Страница 408 от 570 ПърваПърва ... 358398406407408409410418458 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,106 до 6,120 от общо 8541
Like Tree2130Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6106

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Идвам от LED LB700V , другия ми телевизор е от последните които се правят без дразнещия local dimming с помощтта на зони, той е frame dimming и съответно няма Blooming.... Успех с новите LED с блуминг. Това за мен е самата гавра с потребителите даващи 3K+ за нов телевизор...Аз знам принципа на работа и на двете технологии, ОЛЕДА винаги е бил с по-тъмна картина, но размазваща всякакви LCD, LED, QLED, QNED etc...
    Ся вие сравнявате яркос на LCD VS OLED тук просто сте имали нмеоправдани очаквания.... а стаята като гледам е тъмна така че... не се опитвам да Ви "убеждавам в противното", но е факт че OLED-а e по-добрата технология.

    Успех с продажбата!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,585
    #6107

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    В клипчето онзи споменава за затъмняването при гледане на хдр, атмос, вижън и подобни шльокавици... На снимките се оплаква при гледане и на новини в HD.
    Пълна глупост е да бъзикаш нов телевизор през сервизно, с голяма вероятност да изгори някоя ламБа.
    Евала на TOPALOV212 за споделянето!
    Този пост е редактиран от brotzki; 07-07-22 в 15:24.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6108

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    В клипчето онзи споменава за затъмняването при гледане на хдр, атмос, вижън и подобни шльокавици... На снимките се оплаква при гледане и на новини в HD.
    Пълна глупост е да бъзикаш нов телевизор през сервизно, с голяма вероятност да изгори някоя ламБа.
    Евала на TOPALOV212 за споделянето!
    Това от видеото е за LG OLED! Съвсем различно поведение... Но как да е. Никой не обеждавам в противното, то както беше казал колегата по-горе който кара S класа, не се опитва да убеждава каращия трабант колко се е прецакал...:ДДД

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #6109

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Идвам от LED LB700V , другия ми телевизор е от последните които се правят без дразнещия local dimming с помощтта на зони, той е frame dimming и съответно няма Blooming.... Успех с новите LED с блуминг. Това за мен е самата гавра с потребителите даващи 3K+ за нов телевизор...Аз знам принципа на работа и на двете технологии, ОЛЕДА винаги е бил с по-тъмна картина, но размазваща всякакви LCD, LED, QLED, QNED etc...
    Ся вие сравнявате яркос на LCD VS OLED тук просто сте имали нмеоправдани очаквания.... а стаята като гледам е тъмна така че... не се опитвам да Ви "убеждавам в противното", но е факт че OLED-а e по-добрата технология.

    Успех с продажбата!
    Благодаря!!!
    Всеки си има мнение. Аз просто споделям моето.Това, което виждам е че оледа има много по-добър ъгъл на гледане и екран с по-малко отблясъци. Но това затъмнение когато се включва Abl (автоматичен ограничител на яркостта ) лично мен ме дразни. За това казвам,че за хора,които гледат предимно филми и игри оледа е топ, но за хора ,които гледат новини, предавания на живо и т.н поне според мен леда във високия клас е по-добре.
    Има моменти, в който така става мръчкава картина ,че ми иде да го метна с нещо.
    brotzki и Dominator харесват това.

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #6110

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Това със затъмняването го има и на моя B8, но странно, че се получава на тъмни сцени... Ако сцената е продължителна и в един момент се усещам, че картината ми е тъмна, като бутна да се появи менюто на плеъра и всичко светва. Но това се получава при HDR/DV съдържание, при друго не съм го забелязал, може би, защото при SDR осветлението ми е на 25-30.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6111

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Благодаря!!!
    Всеки си има мнение. Аз просто споделям моето.Това, което виждам е че оледа има много по-добър ъгъл на гледане и екран с по-малко отблясъци. Но това затъмнение когато се включва Abl (автоматичен ограничител на яркостта ) лично мен ме дразни. За това казвам,че за хора,които гледат предимно филми и игри оледа е топ, но за хора ,които гледат новини, предавания на живо и т.н поне според мен леда във високия клас е по-добре.
    Има моменти, в който така става мръчкава картина ,че ми иде да го метна с нещо.
    Колега, в продължение на 4 часа гледам средно един и същи канал, не се заяждам но нямам описаното от теб. Нещо с настройките не сте се "разбрали"

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #6112

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Колега, в продължение на 4 часа гледам средно един и същи канал, не се заяждам но нямам описаното от теб. Нещо с настройките не сте се "разбрали"
    Е дано да е така, но съм пробвал всичко. Мился ,че знам поне настройките да оправя. И четох в някъв чужд форум , в който разбрах за този ABL и че даже на Сони не е толко агресивен . Преди време имах lg c1 който го върнах точно за това,че картината беше мръчкава. Сега при Сони нещата са по - добре, но на мен пак ме дразни.
    Между другото това прословуто черно на оледа май е за сметка на бялото. Защото където има сцена , в която преобладава бялото, ведннага я затъмнявя и ства сиво синнкяво. А и в природата и ежедневието такова катранено черно няма. Не знам честно какво толкова хвалят оледа.

    - - - - - - - - - -

    Ако някой е мераклия дава 2300 и взима олед с 23 месеца гаранция. Гледан е само вечер ,защото през деня съм на работа. Може да дойде и да го тества както иска. Няма забележки.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6113

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Е дано да е така, но съм пробвал всичко. Мился ,че знам поне настройките да оправя. И четох в някъв чужд форум , в който разбрах за този ABL и че даже на Сони не е толко агресивен . Преди време имах lg c1 който го върнах точно за това,че картината беше мръчкава. Сега при Сони нещата са по - добре, но на мен пак ме дразни.
    Между другото това прословуто черно на оледа май е за сметка на бялото. Защото където има сцена , в която преобладава бялото, ведннага я затъмнявя и ства сиво синнкяво. А и в природата и ежедневието такова катранено черно няма. Не знам честно какво толкова хвалят оледа.


    Ако някой е мераклия дава 2300 и взима олед с 23 месеца гаранция. Гледан е само вечер ,защото през деня съм на работа. Може да дойде и да го тества както иска. Няма забележки.
    Винаги е било така, дори на телефоните с AMOLED екраните. Само че..., отново при мен не се затъмнява нито пък става синкаво. Моя съвет е ако сте барали ностройките - върнете ги към фабричните такива. Визирам готови постнати настройки за калибриране във нета.
    Успех!

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #6114

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Винаги е било така, дори на телефоните с AMOLED екраните. Само че..., отново при мен не се затъмнява нито пък става синкаво. Моя съвет е ако сте барали ностройките - върнете ги към фабричните такива. Визирам готови постнати настройки за калибриране във нета.
    Успех!
    Благодаря, ще пробвам после на режим стандарт да върна настройките
    Dominator одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #6115

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    Така ли синее OLED в действителност?
    Или е от снимките?
    От снимките. На живо няма да видиш такова нещо.
    фотоапаратите са по чувствителни, а и OLED сандвича излъчва повече в синият спектър, докато модела на Sony има филтър - филм с квантови точки(triluminos)

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #6116

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Картината на оледа за филм е супер. За спорт , предавания на живо, 24 kitchen, музикални..ТРАГЕДИЯ. липсва яркост и невероятното черно да си го ...
    Дано някой да го купи в олх и да се отърва от тази трагедия. За пореден път се убеждавам, че не винаги по-скъпото е по-хубаво.
    Нещо като при часовниците. Кварца е по-евтин от механиката , но за сметка на това по-точен и върши същата работа....
    Този пост е редактиран от TOPALOV212; 07-07-22 в 23:07.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #6117

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Кофти преживяване. На мен сигурно нямаше да ми прави впечатление, защото съм непретенциозен и гледам тв не повече от 2 часа седмично.

    Разгледайте някой мини лед. Аз съм доста доволен от qned913.

    PS. От този a83j има доста разопаковани (върнати) в емаг. Може нещо самият модел да излезе несполучлив.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6118

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Картината на оледа за филм е супер. За спорт , предавания на живо, 24 kitchen, музикални..ТРАГЕДИЯ. липсва яркост и невероятното черно да си го ...
    Дано някой да го купи в олх и да се отърва от тази трагедия. За пореден път се убеждавам, че не винаги по-скъпото е по-хубаво.
    Нещо като при часовниците. Кварца е по-евтин от механиката , но за сметка на това по-точен и върши същата работа....
    Колега, интересно ми е какъв телевизор ще си вземеш след като продадеш този.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #6119

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Същия, само че не олед. Сони 93j. Даже си го поръчах. Този отива в кашона.
    Dominator одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #6120

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Хм...Два OLED модела излиза,че не ти харесват и сега ще ги биеш точно с това SONY с .... зони на затъмнение.
    Ха дано.Малката риба да изяде голямата.
    Черно,бяло и.т.н. Това на практика означава контраст ,а не цифри за черно и бяло.А и когато черното е 0,контраста е ?
    Dominator одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе