Страница 92 от 572 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 8575
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1366

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Още един глас за Сонито
    Като негатив за Самсунга мога да изтъкна следното:1 Слаб зрителен ъгъл
    2 Няма 3D
    3 Няма USB3
    4 Няма пълен спектър на LED фоновото осветление

  2.  
     
  3. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #1367

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    На телевизора мисля че има усб 3

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1368

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    На телевизора мисля че има усб 3
    Я виж пак...

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #1369

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Самсунга има 3 порта , но и трите са стандарт 2.0 ... , което си е леко малоумно за 2016г , ама - все пак са достатъчни , за което са предназначени .
    Сонито също страда от калпава подсветка , а и при тоя размер нищо чудно да е крив ..., не че е бил предвиден да е такъв
    iveto одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #1370

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от redox Виж публикацията
    Здравейте,

    Опитвам се да избера между Samsung KS8000 и Sony XD9305, 65". Цената е една и съща и за двата.
    Ще се радвам някой даде мнение и кой TV какво предимство има.

    p.s.
    С други думи за 6k кой 65" телевизор би бил най-балансиран избор?
    Sony
    Comparaison des produits s
    Сравнение между: 64.5" Samsung UE65KS8000, 54.6" Sony KD-55XD9305

    Цитат Първоначално публикувано от strongholder Виж публикацията
    Здравейте, преди години ми помогнахте за избор на ТВ, сега пак е време да се допитам до Вас. Интересува ме добрата картина и да чете филми (да възпроизвежда DTS) през флашка и през домашната мрежа. Ще се гледат основно филми и телевизия. Разстоянието от което ще се гледа е 3,5 метра. Бюджет 1500 лв.
    Благодаря Ви предварително.
    SONY-KDL-50W809C
    SONY-KDL-50W805C
    SAMSUNG-UE-50KU6072

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    16
    #1371

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията


    SONY-KDL-50W809C
    SONY-KDL-50W805C
    SAMSUNG-UE-50KU6072
    Благодаря за съвета, ще ги проверя.
    Сони-тата са модел 2015, 3D, FullHD, 100Hz нали(различават се само в цвета). Докато Самсунга е 2016, 4K, 50Hz без 3D. За да си направя точно разграничение между моделите.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #1372

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от strongholder Виж публикацията
    Благодаря за съвета, ще ги проверя.
    Сони-тата са модел 2015, 3D, FullHD, 100Hz нали(различават се само в цвета). Докато Самсунга е 2016, 4K, 50Hz без 3D. За да си направя точно разграничение между моделите.
    Точно така. Сонито ще се произвежда и 2016 година

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    23
    #1373

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Мерси за отговорите. И аз първоначално клонях към Sony-то, още повече, че по-лесно се намира. Ще пиша като/ако го взема

  11. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    9
    #1374

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Като пълен лаик моля за малко ориентировка. Трябва ми телевизор 48-49" . Въпросът е че ще го пускам 1 път в седмицата , ще се ползва за гледане на мачове (боксови , не футболни) и да цъкаме от време на време на плейстейшъна сплит скрийн с аверите ми (стейшъна си ми е вързан за монитора но на 24" сплит скрийн по-отдалеч става тегаво) Предвид ограниченото ползване не ми се дава някаква по-състоятелна сума пари. Загледах се в един Шарп , но не мога да намеря инфо нито колко херца е , нито какво му е качеството , някой ако има опит , моля да помогне.

    Телевизор LED Sharp, 49" (123 см) , LC-49CFE4041E, Full HD - eMAG.bg това е

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #1375

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ми 49" за 700лв - ти как мислиш ще е качеството при положение, че най-препоръчваният от година насам модел е двойно по-скъп (че и отгоре)...

  13. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    9
    #1376

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ми нямам отправна точка , телевизия не съм гледал от 10 години. Мерси за "помощта" все пак. Колко е хубаво и българско вместо да дадеш някакво полезно мнение да се да наклепаш някакви букви без почти никакъв смисъл...

    Телевизор LED Smart Samsung 58J5200, 58" (147 cм), Full HD - eMAG.bg

    Тоя гнусмас защо е толкова евтин?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #1377

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Slick Masterstick Виж публикацията
    Ми нямам отправна точка , телевизия не съм гледал от 10 години. Мерси за "помощта" все пак. Колко е хубаво и българско вместо да дадеш някакво полезно мнение да се да наклепаш някакви букви без почти никакъв смисъл...

    Телевизор LED Smart Samsung 58J5200, 58" (147 cм), Full HD - eMAG.bg

    Тоя гнусмас защо е толкова евтин?
    Просто ти даде жокер че шарпа е боклук. Ако искаш хубав телевизор намали инчовете и вземи един от тези: 43w755/6 (вървят с бар в момента за 1300лв), 42lf652 или 40j6300 изброените са 100 херца и са ти косъм за игри и бокс. Ако не те притеснява толкова качество, вземи самсунга...
    svetlio1 одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    9
    #1378

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Няма как да намаля , ще се гледа от минимум 3 метра ако го сложа на късата страна на стаята. Добре , нека парафразирам въпроса си. Какво е най-доброто което мога да взема до към 800 лв. с този размер? Все пак целта не е да си обясняваме колко са хубави телевизорите по 1.5к лв и нагоре , нали? Най-лесно е да ида в Плесио , да дам 650 лв за 48ца , която , както казах , ще се пуска 1 път в седмицата МАКСИМУМ. Как да дам 1500 лв за нещо което няма да ползвам и което губи себестойност с минутата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Ако не те притеснява толкова качество, вземи самсунга...
    Toва как да го тълкувам? Кофти матрица? Кофти зрителен ъгъл? Има някви псевдо ревюта в чуждоезични сайтове които възхваляват и двата телевизора , и ми се струват доста платени.
    Този пост е редактиран от Slick Masterstick; 21-05-16 в 14:41.

  17. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,002
    #1379

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Каквото и да вземеш за тези пари при тези инчове ще е в най-добрия случай задоволително откъм картина, просто 50Hz панел при този размер няма как да е изглежда добре. Дали ще го ползваш всеки ден или 4-5 пъти в месеца картината ще те дразни със замазването, което ще се получава при по-динамични сцени. Хората ти предложиха по-читави модели, но ти искаш за малко пари голям размер и 100Hz...

  18. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    1
    #1380

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Бих искал да чуя мнения за следния проблем.
    Реших да си взема LED TV с цел да го ползвам едновременно за телевизор и монитор за настолен компютър. Спрях се на марките Philips , LG , Samsung .
    Днес вече задачата се свежда до избор от 2 марки LG или Samsung ,а набелязаните модели са следните :
    LED LG 43LF 510V,43 " Game TV Full HD
    или
    LED Samsung 40J5100 40" Full HD
    Целенасочено моделите не са смарт , защото не искам да са смарт ТВ.
    Телевизора ще бъде вързан към кабеларка и от там ще взема сигнал за телевизия .
    От PC чрез HDMI кабел ще се пускат филми , музика и игри ...предполагам че използването ще бъде 50 / 50 % като телевизор за кабелна и монитор ..но през почивните дни повече ще бъде монитор за свалени филми ,музика и игри от компютъра .
    Искам да отбележа че телевизора трябва да е способен без проблеми ( забавяне,насичане ) да дава възможност да се играят игри на него примерно като World OF Tanks която се играе он лайн и в момента компютъра е достатъчно мощен и няма никакви трудности с тази игра .
    И двата модела са Full HD 1920 x 1080 и двата имат предимства и недостатъци примерно LG имам по-слабо аудио 2 х 5 w във видеото и двата използват фирмени технологии Triple XD Engine, Mega Contrast, Wide Color Enhancer .

    Въпросът ми е , кой от двата модела е по-подходящия и по-заслужаващ доверие като машина която няма да създава проблеми и няма да се скапе бързичко за 1-2 години ... да допълня че не очаквам тези телевизори да изкарат както по-старите по 15 и повече години но мисля да искам 5 г гаранция и се надявам телевизора да си я изкара без да седи по сервизите .
    Предпочитанията ми са за Самсунга въпреки че е по -малък и по -скъп като цена .Някъде в нета срещнах че самсунг ползват предимно backlit подсветка която се смята за по-добро решение , но за конкретните 2 модела не съм сигурен кой каква подсветка изполва .Лично бях посъветван от сервизен техник да предпочитам телевизор с такъв тип подсветка .
    Надявам се да съм посочил основните неща които да подскажат на желаещите да дадат съвет ,какво търся и как ще бъде използван телевизора. Не робувам на тези 2 марки и ако някой изкаже достатъчно аргументи за друг телевизор с удовлетворяващи харктеристики и подбна цена мога да помисля върху съвета .
    Идеята е ,че не търся телевизор натоварен с шарении и опции които няма да използвам ( примерно смарт или интернет) , а семпъл телевизор на добра цена с добра картина и звук който няма да създава проблеми кагато се ползва И като Монитор за игра ( насичане на картината, неразпознаване при връзване с PC -то ,несъвместимости на портове и др. ) и ще си изкара годинките без да ме нервира по сервизи тоест да има известна надежност .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе