар, избор бол.....
    AntrAcsA одобрява това.

  6. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    430
    #9095

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Имам и 11 годишен Филипс FHD,среден клас. Който не е мръднал и има по-хубава картина от почти половината прехвалени ягоди в днешно време....Не е умен,но със андроид бокс поумня...

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    AntrAcsA одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #9096

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    Не разбирам защо в тоя форум бутате Филипс? Освен с някакви лампички отзад/4-5$ в алито/ всичко е пълен шит - лично мнение, но мога и да се аргументирам.
    Мисля, че си меко казано краен. Все пак Филипс не поръчват на Вестел да им прави само телевизори за 400-500 лв. Имат и винаги са имали доста добри 7-ма и 8-ма серия.

    Отделно тези лампички не са само лед ленти. Цаката е в управлението им. Най-близката технология, наподобяваща бледо Амбилайт, е с някакви камера, стърчаща от горната част, насочена към екрана на цена около 150 200 лв и резултатите пак са... посредствени.

    Често в живота гениалните неща са съвсем прости. Мързи ме да търся статистика, но съм сигурен, че едно 50% от продажбите на телевизори Филипс са именно заради тези прости лампички.
    Gena_bs и CubanLinx харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    21
    #9097

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Така, малко по рано ходих да гледам телевизори.
    Моделите които гледах Philips 8507, 8807, Samsung Q70, Q80 и Hisense u8hq.

    В началото пуснахме 8507 и ми се стори доста добре,
    Обаче след това отидохме да видим Q80-ката и разликата беше доста голяма. Много ярък и с много добри цветове.
    Останах с доста добро впечатление, все едно на филипса се виждаше мъгляво, докато на Q80 картината беше много ясна и наситена.

    След това пуснахме Q70, който също ми се видя по ярък и наситен от филипса.

    U8HQ не ми го препоръча особено, правел “blooming” и яркостта била доста засилена и сравнение със Q80, samsung бил по добрият.

    Сега съм пред дилема какво да правя..
    Но може би вече вариантите между които се двоумя са Q70 и Q80

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #9098

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Взимай Q80, ако бюджета ти го позволява.


    Гледам, че Емаг са пуснали новите модели "на промоция" със саундбар системи.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #9099

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Взимай Q80, ако бюджета ти го позволява.


    Гледам, че Емаг са пуснали новите модели "на промоция" със саундбар системи.

    Да, дори до края на март, май имаха код с който сваляше още 200 лв от цената... Много агресивна стратегия на Самсунг, както винаги и затова продават най много. Само саундбара виждам че струва около 800-900 лв ...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Stunba Виж публикацията
    Така, малко по рано ходих да гледам телевизори.
    Моделите които гледах Philips 8507, 8807, Samsung Q70, Q80 и Hisense u8hq.

    В началото пуснахме 8507 и ми се стори доста добре,
    Обаче след това отидохме да видим Q80-ката и разликата беше доста голяма. Много ярък и с много добри цветове.
    Останах с доста добро впечатление, все едно на филипса се виждаше мъгляво, докато на Q80 картината беше много ясна и наситена.

    След това пуснахме Q70, който също ми се видя по ярък и наситен от филипса.

    U8HQ не ми го препоръча особено, правел “blooming” и яркостта била доста засилена и сравнение със Q80, samsung бил по добрият.

    Сега съм пред дилема какво да правя..
    Но може би вече вариантите между които се двоумя са Q70 и Q80
    Ами да, видял си това което ги говорих по рано !

    Доста " засилена яркост " е меко казано ! Трябваше да ти го пуснат за да го видиш и него ! U8HQ реално издухва цялата конкуренция поне що се отнася до яркост, дори телевизори с може би два пъти по висока цена от него нямат тези параметри.

    Има блуминг, да , но има и локален диминг който малко или много се опитва да се справи с това , аз не съм толкова чувствителен към блунинг и не ми пречи, но тези 160 зони са крайно недостатъчни за IPS панел, за това тази година U8K ще е с 1000 зони и VA панел(не е на 100% сигурно все още може пак да е IPS), чакам го с нетърпение.

    Иначе за Q70 и Q80, както каза колегата, ако може да си го позволиш, по добре взимай Q80, по ярък е и тук вече имаш локален диминг, който липсва при Q70, и ако е VA панел, очаквам да има наистина добър контраст.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    Не разбирам защо в тоя форум бутате Филипс? Освен с някакви лампички отзад/4-5$ в алито/ всичко е пълен шит - лично мнение, но мога и да се аргументирам.

    Никой не пропагандира Philips, просто като теглим чертата, гледаме производителност, функции и цена, и в средния ценови клас винаги той се набива на очи, от скоро Самсунг намалиха цените си така че моделите от 2022-ра вече са атрактивни но до скоро нямаше никаква алтернатива.

    Ще бъда любопитен да чуя аргументите ти и алтернативите в ценовия му клас, примерно до 1000 лв за 50" и 1300 лв за 55" , говорим за HDMI 2.1 , 120хз панел и поне 500-550 нита яркост и топ чип сет на MediaTek който дори и Sony ползва.

    Никой не казва че са НАЙ добрите , естествено че си имат недостатъци, аз лично не харесвам много качеството на изработка, особено на новите модели, изглеждат много евтино, пластмасата е доста по мека и нискокачествена ако я ставняваме със старите им модели ! За това и колегата по горе с 11 годишния Филипс е доволен, защото тогава се правеха като хората.

    Но отново за цената в която 8-та серия на Philips е разположена така че, много трудно може нещо друго да се препоръча различно от някой Kитаец който ще е със по кофти процесори и обработка на картината така или иначе. Sony е доста скъп, и като цяло няма добри телевизори в средния-ниския ценови клас, LG с техния Nanocell дори е излишно да се коментират, ниска яркост и кофти контраст поне на хартия.

    Вече тези Vestel-ки телевизори .. ако JVC, Toshiba, Sharpm търсим 120хз.. ако имат, ще са неоправдано скъпи и отново с по лоша производителност като цяло.

    Иначе тези " лампички " от алитo светят да но не са синхронизирани с картината ! Има и такива които го правят но вече струват доста, почти колкото половин телевизор.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 02-04-23 в 19:12.
    brotzki, gurcayy, CubanLinx и 1 други харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    21
    #9100

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    U8HQ го пуснахме със същият клип за тест.
    Отново беше по добре от 8507, но е почти на цената на Q80 затова ако ще е нещо в този бюджет, ще е Q80
    И като цяло софтуера беше по муден, това също ми направи впечатление

    Няколко коментара по назад имаше мнение за QN85 разопакован от емаг (1499)
    Според вас дали си заслужава този риск с разопакован ТВ.
    И като цяло ако може мнение за QN85
    Днес не съм го гледал защото нов е доста над бюджета

    Благодаря
    Този пост е редактиран от Stunba; 02-04-23 в 21:45.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,597
    #9101

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Stunba Виж публикацията
    Днес не съм го гледал защото нов е доста над бюджета

    Благодаря
    Тази седмица Q80 е с намалена цена в Емаг - 1350лв https://www.emag.bg/televizor-samsung-qled-55q80b-55-138-sm-smart-4k-ultra-hd-100hz-klas-g-qe55q80batxxh/pd/DC2PWJMBM/?ref=prod_CMP-280973_5979_63850

    AntrAcsA одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    21
    #9102

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря
    Още снощи ги видях, че са намалени и се възползвах
    Не се сдържах, цената за 50 инча е 1230лв (по ниска от Q70b на промо) и избора вече е направен
    Ще го очаквам четвъртък-петък

    Благодаря на всички за мненията и предложенията
    AntrAcsA и picantino харесват това.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #9103

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Струва ми се ,че 2776лв. за 75''TCLminiledC845 e добра цена за търсещи към момента
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi.../pd/D373Z8MBM/
    https://www.displayspecifications.com/en/news/86839a4
    https://www.displayspecifications.com/en/model/4f38331b
    AntrAcsA одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #9104

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Струва ми се ,че 2776лв. за 75''TCLminiledC845 e добра цена за търсещи към момента
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi.../pd/D373Z8MBM/
    https://www.displayspecifications.com/en/news/86839a4
    https://www.displayspecifications.com/en/model/4f38331b
    Да, определено, за този размер и като цяло приличен мини-лед, цената е добра.

    - - - - - - - - - -

    Възможно ли е да са се объркали ? Говорим за нов 2023 модел, а и 65 " е значително по скъп : Телевизор TCL MiniLed 65C845, 65" (164 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 144 hz, Клас G - eMAG.bg

  18. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #9105

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Може би защото е част от "Оферти на седмицата". А ако са се объркали, поръчвайте докато не са се усетили...
    CubanLinx одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе