Страница 155 от 577 ПърваПърва ... 105145153154155156157165205 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,311 до 2,325 от общо 8642
Like Tree2145Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,578
    #2311

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    От тия бих избрал Samsung-a ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,498
    #2312

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    scorp
    PANASONIC TX-55EX610 -> 60/50Hz, IPS(LG Display), 3840x2160, RGB, 8-bit + FRC
    PANASONIC TX-50DX750 -> 120/100Hz, Super-MVA(Innolux), 3840x2160, RGB, 8-bit+HI-FRC,
    Сравнение между: 54.6" Panasonic TX-55EX600, 49.5" Panasonic TX-50DX750

    https://forum.setcombg.com/panasonic...tml#post812168

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    42
    #2313

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    scorp
    PANASONIC TX-55EX610 -> 60/50Hz, IPS(LG Display), 3840x2160, RGB, 8-bit + FRC
    PANASONIC TX-50DX750 -> 120/100Hz, Super-MVA(Innolux), 3840x2160, RGB, 8-bit+HI-FRC,
    Сравнение между: 54.6" Panasonic TX-55EX600, 49.5" Panasonic TX-50DX750

    https://forum.setcombg.com/panasonic...tml#post812168
    Благодаря много Христослав за коментара. Очевидно консултантът ме подведе.
    Вчера бяхме със съпругата ми по работа до един ТП и влязохме да видя предложения модел Panasonic. Нямаше го за съжаление, а само модел TX-50"/58 DX701...въпреки, че не е 100/120 Hz картината, а и самият телевизор като дизайн, изработка ме впечатлиха. Предполагам, че DX 750 Hz ще предава още по гладка и брилянтна картина.
    През цялото време обаче консултантът ме уверяваше, че СОНИ са най-доброто и те единствено имат истински 100 Hz телевизори и т.н. Показа ми един два модела но над моя бюджет. Обърка ме, а и с жена да гледаш техника си е мъка.....Айде, айде , какво им гледаш толкова

    И така. Видях, че новите 50" ЕХ780 идват с въртяща стойка. Е да ама и цената я бива..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    33
    #2314

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,
    скоро бях питал за други телевизори, но в крайна сметка си смених малко вижданията и сега съм се спрял на следните модели:
    Samsung 43KU6072, sharp LC-43CUF8472ES,Philips 43PFS5301, Philips 43 PFS 4001/12
    Кой бихте ми препоръчали. Като цяло цената ми е ориентир и естествено жадния поглед да има/може колкото може повече - никакви специални изисквания да има точно една или друга екстра
    Благодаря предварително.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2315

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    И защо няма ЛГ ? Не са от скъпите, Сони и Панасоник по е разбираемо . От изброените 1.Самсунг и някой Филипс като алтернатива !

  7. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #2316

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от scorp Виж публикацията
    Благодаря много Христослав за коментара. Очевидно консултантът ме подведе.
    Вчера бяхме със съпругата ми по работа до един ТП и влязохме да видя предложения модел Panasonic. Нямаше го за съжаление, а само модел TX-50"/58 DX701...въпреки, че не е 100/120 Hz картината, а и самият телевизор като дизайн, изработка ме впечатлиха. Предполагам, че DX 750 Hz ще предава още по гладка и брилянтна картина.
    През цялото време обаче консултантът ме уверяваше, че СОНИ са най-доброто и те единствено имат истински 100 Hz телевизори и т.н. Показа ми един два модела но над моя бюджет. Обърка ме, а и с жена да гледаш техника си е мъка.....Айде, айде , какво им гледаш толкова


    И така. Видях, че новите 50" ЕХ780 идват с въртяща стойка. Е да ама и цената я бива..

    Aбе хора не разбрахте ли че тези момчета (и момичета) които виждате в магазина за техника, са за да ви вадят телевизорите от кашона и да ви го пуснат! Не са консултанти, не са и продавачи - това са момчета които работят там за 500 лв. И от едно време знаят че SONY Trinitron е телизорЪТ и няма нищо друго и си го дъвчат с годините. Някой клиент мине, подхвърли му някакво мнение , чуят нещо и .... това е! Не знам защо въобще си мислите че тези момчета могат да ви кажат нещо адекватно. Всички знаете (или пине така си мисля) че МАРКИ вече НЯМА. Има модели, които си заслужават и такива които не искаме и т.н. Още имам приетели които идват вкъщи и казват - "уж се интересуваш много от телевизори и техника, а пък си си купил Самсунг - я гледай каква гадна картина вади." И като отида у тях са си пуснали SONY-то на динамичен контраст с всички възможни включени "подобрители" на картината.
    sasho1bs и bobkatagaz харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    42
    #2317

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Което говори лошо за тях (консултант-продавачите) бих казал. Тези деца едва ли знаят, че в БГ телевизията е започнала с Опера и Пирин, преминала през Рубин, Електрон, по-късно В.Търново, и вече за "имащите" зелено (бонове) мечтаното Сони Тринитрон :-)
    Никога не съм имал СОНИ и не държа да имам. Тошиба (но истинска) си имам на над 20 г. , Филипс (един CRT един прост ЛЦД също). Имам и два Самсунга - отново един CRT, и приличен 46" LCD . Имам един CRT 100 Hz Panasonic (нещо угасна и не знам къде да го оправят) купен за луди пари преди 16 години, и една плазма 43" на която гледам в момента Реал Мд - Атлетико Мд :-)

    Та телевизори бол. За някои съм чел (вкл.тук за плаьмата и за 46" самсунг), други само по картината в магазина.
    Моите фаворити са Панасоник, Самсунг. Филипс не ми допадат с изключително гадния интерфейс.
    След това нареждам ЛГ и Сони (както казах не съм имал)...
    В момента от видяното като картина ми харесва Панасоник и ЛГ най-общо. Като дизайн Панасоник е най-елегантен. Сонито ми е леко "преоцветено" в картина. В краяна сметка ще решавам на място.

    Искам да видя ТВтата наживо в в Т**рт и по специално модела препоръчания 100 хз Панасоник и ако се харесаме ще действам...

    Но бих искал още препоръки за 49/50 (по-голям отпада заради недостатъчно място) инчов, задължително да е 100 Хз. Т.е интересува ме картина. Смарт, звук не ми е приоритет.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    504
    #2318

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Самсунг кс 7002 мисля че отговаря на това което търсиш

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2319

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Наскоро си взех LG OLED55B6 понеже имам плазма Panasonic TX-P65ST60E, която в момента ми е в спалнята , но мислех да я местя в хола а LG-то да го гледам на негово място. В момента плазмата я гледам от 3-ри метра и изобщо не ми беше голям, но LG-то нещо ме тормози от същото разстояние..не знам дали е заради технологията на олед-а или заради високата резолюция или яркоста, но по-принцип си имам и проблеми с очите от зверенето в дисплея на компа по цял ден. Та проблема е, че най ми се връзва да гледам плазмата, но вече няма от де си купуваме такива, а на моя луминофора му явно остарява много вече и остават временни отпечатъци на екрана, при супер кратко задържане на дисплея на някое лого или статично изображение. С две думи въпроса ми е какъв телевизор с какъв тип дисплей ще е най близо до плазмата като картина, без да ми мори очите?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,498
    #2320

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    nikolov333
    LG OLED55B6 - в спалнята и го гледай на тъмно (10 пъти съм писал, че за UltraHD трябва Тв с диагонал над 75"...ама никой не ме слуша)
    Panasonic TX-P65ST60E - постави го в хола, на място, на което не попада пряка слънчева светлина. Виж си режима на картината и настройките

    Такъв дето да не ти мори очите? В момента - някое LCD с MVA матрица, прилагане на BFI, и без ШИМ
    ronnie72 и nikolov333 харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2321

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Тъкмо разглеждам моделите на Сони, че те май са най-близо до идеята с MVA и уж са без шим, но гледам дават PWM 120/100Hz

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2322

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    UHD, не ти пречи...Гледането на висока яркост + импулсната модулация за управлението на яркостта са виновниците. Вероятно твоят Олед е с много ниска честота на трептене - 200/300Хц, при всички нива на яркост.
    Това 100/120Хц е опресняването на картината.
    nikolov333 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2323

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Не знам при OLED дисплеите ползват ли ШИМ, но мисля че на най-високата яркост би трябвало да няма ШИМ.. До сега само плазмата не ми дразни и един лаптоп с CCFL подсветка..всичко друго ме мори, къде заради яркоста или ШИМ-а.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2324

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ползват...

  18. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #2325

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Някой ако има този модел ако може да сподели мнение
    LCD TV PANASONIC UHD TX-40DX650E | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе