Страница 568 от 571 ПърваПърва ... 518558566567568569570 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,506 до 8,520 от общо 8559
Like Tree2137Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #8506

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте.
    Вчера направих сефтето на 65PML9008 и като цяло съм доволен.Зрителният ъгъл е голям, матрицата е хубава, не прозира по краищата, не се наблюдава неравномерна осветеност или мръсен екран.Нямам забележки към картината, цветове,яркост,контраст, детайлност- всичко е на ниво.Нa кабелните канали, които не са HD не става мазаляк.Телевизорът подкарва без проблеми филми споделени по домашната ми нет мрежа със звук и субтитри.Пуснах един HDR рекламен филм от YouTube и картината е страхотна.Звукът е плътен, ясен и силен, за непретенциозните потребители ще е ок, иначе за пълноценно звуково изживяване е необходим саундбар.Амбилайтът е хубава екстра, но очаквах, че ще ме изкефи повече.
    Телевизорът разпозна и телефона ми Шаоми.
    Този пост е редактиран от Guroto; 18-04-24 в 09:00.
    hristoslav2, brotzki и AntrAcsA харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    27
    #8507

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте!
    Моля, препоръчайте ми 55-инчов 4К смарт телевизор до 1200лв.

    С Долби вижън и Добли Атмос задължително.
    Този пост е редактиран от Mondiso; 17-04-24 в 17:45.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8508

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Mondiso Виж публикацията
    Здравейте!
    Моля, препоръчайте ми 55-инчов 4К смарт телевизор до 1200лв.

    С Долби вижън и Добли Атмос задължително.

    Телевизор TCL MiniLed 55C805, 55" (139 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100 Hz, Клас G (модел 2023)

    Мини ЛЕД със 144хз панел, 1300 нита пикова яркост и ликален диминг

    - - - - - - - - - -

    Ако не искаш китаец :

    Телевизор Philips AMBILIGHT tv LED 55PUS8818, 55" (139 см), Google TV, 4K Ultra HD, 100 Hz, Клас E (Модел 2023)


    Има страхотен процесор и чипсет, 120хз но е поне с 3 пъти по ниска яркост от TCL-a и няма локален диминг, ако не искаш 120 хз , може да вземеш същи телевизор но с 60 хз панел и е на по добра цена :

    Телевизор Philips Ambilight LED 55PUS8518, 55" (139 см), Google TV, 4K Ultra HD, Клас F (Модел 2023)
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 17-04-24 в 20:19.
    brotzki и Mondiso харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    27
    #8509

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря! И аз се бях насочил към TCL-а и мисля, че от 3-те предложени е с най-добри параметри. Остава румънците да свалят цената му за Великден и да му скоча. бтв в момента в румънския ЕМАГ 55 инча С805 е почти колкото 50 инча - около 1100лв. От тази страна на Дунав ни го предлагат с 300лв по-скъпо, мамалигарите.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8510

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    ''Ако не искаш китаец си вземи PHILIPS''???
    Тъй като на няколко пъти ти казахме,че PHILIPS е ''китаец'' не по-малко от другите и то от поне 10 години,и го знаеш много добре...остава да правиш ''продуктово позициониране''.Дали някой ти плаща или не не ми е интересно,нито мога да разбера ....
    Можеше да предложиш тв-р PHILIPS без за сетен път да повториш глупоста
    ''ако не искаш китаец''
    ..
    .голяма глупост и ти го знаеш,защо продължаваш,заедно с един друг тази тематика не е от значение,но бива тези които четат да внимават.
    Дори няма да давам линкове зая това.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mondiso Виж публикацията
    Благодаря! И аз се бях насочил към TCL-а и мисля, че от 3-те предложени е с най-добри параметри. Остава румънците да свалят цената му за Великден и да му скоча. бтв в момента в румънския ЕМАГ 55 инча С805 е почти колкото 50 инча - около 1100лв. От тази страна на Дунав ни го предлагат с 300лв по-скъпо, мамалигарите.
    Започнаха някои намаления.Не фледам този размер,така че наблюдавай цените.Напр. една добра цена за темата за избор(не към тебе) е 4700 лв. с 10% отстъпка за 85TCL C955
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...f=fav_pd-title

    A към кой ''китаец'' да гледаш,истинския,произвеждаш матрици или този с купеното име зависи от модела,а не от високопарните приказки на някои тука.
    Все пак в MINI LED PHILIPS не е на нивото на TCL.Ако сложим OLED като фалктор и цена и искаш китаец,може да погледнеш PHILIPS няма лошо.

    p.s. За собственоста на PHILIPS има тема във форума от над 10 години....
    Но това в случая не е интересно.
    По-интересно е какво ти предлагат тука и сравнението м/у двата
    https://www.displayspecifications.co...son/c9a02853ca
    Та
    1. На практика няма как да видиш разлика в процесорите...,ако много искаш може да ти попкажат тук на кой клип ,коя минута,коя секунда и.т.н....и внимавай докато гледаш да не мигаш
    2.Разликата обаче която прави mini led с друг lcd ще я виждаш всяка секунда,искаш или не искаш!!!
    Ако някой не е разбрал това ,въпреки,че се вижда както казах всяка секунда,значи той просто не гледа телевизия(ако изключим по-неприятните предположения свързани с ''продуктовото...''
    ,а чете неща които не разбира и....не е добре да дава какито и да са препоръки.
    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1440156585
    Подреждаш по картина и ....
    https://hifi.de/bestenliste/4k-fernseher-39893
    Когато не mini led тв-р PHILIPS получи по-виока оценка от C805 бих желал да го узная....защото вероятно се е пръкнала нова технология.
    Този пост е редактиран от inches9; 18-04-24 в 11:17.

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8511

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    ''Ако не искаш китаец си вземи PHILIPS''???
    Тъй като на няколко пъти ти казахме,че PHILIPS е ''китаец'' не по-малко от другите и то от поне 10 години,и го знаеш много добре...остава да правиш ''продуктово позициониране''.Дали някой ти плаща или не не ми е интересно,нито мога да разбера ....
    Можеше да предложиш тв-р PHILIPS без за сетен път да повториш глупоста
    ''ако не искаш китаец''
    ..
    .голяма глупост и ти го знаеш,защо продължаваш,заедно с един друг тази тематика не е от значение,но бива тези които четат да внимават.
    Дори няма да давам линкове зая това.

    - - - - - - - - - -



    Започнаха някои намаления.Не фледам този размер,така че наблюдавай цените.Напр. една добра цена за темата за избор(не към тебе) е 4700 лв. с 10% отстъпка за 85TCL C955
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...f=fav_pd-title

    A към кой ''китаец'' да гледаш,истинския,произвеждаш матрици или този с купеното име зависи от модела,а не от високопарните приказки на някои тука.
    Все пак в MINI LED PHILIPS не е на нивото на TCL.Ако сложим OLED като фалктор и цена и искаш китаец,може да погледнеш PHILIPS няма лошо.

    p.s. За собственоста на PHILIPS има тема във форума от над 10 години....
    Но това в случая не е интересно.
    По-интересно е какво ти предлагат тука и сравнението м/у двата
    https://www.displayspecifications.co...son/c9a02853ca
    Та
    1. На практика няма как да видиш разлика в процесорите...,ако много искаш може да ти попкажат тук на кой клип ,коя минута,коя секунда и.т.н....и внимавай докато гледаш да не мигаш
    2.Разликата обаче която прави mini led с друг lcd ще я виждаш всяка секунда,искаш или не искаш!!!
    Ако някой не е разбрал това ,въпреки,че се вижда както казах всяка секунда,значи той просто не гледа телевизия(ако изключим по-неприятните предположения свързани с ''продуктовото...''
    ,а чете неща които не разбира и....не е добре да дава какито и да са препоръки.
    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1440156585
    Подреждаш по картина и ....
    https://hifi.de/bestenliste/4k-fernseher-39893
    Когато не mini led тв-р PHILIPS получи по-виока оценка от C805 бих желал да го узная....защото вероятно се е пръкнала нова технология.
    TCL e китаец колкото и да ревеш по форумите това няма да се промени. По твоята логика ВСИЧКИ са китайци защото .. вземат части от Китай.. Сони също нали ? Винаги ще казвам че TCL и Hisense са китайци а Philips не, дали те боли отзад или не най малко ме интересува ! 8818 има значително по добра обработка на картината и по добър чипсет, това китайците не могат да си го позволят за сега.


    Дали C805 като цяло е по добър телевизор от 8818 ? Да, не го отричам, просто дадох Филипса като алтернатива в дадения бюджет, защото винаги трябва да има такава.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 18-04-24 в 11:40.
    CubanLinx одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,595
    #8512

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Mondiso Виж публикацията
    55 инча С805 е почти колкото .
    В Емаг е 1.177,20 лв. Разпакованите са по-скъпи,но разработени
    Някой си купил 55S90 от 1499лв на данъчна основа 1249 лв
    Този пост е редактиран от brotzki; 19-04-24 в 09:49.
    Mondiso одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    27
    #8513

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Тази цена 1177лв. е от днес. Следя го всеки ден от 1 седмица. До вчера бе 1313. При румънците е 2700 леи или 1060лв от началото на седмицата. Едва ли ще го намалят още тук, така че мисля да скачам.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8514

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Mondiso Виж публикацията
    Тази цена 1177лв. е от днес. Следя го всеки ден от 1 седмица. До вчера бе 1313. При румънците е 2700 леи или 1060лв от началото на седмицата. Едва ли ще го намалят още тук, така че мисля да скачам.
    1177 е страхотна цена за 55" C805 взимай спокойно, за тези пари преди 2 години взимахме 60 херцови Филипси без никакви зони или яркост, така че може да си направите извода.
    Mondiso одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,595
    #8515

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Mondiso Виж публикацията
    Тази цена 1177лв. е от днес. Следя го всеки ден от 1 седмица. До вчера бе 1313. При румънците е 2700 леи или 1060лв от началото на седмицата. Едва ли ще го намалят още тук, така че мисля да скачам.
    Мисля беше 1300лв с -10% купон и излизаше същото. Mаговете.Трикс.
    Този пост е редактиран от brotzki; 19-04-24 в 11:26.
    AntrAcsA одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    27
    #8516

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Нямаше купони за 55-цата до днес. Пробвах купони, Genius, мобилно приложение...каквото се сетиш. Даже се регнах в румънския им сайт с надеждата да видя опция за доставка до България за 2699 леи (1060лв) Както и да е, цената днес е добра и му скочих по обяд.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #8517

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Mondiso Виж публикацията
    Тази цена 1177лв. е от днес. Следя го всеки ден от 1 седмица. До вчера бе 1313. При румънците е 2700 леи или 1060лв от началото на седмицата. Едва ли ще го намалят още тук, така че мисля да скачам.
    За тея пари се изкушавам да сменя моя SONY 55XF9005 от 2018 и да го пробутам на родителското тяло. Басимус, вкарàхте ме в дилема дали да се хвърлям на офертата

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    607
    #8518

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Сериозно ли ше смениш Sony за това Аз не бих. Какво повече ше ти даде? Яркост? И? Наскоро мои приятели смениха жилището и взеха въпросния модел по моя препоръка. Това им беше максималния бюджет за нов тв. Еми не съм впечатлен.
    brotzki одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,595
    #8519

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    За тея пари се изкушавам да сменя моя SONY 55XF9005 от 2018 и да го пробутам на родителското тяло. Басимус, вкарàхте ме в дилема дали да се хвърлям на офертата
    Доста е кон за кокошка. Поне пробвайте Ц845, който е 1350лв с купон. Според мен и 1000 лева са му много.

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8520

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    За тея пари се изкушавам да сменя моя SONY 55XF9005 от 2018 и да го пробутам на родителското тяло. Басимус, вкарàхте ме в дилема дали да се хвърлям на офертата
    Ако ще го сменяш, задължително трябва да надградиш и размера иначе няма смисъл !

    Като яркост и качество на картината няма да усетиш съществена разлика, дори и от 2018-та мисля че Сони-то ще обработва по добре изображенията и съдържанието с ниска резолюция.

    Като цяло твоето Сони не отстъпва на C805 ,само леко с пиковата яркост (1000 vs 1300) но най важната, постоянната яркост е 1:1 с тази на минилед-а на TCL (600 vs 600), дори като контраст са много близки, просто китаеца има малко повече диминг зони и май вероятно малко по малко блууминг.

    Да, С805 има по добър чипсет което може би го прави малко по бърз при работа с операционната система и някои приложения, както и наличието на HDMI 2.1, но отново АКО искаш да усетиш че си направил ъпгрейд, трябва да скочиш на 65" или поне на C845 или най добре изчакай новите модели на TCL, които ще дойдат до седмица, две .

    Сравнение между: 54.6" TCL 55C805, 54.6" Sony KD-55XF9005 (displayspecifications.com)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе