Страница 375 от 568 ПърваПърва ... 325365373374375376377385425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,611 до 5,625 от общо 8508
Like Tree2121Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    7
    #5611

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    [QUOTE=omax;1021363]Нали съветите бяха да не гледам тестовте със сива заливка (с което се съгласих) а да гледам за изгорели пиксели. Мисля,.че и в шапката на темата съвета е такъв...цитирам по памет 'видите ли изгорели пиксели, връщайте"
    Подяволите...значи е нормално телевизор за 3к след два часа да цъфне пиксел? На къде отива този
    Този пост е редактиран от viharbeev; 26-11-21 в 12:27.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #5612

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Христослав, какви реклами има в Сони? В моя xh95 за сега реклами нямам. Да не би новите модели да са прецакани вече с гадни реклами? Ако е така да не ъпдейтвам, ако изобщо дойде ъпдейт...

    Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
    Най вероятно има предвид рекламните канали на началния екран, като нетфликс, дазн и тн.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #5613

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Omax разбирам ти напълно страданието от личен опит, върни телевизора за тези пари компромис не се правят.
    Моя съвет е ако разликата е не повече от 200 лева между XJ95 и Q95А, взеими Сонито ще имаш по-добри калибрирани настройки на цветовете фабрично /режим "потребител"/, ако това не те интересува си вземи Самсунга ще имаш много интуитивно и нелагващо меню. Като цяло това са топ вариантите, които не са OLED само цените според мен не са изгодни в момента като гледам офертите за 65 инча. Като цена-качество за 65-ца бих се замислил да направя компромис с част от техническите характеристики и бих взел XJ90 с 1/3 по-ниска цена от горните модели, но това е въпрос на бюджет и нагласа колко си склонен да дадеш за ТВ.

    Успех на Omax дано от следващия опит да намери своя ТВ!

    omax одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #5614

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Да вярно е, още един плюс за Успех и от мен.
    omax одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,228
    #5615

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Какво му има на антирефлексното покритие? Или някой го е чистил с каквото има подръка?
    Гледах ревю на Sony X90J, но не помня точния диагонал IPS. Имаше си антирефлексно покритие, което работеше напълно адекватно.
    Не съм фен на Sony, даже напротив. Обаче реалността е, че само Sony и Philips са калибровани правилно от завода и при разопаковане можеш да се радваш на максимално реални цветове и low resolution upscaling.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #5616

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Подредени по заводски настройки на картината - става въпрос за топ моделите
    1. Panasonic - с една идея по-добър от долните две марки
    2. Sony, LG
    3. Samsung, Philips
    А като максимални възможности в менюто за професионално калибриране - LG
    omax, Teodor_Zdravkov, fabia6300 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    668
    #5617

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ако връщаш OLED телевизор за един или два пиксела независимо дали е 2000 или 6000лв. не са ок нещата. Ако има други проблеми тогава да. Ако гледаш разнообразно съдържание не виждам къде ти е офертата да се си взимаш LCD...
    fabia6300 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5618

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Интересно, ако дадеш 6к и цъфне при теб след 2 часа работа,дали с такава лекота ще споделяш подобно мнение. Но... хората са различни, наистина

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
    Gena_bs, brotzki, evdiko и 1 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    668
    #5619

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Няма да го дам това мнение, защото няма да се чудя дали да го връщам за единия пиксел. След като технологията е такава и ти казват, че при над 80% от телевизорите има поне един такъв пиксел, ако не и 2 или 3 дори. Ти ако искаш може да си вземеш 10 телевизора и да се надяваш да имаш късмет, но % е малък. Дори и да не избие първите дни, то все някога ще стане. Щом не можеш да го прежалиш пиксела взимай LCD-то, но аз лично не бих се върнал към LCD, ако взема OLED само заради един пиксел, затова и споделих въпросното мнение. Просто разликата в картината е драстична и бих прежалил такова незначително нещо особено пък и ако съм хванал супер цена като теб на черен петък. И на мен ми е тъпо, че за тия пари не получаваш 100% дисплей, но такъв е пазара в момента, такова е развитието при OLED. Ще чакаме по-добри времена, но дотогава ще трябва да ползваме това, което ни предлагат производителите на този етап.
    Този пост е редактиран от berpan; 25-11-21 в 18:29.
    fabia6300 и fakoni харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #5620

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    То и при ЛСД-тата го има този проблем.
    При QLED на Самсунг имаше цяла вълна от недоволни клиенти заради множество мъртви пиксели.
    Нямаше ли някакъв метод за корекция, струва ми се, че част от пиксела не свети и може да може да се възбуди.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #5621

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Който иска да си купува Олед, който иска да си купува Qled, преди време въпреки проблеми те на Оледа картината беше номер 1,но вече от 2021 Нещата се промениха Няма Фрапиращи разлики.LCD може да е към края си но и Оледа незнам в този вариант какво бъдеще има,Знам едно без мъртви пиксели, това е бъдещето.
    Този пост е редактиран от Mirobota; 25-11-21 в 22:05.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #5622

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Слухове: Samsung и Sony подготвят QD-OLED телевизори за CES 2022?
    https://www.avforums.com/news/rumour...ces-2022.19306
    Ето няколко интересни коментара (това е за сметка на новия LG EVO панел). Ето един от тях - https://www.avforums.com/threads/rum...#post-29846935
    да добавя - при всяко конвертиране/преобразуване имаме загуба на енергия и в случая осветеност(яркост) ..тоест новите модели вероятно ще бъдат с по-ниска яркост от настоящите OLED WRGB

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    668
    #5623

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ако се бяха променили нещата LCD нямаше да е към края си. В момента LCD телевизори при високия клас където е и OLED-a купуват само хората, които гледат по-еднообразно съдържание или ги е все още страх, че дори и с различно съдържание ще прогори. Никой не купува LCD-то, защото повече му харесва картината.
    Този пост е редактиран от berpan; 25-11-21 в 22:06.
    Дапитамнещо и fakoni харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #5624

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Ако се бяха променили нещата LCD нямаше да е към края си. В момента LCD телевизори при високия клас където е и OLED-a купуват само хората, които гледат по-еднообразно съдържание или ги е все още страх, че дори и с различно съдържание ще прогори. Никой не купува LCD-то, защото повече му харесва картината.
    Слуховете за смъртта на lcd, , са малко пресилени[emoji3].Олед не е опция за светла стая.Не всички потребители гасят лампите,пускат щорите и гледат 4к непрекъснато.
    evdiko одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    668
    #5625

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Коментара ми беше към Mirobota, аз не смятам, че LCD е умряла като технология все още, но може да се каже, че е тръгнала натам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе