Страница 507 от 572 ПърваПърва ... 457497505506507508509517557 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,591 до 7,605 от общо 8570
Like Tree2141Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,599
    #7591

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Само да дабавя за кодовете. Акнивни са за 2 и повече продукти.
    КОД: EXTRA150 ЗА 150 ЛВ. ОТСТЪПКА:
    Ваучер с код Extra150 е валиден при покупка за над 2 продукта на обща стойност над 1500 лв
    .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,061
    #7592

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Само да дабавя за кодовете. Акнивни са за 2 и повече продукти.
    КОД: EXTRA150 ЗА 150 ЛВ. ОТСТЪПКА:
    Ваучер с код Extra150 е валиден при покупка за над 2 продукта на обща стойност над 1500 лв
    .
    Да, прав си ! Този детайл ми е избягал. Освен да се види кое е най евтиния артикул от тази промоция и да се добави, гледам има Mortal Kombat XL за 30 кинта. Пак едни 70 ще падне от цената на ТВ-то + това имаш игра.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #7593

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    3) Телевизор Samsung QLED 75Q80B, 75" (189 см), Smart, 4K Ultra HD, 100Hz, Клас G - eMAG.bg цена към 10.06.2023 : 2699 лв
    Не лош среден клас телевизор от Самсунг 890 нита пикова яркост, но тък като е IPD/ADS панел яркостта не му е добра, а и тези 52 локални диминг зони едва ли ще му помогнат много. Но пък имаш 120Hz панел с 4 броя HDMI 2.1 порта, слагат добър процесор , което значи че, ще обработва добре картината, звука му е добър, както на повечето Самсунг телевизори то среден и висок клас.


    Само да добавя, че този модел е с ADS в Щатите, а тук е с VA. Имам го, но купуван от България. Тогава беше с 1К отгоре.
    AntrAcsA одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,061
    #7594

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    3) Телевизор Samsung QLED 75Q80B, 75" (189 см), Smart, 4K Ultra HD, 100Hz, Клас G - eMAG.bg цена към 10.06.2023 : 2699 лв
    Не лош среден клас телевизор от Самсунг 890 нита пикова яркост, но тък като е IPD/ADS панел яркостта не му е добра, а и тези 52 локални диминг зони едва ли ще му помогнат много. Но пък имаш 120Hz панел с 4 броя HDMI 2.1 порта, слагат добър процесор , което значи че, ще обработва добре картината, звука му е добър, както на повечето Самсунг телевизори то среден и висок клас.


    Само да добавя, че този модел е с ADS в Щатите, а тук е с VA. Имам го, но купуван от България. Тогава беше с 1К отгоре.
    По принцип има разлики между Самсунга в щатите и Европа, особено при Q80B, но ако не се лъжа за Eвропа е QE75Q80B докато за Щатите е QN75Q80B, аз защото търсих информация тук : Сравнение между: 74.5" Samsung QE75Q80B, 74.5" Samsung QN75Q80B (displayspecifications.com) а тук и за Европа и за щатите го дават да е с ISP матрица.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #7595

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз ли нещо се бъркам или самсугн QE50Q60TAU е с 2 дистанционни!?!

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,061
    #7596

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от izzy58 Виж публикацията
    Аз ли нещо се бъркам или самсугн QE50Q60TAU е с 2 дистанционни!?!
    Дa, някои модели на Самсунг ги пускат с две дистанционни, едно класическо с многото бутони, за по възрастните хора и другото от тези модерните с по 4-5 бутона .
    izzy58 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #7597

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Тея от Самсунг чак сега откриха топлата вода.
    Сонито ми от 2001г. 29" беше с 2 дистанионни,като голямото имаше бутони и от двете страни...за млади и стари
    IMG_20230612_195010.jpg
    IMG_20230612_195024.jpg

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7598

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не са го открили сега. Имам h6400 , който вече не знам на колко години е и има малко дистанционно с pointer.
    Frost и AntrAcsA харесват това.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,061
    #7599

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Не са го открили сега. Имам h6400 , който вече не знам на колко години е и има малко дистанционно с pointer.
    Да, поне от 8 години Самсунг имат практика да слагат по някога по две дистанционни, но не го правят винаги.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #7600

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    На 13-ти юни(утре) в Берлин, Panasonic ще представи гамата телевизори 2023. Не знам точното място - допускът е с покани. Свързах се с двама, които имат допуск, но единият няма да отиде, защото имал друг ангажимент, но вторият прие, да зададе няколкото въпроса които му пратих, като ме предупреди, че вероятно няма да отговорят заради спецификата на запитванията ми.
    https://events.eu.panasonic.com/PanasonicTV2022/

    BOE и TPV може да обсъждат придобиване, но преговорите между компаниите отнемат време, тъй като и двете страни имат своите интереси и притеснения.
    https://omdia.tech.informa.com/OM031...-acquiring-TPV

    https://omdia.tech.informa.com/OM031...-ref=recommend
    AntrAcsA одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,002
    #7601

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Дa, някои модели на Самсунг ги пускат с две дистанционни, едно класическо с многото бутони, за по възрастните хора и другото от тези модерните с по 4-5 бутона .
    Значи и аз минавам към по-възрастните, защото за моя AU9072 си намерих обикновено с много бутони, онова от комплекта стои прибрано. Сега проверих и май последно 2016 са идвали с две, след това са само с едно дистанционно - обикновено или смарт. Изключение е UK (и още една държава имаше май), защото там е задължително да присъстват физически цифрови бутони, затова и сега там са с по две в комплект.

    Конкретно Q60T го дават, че идва само с TM2050A.
    AntrAcsA одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #7602

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Да, поне от 8 години Самсунг имат практика да слагат по някога по две дистанционни, но не го правят винаги.
    Едно е 8г.,друго е 23г.

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,061
    #7603

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Едно е 8г.,друго е 23г.
    Иве, нали осъзнаваш че в момента спорим кой първи от Самсунг и Сони се провалил да продаде на хората устройство, та се налага да добавя второ за да поправи проблемите създадени от първото? Не мисля че е повод за гордост.. Второто дистанционно не е фючърс... той е фикс патч!

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #7604

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    На 13-ти юни(утре) в Берлин, Panasonic ще представи гамата телевизори 2023. Не знам точното място - допускът е с покани. Свързах се с двама, които имат допуск, но единият няма да отиде, защото имал друг ангажимент, но вторият прие, да зададе няколкото въпроса които му пратих, като ме предупреди, че вероятно няма да отговорят заради спецификата на запитванията ми.
    https://events.eu.panasonic.com/PanasonicTV2022/
    без отговор
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1686657599
    Panasonic did not specify the number of zones but we are chasing more information at the launch event in Berlin including information on the LCD panel type.
    https://forum.setcombg.com/panasonic...ml#post1056379
    AntrAcsA одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2023
    Мнения
    4
    #7605

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Здравей , по принцип 7-8 метра дори 75" ще ти малее, трябва ти поне 85-86" но , ще видим какво ще излезе !

    Ако ще търсим телевизор в този ценови диапазон който да е с максимална производителност, като яркост и контраст и чистота на опресняване, трябва да се насочим към някой китаец като TCL или Hisense , ако държиш на по... " марков " от типа на LG , Samsung или пък Sony, трябва да се прави компресии с гореспоменатите параметри.

    Като цяло точно в момента.. цените на телевизорите са полудели нов лошия смисъл на думата.

    Мисля че, някои модели все още са с неоправдано високи цени в момента, така че избора ти не е лесен.

    Аз ще предложа няколко телевизора, ще ти ги подредя от този с най висока производителност към този с най малка, но пък може би ще е по " марков " . Винаги търся в еМАГ за телевизори, не от пристрастие а просто в 90% от случаите имат най много разнообразие и най добри цени.

    1) Телевизор TCL MiniLed 75C845, 75" (189 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100 hz, Клас F - eMAG.bg цена към днешна дата 3329 лв (Код: EXTRA150 за 150 лв. отстъпка до 12.06)
    Колегата над теб за пръв път заговори за този телевизор, защото преди две, три седмици, бе на страхотна цена от 2699 лв, стоя на тази цена не малко време, след това го увеличиха до 3999 лв, след това падна на 3199 и сега виждаме какво се случва, много се колебаех дали да ти го препоръчам с настоящата цена !
    Иначе на хартия телевизора е страхотен, 2000 нита пикова яркост, мини лед с 720 локални диминг зони , Гуугъл ТВ, 144Hz QLED панел + HDMI 2.1 два на брой, ако евентуално имаш PS5/Xbox Series или РС, WIFI 6. Като недостатъци.. все още не се знае, ТВ-то е ново все още няма отзиви за него. Но типично за Китайските телевизор, едва ли ще е калибриран добре в началото и ще се наложи да се постараеш с настройките, за да си докараш картина такава каквато на теб ще ти допадне.

    2) Телевизор TCL 85C645, 85" (214 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, Клас G, QLED - eMAG.bg цена към 10.06.2023 : 2999 лв (Код: EXTRA100 за 100 лв. отстъпка до 12.06) Тук вече голям 60Hz QLED панел, но ако не си хардкор геймър, не би трябвало да е голям проблем, имаш солидна пикова яркост за добър HDR от 1000, няма диминг зони но има софуерни подобрения на контраста наричани миркро диминг от 2032 зони което е като цяло P.R. словоблъсканица за да хванат окото на хората, но няма нищо общо с локалния диминг. VA панел което значи че ще има добър контраст, добро черно но ъгъла на виждане не е толкова добър колкото IPS/ADS , Гуугъл ТВ и.. така малко по базов телевизор сравнение с 845 но пък има прилична яркост, и за това е на 2-ро място.

    Сега малко по "марковите" телевизори, за да разбереш за каква разлика става на въпрос като цена-производителност

    3) Телевизор Samsung QLED 75Q80B, 75" (189 см), Smart, 4K Ultra HD, 100Hz, Клас G - eMAG.bg цена към 10.06.2023 : 2699 лв
    Не лош среден клас телевизор от Самсунг 890 нита пикова яркост, но тък като е IPD/ADS панел яркостта не му е добра, а и тези 52 локални диминг зони едва ли ще му помогнат много. Но пък имаш 120Hz панел с 4 броя HDMI 2.1 порта, слагат добър процесор , което значи че, ще обработва добре картината, звука му е добър, както на повечето Самсунг телевизори то среден и висок клас.

    3) Телевизор LG 86NANO763QA, 86" (217 см), Smart, 4K Ultra HD, Клас G, LED - eMAG.bg : 3199 лв
    Трудно този телевизр може да се мери с койтои да е било от гореспоменатите, с тези 230 нита покова яркост и много слаб контраст, но бях длъжен да го сложа и него за да има нещо и на LG, хубавото е че е 120Hz има два броя HDMI 2.1 и най добрия процесор на LG което значи че ще работи бързо и добре обработва картината. Горе долу същото може да се каже и за :
    Телевизор LG LED 86UQ91003LA, 86" (218 см), Smart, 4K Ultra HD, Клас G - eMAG.bg : 2799 лв (Код: EXTRA150 за 150 лв. отстъпка
    ) Тук само че не слагат своя хай енд процесор, но този телевизор хвана окото на много хора в последно време най вече заради цената си и заради бранда на LG.

    Не намерих нещо подходящо което да си струва вниманието от страна на Sony.
    Ако някой друг колега от форума може да добави или да ме поправи с нещо, да заповяда, но според мен ако не играеш много игри , TCL 85C645 изглежда най разумния избор !?

    - - - - - - - - - -

    Всъщност ако може да погледнем към някой телевизор на Сони, който да заслужава някакво внимание, в този ценови диапазон е

    Телевизор Sony LED 75X90K, 75" (189 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100Hz, Клас E - eMAG.bg , 3499 лв
    Въпреки че е един от най продаваните телевизор в Европа, според мен е трудно да се препоръча, ако погледнем какво предлага като възможности и цена!
    Тук имаме обикновен LCD, телевизор без диминг зони , 790 нита пикова яркост, да 120Hz е , Гуугъл ТВ, има дв броя HDMI 2.1, тук вече може да сме сигурно че панела който ще получим ще е чист и добър, тъй като Сони доста ги подбират, за това и са скъпи, XR - най добрия процесор на пазара за обработване на изображенията и имаме добре калибриран телевизор направо от кашона.
    Благодаря за изчерпателният и структуриран отговор!
    А какво мислите за тази оферта: https://www.emag.bg/televizor-qned-l.../pd/D0VR0GMBM/?
    Ако разширя бюджета до 3800-4000 може ли да препоръчате "марков" 75"?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе