Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 433 от 620 ПърваПърва ... 383423431432433434435443483 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,481 до 6,495 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    22
    #6481

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, както повечето посетители на форума и аз съм в дилема при избора на телевизор и още не съм изяснил какво да търся, което да отговаря на:
    - дистанция на гледане - между 2,2 (дивана) и 3,5 (масата) метра - 49 или 55 инча
    - ще се гледа винаги под ъгъл (дивана-масата) - тук по скоро е ясно, че отивам на IPS, освен ако не взема някаква въртяща стойка за стената (такива препоръки също не са излишни за марка или модел на читава стойка)
    - на тъмно никога не гледам, стаята е светла, след обяд ще се огрява директно от слънцето през щорите
    - спорт не гледам, дали реално ми трябва 100Hz панел, ще видя ли разлика реално при тези размери
    - ще се гледа главно кабелна/цифрова от А1, като ми се иска да използвам CA модул и да си запазя дистанционното на телевизора с всичките му екстри
    - филми ще се гледат през компютъра, но при добър плейър (който да чете субтитрите и да няма проблем със звука) предпочитам флашка, така че май Samsung отпада от играта
    - смарт функции за сега не ме интересуват (настоящия телевизор е глупав, така че реално не съм ползвал смарт телевизор и не знам реално дали ми трябва), не е решаващо при избора че ОС е бавна, няма ъпдейти и т.н.
    - OLED предвид цените и някои недостатъци на технологията ( често гледаме един канал по 2-3 часа) не разглеждам към момента
    - липсата на ШИМ би натежала в избора

    Бюджета е до 1500 лв., за нещо което реално има смисъл (100 Hz панел, без ШИМ, да се справя добре (ако може) със сигнала от кабеларката, главно БГ телевизии ще се гледат, размера за това разстояние и този източник на сигнал, ...).

    Предпочитам да го взема от физически магазин, евентуално с он лайн поръчка за да мога да го върна ако нещо е много зле. За edigital все още не мога да намеря отзиви как стоят нещата с гаранцията - някой реално да е връщал за ремонт 50-55 инчов телевизор, иначе цените са супер. Може би емаг са вариант (връщал съм по гаранция за ремонт една фото рамка 3 пъти в рамките на две години по моя вина - изключвах я от захранващия кабел и се разбиваше жака на захранването - нямам забележки по отношение на обслужването) но с телевизор малко ми е притеснено.

    За сега май гледам LG8500-8600 серията и Sony 8300-8500 серия като по-добре справящ се с лош сигнал (май). Ако няма смисъл от 100 Hz при моя начин на ползване нямам против да сляза надолу с бюджета. Зони на затъмняване и т.н по-скоро не мога да кажа нищо там, сегашния телевизор е Samsung на 9-10 години и квото и да взема ще има голяма разлика.

    П.С. TLC май стават за парите си, но не знам как се справят с кабелната

    Покупката се планира за около Великден с цел по-добри цени за годината на старите модели.

    Успешна и безаварийна на всички и предварително мерси за съветите.
    Този пост е редактиран от rossenboy; 20-02-20 в 10:50. Причина: Допълване

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6482

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от alis Виж публикацията
    Бюджет ~ 1500 лв. Разстояние 3.5 м.
    Колебая се между:
    SONY KD-55XG8596 - 100 Hz , но 8 бит
    LG 49SM9000PLA - 100 Hz , 10 бит , но 49"
    PANASONIC TX-58GX830E - 50Hz,8 бит, но 58"
    При спортните Панасоника много зле ли ще спрямо ЛГ и Сонито?
    п.с.
    И SAMSUNG QE-55Q67R
    SONY KD-55XG8596
    Няма да е по-зле, тъй като видимата разлика при този диагонал е пренебрежимо малка.


    rossenboy
    Заради плейъра и търсенето на по-ниска цена - LG 55UM7660 или 7610
    SONY KD-55XG85 също става, но трябва му инсталираш плейър
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-02-20 в 12:53.

  4. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #6483

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от rossenboy Виж публикацията
    Здравейте, както повечето посетители на форума и аз съм в дилема при избора на телевизор и още не съм изяснил какво да търся, което да отговаря на:
    - дистанция на гледане - между 2,2 (дивана) и 3,5 (масата) метра - 49 или 55 инча
    - ще се гледа винаги под ъгъл (дивана-масата) - тук по скоро е ясно, че отивам на IPS, освен ако не взема някаква въртяща стойка за стената (такива препоръки също не са излишни за марка или модел на читава стойка)
    - на тъмно никога не гледам, стаята е светла, след обяд ще се огрява директно от слънцето през щорите
    - спорт не гледам, дали реално ми трябва 100Hz панел, ще видя ли разлика реално при тези размери
    - ще се гледа главно кабелна/цифрова от А1, като ми се иска да използвам CA модул и да си запазя дистанционното на телевизора с всичките му екстри
    - филми ще се гледат през компютъра, но при добър плейър (който да чете субтитрите и да няма проблем със звука) предпочитам флашка, така че май Samsung отпада от играта
    - смарт функции за сега не ме интересуват (настоящия телевизор е глупав, така че реално не съм ползвал смарт телевизор и не знам реално дали ми трябва), не е решаващо при избора че ОС е бавна, няма ъпдейти и т.н.
    - OLED предвид цените и някои недостатъци на технологията ( често гледаме един канал по 2-3 часа) не разглеждам към момента
    - липсата на ШИМ би натежала в избора

    Бюджета е до 1500 лв., за нещо което реално има смисъл (100 Hz панел, без ШИМ, да се справя добре (ако може) със сигнала от кабеларката, главно БГ телевизии ще се гледат, размера за това разстояние и този източник на сигнал, ...).

    Предпочитам да го взема от физически магазин, евентуално с он лайн поръчка за да мога да го върна ако нещо е много зле. За edigital все още не мога да намеря отзиви как стоят нещата с гаранцията - някой реално да е връщал за ремонт 50-55 инчов телевизор, иначе цените са супер. Може би емаг са вариант (връщал съм по гаранция за ремонт една фото рамка 3 пъти в рамките на две години по моя вина - изключвах я от захранващия кабел и се разбиваше жака на захранването - нямам забележки по отношение на обслужването) но с телевизор малко ми е притеснено.

    За сега май гледам LG8500-8600 серията и Sony 8300-8500 серия като по-добре справящ се с лош сигнал (май). Ако няма смисъл от 100 Hz при моя начин на ползване нямам против да сляза надолу с бюджета. Зони на затъмняване и т.н по-скоро не мога да кажа нищо там, сегашния телевизор е Samsung на 9-10 години и квото и да взема ще има голяма разлика.

    П.С. TLC май стават за парите си, но не знам как се справят с кабелната

    Покупката се планира за около Великден с цел по-добри цени за годината на старите модели.

    Успешна и безаварийна на всички и предварително мерси за съветите.
    Моделите на TCL са с VA матрица, а не IPS, каквато търсиш ти. Не се препоръчват за много светли помещения и да се гледат под ъгъл. Въпреки, че моя го гледам под ъгъл, докато вечерям, на масата, и мога да споделя, че не е трагично положението, но може и по-добре да е. На твое място, имайки предвид не особено големите ти изисквания, бих си взел LG. Даже смятам, че ще останеш напълно доволен и от по-евтин модел като UM7100 например. Специалистите тук твърдят, че UM7610 или 7660 са по-добри. Аз лично не виждам никаква осезаема разлика на хартия освен "магическото дистанционно" и дизайна, може би. Най-добре е да отидеш с флашка в магазин и да пуснеш един и същ файл на двата и да видиш как ти струва. Иначе OLED-а си заслужава всяка стотинка и 2-3 часа телевизия на ден със статично лого не може да го уплаши. Стига да можеш да се напънеш за цената, разбира се...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #6484

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За оледа освен цената има го и другото, че той ще гледа в силно осветена стая до колкото разбрах аз. Чарът му според мен поне е в по-затъмнено помещение. В много светла стая няма да вижда чак такава разлика между олед и добро лсд. Мое мнение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    22
    #6485

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря на включилите се за сега със съветите. Доколкото разбирам от предложенията 55 инча не е голям за сигнала, който ще се използва - притеснението ми е да не стане по-голямо мазало на по-големия екран с бг телевизиите от А1. 100 Hz явно няма да ми трябват/няма да усетя липсата. Иначе доколкото видях 7660 май всичко му е ОК, на 7100 панела му е RGBW (каквото и значение да има Разликата в цената със сонито е сериозна, но при положение че ще се оправи по-добре със входящия сигнал (такива твърдения има тук-там) и няма ШИМ (също твърдения, не знам колко са верни и двете) да се напъна за него. Иначе наистина ме блазни по-ниския клас с оглед цената и не високите претенции.


    П.С. Сега видях LG 49SM8600 че е на 1000 лв в един он-лайн магазин, което също ми се струва добре като цена, а при положение че до сега съм бил на 43 инча, 49 ми се струва сериозен ъпгрейд. Интересното (поне за мен) е че при 7660 има Direct LED (което би трябвало да е по-доброто), а 8600 серията е с Edge LED?!
    Този пост е редактиран от rossenboy; 20-02-20 в 16:13.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6486

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от rossenboy Виж публикацията

    П.С. Сега видях LG 49SM8600 че е на 1000 лв в един он-лайн магазин, което също ми се струва добре като цена, а при положение че до сега съм бил на 43 инча, 49 ми се струва сериозен ъпгрейд. Интересното (поне за мен) е че при 7660 има Direct LED (което би трябвало да е по-доброто), а 8600 серията е с
    Изобщо няма да усетиш, че си взел по-голям - вземай 55"
    berpan одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #6487

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от rossenboy Виж публикацията
    П.С. Сега видях LG 49SM8600 че е на 1000 лв в един он-лайн магазин, което също ми се струва добре като цена, а при положение че до сега съм бил на 43 инча, 49 ми се струва сериозен ъпгрейд. Интересното (поне за мен) е че при 7660 има Direct LED (което би трябвало да е по-доброто), а 8600 серията е с Edge LED?!
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Изобщо няма да усетиш, че си взел по-голям - вземай 55"
    Абсолютно! И аз бях тръгнал преди година за 49", но след като ги видях в магазина 49 и 55 на момента разбрах, че ще е 55".

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    28
    #6488

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,имам нужда от помощ за избор на нов телевизор.Старото сони ще се ходи в детската-50W808,за което нямам някакви съществени забележки.Размер 55,просто нямам място за по голям,гледа се и на светло и на тъмно,така че все ще има компромис с матрицата.Горна граница-2300-толкова е единия ми избор-Sony kd-55XG9505,другото е Philips 55PUS8804,приемам и други предложения без Samsung,за LG няма проблеми сегашния в детската е LG 42LA691,който за тези години се справя перфектно.Телевизора се използва главно за тубата,кабеларка и филми от лаптопа през Plex.Звукът не е приоритет,използва се качествен усилвател с колони.Благодаря предварително.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    22
    #6489

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Абсолютно! И аз бях тръгнал преди година за 49", но след като ги видях в магазина 49 и 55 на момента разбрах, че ще е 55".
    И мен като жените не ме плаши размера - колкото повече, толкова повече. Притеснението ми е че на по-големия размер ще бъде по-лоша картината - т.нар. мазало, все пак ще се ползва главно за телевизор - да се гледа телевизия от А1, а не като дисплей - филми и предавания от интернет с прилични и високо качество.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6490

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Основните БГ канали вече са ХД (нищо, че единият от тях си е жива мъка) и не виждам някакви проблеми - гледам основно 49/50" от 2-2.50м (макс) . Може и да съм свикнал, но и при СД канали и добри копия на филми и предавания не ми прави впечатление нещо нередно.
    Сега- има си и някои , които са си ужас, но там само на 14/20" CRT биха изглеждали добре.
    NeRoX одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #6491

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от rossenboy Виж публикацията
    И мен като жените не ме плаши размера - колкото повече, толкова повече. Притеснението ми е че на по-големия размер ще бъде по-лоша картината - т.нар. мазало, все пак ще се ползва главно за телевизор - да се гледа телевизия от А1, а не като дисплей - филми и предавания от интернет с прилични и високо качество.
    На 55 гледам А1 съвсем прилична е картината.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6492

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    minchai
    Този е по-добрият от двата - Sony kd-55XG9505

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    28
    #6493

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря за отговора,да разбирам ли че това като цяло е най - доброто за тези пари?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6494

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За момента е най-доброто LCD в този бюджет.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6495

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Taзи година е трудно да се предвидят цените на тв-те.....

    https://hdtvpolska.com/panele-lcd-dr...n-telewizorow/

    '' LCD панелите са по-скъпи поради коронавирус. Ще има ли увеличение на цените за телевизорите?''
    .................
    ''Междувременно неочакваното избухване на коронавирусната епидемия и произтичащите от това проблеми с масовото производство в Китай , където фабриките й имат доминиращ пазар, местни доставчици на LCD панели, допринесоха за драстично обръщане на низходящата тенденция. Източници, цитирани от корейските портали, съобщават, че увеличението на цените се отрази на всички размери на панелите, от 32-инчови до 75-инчови . Това е първата подобна ситуация от ноември 2016 г. Очаква се цените да „скочат“ най-много през март и може да се повишат до юни.''...............

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе