Страница 213 от 570 ПърваПърва ... 163203211212213214215223263 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,181 до 3,195 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3181

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Dimitar Kostov

    Всички тв. с Edge Led подсветка са неравномерни, вкл. и моя.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    26
    #3182

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Моят 70xf8305 го купих за 3300 преди около месец и половина-два. Не са малко 500 лв. надолу за толкова време.
    salky одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #3183

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Dimitar Kostov

    Всички тв. с Edge Led подсветка са неравномерни, вкл. и моя.
    Ясно, благодаря! Това за подсветката явно е нормално, ще го преживея. А я кажете за найлоните - възможно ли е чисто нов телевизор да няма найлони по рамката или наистина са ми пробутали някаква връщана бройка.
    Както и за сервизното меню - възможно ли е след ъпдейт на софта да си занули данните за часовете, в които е работил телевизорът?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3184

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Я огледай вентилационните отвори отзад за прах - може и снимка със светкавица да направиш - такива драскотини обикновено навяват мисли за мостра.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #3185

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Я огледай вентилационните отвори отзад за прах - може и снимка със светкавица да направиш - такива драскотини обикновено навяват мисли за мостра.
    Тя тая пущина е като запечатана отвсякъде-все едно няма вентиалционни отвори. Нащраках няколко снимки:


    Това на последната снимка са му говорителчетата отдолу, малко не са на фокус.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Dimitar Kostov; 26-12-18 в 23:37.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3186

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Хм, не личи да е седял много ... , но е вариант и да е бил върнат с проблем и от там надраскванията при разопаковане/опаковане/транспорт ... Аз бих го върнал - тия надрасквания като си ги забелязал погледа ти все ще е там и "ще ги търси" ...
    Gena_bs одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #3187

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Хм, не личи да е седял много ... , но е вариант и да е бил върнат с проблем и от там надраскванията при разопаковане/опаковане/транспорт ... Аз бих го върнал - тия надрасквания като си ги забелязал погледа ти все ще е там и "ще ги търси" ...
    Така, след като вчера изгледах отново няколко клипчета за unboxing на телевизори от тоя модел и видях, че категорично си имат найлони и стикери, стигнах до извода, че ТВ-то е най-малко отваряно преди да го купя. Звъннах в Технополис и им обясних за драскотините и за найлоните, зачудиха се, но казаха да ида и, че ще ми сменят ТВ-то. Отидох, но естествено се оказа, че този, с когото съм говорил го няма, излезе някакъв друг консултант. Погледна драскотините, тъкмо щеше да ми вади нов телевизр, но извади някакво спрейче и ги пръсна и за моя най-голяма изненада, драскотините изчезнаха...оказа се, че са били нещо зацапано...не знам как стана тоя номер, аз също се опитвах да ги махна с мокра кърпичка, но без успех. Та в крайна сметка не се стигна до смяна - понапънах малко за найлоните, но консултантът ми отговори, че може да е нямал навсякъде точно този модел и, че може другият консултант при продажбата да ги е дръпнал. Помолих го да ми покаже колко часа е работило ТВ-то, но и това отказа под претекст,че това изисквало влизане в сервизното меню и нарушавало гаранцията. Та в крайна сметка не ми смениха ТВ-то, ама здраве да е. В тая връзка, съветът ми е да си отваряте очите и да гледате при покупката, което предполагам си го знаете. Трябва човек да се прави на маймуна и да заляга и да гледа от всички страни, колкото и да е досадно и колкото и да си се настроил, че щом правиш подарък за празниците, всичко ще мине идеално от самосебе си.

    Сега за самия ТВ - противно на всички правила за избор, огледах другите опции на живо едва след като бях избрал и купил тоя. От кратката употреба и сравнение, стигнах до извода, че силните му страни са хубавият контраст и естествените цветове, както и че не трепти и смарт функциите му да бързи (доколкото ги има). Слаби страни - кофти ъгли и шитав звук. Също така по-горе писахте, че за 40" нямало смисъл от 4k, еми да, ама май си се вижда разликата - сравних го със Самсунга, който мислех да вземам (43UE7190) и той имаше по-добри детайли. Само дето трептеше (вероятно от ъпскейлинга) и даже имаше някаква линия със снежинки. Така че, ако ще се гледа отблизо 1.5-2.0 метра, май има смисъл от 4к. или по-малък ТВ, на който само ще му изглежда образът по-детайлен вероятно. Другото е, че Samsung и LG имат малко по-сериозен wow ефект - ярки цветове (макар и вероятно не толкова естествени), обаче ти се струва нещо страшно. Sony-то има по-пастелни цветове, даже с шитавия SD сигнал на Булсатком доста бледо идва. Обаче реалистично. Абе бива. Пуснах му един як FULL HD филм (40+GB) от флашка, прочете си го, върви без да сече (не знам дали е някакво постижение това), звук има, субтитри чете без проблем. Има работещ HDR също така и X-relity pro работи доста осезаемо и приятно. Това е. Сега ще чакам да сменят приемника на булсата, да видим как ще са HD каналите. Аа друго нещо, което ме изненада неприятно е, че ТВ-то уж е андроид, но не съвсем. Няма Play Store и съответно не можах да му инсталирам мобилното приложение на Bulsat за IPTV.

  10. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #3188

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Телевизора ти не е с ОС Андроид а е с Линукс.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #3189

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Телевизора ти не е с ОС Андроид а е с Линукс.
    Моя грешка значи...

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #3190

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    всичко което си правил се прави преди покупката а не след...
    ако имаш късмет и булсат ти намерят HD приемник не очаквай чудеса

    там така са намачкани каналите... че чудото което очакваш е невъзможно

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #3191

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    всичко което си правил се прави преди покупката а не след...
    ако имаш късмет и булсат ти намерят HD приемник не очаквай чудеса

    там така са намачкани каналите... че чудото което очакваш е невъзможно
    То сигурно има отделна тема, но все пак - Fusion по-добре ли ще е от HD сателитен приемник?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #3192

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitar Kostov Виж публикацията
    То сигурно има отделна тема, но все пак - Fusion по-добре ли ще е от HD сателитен приемник?
    според абонатите на булсат ДА
    моя съвет е да се огледаш за друг доставчик в твоя град
    отиди при някой съсед и виж при него как е качеството и прецени

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #3193

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте и за много години! Търси се читава 32-ка с възможно най-минимална цена, но все пак да става за гледане, тоест поне матрицата да става.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    30
    #3194

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте и за много години!

    Преди доста време (може би 2011та) благодарение на форума си купих LG 42LD750 и до преди седмица бях доста доволен от телевизора, докато просто спря да се включва. Та, сега дойде време да се купува нов и реших да се допитам, тъй като след 4 дни четене както на форума, така и на всевъзможни ревюта, и гледане на клипчета в Youtube съм по-объркан отколкото бях в началото.
    ,
    За момента съм се спрял на SONY KD-55XF9005 и LG OLED55B8PLA, като към момента и двата са на почти сходна цена в Технополис (включвам и +210 лева за 5 години гаранция на Сонито) и това прави избора още по-труден.
    Телевизорът ще се ползва предимно за гледане на Full HD/4k филми (или от компютър с HDMI кабел или директно от външен хард свързан към телевизора, по-рядко от телевизионни канали), футбол по телевизията (Fusion приемник на Булсатком) и чат-пат Fifa 19 от компютъра
    От това, което видях в магазина, и двата ми харесаха по свой си начин - Сонито с по-меките си цветове и някакси по-естествено изглеждащи, докато LG пък ми хареса с по-ярките си цветове, като някои неща наистина изглеждаха впечатляващи.
    Различните продавач-консултанти в Технополис бяха с различни мнения, но като че ли малко по-компетентно ми се изказаха за Сонито.
    Известно притеснение относно OLED будеше в мен Burn in ефекта, но след повечко четене ми се струва, че няма за какво да ме притеснява, тъй като едва ли ще се случи някое лого на телевизия да се застои за повече от 2-3 часа на екрана.

    Та, основните ми въпроси са:
    1. Кой от тези два модела би се представил по-добре спрямо качеството на нашите телевизии (повечето софтуерни/хардуерни решения на Сони или по-новата ОЛЕД технология)?
    2. При гледане на Full HD съдържание, Сони, с всевъзможните технологии, ли ще изкара по-добра картина или ОЛЕД?
    3. При бързи движения, ще има ли осезаема разлика в картината, предвид Motion-a на Сони?
    4. Осезаема ли е разликата между двата модела в домашни условия при гледане на филми? Стаята е доста осветена през деня, дори понякога има и почти директна слънчева светлина върху телевизора, но при гледане се спускат пердета, което оправя нещата. Но все пак филми се гледат предимно вечер.
    5. Android OS или webOS? Тук мненията са крайно противоречиви - в доста ревюта пише, че Андроид е бавен, докато според консултантът в Технополис, Андроид е бил бавен до преди 2 години, сега с новите процесори на Сони няма такива проблеми. От друга страна гледам доста се хвали webOS, но не съм съвсем наясно как стоят нещата с приложенията и най-вече тези за гледане на филми при свързване на външен хард диск.
    6. Осезаема ли е разликата в поддържаните кодеци от двата телевизора? Някъде бях попаднал на едно сравнение между двата, според което Сони не поддържа основни формати, като AAC, AC3, aptX, MPEG-4 - или поне основни по моите разбирания, вече може и да са остарели.
    7. Свързване с 5 м HDMI кабел би ли имало проблем за картината? И също така, ако телевизор и компютър не са включени в един и същ контакт може ли да има проблем - това основно заради пост на колега в тази или друга тема, но и поради факта че споменатото LG изгори едно дъно на лаптоп преди 6-7 години след включването на HDMI кабела?
    8. И, разбира се, трябва ли да се притеснявам от Burn in толкова много колкото се пише или е по-скоро тип атака на конкуренцията?

    Засега е това, ще съм много благодарен ако някой намери времето да отговори.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3195

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

    Дилемата от месеци насам кой от двата, хайде да видим сега кой какво ще пропоръча!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе