Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 79 от 620 ПърваПърва ... 2969777879808189129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 9299
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    10
    #1171

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,

    Пиша за малко помощ. Харесал съм три модела 49 инчови UHD ТВ - 1 на LG /49UH7707/ и 2 на Sony /49X8309CBAEP и 49XD7005/.
    Сравнявах ги тук: Comparison between: 48.5" Sony KD-49XD7005, 48.5" LG 49UH770V, 48.5" Sony KD-49X8309C но все още не мога да се ориентирам към някой конкретен. Виждам, че XD70** модела е 60Hz, но пък има Direct LED подсветка. Може ли някакви насоки, към кой да се насоча точно? Гледах ги в магазина, иначе, и трите ми харесаха като цяло хаха. Освен това, някакви други предложения да имате за тоя диапазон на цена и размер на екрана, които да погледна?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #1172

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Привет ,

    Моля , бихте ли ми помогнали за избор на 4к телевизор

    Спрял съм се на

    Телевизор LED Smart Samsung, 40" (101 см), 40KU6092, 4K Ultra HD - eMAG.bg

    или

    Технoмаркет - онлайн магазин

    Бюджета ми е нисък до 1 000 лв.

    Спрял съм се на 40 или 43 инча имам 3 метра разстояние до телевизора .

    4к телевизора - освен за телевизия , ще ми е и за компа за онлайн покер на много маси ( надявам се точно заради разделителната способност да е по добре от сегашното ми сони 32 инча и за 4к филми )

    Разбира се не е само за ползване чрез компа а по скоро ми е като екстра да го използвам и като монитор ...

    Струват ми се доста ниски цените на тези модели за това и се нуждая от консултация , ще приема и препоръки и за телевизор над 1 000 лв


    Благодаря ви предварително

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #1173

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,

    Дойде време и аз да си закупя нов телевизор. След доста четене из форума се обърках тотално... моля за съвет или предложение. Бюджета ми е 1500 лв, размер на ТВ - 49" или 50", ще се ползва главно за гледане на кабеларка и филми с коди (чрез външен плеър или вграден, ако е с адроид), ще се гледа от около 3 метра. От прочетеното дотук съм се спрял на 4 модела:
    - SONY 50W805C - за този модел прочетох само хубави неща и май клоня към него
    - PHILIPS 49PUS6561 - за този малко почнах да се отказвам след прочетеното за матриците и начина им тестване
    - LG 50UH635V - тук матрицата е по-добрата от останалите 6-та серия (не е WRGB), има 5 години гаранция, което не е за пренебрегване, UltraHD...
    - SONY 49XD7005 - този ми го препоръча продавач-консултант в ТП, бил по-хубав от 50W805, в което малко се съмнявам, но все пак да питам, също е UltraHD..

    И има едно нещо, което не ми стана много ясно, заслужава ли си да се вземе FullHD, но висока серия или е по-добре UltraHD, но много ниска серия?
    Този пост е редактиран от rusigenev; 30-11-16 в 16:38.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    48
    #1174

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Кои са моделите? Ултра HD или full HD искаш?

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #1175

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ultra HD

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #1176

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    След прочетеното във форума се спрях на тази 55-ца - SONY UHD KD-55XD8577 , в момента върви промоция и се намира за около 2500 лв. Ще съм благодарен за мнения и алтернативни предложения около тази сума, в случай че нещо съм пропуснал в проучването си,

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,509
    #1177

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от fatofato Виж публикацията
    помощ , кой от двата модела
    SONY UHD KD-49XD8077 Ultra HD LED
    или
    Philips 48PUS7600
    Хмм на кантар са.... бих заложил на Сонито.
    Цитат Първоначално публикувано от nogravity Виж публикацията
    Здравейте,
    Пиша за малко помощ. Харесал съм три модела 49 инчови UHD ТВ - 1 на LG /49UH7707/ и 2 на Sony /49X8309CBAEP и 49XD7005/.
    Сравнявах ги тук: Comparison between: 48.5" Sony KD-49XD7005, 48.5" LG 49UH770V, 48.5" Sony KD-49X8309C но все още не мога да се ориентирам към някой конкретен. Виждам, че XD70** модела е 60Hz, но пък има Direct LED подсветка. Може ли някакви насоки, към кой да се насоча точно? Гледах ги в магазина, иначе, и трите ми харесаха като цяло хаха. Освен това, някакви други предложения да имате за тоя диапазон на цена и размер на екрана, които да погледна?
    Тествай първите два..UH770 и X8305

    Тук постоянно говорим, че Direct Led подсветката е за предпочитане, НО не уточняваме кой тип нейно реализиране.
    Има доста модели в долният и среден ценови клас на LG и Samsung с изписана в спецификациите Direct LED подсветка. Теоретично, Direct LED тип "килим", трябва да осигури по-равномерно осветяване, и по-ефективно управление на сегментираната подсветка (локално затъмняване).
    И това е вярно, ако такъв "килим" се състои от най-малко 200 - 400 светодиода в "коритото" зад матрицата, които се контролират от прилична електроника. И когато тези светодиоди в коритото са само 30 - 96 парчета, в зависимост от диагонала, а при използване на евтини светодиоди - резултатът е очевиден.
    Пример с LG

    Това е Direct Led в средният ценови диапазон наLG..Само 3 ленти с по 6 светодиода..Всичко това е заради гонене на ниска цена на крайният продукт. Евтино за производителя но кофти за потребителя...
    Тук няма как да получите равномерна подсветка - гарантирано ще имате тъмни ъгли...

    А ето как изглежда на рекламното видео от 2009 година
    https://www.youtube.com/watch?v=lOYYE3BkzIc

    Сега дори в Топ модели използват Edge Led...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-11-16 в 19:02.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    10
    #1178

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Тествай първите два..

    Тук постоянно говорим, че Direct Led подсветката е за предпочитане, НО не уточняваме кой тип нейно реализиране.
    Има доста модели в долният и среден ценови клас на LG и Samsung с изписана в спецификациите Direct LED подсветка. Теоретично, Direct LED тип "килим", трябва да осигури по-равномерно осветяване, и по-ефективно управление на сегментираната подсветка (локално затъмняване).
    И това е вярно, ако такъв "килим" се състои от най-малко 200 - 400 светодиода в "коритото" зад матрицата, които се контролират от прилична електроника. И когато тези светодиоди в коритото са само 30 - 96 парчета, в зависимост от диагонала, а при използване на евтини светодиоди - резултатът е очевиден.
    Пример с LG

    Това е Direct Led в средният ценови диапазон наLG..Само 3 ленти с по 6 светодиода..Всичко това е заради гонене на ниска цена на крайният продукт. Евтино за производителя но кофти за потребителя...
    Тук няма как да получите равномерна подсветка - гарантирано ще имате тъмни ъгли...

    А ето как изглежда на рекламното видео от 2009 година
    https://www.youtube.com/watch?v=lOYYE3BkzIc

    Сега дори в Топ модели използват Edge Led...
    @hristoslav2 Благодаря много за изчерпателния отговор, относно подсветката! От обяснението ти разбрах доста неща. Следователно при ниския/средния ценови клас ТВта /в които попадат моите модели/, няма да е толкова явна разликата между Direct LED и Edge LED подсветките, защото се спестява от чарколяци... Относно Hz-овете, хубаво ли е да са 100+ по възможност, защото гледам, че доста от производителите имат модели с по 50/60 Hz матрици? Лично аз като доста незапознат, все си мисля, че колкото повече - толкова по-добре, но те "умните" телевизори не са като старите и имат всякакви Motionflow и т.н. допълнения, които реално компенсират ниските стойности.
    В магазина иначе ми хвалеха доста един Philips мисля че беше този - 49PUS6561, някакви мнения и за него? Гледах им 7та серия на тях също, не е лоша, но като че ли съм предубеден към тях и бих заложил на Sony или LG...

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,509
    #1179

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Както вече писах по-назад в тази (или друга) тема, реализирането на 100Hz при LCD е направено с цел ускоряване работата на матрицата. Конкретно времето за реакция на матрицата.
    Тези от вас, които са имали/имат стар 100Hz CRT(кинескопен) телевизор, знаят че при активирането на тази функция, картината на екрана спира да трепти.
    При LCD нямате трептене, поради това, че принципа на работа е съвсем друг - винаги имаме прогресивна картина(налични всички редове)!
    100Hz при LCD ускоряват работата на матрицата, но освен това вкарват малки артефакти в картината - при резки преходи в най-тъмните или най-светлите части на картината, кристалите не успяват своевременно да превключат и се получат остатъчни изображения от предходният кадър.
    В момента не мога да намеря снимки на такива - имаше един сайт на гръцки колега журналист FullHD.gr там имаше снимки на такива артефакти от тестовете..
    Държа да уточня , че повечето зрители не ги забелязват....но ги има.
    100Hz помагат за по ясна картина при динамични сцени - спорт. Но не са желателни при гледане на филми.

    За Philips 49PUS6561 попитай в темата за Филипс

    Мога да ти дам само линкове към тестове
    https://hdtvpolska.com/forum/topic/3...hz-android-tv/
    https://translate.google.bg/translat...%2F&edit-text=

    https://tweakers.net/reviews/4559/ph...iefhebber.html
    https://translate.google.bg/translat...tml&edit-text=
    boggy и nogravity харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    10
    #1180

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Супер, много ти благодаря за изчерпателните отговори! Ще гледам, тествам и ще я мисля. Но май останаха само първото Сони и ЛГ-то като претенденти...

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Както вече писах по-назад в тази (или друга) тема, реализирането на 100Hz при LCD е направено с цел ускоряване работата на матрицата. Конкретно времето за реакция на матрицата.
    Тези от вас, които са имали/имат стар 100Hz CRT(кинескопен) телевизор, знаят че при активирането на тази функция, картината на екрана спира да трепти.
    При LCD нямате трептене, поради това, че принципа на работа е съвсем друг - винаги имаме прогресивна картина(налични всички редове)!
    100Hz при LCD ускоряват работата на матрицата, но освен това вкарват малки артефакти в картината - при резки преходи в най-тъмните или най-светлите части на картината, кристалите не успяват своевременно да превключат и се получат остатъчни изображения от предходният кадър.
    В момента не мога да намеря снимки на такива - имаше един сайт на гръцки колега журналист FullHD.gr там имаше снимки на такива артефакти от тестовете..
    Държа да уточня , че повечето зрители не ги забелязват....но ги има.
    100Hz помагат за по ясна картина при динамични сцени - спорт. Но не са желателни при гледане на филми.

    За Philips 49PUS6561 попитай в темата за Филипс

    Мога да ти дам само линкове към тестове
    https://hdtvpolska.com/forum/topic/3...hz-android-tv/
    https://translate.google.bg/translat...%2F&edit-text=

    https://tweakers.net/reviews/4559/ph...iefhebber.html
    https://translate.google.bg/translat...tml&edit-text=

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1181

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от nogravity Виж публикацията
    Следователно при ниския/средния ценови клас ТВта /в които попадат моите модели/, няма да е толкова явна разликата между Direct LED и Edge LED подсветките, защото се спестява от чарколяци...
    Не е баш следователно...потърси как изглежда модел от този ценови клас с "edge" подсветка

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,509
    #1182

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Kotooshu Виж публикацията
    Привет ,
    Моля , бихте ли ми помогнали за избор на 4к телевизор
    Спрял съм се на
    Телевизор LED Smart Samsung, 40" (101 см), 40KU6092, 4K Ultra HD - eMAG.bg
    или
    Технoмаркет - онлайн магазин
    Бюджета ми е нисък до 1 000 лв.
    Спрял съм се на 40 или 43 инча имам 3 метра разстояние до телевизора .
    4к телевизора - освен за телевизия , ще ми е и за компа за онлайн покер на много маси ( надявам се точно заради разделителната способност да е по добре от сегашното ми сони 32 инча и за 4к филми )
    Разбира се не е само за ползване чрез компа а по скоро ми е като екстра да го използвам и като монитор ...
    Струват ми се доста ниски цените на тези модели за това и се нуждая от консултация , ще приема и препоръки и за телевизор над 1 000 лв

    Благодаря ви предварително
    Не го разбирам това...да си вземеш евтин 40" UltraHD телевизор за да гледаш телевизия на него от 3 метра.
    Хайде за монитор разбирам, но там ти трябва и съответната видеокарта...и трябва да го гледаш от 1 метър.
    Явно не печелиш от покера, защото ако беше обратното бюджетът ти щеше да е съвсем друг
    .....
    P.S.
    Не съм уверен каква е разликата между 6072 и 6092..



    В Google Play Movies са се появили филми във формат UltraHD
    https://www.reddit.com/r/Android/com...ear_on_google/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-11-16 в 20:48.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #1183

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не го разбирам това...да си вземеш евтин 40" UltraHD телевизор за да гледаш телевизия на него от 3 метра.
    Хайде за монитор разбирам, но там ти трябва и съответната видеокарта...и трябва да го гледаш от 1 метър.
    Явно не печелиш от покера, защото ако беше обратното бюджетът ти щеше да е съвсем друг
    .....
    P.S.
    Не съм уверен каква е разликата между 6072 и 6092..



    В Google Play Movies са се появили филми във формат UltraHD
    https://www.reddit.com/r/Android/com...ear_on_google/
    Мерси за отговора
    Приема и други предложения за UltraHD ... проблема при мен е че съм сериозен лайк на тема телевизори и най вече на UltraHD

    Явно не си ме разбрал за покера или не съм се изразил правилно но няма проблеми

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,509
    #1184

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Kotooshu
    При този бюджет изборът е между
    LCD TV UHD SAMSUNG UE-40KU6072 | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ
    този
    LCD TV LG UHD 40UH630V | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ
    и този
    LCD TV PANASONIC UHD TX-40DX603E | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ

    Comparaison des produits s

    за съжаление, в нета няма тестове на тези модели.
    Ако си с лаптоп, отиди и ги тествай на място в магазина с твой видеоматериал.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #1185

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Kotooshu
    При този бюджет изборът е между
    LCD TV UHD SAMSUNG UE-40KU6072 | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ
    този
    LCD TV LG UHD 40UH630V | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ
    и този
    LCD TV PANASONIC UHD TX-40DX603E | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ

    Comparaison des produits s

    за съжаление, в нета няма тестове на тези модели.
    Ако си с лаптоп, отиди и ги тествай на място в магазина с твой видеоматериал.
    hristoslav2 , Благодарско за жокерите
    Този пост е редактиран от Kotooshu; 01-12-16 в 10:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе