Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 357 от 620 ПърваПърва ... 307347355356357358359367407 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,341 до 5,355 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5341

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Kiki777
    Кабелната има малко общо...от нея зависи качеството на трасето и прилагането на компресия и кодиране, като последните две влошават картината.
    Важно е, за какво предимно ще го ползваш.
    Ако е предимно за телевизия(в това число и разни боклучави програми като Нова телевизия) то 49" телевизор ще ти свърши достатъчно добра работа, като картината няма да те дразни толкова, както при 55 и нагоре, в които артефактите, намесата в картината(грешките в настройките на камерите и в апаратната) плюс нискокачествените видеозаписи ще бъдат ясно видими.

    В случай, че ще го ползваш само за HD канали, блу-рей филми, висококачествени филмови релиизи от компа, игрова конзола - тогава вземаш 55-65.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,576
    #5342

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не знам с какво качество е записвал Сталоун, но минах на кинескоп TX29 и там качеството къртеше. Огромна разлика. Колкото до качеството на SD кабеларката, положението е същото и с SD каналите от сателит, които са без никакви компресии - идва директно. Някой ако измисли как да свием растерите/резолюцията и решаваме проблемите за сметка на инчовете. Единствено успях да го направя 4:3 с 20 см ленти отстрани и главите им станаха пипони.

  4. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #5343

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Сега е време да се поправя! Днес в магазина сигнала беше на моят доставчик, но без карта, което означава, че не беше цифров а аналогов и затова беше зле! Когато се прибрах в къщи - разликата е ОГРОМНА, независимо, че гледам 49' - просто не е за сравнение! Дори Нова ТВ е ОК. Бях се спрял на LG 65SK9500PLA, но за съжаление вече няма бройки и са останали 1, 2 мострени по магазините. Алтернатива е 65SK8500PLA, нямат съществена разлика освен Full Array Dimmming Pro в полза на 9-та серия. И така обръча се свива до Самсунг QE-65Q6FN ако ще е 65' или OLED LG C8 55'. Трудно решение поради различните разстояния от които гледам. Диван - 3 м., маса - 6.5 м. За качеството на сигнала в къщи за сега нямам притеснения, оказва се че М-Сат цифрова по коаксиал с Ка модул е много добър вариант за разлика от приемник с който телевизора просто няма дума за сигнала а играе ролята на монитор.
    lazarus18 одобрява това.

  5. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #5344

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Вземи по-големия... аз гледах 55" от дивана на 2-2,2 метра и от маса на 5 метра, сега гледам 65". Свикнах много бързо, мисля че за това разстояние ми е добре. Не знам какви са цените сега, не съм гледал... но защо не погледнеш и LG B8 65".

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #5345

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За мен лично 65 инча за гледане от 2.5м - 3м на нова телевизия е пълна лудост, особено ако телевизора не е висок клас да компенсира ужасния сигнал. BTV и BNT 1 поне имат HD канали. В моя случай често се гледа телевизията и се отказах от 65 инча много бързо заради качеството и, но между 49 и 55 определено трябва да се заложи на 55. Аз взех тв началото на март и тогава също се колебаех между sk8500 и sk9500, но цените не бяха толкова добри все още и взех 8500 изключително доволен съм от системата, дистанционното и удобствата, които предлага. Сони може и да имат по-добра картина, но в андроида за мен единствения плюс е повечето му приложения.
    hristoslav2 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #5346

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Сони може и да имат по-добра картина, но в андроида за мен единствения плюс е повечето му приложения.
    Двете най важни неща.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #5347

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Картината да, но за приложенията зависи от ползвателя. Повечето, които масово хората ползват ги има и за двете платформи. Друг пример в моя случай стоковия плеър на LG-то ми е идеален, възпроизвежда си форматите от харда и си гледам, коди при андроид може и да има повече възможности, но на мен така или иначе няма да са ми от полза.
    Gena_bs одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5348

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Абе хора...от много време в тема за UHD тв-ри най-големия въпрос е как да гледаме Нова(Стара,по-точно).Това е нелепо.Разбирам ,че може да ти се иска да гледаш каквото решиш,но колкото и да не обичам примерите с коли ми се струва,че питате:Как ще карам новото си AUDI A7 по бг(че понякога и селски пътища).Ами да Ви кажа честно друсат,пък и едва ли който си е купил такава кола(тв)няма пари за още една(един) за целта .
    Нямам против да си разисквате,ама открийте си тема ,напр. ''Нова тв на 65''OLED2019''.
    Дано някой да не се обиди пак,нищо лично!
    Frost одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #5349

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Проблема е, че нова е една от най-гледаните телевизии и за сметка на това с най-лошо качество, нормално е повечето хора, които си купуват телевизори да се запитват как ще изглежда най-гледаната от тях телевизия на новата им придобивка. Колкото и пари да имаш надали някой си купува втори бюджетен телевизор, за да си го сложи до топ модела специално за да гледа гадния сигнал на нова.

    По-скоро хората биха се обидили от това, че няколко пъти те молят да си смениш гадния шрифт, а ти казваш, че във форума го имало и трябвало форума да го премахне, за да не го ползваш. То на много места има ужасни неща ама хората не си избират точно тях да ползват, за да дразнят другите... или пък го правят? (Поне му направи буквите по-големи като толкова си го харесваш)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #5350

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Абе хора...от много време в тема за UHD тв-ри най-големия въпрос е как да гледаме Нова(Стара,по-точно).Това е нелепо.Разбирам ,че може да ти се иска да гледаш каквото решиш,но колкото и да не обичам примерите с коли ми се струва,че питате:Как ще карам новото си AUDI A7 по бг(че понякога и селски пътища).Ами да Ви кажа честно друсат,пък и едва ли който си е купил такава кола(тв)няма пари за още една(един) за целта .
    Нямам против да си разисквате,ама открийте си тема ,напр. ''Нова тв на 65''OLED2019''.
    Дано някой да не се обиди пак,нищо лично!
    Аз карам новото си А5 по всякакви пътища, но когато го карам по кофти пътища внимавам много за да не го задера. И да наистина когато ходя до вилата отивам с друга кола. Но за съжаление в къщи гледам над 50% нова телевизия и не мога да си сложа два телевизора един до друг за да мога да гледам нова на по-малкия. И не искам да си купя по-голям телевизор, само за да кажа че имам голям тв, а да ми е приятно когато гледам телевизия. Затова се допитвам до хора, които имат опит с големи телевизори и евентуално гледат кабелна телевизия, по-специално не HD канали. Ако въпросът ми не е за тази тема се извинявам и моля администраторите да преместят в друга, но според мен това е важен въпрос, защото доста хора предполагам са пред тази дилема.
    berpan одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #5351

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Картината да, но за приложенията зависи от ползвателя. Повечето, които масово хората ползват ги има и за двете платформи. Друг пример в моя случай стоковия плеър на LG-то ми е идеален, възпроизвежда си форматите от харда и си гледам, коди при андроид може и да има повече възможности, но на мен така или иначе няма да са ми от полза.
    Точно това е големия плюс че не ползвам хардове и флашки за да гледам филми и сериали, а ги гледам директно от KODI.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5352

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Както със всеки продукт всеки потребител си преценява кое е важно за него.
    Ако акцента е в гледане на филми/видео с качествен сигнал си взима максимално голям и качествен модел.
    Ако акцента му е да се вижда добре телевизията и от време на време да пусне някое филмче си взима нещо до 40-42 инча в по-ниския клас.
    Зора за големия екран е най-вече за филми. Почти всичко останало се вижда добре на малък екран. И това няма връзка с резолюцията. И 4к да излъчваше Нова ТВ пак не бих си взел голям диагонал ако ще гледам ТВ.

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Точно това е големия плюс че не ползвам хардове и флашки за да гледам филми и сериали, а ги гледам директно от KODI.
    Те горе долу с това се и изчерпват предимствата.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5353

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    @berpan
    Не е хубяво с лични нападки,но щом така ти харесва.Кое е гадно и кое не за всеки е различно(както и за тв-те и всичко друго),но аз не обвинявам никого.И няма да се обърна към главния модератор за помощ!

    п.с. На няколко пъти предлагам да се направят поне 2 теми за uhd тв-ри-една за висок клас и една за среден и бюджетен клас,защото резолюцията uhd/hd не е най-важна.И ако толкова държите на въпроса,на 55'' OLED може да се гледа Нова,със същото качество,както на 49'' друг.По-скоро зависи от доставчика на услугата-на кабелна на А1 и OLED е по-добре от сат. на Булсат на по-малък LCD(със сигурност!).Обратното не съм пробвал.
    Този пост е редактиран от cable; 28-05-19 в 16:53.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #5354

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    @berpan
    Не е хубяво с лични нападки,но щом така ти харесва.Кое е гадно и кое не за всеки е различно,но аз не обвинявам никого.И няма да се обърна към главния модератор за помощ!
    Ако по твоята логика аз те нападам, то ти нападаш няколко човека, които коментират сигнала на нова на телевизорите им.
    Не те нападам, просто отбелязвам, че доста хора ти казват за този шрифт, че е неприятен за четене. Факт е, че всеки сам определя кое е гадно, но съм далеч от мисълта да те обвинявам за шрифтове... В интерес на истината не съм сигурен, че с по-големите букви е по-добре.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5355

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Колеги,ако някой смята,че с нещо волно или неволно съм го засегнал,моля да пише тук.И тъй като много уажавам модератора на темата hristoslav ,за да не му създавам проблеми няма да пиша поне до края на лятото.Не мисля,че шрифта е проблем,а по-скоро се изтъква за да има за какво да се нападаме.
    И ще чета мненията на колегите които уважавам без значение с какъв шрифт,на какъв език(всичко е тяхно решение и на мен остава да се замисля защо) или дали са направили някоя граматическа грешка,като напр. погрешно да изпишат дума или неправилно сложен препинателен знак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе