Страница 479 от 572 ПърваПърва ... 429469477478479480481489529 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,171 до 7,185 от общо 8571
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,273
    #7171

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    На заглавната страница:
    ТЕХНОПОЛИС Удължена гаранция | Технополис БГ (technopolis.bg)
    За останалите можеш да провериш сам. Включително и IT фирмите работят с избран от тях застраховател и продукт.
    Истинска удължена гаранция със същите условия като стандартната предоставят само производители и официални вносители за определени периоди и магазини.
    Обаче тя не покрива къси съединения и пикове на напрежението.
    jonkobg одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #7172

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Къде пише, че е застраховка?
    ТОва е гаранция, която покрива единствено производствени дефекти.


    • Услугата "Технополис SMART CARE Удължена гаранция" дава по-дълга защита на закупения от Вас уред от ТЕХНОПОЛИС. Ако гаранцията на производителя е средно 2 години, със "Технополис SMART CARE Удължена гаранция" Вие можете предвидливо да увеличите нейния период до 5 години. Докато сте защитени с по-дългата гаранция от ТЕХНОПОЛИС, Изпълнителят „Джей Ей Кей Диджитал Сървисиз“ ЕООД ще плати за всички одобрени ремонти, включително и разходите за труд и части. За да съобщите за повреда имате на разположение гореща телефонна линия 0700 1 10 30 на Изпълнителя на Услугата - „Джей Ей Кей Диджитал Сървисиз“ ЕООД .
    • "Технополис SMART CARE Удължена гаранция" (Услугата) следва съответно условията на законовата гаранция на ПРОДУКТ, като обхваща повреди в резултат на производствен дефект до стойността на закупен ПРОДУКТ.
    jonkobg одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,273
    #7173

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    ОК, прав си!
    Обаче на предходната страница Услуги | Технополис БГ (technopolis.bg) (3 ред 1 колона в синьо) се мъдри линк Застраховка "Удължена гаранция", който води до услугата SmartCare. Това ме заблуди.
    Сменили са методиката. Вече не работят по описания от мен начин.
    Измислили са друга схема, която няма да окачествявам.
    SmartCare by JAK
    Въпроси от сорта на какви са тези, откъде са се пръкнали и защо имат само един телефон, и адрес на формата за контакти и само 3-ма!!! служители към 2019 са за друга тема.
    Фирма Джей Ей Кей Диджитал Сървисиз ЕООД (JAK Digital Services) ЕИК 202716769 (papagal.bg)
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 04-01-23 в 13:28.
    jonkobg одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #7174

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря на всички и най-вече Христолав2.
    Взех 55QN90B. В началото и не разбирайки от настройките и коя за какво е бях абсолютно разочарован от образа му. Супер зле изглеждаше и съжалявах, че не взех ОЛЕД. 2 дни по късно ми остана време да прочета това
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sa...-qled/settings
    и след това картината "заспа". Всичко е до local dimming. Бях го изключил и картината беше меко казано разочароваща. Като го сложих на макс останах доволен. В абсолютно тъмна стая черното за моето просто око е абсолютно черно, като при ОЛЕД. Доволен съм.

    ПС. при HDR на тъмна стая е уникално. В тъмните нощни сцени на Dune пуснат в 4К HDR от HBO Max фаровете на летящите средства направо ме заслепяват при абсолютно тъмни останали участъци на екрана, уникално усещане.
    ПС 2: като недостатък ще кажа че при пускане на чист син цвят и донякъде и на 100% бял на максимална подсветка и тъмна стая се виждат лед диодите зад LCD-то, както се вижда и тук:
    https://i.rtings.com/assets/pages/tZ...e-00-large.jpg
    но явно си е проблем на панела. При нормално съдържание не се забелязва, тъй че ще го преживея
    Този пост е редактиран от garyhobson; 10-01-23 в 15:32.
    brotzki одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #7175

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от garyhobson Виж публикацията
    Благодаря на всички и най-вече Христолав2.
    Взех 55QN90B. В началото и не разбирайки от настройките и коя за какво е бях абсолютно разочарован от образа му. Супер зле изглеждаше и съжалявах, че не взех ОЛЕД. 2 дни по късно ми остана време да прочета това
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sa...-qled/settings
    и след това картината "заспа". Всичко е до local dimming. Бях го изключил и картината беше меко казано разочароваща. Като го сложих на макс останах доволен. В абсолютно тъмна стая черното за моето просто око е абсолютно черно, като при ОЛЕД. Доволен съм.

    ПС. при HDR на тъмна стая е уникално. В тъмните нощни сцени на Dune пуснат в 4К HDR от HBO Max фаровете на летящите средства направо ме заслепяват при абсолютно тъмни останали участъци на екрана, уникално усещане.
    ПС 2: като недостатък ще кажа че при пускане на чист син цвят и донякъде и на 100% бял на максимална подсветка и тъмна стая се виждат лед диодите зад LCD-то, както се вижда и тук:
    https://i.rtings.com/assets/pages/tZ...e-00-large.jpg
    но явно си е проблем на панела. При нормално съдържание не се забелязва, тъй че ще го преживея


    EEE СУПЕР Да си го ползваш със здраве. Това е най добрия LCD телевизори за 2022-ра така че няма за какво да съжаляваш. Всички ТВ-та в началото са на ЕКО режими и с включени сензори за пестене и затъмняване на картината, поради европейските разпоредби , които ще станат още по абсурдни сега март месец.
    garyhobson одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #7176

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За Благодарности на Христослав2 при покупка На Самсунг QN90B, някак звучи Особено, той мрази Самсунг,даже го пиши Семсун,Радвам се Искрено за твоята покупка Аз също съм със Самсунг,Това е от мен

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #7177

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Mirobota
    Не съм като теб да мразя марки Вече ти писах, че английското название на марката - samsung, се произнася семсун, а оригиналното корейско име 삼성 се произнася самсон.
    https://news.samsung.com/global/20-t...-about-samsung
    https://news.samsung.com/global/purp...s-digital-city
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-01-23 в 23:04.
    garyhobson, brotzki, Dominator и 2 други харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #7178

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Mirobota Виж публикацията
    За Благодарности на Христослав2 при покупка На Самсунг QN90B, някак звучи Особено, той мрази Самсунг,даже го пиши Семсун,Радвам се Искрено за твоята покупка Аз също съм със Самсунг,Това е от мен
    Той беше единственият, който отговори на питането ми и въпросния модел беше сред предложенията му. Имам уважение към него, защото още 2010 когато избирах предния ми телевизор именно неговите препоръки последвах и не съм съжалявал нито за миг. 12 години по късно ТВто си работи като пушка и картината му е над средното ниво. Дано и новия се окаже сполучлива бройка.
    brotzki и CubanLinx харесват това.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #7179

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Знам че не съм като теб Христос 2 ти си божествен Аз Съм обикновен човек който всеки ден ремонтира телевизори,и удря по два коняка след обикновения работен ден.

    - - - - - - - - - -

    Е малко излъгах по 3 коняка!!!
    AntrAcsA одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #7180

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Mirobota
    Замени иронията с инфо от сервизите - какви са най-честите повреди по серии и марки. Може да споделиш и малко сервизна информация.
    Пожелавам ти лек и успешен работен ден утре.

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #7181

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Без да проверявам , предполагам че са Семсан :D Защото са най продаване, е... поне в глобален план и то с доста над 2-я, почти двойно. В България май си тачат повече LG.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #7182

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Антракс, предполагам че си чувал за бацила,провери да видим как, кои са най чупливите телевизори в България,На спеца който каза че QN90B е по добър от QN95B ще му кажа отвори и сравни,ти няма как да го направиш така че не се отвивай с приказки (Пълни глупости),Разбрали.

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #7183

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Mirobota Виж публикацията
    Антракс, предполагам че си чувал за бацила,провери да видим как, кои са най чупливите телевизори в България,На спеца който каза че QN90B е по добър от QN95B ще му кажа отвори и сравни,ти няма как да го направиш така че не се отвивай с приказки (Пълни глупости),Разбрали.

    Миро, Самсунг са най чупливите телевизори, ако те боли докато сядаш не е мой проблем, говори с Курейците. Няма лош телевизор има лоша цена, така че да QN90B е по добър от QN95B. Телевизорите са почти идентични, имат разлики но цената не ги оправдава. Разбрали.

    Samsung QN90B QLED vs Samsung QN95B QLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

    - - - - - - - - - -

    Забира се че не знам кои телевизори се развалят най много... казвам Самсунг сега защото виждам че много се палиш нещо ... а и защото те продават най много телевизори, нормално е след като продаваш най много стока, да има и от тази стока върната за ремонт най много, но дали е така, не знам, не намирам такава информация, за никой бранд, защото и да има винаги може да се обвини в пристрастие , като теб, за това казах че ПРЕДПОЛАГАМ...
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 12-01-23 в 20:31.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #7184

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Mirobota
    Миро много лесно се палиш бре човек дай го малко по-лежерно и с повече обяснения за неразбиращите.

    За да анализаме правилно трябва да знаем нещо ключово - нека примем, че всички марки имат по 3% брак в първите три години от продажбата.
    Знаем че най-масово продаваните марки у нас са Samsung, LG, Sony, Philips...Горе долу в този ред. Като вземем предвид написаното в по-горният ред е нормално количествата телевизори по марки в сервизите, да съответват на същият този процент от продажбите.

    В смисъл, ако примем, че годишните продажби са нещо такова като количество(предполагаемо):
    Samsung - 50 000 - (1500 дефектирали за 3 години)
    LG - 24 000 - (720 дефектирали)
    sony - 10 000 (300 дефектирали)
    Philips - 6 000 (180 дефектирали)
    ..и така нататък.
    Както вече разбирате, количеството телевизори в сервизите отразява процент от продадените бройки. Това обяснява по голямото количество телевизори от двете първи марки в сервизите.
    Като посетите сервиз, виждате повече телевизори от samsung и LG. НО това, не означава, че двете марки дефектират повече от другите, а че имаме повече продадени от тях на пазара. Процентът дефектирали е един и същ.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-01-23 в 22:15.
    gurcayy и AntrAcsA харесват това.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #7185

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    На Капацитета Антракс ще му кажа само лафа на Любо Пенев( Духай Супата), на свестните "Вестел".

    - - - - - - - - - -

    И още нещо дребно големите марки изброени от Христослав са малка част от всички продадени в Европа и Турция телевизори.

    - - - - - - - - - -

    Да не засегна собственици на Панасоник в ниските серии, предполагам който се интересува знае къде може да са произведени.

    - - - - - - - - - -

    Последно няколко думи За (Калпавата Самсунг) погледнете новия модел SSD PM9C1a.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе