Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 174 от 620 ПърваПърва ... 124164172173174175176184224 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,596 до 2,610 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2596

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от scatter wave Виж публикацията
    Съжалявам ако не съм се изразил правилно. Нищо не твърдя за който и да е модел. Просто това съм прочел от разни ревюта или коментари. На живо и трите модела изглеждат супер, но за жалост любезността на консултантите изчезва щом поискаш да разгледаш възможностите на даден модел и трябва да се "задоволиш" само със 4к демо видеата пуснати на всички телевизори в магазина.
    Вземи Сонито,и няма да сбъркаш...
    sony 1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2597

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Привет на всички

    Да се включа и аз в тази тема с едно трудно питане.
    Интересува ме конкретен модел (не държа на марката), БЕЗ Андроид, 100Hz панел (задължително), отлично черно, сравнително равномерна подсветка (тъй като идеална няма) и добро предаване на бързи сцени. Размерът да е от 43 до 49 инча. Цената: до 2200-2400 лв. Без значение годината на модела.

    Много е трудно преминаването от плазма към LCD. Oled не желая поради неизчистените проблеми в технологията. Може би след 4-5 години..., ако не ги спрат като плазмите за да могат да се продават LCD боклуците, които понякога трябва да купиш защото нямаш друг избор

    Благодаря прдварително
    Този пост е редактиран от whitewizzard; 19-11-17 в 12:52.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,578
    #2598

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    50EX780 - другият вариант е 49XE9005 с Андроид

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2599

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    другият вариант е 49XE9005 с Андроид
    Благодаря за включването. Писал съм вече: БЕЗ АНДРОИД!, ДО 49 инча и ДО 2400 лв.
    Така, че няма смисъл да се предлагат. Бъгави ОС с незнайно какви "подобрения" във всяка бъдеща версия не желая.

    Очаквам и нови предложения, ако може и с някакъв коментар по същество: достойства, недостатъци..., идеално няма.
    Този пост е редактиран от whitewizzard; 19-11-17 в 13:25.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2600

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Отлично черно в lcd дисплеи няма как да се види. След плазма само ОЛЕД може да ти хареса, другото е компромис според мен. Колкото до бъгавите ОС, то перфектна такава няма. И Тайзън ме е цвете за мирисане и се налага ресет от време на време.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2601

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Знам, но съм принуден от обстоятелствата. Вече го писах в първият ми пост.
    След преживени 3-4 жестоки токови удара, благодарение на "грижата" на ЕВН към клиента, си заминаха два от трите HDMI порта.
    Очаквам скоро да си замине и последният.
    ponyasd одобрява това.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2602

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Гадост. Тогава отдели пари и за читав UPS, за да не се налага да сменяш скоро пак телевизор. Успех с избора от мен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #2603

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,
    в крайна сметка в моята дилема купих LG 55SJ810V. Гледам го вече 2 дни и мога да дам първи впечатления.
    Първо, защо не дочаках черният петък, едното е мерак, второто че цената във веригите е в момента с 300лв над онлайн магазините (аз го взех на 1999лв). Намерих човек да провери колко бройки има в склада на Поликомп (онлайн магазините основно пазаруват от тях). Резултата беше малко бройки и затова реших да действам.
    Както по горе бях писал, изгуби доста време в Технотата да гледам Сонитата, после ходих при тъст си да гледам неговото миналогодишно Сони. Сега 2 дена по късно недоумявам как 8ми клас на Сони изобщо се брои в надпреварата. Съжалявам ако обидя някой, но според мен Андроида е доста недодялан. 8ми клас идва и с недодялано дистанционно, слаб звук. Предимствата на този телевизор идват единствено при гледане на сигнал с високо качество и безплатното гледане на филми в Коди. Това е личното ми мнение, не ангажирам никои с него. За насичането горе писах, с външни плеъри по препоръка на Светльо наистина има напредък.
    И сега за LG-то, лично на мен като дизайн ми подхожда повече, харесвам металните орнаменти (или пластмаса имитираща метал). Менюта, Webos-a, са помислени в детайли, Webos лентата излиза над съдържанието което се гледа в момента, има прозрачност на менютата изобщо много малки детайли, който правят гледането приятно. Дистанционното е ергономично, меджик показалеца удобен. Звука е уникален за телевизор от такъв клас. Не съм слушал Самсунг, но Панасоника и Сони са светлинни години назад на тема звук в класа. За картината не мога да говоря много, не съм специалист, нямам претенциозно око. Водих си с мен приятел занимавал се дълго видеообработка , неговото мнение е че картината е на доста добро ниво.
    Само ще добавя още нещо - ако сте решили да купувате LG, което до края на годината е с 5г. гаранция, прочетете си общите условия, там ясно пише - участват само Техномаркет, Технополис, Техмарт и Поликомп, те са единсветните официални вносители, участващи в програмата. Ако купувате от онлайн магазин, искате тяхното потвърждение че са закупили телевизора от Поликомп или останалите вносители. Искайте си оригинална LG гаранционна карта, с печат върху нея Внесено от Име на Вносителя. Казвам тези неща след обсъждане на въпроса с LG България и Поликомп.
    Поздрави на всички, и пак да кажа благодаря за съветите.
    hristoslav2 и svetlio1 харесват това.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    2
    #2604

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте колеги,
    Гледам постоянно има запитванио за 50-55 инч 4к смарт тв. Тъй като и аз съм в търсене, а черния петък наближава ще се опитам да задам върпоси, които ще обобщят доста от често задаваните въпроси и информацията, която е ценна.
    1.До колкото разбирам от прочетеното от форума водещи марки в момента са Samsung / Sony / LG
    2.Като се препоръчват от самсунг малко по-високия клас( или среден за някои ) 7ма серия (2000лв+) и нагоре. Sony също препоръчваните са около 2200лв+. LG до колкото разбирам като цяло масово, хората, които са по-компетентни не харесват качеството на картината и се препоръчват модели от 7ма серия и нагоре (2000+лв).
    3.Другите марки са по-малко спрягани, което не означава, че нямат читави модели, но до колкото разбирам са по рядко сполучливи и са по-малко тези, които си заслужават.
    4.С андроид ОС трябва да се внимава защото често има ЛАГ и засичат, като нещата се подобряват при по-високия клас модели като Sony Bravia KD-55XE9005 .Водещи ОС при смарт тв-тата са на самсунг (tizen) и на лг (WebOs)
    5.Препоръчват се телевизори с по-високо херцовите панели 100-120HZ, а останалите масово са 50-60HZ
    6.За SONY става ясно, че един от най-добрите телевизори за цената си е Sony Bravia KD-55XE9005 ( LCD TV SONY UHD KD-55XE9005 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ ), друг често препоръчван е KD-55XE8596, SONY KD-55XE8577 ( LCD TV SONY UHD KD-55XE8577 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ ) , както и Sony XE8005 / Sony Bravia KD-49XE8005- незнам дали имат 55инча и дали не лагва заради Андроида ( https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...05-p361493491/ )
    7.За Samsung става се препоръчва Samsung UE55MU7002 ( https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...02-p364036269/ ) и подобни от по-високата серия.
    8.за LG се препоръчва LG 55UJ7507 ( LCD TV LG UHD 55UJ7507 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ ) и по-горните серии 8 и 9, като 8ма серия използват нова(nano cell) технология- LG 55SJ810V и LG 55SJ850V ( https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...hoCcIQQAvD_BwE ) което прави картината по-добра, а и 850v имат 40w говорители.


    Всичко добре, но това са все телевизори, които според повечето хора влизат в средния клас, но за мен, а както гледам и за доста хора това минава за висок клас- като взимам за предвид не качеството на тв-то а цената им.Според мен един нормален човек може да отдели около 1000 за 50инча и около 1500 за 55 инча.


    Нека да обсъдим и други варианти.Да разберем какво жертваме като даваме по-малко пари:
    1: ако на черния петък намалят цената на висок клас телевизор от сорта на 7ма серия samsung или 8ма серия lg , но от миналата година, какво жертваме (само това,че е с по-стар софтуер ли?).Ако има от 2015г модели има ли смисъл да се гледат? говоря за намаление като в техномаркет преди 3 дена на стари модели... имаше от 2015 8ма серия самсунг за по 1400лв.
    2: ако има намаления на по-ниския клас (или среден според някои)- 6-та серия lg и 6-та серия самсунг например за цена от сорта на 1200 до 1500лв на 55ци бихте ли препоръчали някои модели и да кажете какви са им минусите пред тези от същата марка 7ма и 8ма серия. Защото за мен лично(а сигурно и за други) повече херцов модел и с 20процента(примерно) по-добра картина не си заслужават 500лв отгоре( но аз не съм специалист).
    3: бихте ли казали според вас коя генерация 5-та 6-та 7-ма според вас е прекалено голям компромис с качеството и вие не бихте си го купили.
    4: знам , че най-много намаления има по-интернет магазините от сорта на emag/pcstore/jarcomputers/extreame digitals/ и подобни.Във вашия опит с телевизори 5годишната гаранция на LG(която е за всички модели от 2017г), но евентуално с 100лв по-висока цена заслужава ли си да се купи от технополис или техномаркет и като цяло заслужава ли си избора на LG пред друга марка само заради гаранцията. Имам предвид от вашите наблюдения често ли се повреждат телевизорите преди 5-тата година и скъпа ли е поправката?



    В заключение нека да кажа,че аз лично имам пари, но за телевизор съм готов да отделя до 1500лв (крайна цена) като се надявам телевизори като по-горно изброените от среден или висок клас ( LG 55SJ850V // LG 55SJ810V // LG 55UJ7507 // Samsung UE55MU7002 // Sony Bravia KD-55XE9005 // Sony KD-55XE8596 да има някой от тях голямо намаление и да се впиша в бюджет 1500-1600лв. Моля препоръчайте подобни читави модели 55инча около 2000,които евентуално да очакваме да намалят(колкото по-голям избор имаме- толкова по-вероятно е един от тези тв-та да бъде намален).Моля ви за предложения на читави тв-та 55инча около 1700лв(които е напълно реално да намалят до 1500)- например: Samsung MU6400 (гледам, че го препоръчвате,но не мога да го намеря в нета) // Philips 55PUS6412 (незнам дали няма да лагва от Андроида) /// Sony KD55XE7005BAEP /// Samsung UE55MU6102KXXH /// Panasonic TX-55EX600E /// LG 55UJ6517 UHD /// LG LED 55UJ670V (това доста ми допада и е с 5г гаранция на 1500лв незнам дали са с magic remote от тази серия) /// LG 55UJ635V /// LG 55UJ6307///.И нека да не забравим, че е напълно възможно да намалят някой телевизор по-нисък клас с много процента(като например си спомням мин.година в емаг имаше от 1200 на 700 или нещо подобно беше).Така, че е добре да дискутираме заслужава ли си изобщо покупката на тв, който е около 1200лв в момента дори и да го намалят на 800лв примерно- имам предвид прекалено ниско качество ли е и дали не е по-добре хората,които са отделили толкова пари да вземат по-малък размер ТВ.




    Благодаря предварително и се надявам да съберем информация, която да помогне на много хода за идния черен петък!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2605

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan2 Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    Според мен един нормален човек може да отдели около 1000 за 50инча и около 1500 за 55 инча.
    Същите тези "нормални" хора си купуват всяка година с кредит последния модел смартфон за 1500+ лв. и преподписват договори за по 50-60-70 лв. на месец тарифен план.

    Един човек от средната класа получава заплата от около 2200-2500 на месец. Така, че там е и ценовият диапазон на телевизора който може да си позволи, още повече че ще го купи с кредит от обслужващата го банка с ГПР около 5-6%.

    На черния петък, телевизорите от средно-високия клас ще бъдат намалени символично: с максимум 4-5%.
    На черния петък се чистят складовете от непродаваемата след 3-4 месеца стока.

    Дано и аз съм бил полезен с тази информация

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,497
    #2606

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Благодаря за включването. Писал съм вече: БЕЗ АНДРОИД!, ДО 49 инча и ДО 2400 лв.
    Така, че няма смисъл да се предлагат. Бъгави ОС с незнайно какви "подобрения" във всяка бъдеща версия не желая.

    Очаквам и нови предложения, ако може и с някакъв коментар по същество: достойства, недостатъци..., идеално няма.
    Добро черно - MVA матрица, а тук остават модели на Panasonic и Sony
    Без Андроид - отпадат добрите модели на Sony
    100Hz - остават Panasonic EX780, DX900, DX800....
    До 49" - какъв е проблемът за теб на 50" ?
    Бъгава OS - сравнявал ли си ги, че пишеш така?





    Да не споменаваме, че всичките OS следят потребителите и докладват където трябва...
    https://www.cnet.com/how-to/your-tv-...ow-to-stop-it/
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2607

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Добро черно - MVA матрица, а тук остават модели на Panasonic и Sony
    Без Андроид - отпадат добрите модели на Sony
    100Hz - остават Panasonic EX780, DX900, DX800....
    До 49" - какъв е проблемът за теб на 50" ?
    Бъгава OS - сравнявал ли си ги, че пишеш така?
    Не само съм ги сравнявал, а съм и ползвал андроид още от версия 1.
    Единствената читава версия (с много условности) е 2.34
    Firefox..., не знаех че Панасоник ползват тях за ОС. Много жалко, и те отпадат. След версия 1.5 браузъра на Firefox не става за нищо. Поне за мен.
    Благодаря ти за анализа и предложението.
    Един въпрос само:
    Прави ми впечатление, че почти никой не препоръчва LG, а панелите на тази компания се ползват от останалите в топ 10.
    Масово се препоръчва Сони, при положение че те не ползват техни панели (защото не произвеждат).
    Каква е причината за тази аномалия?

    Относно докладването "където трябва":
    И рутерите на Нетгиър докладват където трябва, но само докладват
    Нещо от сорта: Що ли пееш, Ганке като никой не те слуша.

    Ужас... ще трябва да се простя с доброто черно.
    Този пост е редактиран от whitewizzard; 19-11-17 в 14:57.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,497
    #2608

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Един въпрос само:
    Прави ми впечатление, че почти никой не препоръчва LG, а панелите на тази компания се ползват от останалите в топ 10.
    Масово се препоръчва Сони, при положение че те не ползват техни панели (защото не произвеждат).
    Каква е причината за тази аномалия?
    ..
    Ужас... ще трябва да се простя с доброто черно.
    Сам си отговаряш , освен ниският контраст на S-IPS матриците има и още нещо

    добре е, да знаеш и това от таблицата

    OLED-телевизори
    Модел Резолюция на екрана
    Структура на панела Частота на опресняване Технология MCFI*
    W7, G7, E7, C7, B7 Ultra HD RGBW 100/120 Hz +
    55EG9A7v Full HD RGBW 100/120 Hz +
    LCD телевизори
    SJ957, SJ955, SJ950, SJ850 Ultra HD (IPS) RGB 100/120 Hz +
    SJ800, SJ810 Псевдо Ultra HD (IPS) RGBW, тип M + 100/120 Hz +
    UJ750, UJ701, UJ675, UJ670, UJ651, UJ650, UJ635, UJ634, UJ630, UJ620 Псевдо Ultra HD (IPS) RGBW, тип M + 50/60 Hz +
    LJ625, LJ624, LJ615, LJ614, LJ610, LJ594, LJ54, LJ515, LJ510, LJ500 Full HD (IPS) 50/60 Hz +
    32LJ590, 32LJ510 HD Ready 50/60 Hz -



    Ivan2
    следи ги..
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...72-p367945297/

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2609

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Сам си отговаряш
    Много добре казано. От руснака, по-голям аналитик и каприз не съществува на света.

    Та же история, что и пен-тайл на телефонах Самсунг... с лупой 20-кратной - разглядеть можно.. обычными глазами - нет.
    Играл вчера в BattleField 1 на компе.. разница между 1920х1080 и 4К - весьма ощутима. А вот если 2560х1440 с 4К - я лично уже не различаю...
    А разница в кадрах - стабильные 60fps против 30-35 в 4К.
    Сейчас стоит выбор между 810 и 850 моделью с диагональю 60" и 65". Как я понимаю различия в матрицах заключаются в том что 850 это 10 бит матрица и Bottom edge- Led- 12 zones, REC 2020- 71%. А 810 это 10 бит (8 бит+ FRC), RGBW structure- 2880( RGB) + 960 (W)). По крайней мере это те различия что я вижу в спецификации.
    Есть ли смысл в приобретении 850 модели? Стоит ли переплачивать за такую матрицу?
    Телевизор покупается для просмотра видео. Расстояние до экрана 3 метра.
    По своему опыту скажу, что используемые LG алгоритмы обработки изображения таковы, что увидеть разницу между RGBW и RGB матрицами на диагонали 65" с расстояния 3 метра практически невозможно. Специально заходил в магазин, чтобы убедится в этом. Даже на малых диагоналях глаз уже не может различить 4К и недо4К в динамике. Если смотреть 4К фотки (я не пробовал), наверное можно будет увидеть снижение четкости деталей, но не считаю это типовой задачей для тв.
    С две думи: всичко е маркетинг и промиване на мозъци с цел плащане на висока цена на нещо, което в реалният живот не може да се ползва защото мозъкът не го обработва, респективно няма смисъл от него.
    Който иска - да плаща 2к и нагоре лв.

    Благодаря ти за линка.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,578
    #2610

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Е то както винаги - аз съм си наумил/да направя/да купя нещо ама да взема да питам за разнообразие ... пък накрая ще купя/направя както/каквото си бях наумил

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе