Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 408 от 620 ПърваПърва ... 358398406407408409410418458 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,106 до 6,120 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #6106

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Само да споделя,че успешно пренесох телевизора.Видях голям зор с монтирането на стойката, нещо не пасваше добре, най-накрая я напънах и стана. Картината с чудесна дори на телевизия.
    Врътнах тест видето на бързо, не изглеждат много зле нещата. Това е 5% заливка, а на живо дори по-малко си личат неравномерностите. Бялото ми се струва ок. Открих 1-2 изгорели пиксели, ама щом при повечето има, ще ги преживея. Като цяло съм доволен и изглежда това ще е моя твлевизор.



    Искам отново да балгодаря на всички които ми помоганаха със съвети.

    Едит: Ей като видях 5% заливка в другата тема, май моята си е доволно зле.
    Нещо ми се натоварват повече и очите, не знам дали не съм свикнал на размера или е от друго.

    Явно съм се заблудил и че когато цялото изображение е статично(на пауза) за известно време, се включва скрийн сейвър. За съжаление не виждам да се случва подобно нещо, дали случайно нещо пропускам?
    Този пост е редактиран от Board; 28-11-19 в 00:27.
    Дапитамнещо одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6107

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    При мен като има статично изображение наистина се включва скрийн сейвър.Не си спомням дали трябва да се включи от настройките.
    За равномерността на сивото не съм много наясно точно колко е допустима.
    За натоварването на очите не мисля,че е от технологията или размера,зависи и от разстоянието де.При мен става ако гледам филм със субтитри.На някои субтитрите ми идват в повечко.И по често се получава когато гледам по HBO GO.Не знам дали има разлика или случайно от филмите които съм гледал.
    Даже предпочитам без субтитри,но английския ми стига само за бавно говорене на документалните филми понякога.Има руски сайт с дублирани филми за тези които знаят руски ,а и много добри документални UHD.Но нещо не мога да свалям от него в последно време-сигурно аз бъркам нещо,не знам.Преди време нямаше проблеми.Ако свалиш нещо и си в час може да кажеш причината за моя проблем.Стигам до това на снимката и от тук не мога да продължа.


    скачать фильмы 4k, фильмы 4k, 4k фильм, фильмы 4k бесплатно
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #6108

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Хайде честито ! За скрийн сейвъра при мен се пуска в ютуб ако седя на хоум скрийн-а 2 минути без да го барам. Мисля че по подразбиране ти е включен. Ако говориш за моята сива заливка дай му време тествай го пак след 2-3 седмици.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #6109

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Board
    Честито и дълго да му се радваш
    2 изгорели пиксела е добре - важно е, да не са в централната част на дисплея. При нормално гледане, няма да ги видиш. Това може да стане, само ако гледаш от 1 метър и концентрираш погледа си в зоната в която се намират. За успокоение, 40% от LCD телевизорите също имат по някой и друг изгорял пиксел.
    Равномерността на дисплея - от видяното на снимката си в златната среда. По забележима е тъмната част долу в дясно. Фотоапарите в зависимост от настройките преекспорнират нещата. При нормално гледане тази разлика на теста е далеч по слабо видима. Още повече, че при гледане на телевизия това няма да се вижда.
    Натоварването на очите - или си увеличил прекалено осветеността или гледаш в изцяло тъмно помещение.
    Изгледай един мач от шампионска лига и пиши как е. Може и някой Ultra HD клип от YouTube или сателитен канал.

    https://www.youtube.com/watch?v=N1-Jmq7BLFE
    Настройки от зъбното колелце долу - качество - 2160p



    Малко статистика за Черният петък
    https://black-friday.global/bg-bg/


    Движение на цените през годината
    https://pricespy.ie/audio-video/tvs--c107
    https://pricespy.co.uk/audio-video/tvs--c107
    https://hintaopas.fi/category.php?k=107
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-11-19 в 12:42.

  6. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #6110

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Мерси.
    Значи заливката грам не ме притеснява, гледана с просто око картината изглежда почти хомогенна. Изгорелите пиксели трябва пак да ги проверя, защото първо видях един по-централно, но малко по-късно не го откирих. След него видях един по-ниско, но пак посредата на телевизора. Защо е проблем, ако изгорелите пиксели са в средата на дисплея? Тези дни ще тествам по-обстойно, защото вчера исках и малко да му се порадвам, не само зяпам заливки.

    Обаче това, че не се пуска скрийсейвър при пауза на сигнала от телевизията си е сериозен проблем за мен, на ръба да ме откаже от телевизора. Говоря за случая, когато сигнала идва от set top box-a на оператора, а не от вградените приложения. Проблема е в това, че пред телевизора имаме фотьойл и диван от този тип, който много предразполагат за заспиване на тях и моята приятелка не много рядко заспива там докато гледа нещо. А когато гледа предаване на запис от бокса на Вива, накрая на записа се появява статичен екран чакащ потвърждение. И предполагам, че ако този екран се случи няколко пъти по няколко часа, накрая може да си го гледам навскъде


    Ще проверя как работят set top box-овете на другите оператори. Вероятно телевизора има и опция за гасене след известно време без да си докосвал дистанционното. Ще пробвам да променя и навиците на гледане. Ама в крайна сметка, притежаването на OLED телевизор не ми е на всяка цена и ако изисква прекалено много усилия, може и да не е за нас. Все пак се надявам да намерим решение, защото не мога да отрека, че картината е убийствена. Но пък не ми се купува нов телевизор всяка година, защото сме съсипали предишния.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #6111

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Board
    За сметка на това има други автоматични функции - ABL и ASBL. В менюто има и автоматичен таймер за гасене. Настройваш го на 2 часа...

    ABL (Automatic brightness limiter - автоматичен ограничител на яркостта)
    https://www.avsforum.com/forum/40-ol...oled-tv-2.html
    https://www.avforums.com/threads/lg-...oblem.2237158/

    ASBL (Automatic Static Brightness Limiter - автоматичен ограничител на яркостта на статични изображения)
    При OLED телевизорите намалява яркостта на екрана, когато „средната“ картина остава непроменена за повече от 60 секунди. Това може да бъде неудобно, когато гледате видеоклипове или филми, които имат сцени с продължителност над 60 секунди.
    Image Dimming Over Time
    As explained in the previous reply, there was an update to optimize the image retention prevention in specific situations. In case of static images, LG implements an algorithm for protecting the screen from image retention. This function works by reducing the screen brightness level when a static image is displayed. The brightness level will automatically return to the previous level once the static image disappears. This was intended to reduce consumer discomfort in situations where temporary image retention can occur in certain viewing condition. However, we are currently investigating if there are specific situations that further need to be corrected.
    Функцията за затъмняване на панела, която изглежда се изпълнява на ниво панел от LG Display - и има за цел да предотврати изгарянето на панела. Използва се алгоритъм за откриване дали картината на екрана остава статична за дълго време и след това е проектиран така, че панелът да намали своята светлинна мощност, за да сведе до минимум риска от повреда при изгаряне. За съжаление, алгоритъмът не е много добър и понякога греши таблото с резултата по време на футболен мач или докато играете конзолна игра бърка HUD като пълно статично изображение. След няколко минути тя ще започне постепенно и бавно да намалява светлинния изход, въпреки че активно се наслаждавате на играта. Това засяга най-вече HDR съдържание, но се отнася и за SDR изображения в по-малка степен.
    Функция Automatic Static Brightness Limiter (ASBL) на тв : Телевизоры LG - Помощь
    https://www.avforums.com/threads/aut...tmare.2194971/

    https://fastpic.ru/fullview/111/2019...ecc19.jpg.html
    https://fastpic.ru/fullview/111/2019...a295f.jpg.html

    В такъв случай сменяй жената, а не телевизора Като вземаш новата, задължително проверка, тест(дали може да вари ракия и бира, прави мезета и салати - ако ли не рекламация) и гаранционна карта от тъщата.

    Сет-топ-бокса е проблем.....виж дали не предлагат вариант без него - с карта.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-11-19 в 19:43.
    Board одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6112

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    @BOARD
    Хубав фотйойл си имаш.И аз имам подобен,но ми е в друга стая,а в хола съм с подобен диван,ама не може да се мести.
    Проверих по hdmi ,мисля наистина не пуща скрийнсейвър.
    Решението според мен е като влезеш в настройки-''общи''-''таймер за сън'',бях го настроил на 4 часа и досега не бях видял как действа,но сега за проба го сложих на 10 минути.На 7-та излезе надпис-''тв-ра ще се изключи скоро'' и иска ок за oтмяна.И в момента дават по NASA UHD(сат. антена) много качествен филм.
    Така,че е хубаво да настроиш този таймер,тъкмо и ако си забравил на някоя програма много дълго,ще ти напомни за смяна.
    Неприятното е че ако го отмениш или изключиш телевизора таймера отива на изкл. и трябва да настройваш наново.
    Има и таймер за изкл.в определено време,който дава възможност за изкл. в определен час и по дни от седмицата.Него не съм го пробвал.
    Иначе от антенния вход мисля,че при липса на сигнал започва да върти едни снимки.
    Друго решение е ако е възможно това което ми каза техника на А1 ,че може да си с кабелна +Xplore tv и да сложиш на този тв-р и двете(+3лв.),но ще имаш най-добро качество от кабелната,предимството да си подредиш каналите и да боравиш с magic remote и удобството да гледаш на запис.
    Този пост е редактиран от cable; 28-11-19 в 13:44.

  10. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #6113

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    В такъв случай сменяй жната, а не телевизора Като вземаш новата, задължително проверка, тест(дали може да вари ракия и бира, прави мезета и салати - ако ли не рекламация) и гаранционна карта от тъщата.

    За съжаление изпуснах 14-дневния срок и вече връщането е много по-сложно. Пък и със салатите и мезетата се справя супер, само заспиването пред телевизора трябва да пробвам да променя с ъпдейт на фърмуера

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Сет-топ-бокса е проблем.....виж дали не предлагат вариант без него - с карта.
    Там е работата, че не искам карта, интерактивната телевизия си е нещо страхотно. Не да се ограничаш до това, да гледаш само нещата, предавани в няколкото часа, в които имаш време за телевизия, а да можеш да си пуснеш всяко предаване от целия ден(или предишен), когато ти е удобно. Да не говорим за удобството да забравиш за рекламите, защото за секунди ги превърташ.. и т.н.

    Просто трябва да потърся някакво междинно решение, което не създава проблеми.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6114

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Сега настроих и таймера за изключване за да проверя как действа.Зададох му повторение за изключване на всеки ден.Ако пак пита за отмяна ,но остава включен ще е добре.

  12. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #6115

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    @BOARD
    Друго решение е ако е възможно това което ми каза техника на А1 ,че може да си с кабелна +Xplore tv и да сложиш на този тв-р и двете(+3лв.),но ще имаш най-добро качество от кабелната,предимството да си подредиш каналите и да боравиш с magic remote и удобството да гледаш на запис.
    Със сигурност ще мина през А1 да проуча въпроса. Ще се разгледам и опциите в менютата, да видим кое може да ми свърши работа.

  13. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #6116

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    ...Там е работата, че не искам карта, интерактивната телевизия си е нещо страхотно. Не да се ограничаш до това, да гледаш само нещата, предавани в няколкото часа, в които имаш време за телевизия, а да можеш да си пуснеш всяко предаване от целия ден(или предишен), когато ти е удобно. Да не говорим за удобството да забравиш за рекламите, защото за секунди ги превърташ.. и т.н.

    Просто трябва да потърся някакво междинно решение, което не създава проблеми.
    Това при Виваком е страхотно удобство наистина! Променя начина по който се гледа телевизия и забравяш за досадните реклами. Работи бавно, тайминга не е супер точен и качеството не е върха на сладоледа, но "връщането назад" е несравнима екстра. Скоро ще сменям жилището, обаче, и се чудя, има ли изобщо друга алтернатива от предлаганите услуги на пазара? Аз съм в Пловдив, но се съмнявам тук да има нещо различно от другите големи градове. Видях реклама на тази Xplore TV от А1, но не ми става много ясно как точно работи. По-скоро ми прилича на Netflix. Цени също не можах да намеря в сайта им. Не е пусната още или?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #6117

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Естествено, че има алтернатива ... търсене му е майката

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #6118

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Би ли ни светнал за коя алтернатива точно става въпрос?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #6119

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Производителите на телевизионни дисплеи ще спрат да инвестират в LCD технологията до 2021 г.
    https://www.hdtvtest.co.uk/n/TV-Disp...nology-By-2021
    NeRoX одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    3
    #6120

    Отговор: Избор на Ultra HD TV / How Tos & FAQ - на първа страница

    Здравейте,

    Спрял съм се на тези 2 модела,но не мога да преценя дали е основана разликата в цената (~500лв).

    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p648297
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p648304

    https://www.lg.com/hk_en/lgcompf4/co...gory=/hk_en/tv

    От това което успях да разбера е ,че 8600 е с по висока честота на опресняване, има Local dimming и Dolby vision. Не съм сигурен от какво значение са за мен тези неща. Предимно ще гледам спортни канали и video on demand.

    Нямам против да дам повече пари, стига да си струва това за в бъдеще.

    Ако има и някой друг модел около тези цени ще съм благодарен за препоръка. Държа да е LG защото ми харесва операционната им система.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе