Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 80 от 620 ПърваПърва ... 3070787980818290130 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #1186

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Kotooshu Виж публикацията
    hristoslav2 , Благодарско за жокерите
    A аз само не знам защо ти е за 40" ТВ да бъде UHD. Аз с 42" не мога да намеря разлика между видеосигнал с 720р и 1080р. Не че дори и на 55" ще се усети...!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #1187

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от rusigenev Виж публикацията
    Здравейте,

    Дойде време и аз да си закупя нов телевизор. След доста четене из форума се обърках тотално... моля за съвет или предложение. Бюджета ми е 1500 лв, размер на ТВ - 49" или 50", ще се ползва главно за гледане на кабеларка и филми с коди (чрез външен плеър или вграден, ако е с адроид), ще се гледа от около 3 метра. От прочетеното дотук съм се спрял на 4 модела:
    - SONY 50W805C - за този модел прочетох само хубави неща и май клоня към него
    - PHILIPS 49PUS6561 - за този малко почнах да се отказвам след прочетеното за матриците и начина им тестване
    - LG 50UH635V - тук матрицата е по-добрата от останалите 6-та серия (не е WRGB), има 5 години гаранция, което не е за пренебрегване, UltraHD...
    - SONY 49XD7005 - този ми го препоръча продавач-консултант в ТП, бил по-хубав от 50W805, в което малко се съмнявам, но все пак да питам, също е UltraHD..

    И има едно нещо, което не ми стана много ясно, заслужава ли си да се вземе FullHD, но висока серия или е по-добре UltraHD, но много ниска серия?
    Само да допълня нещо Philips-a отпадна. Дилемата ми сякаш е между Sony 50W805C и LG 50UH635V. Въпроса, който продължавам да си задавам е дали да е UltraHD (ниска серия) или FullHD (малко по-висока серия), всички знаем какво е качеството на картината на българските оператори... Тук обаче и има доста разлики в матриците 8 срещу "10" бита, 60/50 срещу 120/100 HZ, MVA срещу VA, не на последно място гаранцията 2 срещу 5 години...

    Тук ги сравнявах, но отново не мога да взема решение.

    Моля за съвет или друго предложение за тези пари, като цяло се търси качество на картината.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1188

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    [QUOTE=rusigenev;796876]Само да допълня нещо Philips-a отпадна. Дилемата ми сякаш е между Sony 50W805C и LG 50UH635V. Въпроса, който продължавам да си задавам е дали да е UltraHD (ниска серия) или FullHD (малко по-висока серия), всички знаем какво е качеството на картината на българските оператори... Тук обаче и има доста разлики в матриците 8 срещу "10" бита, 60/50 срещу 120/100 HZ, MVA срещу VA, не на последно място гаранцията 2 срещу 5 години...

    Тук ги сравнявах, но отново не мога да взема решение.

    Моля за съвет или друго предложение за тези пари, като цяло се търси качество на картината.[/QUOT

    Вземи Sony 50W805C и няма да сбъркаш....

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376

  6. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #1190

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    В интерс на истината тази година имах късмета да видя някои от флагманите на топ брандовете на пазара и за сега съм най-впечатлен от 65ks9500 и 65b6 все още не съм си играл със z9 но се надявам да се случи :D. Видях цялата х9 серия на Сони и цялата ks9000 на самсунг но на тях все нещо не им достигна.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    98
    #1191

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от rusigenev Виж публикацията
    Само да допълня нещо Philips-a отпадна. Дилемата ми сякаш е между Sony 50W805C и LG 50UH635V. Въпроса, който продължавам да си задавам е дали да е UltraHD (ниска серия) или FullHD (малко по-висока серия), всички знаем какво е качеството на картината на българските оператори... Тук обаче и има доста разлики в матриците 8 срещу "10" бита, 60/50 срещу 120/100 HZ, MVA срещу VA, не на последно място гаранцията 2 срещу 5 години...

    Тук ги сравнявах, но отново не мога да взема решение.

    Моля за съвет или друго предложение за тези пари, като цяло се търси качество на картината.
    Аз имам 43W808 и въобще не съм очарован.Картината не е лоша, но и не е нещо впечатляващо.Основните ми забележки към телевизора са свързани с бавната му работа.На моменти направо може да ти скъса нервите.Превклюването на канали и викане на гайда е много тромаво. Елементарни опрации са свързани с много безмислени натискания на дистанционото.АКо си човеко, който си пуска един канал и гледа нямаш проблем.Ако си по-активен потребител се зареди с доста търпение. Ще ти е нужно.Аз дори се замислям да го махна въпреки че няма и година от както съм го купил

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1192

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    tenev
    Съгласен съм с теб, особено с това за менюто и дистанционното на Сони - в R&D отдела работят някакви дебелоглави и консервативни идиоти.
    Всички телевизори с операционна система са по бавни...спрямо тези без такава. Най-бързи като работа, са моделите на LG, но те си работят с тяхна OS специално разработена за телевизорите им. Андроид е разработена за телефони, и приложена в телевизори под натиск от компанията майка. Проблемът е, че Гугъл не позволява да се промени Андроид ОС кардинално за телевизори - наложили са ограничения.
    Именно заради това ъдейтите за телевизори се бавят с месеци след тези за телефони - налагат се промени за да се синхронизира работата на контролерите в телевизора.

    В един телевизор най-важна е картината...останалото са някакви дребни екстри, които рядко ползваме.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    98
    #1193

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ..................
    В един телевизор най-важна е картината...останалото са някакви дребни екстри, които рядко ползваме.
    Проблема при телевизорите с андроид идва и от това, че работят да кажем с две операциони ситеми.Едната андроид ,която да управлява приложенията инсталирани на ТВ-то и една която да управлява останалата работа на телевизора.Напасването на работата на двете системи явно е доста сложно.Предполагам че и от това идва мудната работа на телевизора.
    А и когато си купуваш телевизор с андроид се предполага, че го купуваш и заради операционната система.
    ( И точно преди да напиша поста пак успях да го забия )

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1194

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    да, май има две OS.....основната OS в телевизорите е на Linux.

    Погледни в Wi-Fi сертификата на модел 2017
    http://certifications.prod.wi-fi.org...d?cid=WFA68304



    как да проверим за реална поддръжка на 10 битова картина в своят телевизор
    PHILIPS Android SMART TV 2016 [Android] - 4PDA
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-12-16 в 20:46.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #1195

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    [QUOTE=hristoslav2;797069]да, май има две OS.....основната OS в телевизорите е на Linux.
    1-Това означава ли , че ако съм записал с телевизора нещо ще мога да го отворя под Linux .Под Win иска формат .
    2-Какво е комфортното разстояние за гледане и избор на размер –Казвали са ми-диагонала умножен по 1,5 ,по 1,6 , по 2 . Може би е просто индивидуално ,но все пак има и стандарти.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1196

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ac28 Виж публикацията
    1-Това означава ли , че ако съм записал с телевизора нещо ще мога да го отворя под Linux .Под Win иска формат .
    2-Какво е комфортното разстояние за гледане и избор на размер –Казвали са ми-диагонала умножен по 1,5 ,по 1,6 , по 2 . Може би е просто индивидуално ,но все пак има и стандарти.
    1- Не. При записа, видеото се криптира с ключ, който се намира в процесора на мейн борда. В инструкциите си пише, че направеният от един телевизор запис на HDD, може да бъде прочетен и възпроизведен само и единствено от него. При повреда в мейн борда и последвала негова подмяна с друг нов, записите направени от предходният, не могат да се възпроизвеждат....
    2-
    TV Calculator
    Plasma/LCD Display TV View Distance Calculator by Peter Sabev 2.0
    Hvor stort skal dit TV v
    http://www.displaywars.com/http://s3...ion_chart.html
    Viewing Distance Calculator - Metric



    IPS vs VA: Comparing LCD types found in TVs

    Тестово видео с битрейт от 3 mbps в FullHD до 400 mbps в UltraHD.
    http://jell.yfish.us/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-16 в 11:43.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    31
    #1197

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,
    Благодаря на форума и съветите които получих. От черния петък купих 50W805C, направих настройките според препоръки във форума и за сега съм много доволен.

    Моля и сега за съвет. Предстои ми закупуване на ТВ за спалнята. Разстоянието е около 3 метра. Ограничен съм откъм размер на телевизора, тъй като мястото е точно 90 см. широко. Когато правих гардероба оставих 90 см. тъй като смятах, че 32 инча са достатъчни за ТВ в спалнята. Сега ми се иска да е 40 инча, но след търсене в нета и във форума избора ми е много ограничен до 90 см. широчина на телевизора. Останаха тези двата
    - LG 40UH 630V LCD TV LG UHD 40UH630V | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ и
    - Samsung 40K5102 LCD TV SAMSUNG UE-40K5102 | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ
    Според таблицата на Христослав и LG-то е с VA панел. Самсунга е по-нисък клас и няма толкова екстри като другия.
    Моля за съвет заслужава ли си по-скъпото LG като се абстрахирам от това, че UHD и не държа на това. Кой от двата има по-добра картина?
    Приемам съвети и за други ТВ, ако съм изпуснал някой с размери до 90 см. ширина. Благодаря!

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1198

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Puls Виж публикацията
    Самсунга е по-нисък клас и няма толкова екстри като другия.
    За какво са ти екстри на телевизор за спалнята?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    31
    #1199

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    За какво са ти екстри на телевизор за спалнята?
    Не държа на екстрите, Искам да има хубава картина, предимно за кабелна ТВ, от време на време филми от флашка. Като качество, кой от двата има по-хубава картина?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1200

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Вземи по евтиният. За спалнята няма нужда да даваш пари за излишни екстри.
    SAMSUNG UE-40K5102

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе