Страница 506 от 570 ПърваПърва ... 456496504505506507508516556 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,576 до 7,590 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7576

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    стара платформа с HDMI 2.0, така че дори и да е 120хц панела, няма как да мине 4К120HDR (моите стари Сони и Панасоник са си така)

    https://www.vali.bg/bg/product/26969...80%D0%B5%D0%BD
    ... ма как гордо са изплющялЕ "германска марка"
    AntrAcsA одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #7577

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Бях се засили да взимам TCL 55RC630 , но продавача се оказа малко измамник и се опита да ми пробута по стар модел. Както и да е , не го взех и сега харесах този самсунг QE50Q60 втора ръка . Чудя се дали е добър като модел, знам че е стар, но все пак е qled и имаHDR10+ . Ще се гледат предимно филми от компютър и EON тж но не с устройство а с апа им.
    Дали ще има хубаво черно и приличен HDR?
    А и тази тяхната ОС taizen не знам там какво е положението. След като не е андроид имат ли си маркет, могат ли да се инсталират някакви апове на него въобще?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #7578

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Не знам обаче какво имат предвид с това "2x 120Hz"...
    Няма такъв технически термин за дисплей. ..освен ако не са имали в предвид 240Hz
    Което е възможно, само ако прилагат SOC Mediatek Pentonic 2000, който се произвежда едва тази година.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    https://www.vali.bg/bg/product/26969...80%D0%B5%D0%BD
    ... ма как гордо са изплющялЕ "германска марка"
    Ново двайсе..тия яко послъгват
    ЯРКОСТ 1000 cd/m² (HDR 3%)

    Цитат Първоначално публикувано от izzy58 Виж публикацията
    Както и да е , не го взех и сега харесах този самсунг QE50Q60 втора ръка . Чудя се дали е добър като модел, знам че е стар, но все пак е qled и имаHDR10+ .
    Дали ще има хубаво черно и приличен HDR?
    А и тази тяхната ОС taizen не знам там какво е положението. След като не е андроид имат ли си маркет, могат ли да се инсталират някакви апове на него въобще?
    Не.
    Не.
    Дай линк към обявата, за да разберем точният модел.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-06-23 в 22:11.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #7579

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от izzy58 Виж публикацията
    Бях се засили да взимам TCL 55RC630 , но продавача се оказа малко измамник и се опита да ми пробута по стар модел. Както и да е , не го взех и сега харесах този самсунг QE50Q60 втора ръка . Чудя се дали е добър като модел, знам че е стар, но все пак е qled и имаHDR10+ . Ще се гледат предимно филми от компютър и EON тж но не с устройство а с апа им.
    Дали ще има хубаво черно и приличен HDR?
    А и тази тяхната ОС taizen не знам там какво е положението. След като не е андроид имат ли си маркет, могат ли да се инсталират някакви апове на него въобще?

    От къде знаеш че е стар модел ? Изпуснал си най важната буква след 60-та която показва годината на ТВ-то, иначе е ... бюджетен телевизор, не е нещо особено дори и сега , като нов.

    Дай цялото име на модела.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    12
    #7580

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,

    Може ли мнение за този модел на Hisense:43a6bg
    https://www.technomarket.bg/televizor/hisense-43a6bg-uhd-smart-tv-09203858

    Разглеждам пазара за 43 инча бюджетно ТВ, което ще се гледа предимно фронтално в сравнително тъмна стая.
    Гледам модели до около 600-650 лв, а този моделн на Hisense е може би най-евтиния, но се чудя дали няма да си вкарам автогол с него. Операционната система Vidaa не ме притеснява.

    Обаче в интернет има доста коментари как този модел не издържа и година преди да "умре"...

    Ако може да ми препоръчате и дали да се насоча към друг модел / марка ще съм благодарен. Гледам в този ценови клас има и модели на TCL, LG, Philips, Xiaomi....

    Благодаря предварително

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    3
    #7581

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Petar Mitev Виж публикацията
    Здравейте, моля за малко помощ. Колебая се между няколко модела за стая която е доста светла през деня. Може да се гледа на разстояние около 5 до 6 метра. Въпроса е че е на село и няма как да се възползвам от много бърз интернет или цифрова телевизия засега. Мога да използвам приложението на EON. Максимума който мога до отделя до 2 месеца за момента е около 2500, малко отгоре, малко отдолу. Моля за помощ. А и да поясня потребителите- основните са 2-ма малчугана с техните детски по 1 до 2 на ден, и дай боже мама и тате с по един филм, че сега и за това не остава време :D
    1.Телевизор SAMSUNG QE-65QN95B 4K Ultra HD QLED SMART TV, TIZEN, 65.0 "
    2.PHILIPS 75PUS8807 THE ONE UHD LED SMART TV ANDROID
    3.ТЕЛЕВИЗОР HISENSE 75U9GQ MINI-LED ULED SMART TV
    4.TCL MiniLed 65C845, 65" (164 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100 hz

    Благодаря предварително. Имам място и за двата размера на стената.
    Здравейте, съжалявам че пак Ви притеснявам но обиколих и гледах на живо, освен на хартия и най много ми хареса самсунга. Но освен това 10 инча са си 10 инча и ще търся 75. Явно няма да стане в този бюджет и ако реша да се напъна още до към 3000-3500 максимум какво бих могъл да взема, радващо окото. Благодаря предварително

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7582

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз бих взел този Q80B. Цената му е 300 лв под тази в технотата, а и можеш да го върнеш, ако не ти допадне.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 08-06-23 в 12:03.
    brotzki одобрява това.

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #7583

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Petar Mitev Виж публикацията
    Здравейте, съжалявам че пак Ви притеснявам но обиколих и гледах на живо, освен на хартия и най много ми хареса самсунга. Но освен това 10 инча са си 10 инча и ще търся 75. Явно няма да стане в този бюджет и ако реша да се напъна още до към 3000-3500 максимум какво бих могъл да взема, радващо окото. Благодаря предварително
    Ако искаш нещо, което се доближава до 65QN95B, виж 75QN85B, но ще трябва да се напънеш още малко над 3500. Иначе и предложеният 75Q80B е също добър.

    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-QLED/p/19249
    brotzki одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #7584

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    От къде знаеш че е стар модел ? Изпуснал си най важната буква след 60-та която показва годината на ТВ-то, иначе е ... бюджетен телевизор, не е нещо особено дори и сега , като нов.

    Дай цялото име на модела.
    Ako говориш за самсуна само предполагам ,че е стар модел. Това ми даде продавача като модел. ще попитам дали не е изпуснал нещо.
    П.С. пълното име е QE50Q60TAU
    Този пост е редактиран от izzy58; 08-06-23 в 14:20.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #7585

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    12
    #7586

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте , какъв OLED TV 65inch ще препоръчате.
    Харесват ми на LG c evo . Какво ви е мнението и за другите на Филипс , Сони и Панасоник за около 3000 лв .
    Благодаря !

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #7587

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Имаш два избора според мен :


    1) Samsung OLED 65S95B, най яркия ОЛЕД, с най хубави цветове, проблема при него е че е първо поколения, има всички недостатъци на първото поколение, като качество на изработка и инженерни грешки, проблеми с криви панели и проблемни захранвания, но попаднеш ли на хубава бройка ще си предоволен.

    2) LG OLED OLED65C2 , сигурен , солиден и като цяло се очаква да ти служи без особени проблеми, но не е толкова ярък, и в момента цената му е сравнително висока след като се има в предвид че е стар модел, но хората видяха че С3 е просто С2 с нов софуер и явно го търсят.. за това и цената му не пада колкото се очакваше.


    Сони, Филипс и Панасоник са по скъпи, имат OLED телевизори за около 3000 лв, но ще са значително по нисък клас от S95B и C2.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7588

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от MustiBG Виж публикацията
    Здравейте , какъв OLED TV 65inch ще препоръчате.
    Харесват ми на LG c evo . Какво ви е мнението и за другите на Филипс , Сони и Панасоник за около 3000 лв .
    Благодаря !
    Разликите при OLED тв са минимални и основното мисля е разликата в цената.Ако са близки ,избирай,но големите разлики не са оправдани.
    Предимство на LG пред SA (не мисля,че лесно можеш да биеш производителите на матриците)e DolbyV и колкото и маловажно да е magic remote.
    Не съм гледал скоро цените но ми се струва и това(цената).Едно(от многото) сравнения:
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2023
    Мнения
    4
    #7589

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте! Моля за помощ при избор на телевизор за голям хол. Диванът е на 3,5 м., а до масата за хранене са 7-8 м. Та си мисля че под 65" няма как да стане, а над 77" ще ми е твърде голям/скъп. Холът е с южно изложение и е достав светъл, но няма пряка светлина върху телевизора. До моментът бях със Самсунг, но много ми харесва дистанционното и менюто на LG, а към Сони съм пристрастен като марка. Гледам само кабелна телевизия на Виваком и понякога филми от HBO, но мисля да инвестирам и по-хубав звук и да пускам повечко музика. Бюджетът ми е 3000 лв., но съм склонен да го увелича ако има драстична разлика в характеристиките и качеството. Дайте съвет?

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #7590

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Bokoto Виж публикацията
    Здравейте! Моля за помощ при избор на телевизор за голям хол. Диванът е на 3,5 м., а до масата за хранене са 7-8 м. Та си мисля че под 65" няма как да стане, а над 77" ще ми е твърде голям/скъп. Холът е с южно изложение и е достав светъл, но няма пряка светлина върху телевизора. До моментът бях със Самсунг, но много ми харесва дистанционното и менюто на LG, а към Сони съм пристрастен като марка. Гледам само кабелна телевизия на Виваком и понякога филми от HBO, но мисля да инвестирам и по-хубав звук и да пускам повечко музика. Бюджетът ми е 3000 лв., но съм склонен да го увелича ако има драстична разлика в характеристиките и качеството. Дайте съвет?

    Здравей , по принцип 7-8 метра дори 75" ще ти малее, трябва ти поне 85-86" но , ще видим какво ще излезе !

    Ако ще търсим телевизор в този ценови диапазон който да е с максимална производителност, като яркост и контраст и чистота на опресняване, трябва да се насочим към някой китаец като TCL или Hisense , ако държиш на по... " марков " от типа на LG , Samsung или пък Sony, трябва да се прави компресии с гореспоменатите параметри.

    Като цяло точно в момента.. цените на телевизорите са полудели нов лошия смисъл на думата.

    Мисля че, някои модели все още са с неоправдано високи цени в момента, така че избора ти не е лесен.

    Аз ще предложа няколко телевизора, ще ти ги подредя от този с най висока производителност към този с най малка, но пък може би ще е по " марков " . Винаги търся в еМАГ за телевизори, не от пристрастие а просто в 90% от случаите имат най много разнообразие и най добри цени.

    1) Телевизор TCL MiniLed 75C845, 75" (189 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100 hz, Клас F - eMAG.bg цена към днешна дата 3329 лв (Код: EXTRA150 за 150 лв. отстъпка до 12.06)
    Колегата над теб за пръв път заговори за този телевизор, защото преди две, три седмици, бе на страхотна цена от 2699 лв, стоя на тази цена не малко време, след това го увеличиха до 3999 лв, след това падна на 3199 и сега виждаме какво се случва, много се колебаех дали да ти го препоръчам с настоящата цена !
    Иначе на хартия телевизора е страхотен, 2000 нита пикова яркост, мини лед с 720 локални диминг зони , Гуугъл ТВ, 144Hz QLED панел + HDMI 2.1 два на брой, ако евентуално имаш PS5/Xbox Series или РС, WIFI 6. Като недостатъци.. все още не се знае, ТВ-то е ново все още няма отзиви за него. Но типично за Китайските телевизор, едва ли ще е калибриран добре в началото и ще се наложи да се постараеш с настройките, за да си докараш картина такава каквато на теб ще ти допадне.

    2) Телевизор TCL 85C645, 85" (214 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, Клас G, QLED - eMAG.bg цена към 10.06.2023 : 2999 лв (Код: EXTRA100 за 100 лв. отстъпка до 12.06) Тук вече голям 60Hz QLED панел, но ако не си хардкор геймър, не би трябвало да е голям проблем, имаш солидна пикова яркост за добър HDR от 1000, няма диминг зони но има софуерни подобрения на контраста наричани миркро диминг от 2032 зони което е като цяло P.R. словоблъсканица за да хванат окото на хората, но няма нищо общо с локалния диминг. VA панел което значи че ще има добър контраст, добро черно но ъгъла на виждане не е толкова добър колкото IPS/ADS , Гуугъл ТВ и.. така малко по базов телевизор сравнение с 845 но пък има прилична яркост, и за това е на 2-ро място.

    Сега малко по "марковите" телевизори, за да разбереш за каква разлика става на въпрос като цена-производителност

    3) Телевизор Samsung QLED 75Q80B, 75" (189 см), Smart, 4K Ultra HD, 100Hz, Клас G - eMAG.bg цена към 10.06.2023 : 2699 лв
    Не лош среден клас телевизор от Самсунг 890 нита пикова яркост, но тък като е IPD/ADS панел яркостта не му е добра, а и тези 52 локални диминг зони едва ли ще му помогнат много. Но пък имаш 120Hz панел с 4 броя HDMI 2.1 порта, слагат добър процесор , което значи че, ще обработва добре картината, звука му е добър, както на повечето Самсунг телевизори то среден и висок клас.

    3) Телевизор LG 86NANO763QA, 86" (217 см), Smart, 4K Ultra HD, Клас G, LED - eMAG.bg : 3199 лв
    Трудно този телевизр може да се мери с койтои да е било от гореспоменатите, с тези 230 нита покова яркост и много слаб контраст, но бях длъжен да го сложа и него за да има нещо и на LG, хубавото е че е 120Hz има два броя HDMI 2.1 и най добрия процесор на LG което значи че ще работи бързо и добре обработва картината. Горе долу същото може да се каже и за :
    Телевизор LG LED 86UQ91003LA, 86" (218 см), Smart, 4K Ultra HD, Клас G - eMAG.bg : 2799 лв (Код: EXTRA150 за 150 лв. отстъпка
    ) Тук само че не слагат своя хай енд процесор, но този телевизор хвана окото на много хора в последно време най вече заради цената си и заради бранда на LG.

    Не намерих нещо подходящо което да си струва вниманието от страна на Sony.
    Ако някой друг колега от форума може да добави или да ме поправи с нещо, да заповяда, но според мен ако не играеш много игри , TCL 85C645 изглежда най разумния избор !?

    - - - - - - - - - -

    Всъщност ако може да погледнем към някой телевизор на Сони, който да заслужава някакво внимание, в този ценови диапазон е

    Телевизор Sony LED 75X90K, 75" (189 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100Hz, Клас E - eMAG.bg , 3499 лв
    Въпреки че е един от най продаваните телевизор в Европа, според мен е трудно да се препоръча, ако погледнем какво предлага като възможности и цена!
    Тук имаме обикновен LCD, телевизор без диминг зони , 790 нита пикова яркост, да 120Hz е , Гуугъл ТВ, има дв броя HDMI 2.1, тук вече може да сме сигурно че панела който ще получим ще е чист и добър, тъй като Сони доста ги подбират, за това и са скъпи, XR - най добрия процесор на пазара за обработване на изображенията и имаме добре калибриран телевизор направо от кашона.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 10-06-23 в 16:38.
    brotzki и Bokoto харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе