Страница 551 от 571 ПърваПърва ... 501541549550551552553561 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,251 до 8,265 от общо 8559
Like Tree2137Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8251

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не знам колко пъти съм го давал...ама.
    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1440156585
    Подреждаш си по картина (C805 e много близо до C845) и виждаш,че мини лед на TCL C8xx е по-добър от SONY 9xx,с тези надолу ....не искат сравнение,даже.
    А дали ще го ползваш за тв-я(разбира се основното,за кво друго?),филми от някъде си е все тая.
    От там нататък едва ли ще е нужно да мислиш дали тези хора знаят по-малко от кой да е форумен........
    Хахаха,докъде стигнахме-да сравняваме SONY с китайска чикия.
    ''Простотиите по форуми дебнат отвсякъде''.
    И нямат край.

    И тези дето ги пробват в магазините и много знаят най-напред да намерят за себе си и тогава да дават съвети.
    Не знам какво търсят цял ден във форум от темите в който хабер си нямат.
    ''Кучето от гледане не станало касапин''.
    Този пост е редактиран от inches9; 12-01-24 в 11:03.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,597
    #8252

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Не знам колко пъти съм го давал...ама.
    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1440156585
    Подреждаш си по картина (C805 e много близо до C845) и виждаш,че мини лед на TCL C8xx е по-добър от SONY 9xx,с тези надолу ....не искат сравнение,даже.
    .
    Какво му подреждате по картина на този китайски керпич, дето папада по оценка на телевизори преди 4 -5 години?
    Имал и нов процесор и гугле тв


    Този пост е редактиран от brotzki; 12-01-24 в 12:16.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    48
    #8253

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Затова ли отнася X90L от 23г [emoji3], ама гледайте ги тия таблици малко

    Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,597
    #8254

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от BateB Виж публикацията
    Затова ли отнася X90L от 23г [emoji3], ама гледайте ги тия таблици малко

    Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk
    Не сте с китайски телефон от шота.. Гледайте ги тия таблици със сортиране по картина, не по година.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    48
    #8255

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Не сте с китайски телефон от шота.. Гледайте ги тия таблици със сортиране по картина, не по година.
    Sony X75WL е 23г, и е по слаб от X90L ,та човека като пита за избор между два модела от 23г, какво намесваш стари модели аз не разбирам, без значение какъв ми е телефона

    Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,454
    #8256

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от valor Виж публикацията
    В характеристиките на Сонито дават че подобрява качеството на картината от 2к в близо до 4к. И двата имат Dolby Atmos , ще се гледа телевизия и от време на време нови филми от лаптоп през hdmi.
    Това преобразуване се нарича ъпскелинг и го имат всички UHD модели. Последният модел процесори на Mediatek са най-добри в това, но ги има само във флагманските модели телевизори.
    Dolby Atmos в телевизорите го забрави. За такова озвучаване ти е нужен AV ресивър и комплект от 13 озвучителни тела..плюс, да се скараш с жената, защото с цел подобрена акустика, трябва да разкараш голяма част от обзавеждането на стаята.
    За филмите ти трябва модел с VA матрица и 8 домейна на субпиксел. Много LCD телевизори имат проблеми с детайлите в тъмните и най-светлите области. В този аспект, моделите на TCL, Hisense са зле.
    при OLED също има проблем с детайлите в близко до черното - има едно засветяване и пресатурирани цветове предизвикани от вкарването на шум в картината или рендиране на отделните субпиксели. Само Panasonic серията HX имаше по -добро представяне заради различният алгоритъм на управление, но за съжаление още следващата година в серията GZ това се промени
    За момента, единствено QD-OLED моделите се представят по-добре
    https://www.avsforum.com/cdn-cgi/ima...3-png.3561234/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-01-24 в 18:51.
    brotzki одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #8257

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Колеги имам инсталиран Universal Media Server,на Самсунга си излизаше,както и на двете ми LG-та. Как да го намеря с андроид-китаеца?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,454
    #8258

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)


  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    4
    #8259

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте колеги,
    колебая в избора между Samsung 50q60c и Sony 50X85K.
    Може ли да ми помогнете с избора или да добавите нещо в този ценови диапазон, което да обмисля.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8260

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от BateB Виж публикацията
    Затова ли отнася X90L от 23г [emoji3], ама гледайте ги тия таблици малко

    Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk
    Да ги гледат,ама не ги гледат.
    Може би защото нямат време от писане на глупости по форуми.
    Разбира се ''може би'' някакъв вид майтап.
    А ако гледат оценките тука може и да се сетят какви тъпотии говорят.Няма да слагам кой да е мини лед тв-р за сравнение.Не искам да обиждам четящите темата и да имк слагам сравнения за малоумни...въпреки,че май ще се наложи.


    -''И коя избираш тате''?
    -''Тая с най-големите цици''

    Sony X75WL е 23г, и е по слаб от X90L ,та човека като пита за избор между два модела от 23г, какво намесваш стари модели аз не разбирам
    Не разбираш...и той не разбира.
    Слага каквото му дойде тъй като в главата му е объркано и въпреки,че 100 пъти му казах,че е объркал темата пак си плямпа.
    И никакви таблици,диаграми прегледи на експерти няма да го спрат.
    Ама истински му завиждам.Да си плямпаш без да влагаш грам мозък често е полезно за него си.
    В характеристиките на Сонито дават че подобрява качеството на картината от 2к в близо до 4к
    Това не са характеристики ,а реклами.Въпреки,че много ю тюбъри ги повтарят.И даже търсят извадки с които да доказват рекламите.Срещу какво е ясно.
    Както се вижда най-добре е първо да се справи с 4к съдържанието,а после да подобрява квото и да било.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от inches9; 13-01-24 в 12:30.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,454
    #8261

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8262

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от cataluneca Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    колебая в избора между Samsung 50q60c и Sony 50X85K.
    Може ли да ми помогнете с избора или да добавите нещо в този ценови диапазон, което да обмисля.
    Да, определено Сони-то е по добрия избор.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #8263

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Та след няколко дни ползване на новия телевизор Horizon 65HL7590 да споделя скромното ми мнение:
    Плюсове
    -спрямо картината на старият ми Samsung 55AU8092 ъпгрейта е осезаем. Разликата в яркостта,цветовете и детайла китаеца е доста напред.
    -ъгъла на виждане,като за VA за мен е ставащ.
    -SDR е брутален спрямо старият
    -HDR - тук е ясно,че няма как да блесне осезаемо заради евтината си матрица. Но въпреки това ми харесва доста повече от Samsung-a
    - андроида си е достатъчно бърз. Не лагва,не цикли,не дразни изобщо. Стартираш го и веднага може да цъкаш по менюто или приложенията.
    Минуси
    -звука от тв е доста зле.
    -свикнал съм да си свалям торентите на пс-то,имам инсталиран UMS и си ги достъпвах от тв-то. С андроида малко не се получават нещата. Свалих VLC player , с него се достъпва домашната мрежа,но не всички филми тръгват.Но това най-вероятно важи за всички андроид тв-та. При старият Samsung такива проблеми нямах,тръгваше всичко и никакви проблеми със субтитрите. Това като цяло не е голям проблем,понеже тв и пс-то са вързани и с hdmi.
    -с HDMI се появи нещото което ми скъса нервите и днес цял ден се занимавам с него. Имам receiver Sony AN 1000.HDMI от компа е вързан към него и от там в тв-то. Просто разликата в звука на филм пуснат през тв към ресийвъра и от компа към ресийвъра е огромна,спрямо вторият вариант и за това ползвам него. Тв и Sony-to са вързани по earc. Няколко дни гледахме филми по HBO max, никакви проблеми с звука и управлението. Пускаш филма, всички формати се четат правилно и се кефиш . Докато вчера не пуснах да пробвам как е през PC-то. Когато пусна от компа,ресийвъра разпознава тв,като 4к 30hz и познайте за каква лагавост иде реч. Ако HDMI от ресийвъра не е вързан към earc,а към някой от другите входове всичко е наред. Кви ли не врътки правих с наличните ми кабели и не и не,30hz това е. Като изключа earc опцията също си сработва на 60hz. Намерих някакъв компромисен вариант след десетки опити,да изключвам earc от настройките на тв,тогава превключвам на PC и след това го активирам. Явно нещо не се харесват бюджетният и премиум китаец :D . Същите кабеляци работеха и на Samsung-a без никакъв проблем.
    Този пост е редактиран от HiDefinition; 13-01-24 в 23:20.
    hristoslav2 и AntrAcsA харесват това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,454
    #8264

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    HiDefinition
    Благодаря. Може ли да дадеш , снимка от етикета залепен на гърба на телевизора?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-01-24 в 09:51.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    56
    #8265

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте до преди една седмица бях с телевизор Sony -KD-43XG7096.Писах тук в този (а и в други форуми за него ) за показал се пиксел по средата на екрана като го помислих за изгорял но се оказа ,че светналата точица е от удар или натискане (има лека драскотина на екрана ).И сега се оглеждам за нов телевизор защото тая точица ми вади очите. Гледах 2-3 модела на Sony но ме посъветваха по другите форуми ,че не ставали .
    Луд фен съм на Panasonic и си бях харесал ето тези Panasonic LED TX-50MX600E
    Или за този?
    PANASONIC TX-50LX800E 4K? но тук и по други форуми казахте ,че са Турски на Вестел и не ставали
    Харесаните от мен сонита са :
    Sony BRAVIA LED 50X75WL
    Sony LED 50X80k
    Сегашното ми Сони има един съществен недостатък за мен , на 4K HDR филми на тъмни сцени почти нищо не се вижда и бих искал новия телевизор да го няма този проблем .Масово ми се препоръчват тв на LG и Samsung но аз ненавиждам и двете фирми така че не ми ги препоръчвайте тях.
    Другото което горещо ми бе препоръчано е 50pus8818 на Филипс .Понезе никога не съм имал нищо на Филипс как се държат ТЕ?Читави ли са дават ли дефекти често ?
    Че май към към него съм с еориентирал. И бихте ли ми казали има лиот къде да си сваля клипчета в 4К HDR с тъмни сцени за тес на телевизорите ,ч е мисля от утре да почна да обикалям магазините и да тествам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе