Страница 20 от 571 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 8559
Like Tree2136Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #286

    Отговор: Re: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Sony не използват pwm за регулиране интензитета на подсветката си. И нямат 40-50мс инпут лаг. Т.е. не са напред във всяко едно отношение.
    Първото нищо не ми говори, а и малко ме интересува принципната му схема - за мен е важно какво виждам като краен резултат. За инпут лага.... ами едва ли някога ще го усетя - нито ще играя игри от компютъра нито имам някакви конзоли....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Честито, той беше на 2000лв., преди седмица...60" беше 3 бона с ваучера
    Този модел и размер никога не е бил на 2000лв (поне в технополис ), но дори и някъде да е бил.... какво от това искаш да ме дразниш ли? - няма да успееш. А ваучери никога не съм ползвал....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #287

    Отговор: Re: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Първото нищо не ми говори, а и малко ме интересува принципната му схема - за мен е важно какво виждам като краен резултат. За инпут лага.... ами едва ли някога ще го усетя - нито ще играя игри от компютъра нито имам някакви конзоли....
    PWM-а дразни очите и е вреден за здравето, колко точно те дразни е индивидуално мен лично доста, но съм с очила. Инпут лага е кофти тръпка, но щом няма да играеш не е драма. Но пак да добавя самсунг не са напред във всяко едно отношение някой незапознат ще го протече и ще си помисли кой знае какво.

    пп. относно качеството на картината дават H7000 да е същият като h6200/6400, ако някой не му се ползват екстрите може да погледни по-евтините модели

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #288

    Отговор: Re: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Този модел и размер никога не е бил на 2000лв (поне в технополис ), но дори и някъде да е бил.... какво от това искаш да ме дразниш ли? - няма да успееш. А ваучери никога не съм ползвал....
    Как позна, че искам да те дразня...!? Не съм такъв, бе морскиСамо констатирам, в другото Т бяха. Дълго да му се радваш, хубав модел.

    Трептенето на подсветката не е хич за пренебрегване. Специално на телевизор не ми пречи много...зависи каква е и честотата. На монитор, лаптоп и пр. дразни, особено при четене и взиране...
    Zygot@
    H7000, няма много общо с H6200, 6400, като картина.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #289

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    пп. относно качеството на картината дават H7000 да е същият като h6200/6400, ако някой не му се ползват екстрите може да погледни по-евтините модели
    е тука вече се изложи. най-малкото защото са с различни матрици. Всъщност както каза колегата по-горе - разликите са много повече от приликите.

    и едно уточнение - никога не съм бил фен на самсунг за каквото и да било, затова и чаках новите модели на всички производители като надеждите ми бяха за Сони, но уви...
    Но когато ще си харча парите предпочитам да е за нещо което на мен ми харесва. И точно в този момент не можах да видя по-добър телевизор за тези пари. Критериите ми бяха:
    55'', цена макс до 2500 лв, 3D - ако е активно задължително да има очила в комплекта (поне 2), 4 HDMI входа, добър плеър с поддръжка на субтитри на Бг. с възможност за нагласяне на големината. Защото имам един панасоник на който субт. са пълна трагедия. (таз годишните модели вече са оправени). ..... и разбира се картината да ми харесва.

    А за СОНИ - е там каква издънка са моделите с андроид.... вградения им плеър няма елементарна поддръжка на кирилица НИКАКВА. Трябва да си тегля някакъв плеър за андроид за да имам суб. на бг. Е да ама качеството им не е като на вградените... просто не са оптимизирани за хардуера. Пробвах два - единият накъсваше картината, а другия - VLC беше леко замазана (в сравнение с вградения плеър).
    Самия андроид забиваше много често и вървеше бавно в сравнение с приложенията и системата на самсунг примерно - не я знам как се казва.
    Този пост е редактиран от Pat; 03-07-15 в 23:59.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #290

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Такааа... след няколко дневно ровене и противоречива информация се отказах и реших да питам тук. Има ли ВЕЧЕ съвременни ТВ (разбирай плоски, закръглени и т.н.) които имат ДВА ОТДЕЛНИ ТУНЕРА с чиято помощ да се реализира функцията PIP позната ни от някогашните CRT телевизори (гледане едновременно на два РАЗЛИЧНИ ТВ канали от кабелната ТВ)? Сони казват - НЕ, въпрос на авторски права; LG - НЕ; Panasonic - май да, но...; Гнусмас - май да... Къде е истината и има ли такава?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #291

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    На Samsung H6500 мога да гледам , но ако са от различни източници - т.е. основен екран - аналагова , на допълнителния - цифрова или сателитна и комбинации от тези трите. Мисля , че може да се гледа и от допълнигелен източник - например РС свързано с кабел.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #292

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Това го разбрах, но аз искам едновременно гледане на 2 тв канала от кабелната ТВ, т.е. два DVB-C тунера т.е. класически PIP... и тук се започва едно хъкане-мъкане...

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #293

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    "Защото имам един панасоник на който субт. са пълна трагедия. (таз годишните модели вече са оправени)"
    Pat, на Panasonic-42АS650 дали са оправени субтитрите?

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #294

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    На H7000 мога да гледам два канала от ефирната едновременно. кабелна нямам - не знам за нея.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #295

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    На H7000 мога да гледам два канала от ефирната едновременно. кабелна нямам - не знам за нея.
    Благодаря за инфото! За него пише, че е с два тунера и изброяват t/c/s. Което ще рече, че от съпорта не са ме излъгали. Лошото, е че е неприлично скъп и е Самсунг.

    - - - - - - - - - -

    H6670 е със сходна спецификация в тунерите, вероятно и той може да пусне PIP.


    Излиза, че засега само Гнусмас предлагат подобна функционалност.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 04-07-15 в 19:18.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #296

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    "Защото имам един панасоник на който субт. са пълна трагедия. (таз годишните модели вече са оправени)"
    Pat, на Panasonic-42АS650 дали са оправени субтитрите?
    AS серията е миналогодишна - следователно НЕ. Тазгодишната серия е CS.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #297

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    AS серията е миналогодишна - следователно НЕ. Тазгодишната серия е CS.
    Толкова ли са зле, хептен ли не се виждат? Примерно на Panasonic 48AS640, като е с повече инчове, не са ли по-добре?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #298

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    е тука вече се изложи. най-малкото защото са с различни матрици. Всъщност както каза колегата по-горе - разликите са много повече от приликите.
    За сега само ти се излагаш колега това, че един телевизор е по-скъп и изполва различна матрица не означавa, че e нeпременно по-добър.
    Samsung UE55H7000: Review
    However, design aside, the picture quality is the same as the H6200 and H6400, both of which cost less. We find it hard to recommend the H7000 when you can get the same performance for far less money elsewhere.
    Или ти изпозваш само функциите които не са налични в h6200/h6400 да изпъкне недценения h7000.

    Ето ти още ревюта да си сигурен какво пиша h7000 и
    http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/samsung/h6400

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #299

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Абе не знам за ревюта , но на живо разликата е видима и бързо установима , то само ултра клеър панела е достатъчен , за да получиш съвсем друго усещане от картината ...

  18. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #300

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    AS серията е миналогодишна - следователно НЕ. Тазгодишната серия е CS.
    Извинявам се, че пак питам, но никой не ми отговори. На Panasonic 48AS640 субтитрите дали ще се виждат по-добре, като е малко по-голям или и при него са малки?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 571 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе