Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 618 от 620 ПърваПърва ... 568608616617618619620 ПоследноПоследно
Резултати от 9,256 до 9,270 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #9256

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    papadodо, пристигна ли Сонито?
    Сподели дали се управлява едифайъра през дистанционното на Сони. В чуденка съм между саундбар Sony HT-G700, hi-res мини уредба Panasonic SC-PMX90EG или активни колони Edifier R2750/R2850. Само саундбара е с eARC, другите са с оптика. Саундбара уж става, но говорителите му не са X-Balanced, както са на 43X75WL.
    Сонито е ОК. Звукът в пъти по-добър от LG-то. Но ако искаш нещо повече ... Нямам представа как са саундбаровете. Аз съм много доволен от активните колони. Не могат да се управляват от ТВ, но си имат дистанционно. Специално моят модел няма HDMI вход и съм го свързал с оптика. Имат опция за свързване и със субуфер, но и така звукът е с достатъчно бас. Не можах да повярвам как добре звучат. Поне при мен е така. Много са компактни, сложил съм ги в отворени шкафчета на нивото на телевизора. Акустиката явно се получи. За парите си мисля, че са едно от най-добрите решения. Иначе, за отворковците с мерак да дават много кинти работата е ясна.
    Този пост е редактиран от papadodo; 22-12-23 в 15:19.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #9257
    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Брех да му се не види.Кви говорители имало в тези SONY-та.
    Явно тука му е местото да попитам,тези долните X balanced ли са,кат на 43''SONY,...де.
    https://topaudiovideo.bg/933-fyne-audio-f704
    Понеже виждам, че си много отворен на всички теми, би ли споделил в кой телевизор са вградени такива като тези които си постнал и каква е целта на поста ти? Искаш да изпъкнеш явно, но пълниш темите подобно на примера ти с чушките?

    P.S. Ако можеш също сподели кои са правилните телевизори, че следващият път да гледам и тях!

    - - - - - - - - - -

    @papadodo, днес минах през технополис и отнесох чифт Edifier R2750DB. Свързах ги с оптичен кабел и за филми ги пускам едновременно с говорителите на телевизора. Според мен се получава много добре, по-добре отколкото ако не са заедно. Басовите говорители на едифайъра са 6,5". Та благодаря ти, идеята за покупката ми дойде от твой пост!

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #9258

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Понеже виждам, че си много отворен на всички теми, би ли споделил в кой телевизор са вградени такива като тези които си постнал и каква е целта на поста ти? Искаш да изпъкнеш явно, но пълниш темите подобно на примера ти с чушките?

    P.S. Ако можеш също сподели кои са правилните телевизори, че следващият път да гледам и тях!
    Ако бях много отворен щях да пълня темата с 43'' реплики на UHD тв-ри.Mного по зле от тези които описах излезли преди 15 години-като видиш в LCD тв-р черно=0,може и да разбереш кво ти говорят.

    Тези които съм постнал ''може би,може би'' са вградени в някое SONY43'' или по-малко ,ама аз не ги знам,така че можеш сам да се потрудиш.Даже ако вместо да пишеш почнеш и да мислиш.
    И!... не бих слушал spotify през пищялки на тв-р,дори и на 75'' си SONY,каквито и говорители да вградят, X.Y.Z или...както си ги кръстят-въпрос на реклама за балами.
    И не бих говорил за слушане на музика в тема за UHD тв-р,но ти няма как да разереш....''няма как,няма''...за това чета рядко и гледам че вече 10-на дни пълниш темата с неща които са далеч от тебе и дори не ми се гледа назад,а може да има и нещо полезно.
    ''Правилните'' тв-ри са дискутирани много пъти в темата и когато някой иска да пита бива да прочете поне последните 10 страници(при твоя спам-20) и след като си е изяснил кои са,кои не са и за кои има пари и място тогава да задава въпроси!А още по-малко да обяснява неща които хал хабер си няма.
    Като няма пари и място да си отвори тема за каквото си поиска!Някой да го спира?Или всички трябва да четат дъндании за UHD(?)тв-ри?
    Бива да се прегледа поне като за начало и долните
    https://www.rtings.com/tv/tests/pict...contrast-ratio
    https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd
    https://www.rtings.com/tv/tests/pict.../local-dimming
    https://www.rtings.com/tv/tests/pict...-flashlighting
    https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/pixels
    Разбира се те не са към тебе,няма защо да се мъчиш.Човек който не знае колко много не знае,може да не чете,няма полза.

    И като си купил чифт колонки разбра ли ква е разликата м/у тях(дори) и глупавата реклама с X не знам си кво си и ще продължаваш ли да слушаш spotify от тв-ни говорители?
    Всъщност като те слуша човек,кой знае,,,,аз не.
    Знам,че пак нищо не разбра,но си пиши с който може да ти обясни(според теб) на лични и остави тази тема.
    А мен не ме мисли.Ако искаш може на ум...И да попсуваш няма лошо....Само въпросите ти са безмислени ...поне не за тук.
    Този пост е редактиран от inches9; 23-12-23 в 14:18.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #9259

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Хора, ше се изтепате за тия тАлАвизори.... По-спокойно, няма нужда от излишни нерви и напрежение. Не всички хора са с еднакви финансови възможности. Бедността не е порок. Вярно, че това е хай-енд форум, където се предполага, че се дискутира техника от висок клас. Поне така е на запад. Тъй като сме далеч от запада обаче, се предполага, че някои хора нямат достатъчен ресурс да си вземат топа на топа и да сменят техниката си като носни кърпички.
    hristoslav2 и AntrAcsA харесват това.

  6. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    431
    #9260

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Хора, ше се изтепате за тия тАлАвизори.... По-спокойно, няма нужда от излишни нерви и напрежение. Не всички хора са с еднакви финансови възможности. Бедността не е порок. Вярно, че това е хай-енд форум, където се предполага, че се дискутира техника от висок клас. Поне така е на запад. Тъй като сме далеч от запада обаче, се предполага, че някои хора нямат достатъчен ресурс да си вземат топа на топа и да сменят техниката си като носни кърпички.
    Едно време беше форум за техника.....Сега е за....комплекси.....Как беше...."Като нямате хляб,яжте пасти....".....

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    Firenze69 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    67
    #9261

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Хората са го казали, не е лесно да си луд. Но не за лудия, а тия които били около него.

    Същото като при умрял луд.

    Скоро Христослав пак ще му ръгне бана.

    С тия ненормални приказки и заяждания, форума не е приятен за четене

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #9262

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Във всеки един форум има по един такъв индивид, който се чувства длъжен да пише дълги фермани и да обяснява на всички как само той разбира от всичко. Жив и здрав да е! Щеше да е хубаво да има опция да не ми се появяват постовете му, но явно тук го няма като опция
    Swon одобрява това.

  10. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #9263

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Щеше да е хубаво да има опция да не ми се появяват постовете му, но явно тук го няма като опция
    Не съм ползвал тази опция, но това тук би трябвало да е точно за такива случаи:

    Цъкаш си на името горе в лентата, където пише "здарвей solo5", там горе имаш лента, на която има и "форумни действия", цъкаш и от падащото меню ти излиза "редактиране на профила". Там в опциите отляво имаш "редактирай списъка с игнорирани"

    https://forum.setcombg.com/profile.php?do=ignorelist
    Swon одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #9264

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Във всеки един форум има по един такъв индивид, който се чувства длъжен да пише дълги фермани и да обяснява на всички как само той разбира от всичко. Жив и здрав да е! Щеше да е хубаво да има опция да не ми се появяват постовете му, но явно тук го няма като опция
    Не се хаби!
    Харесването и удоволствието са нещо субективно.
    Радвам се, че си намерил добро решение за себе си, след като си видял различни мнения.
    В крайна сметка, това е целта на форумите.
    Другото е избиване на комплекси.
    AntrAcsA одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    17
    #9265

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте колеги, някой знае ли дали може да се намери матрица за Sony KD-55X8507C, миналата година му смених платката, а сега малкият го удари с топче и екрана сдаде багажа частично. Знам, че е стар модел, но ми се искаще, ако може да го спася.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #9266

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Търси, но едва ли ще намериш - LCD Panel Y55QHNDB (LSY550FF01-001) for SONY KD-55X8505C
    навсякъде е свършил
    https://www.tvparts.co.uk/lcd-tv-spa...ny-kd-55x8507c
    https://sony.encompass.com/item/1038.../1-812-103-31/

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #9267

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Стоянов Виж публикацията
    Здравейте колеги, някой знае ли дали може да се намери матрица за Sony KD-55X8507C, миналата година му смених платката, а сега малкият го удари с топче и екрана сдаде багажа частично. Знам, че е стар модел, но ми се искаще, ако може да го спася.
    На старо може да изпадне някой с изгоряла платка, но шанса е малък. Направо планирай нов.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #9268

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Във всеки един форум има по един такъв индивид, който се чувства длъжен да пише дълги фермани и да обяснява на всички как само той разбира от всичко. Жив и здрав да е! Щеше да е хубаво да има опция да не ми се появяват постовете му, но явно тук го няма като опция
    Mоже да игнорираш когото си поискаш.Но не бива да пълниш темите с твоите размисли за тв-ри.Вижда се ,че сега друг човек си пише в тема ''Избор на 50'' тв-р'' и не пълни тази тема с боклуцци.
    Казаха ти как се игнорира,не знам дали работи,действай и ...така.
    Добре ще е ако работи.За мен полза няма,защото като напълни някой добра тема с глупости,после 10 му отговарят и дали съм игнорирал някой или не ,резултатът е същия,
    ... ....
    А тези които искат да си изберат тв-р вероятно трябва да започнат с долното.
    https://www.rtings.com/user/ratings/tv/cAsXj8s0YgEs8A
    Това не знам как се отваря при Вас,но съм сложиш 83/88'' ,с изисквания за спорт,филми телевизия....но всеки си го прави за него си.
    Тук си слагаш собствените изисквания и после от таблицата гледаш класирането(и цените,ако са от значение).

    Има и наготово-''Най-добрите xx'' тв-ри''....

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #9269

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте отново!
    Преди близо 3 години бях правилно насочен към нов телевизор. Сега реших да сменя диагонала с по-висок, с надежда и за нова технология - олед. В монета съм със Sony X95H 65 инча и съм супер доволен от картината като оставим блуминга, предвид lcd технологията. Гледам филми с външен Nvidia tv pro box, за да имам звук без загуба. Ползвам тв и за монитор, но по-голям процент от време за кино. Бях се спрял на LG G3 77", но след като четох доста негативни коментари относно DV, че бил твърде тъмен малко се отказах: https://www.reddit.com/r/OLED/commen...ll_hdr_and_dv/ На моето Сони DV се гледа перфектно. Вярно оплакванията от LG са предимно от вграденото Нетфликс приложение, но четох, че един се оплаква и от Nvidia бокса, без уточнение за съдържанието от къде е. Отделно при друг същият Nvidia бокс LG G3 го засякъл като игрова конзола и настройките за филм половината не могат да се ползват: https://www.reddit.com/r/nvidiashiel...th_lg_g3_oled/. Предвид подобни ядове и все още страха от изгаряне леко ме насочиха към наследника на моето Сони - X95L 75". Вярно не е олед, но от това което видях по ревюта е на много по-добро ниво с блуминга от моя модел от 2020 година. Та се чудя кой от двата модела в крайна сметка да взема. Оледа на Сони A95L е твърде скъп - 12000 срещу 7000 лв. за G3. Ще се радвам на малко помощ. Повечето познати казват за кино оледа е задължителен, но... Падам си киноман малко, у дома стаята за гледане е с блекаут пердета и 5.2.4 колони с denon 3800. Все ми е надеждата, че ако взема оледа на LG и гледам некомпресирани филми от стрийминга, а ремукси с DV от моя плекс сървър нещата няма да са проблемни с тъмнината, но знам ли... Благодаря предварително.

  18. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #9270

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    …Предвид подобни ядове и все още страха от изгаряне леко ме насочиха към наследника на моето Сони - X95L 75". Вярно не е олед, но от това което видях по ревюта е на много по-добро ниво с блуминга от моя модел от 2020 година. …
    Оледите са с по-хубавата картина, но разликата с X95L няма да е голяма и си остава опасността от прегаряне без да се покрива от гаранцията.. ако вземеш олед трябва да внимаваш за това непрекъснато и със сигурност не може да поддържа такава яркост за толкова време като X95L.

    Мен лично блуминга не ми пречи на моето сони X95, и сега ако сменях пак бих заложил на лед модел.

    Ако гледаш ревютата на HDTVTest, там ясно е заключено, че дори и с блуминг тези модели на сони покзават картина, близка до най-скъпите референтни монитори в киното.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе