Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By pilot

ТВ като заместител на монитор за PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    4
    #1

    Question ТВ като заместител на монитор за PC

    Здравейте. Искам първо да изкажа благодарността си, че съществува този форум и че съм убеден, че ще ми помогнете (насочите) към правилния за мен избор.
    Решил съм да заменя настоящия си монитор с ТВ , главно заради размера и от други чисто егоистични си мои подбуди. Имам средна техническа и компютърна грамотност (повече от 15 години работя и изкарвам леба и солта с компютър). В началото си мислех че ще е лесно и просто, но тъй като ТВ-тата са съвсем ново за мен поприще и след 1-2 деан четене започнах да взлиам в една задънена улица и страха почна да ме обзема.
    Ще се опитам да съм максимално кратък като за начало.
    В момента съм с и7 процесор, 460 gtx видео карта, 24 " LCD HP.
    Искам да си взема ТВ 40"-42" , който да замести настоящия ми монитор. Ползвам компютъра поне по 12-16 часа на ден средно. Позлвам компютъра за почти всичко - филми (най често анимации заради децата) , игри (shooter, dota,total war etc), интернет и работа (която най често включва работа с офис пакети, photoshоp, редниране и конвертиране). ТВ като цяло не гледам, освен някой мач от време на време. Фен съм на големите екрани и качествената картина. Разтоянието от което смятам да ползвам ТВ-то е 2-2.5 метра.
    Дилемата ми в началото беше дали въобще да взимам 3д телевизор, но после си казах като е гарга да е рошава. Тъй като 3д-то евентуално ще го гледат най-много децата (мен нещо не ме кефят филмите на 3д, освен ако това което гледам на кино е гола вода в сравнение с изживяването пред ТВ-то), сметнах че ще е най-добре да ползвам пасивната технология.
    Бюджета за ТВ е 1000-1100 лв.
    Та въпросите ми са следните :
    1. Ще скъся ли живота много бързо на ТВ-то ако го ползвам 12-14 часа на ден минимум.
    2. Тъй като основно контента ще бъде основно възпроизвеждан от ПЦ-то (посредством HDMI) ще има ли промяна в качеството? В смисъл при еднаква резолюция (1920х1200). Известно ми е че при ТВ-то е 1920 х1080.
    3. Звука кой ще го възпшроизвежда? В момента ползвам криейтив саунд карта със 5.1 система на криейтив . Та на колоните ли ще си го слушам или на ТВ-то ?
    4. Ще има ли осезаем лаг при игрите?
    5. За 3Д филмите ще трябва ли да ползвам отделна флашка да прехвърлям контента или директно да го пускам ПЦ-то ?

    Това е на първо време. Може и да е отговаряно на тези въпроси и да ви се струват прекалено тривиални, но това, което успях да намеря като информация е отпреди 3-4 години или е главно за качеството на телевизията, което мен много не ме вълнува, а и от тогава много вода е изтекла.
    Предварително ви благодаря за отговорите и насоките. Би било идеално ако препоръчате и модели. Ако има и хора от Варна или са в града - с удоволствие бих ви хранил и поил докато ми давате отговори на елемтнтарни за вас въпроси.

    С най-дбори пожелания !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    Заместител на монитор за компютър - гледан от 2 - 2,5 метра?

    1. Не и не виждам основания за такъв страх. Все пак едва ли ще го ползваш 10-15 години. Почти сигурно, след 7-8 години ще го подмениш с нов.
    2. Вероятно ще орязва резолюцията до нативната си. Погледни в книжката с инструкциите(или в спесификациите) - списъка поддържаните от телевизора резолюции.
    3. Въпрос на избор. Взпроизвеждането на звука ще зависи от настройките на компа. От ТВ спокойно може да го изключиш.
    4. Зависи от твоята чувствителност, и от input lag - а на модела Тв.
    5. Важат и двата варианта.

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...42AS650-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...0AS640E-3D-LED
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-02-15 в 21:12.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    Цитат Първоначално публикувано от unsub Виж публикацията
    Ако има и хора от Варна или са в града - с удоволствие бих ви хранил и поил докато ми давате отговори на елемтнтарни за вас въпроси.
    Ние "подкупи" не приемаме

    Според мен трябва да наблегнеш на две неща, ако ще го ползваш основно за работен монитор.
    1. Да няма ШИМ т.е. трептене на подсветката - тук информацията е оскъдна и трябва да се тества на място с "подръчни материали".
    2. Да покрива цветовото пространство от sRGB поне на 90% и 70% Adobe RGB.
    hristoslav2 одобрява това.

  5. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #4

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    здр,по въпрос 2.
    2. Тъй като основно контента ще бъде основно възпроизвеждан от ПЦ-то (посредством HDMI) ще има ли промяна в качеството? В смисъл при еднаква резолюция (1920х1200). Известно ми е че при ТВ-то е 1920 х1080
    не се разбира промяна в качеството на картината,,,,,, спрямо кое ?
    ...
    всъщност ,ако използваш РС като източник за мултимедия ,промяна ще има ! и тя ще зависи изцяло от хардуера който ще използваш а след това и необходимия софтуер за него - разбирай плеари ,декодери ........
    ....има вече 4К видеокарти ,те изискват по-бърза шина на дъното ,съвместима рам памет ,процесор,,,,,,и могат да възпроизвеждат кристално качество на
    картина и 5 канален съраунд звук през HDMI v2 или DP на видеокартата.................еднакво добре както на монитор така и на ТВ .......

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    pilot
    Ами да си вземе един професионален Oled монитор
    BVM-X300 (BVMX300) : Specifications : Bulgaria : Sony Professional
    BVM-X300 (BVMX300) : Технические данные : Россия : Sony Professional
    Какво ще кажеш?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    Ще му види сметката бързо на този ОЛЕД с тези минимум 14 часа от денонощието

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    Има и LCD
    PVM-X300 (PVMX300) : Specifications : Bulgaria : Sony Professional
    Това са професионални модели за ТВ студия..
    Айде стига, че го объркахме човека.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-02-15 в 22:06.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    Не го карай да залага апартамента

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    4
    #9

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    hristoslav2 благодаря за бързия отговор.
    1. Страх не точно, а леки притеснения - чел съм че продължителната работа скъсява живота на пикселите. Може и да е абсолютна глупост, но като пълен лаик по отношение на телевизорите и започващ от нулата, приемам всяко мнение. С времето и натрупването на повече знание и информация най вероятно ще мога и по-лесно да отсявам полезната информация от митовете и фанстасмагориите. За това и сметнах за необходимо да посоча и наблегна на това, че компютъра ми е кажи речи постоянно включен и все нещо се прави на него. Купих и лаптоп и таблет за чаветата, но по ги кефи си правят каквото там правят на моя компютър. Сега с голям монитор определено ще стане и по-трудно да се добирам до него и определено извънредните ваканции и уикендите ще ми стресират нервната система още повече
    2. Намаляването на резолюцията до нативната ми е известно, че ще се случи. Разликата не е голяма. Нямах представа обаче Full HD как е на 42 инча възпроизведено от компютър. Все пак това ще си го преценя и на място. Видеото ми съм убеден че ще се справи, тъй като го прави и сега. Казвам защото съм виждал ТВ като монитор но 32 инча и 1366 мисля беше резолюцията и ми се стори леко "назъбено" , което и се очаква. ТВ-то което гледах беше много страр модел и т.н. и въпреки това от там ми дойде музата като цяло.
    3. За звука ок - няма да ми се налага да взимам саунд бар на първо време. А и като цяло не съм много претенциозен по отношение на звука.
    4. Знам че зависи. За това и ме интересуваше как се държат , особенно при шутърите , ако някой има опит да каже.
    5. Пак ок. По скоро ми беше дали ще се оправят моите да си пускат филми. Те сега знаят как да го праят от ПЦ-то. Качването на флашка и пускането и от ТВ-то можеше и да се окаже донякъде сложно за тях.

    Предложенията на панасоник ще трябва да ги проуча по обстойно. Че бях се хвърлил първоначално на ЛГ и самсунг. Втория отпадна заради активното 3д, а за ЛГ-то прочетох точно в този форум някой не много добри отзиви, особенно за оставащите бели ленти, та се замислих и за тях.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Ние "подкупи" не приемаме
    Тогава нямам нищо против да ям и пия докато те слушам
    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Според мен трябва да наблегнеш на две неща, ако ще го ползваш основно за работен монитор.
    1. Да няма ШИМ т.е. трептене на подсветката - тук информацията е оскъдна и трябва да се тества на място с "подръчни материали".
    2. Да покрива цветовото пространство от sRGB поне на 90% и 70% Adobe RGB.
    RGB-то не е толкова важно, поне не и за работата която върша на шопа, освен ако жълтото на ТВ-то не се показва после като червено при средностатистически ПЦ монитор, което не вярвам да се случи.
    Тест на място специално за шима не знам дали ще е възможен, той не си ли показва "ефекта" при по продължително гледане ? Защото ако е така, едва ли ще кисна повече от 20-30 мин в магазина, а и го има онзи момент където в началото всичко е ах, ох, малеее......и на такива "дреболии" обръщаме внимание по-късно за жалост.
    Така и не разбрах кои са твоите фаворити, отговарящи на моите условия ?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    1. Самата матрица може да изкара и 50 години. Проблемите идват от живота на подсветката 40 000 до 50 000 часа и от цветните филтри. Когато продължително време(месеци и години) има нещо контрастно на екрана - като светли икони на десктопа, има вероятност цветните филтри на местатат на светлите елементи за изсветлеят и това да доведе до "отпечатване" на образа.

    2. UltraHD ? Но компа ти няма да се справи.

    4. Sony имат нисък input lag. Всички модели телевизори имат Game mode - при активирането на който, се изключват всички подобрители на картината. Така се намалява обработката на картината и от там времето за Input Lag


    Тествай за ШИМ
    http://www.retropcmania.com/2012/11/...on-in-lcd.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-02-15 в 22:40.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    4
    #11

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    Цитат Първоначално публикувано от maxim7 Виж публикацията
    здр,по въпрос 2.


    не се разбира промяна в качеството на картината,,,,,, спрямо кое ?
    ...
    всъщност ,ако използваш РС като източник за мултимедия ,промяна ще има ! и тя ще зависи изцяло от хардуера който ще използваш а след това и необходимия софтуер за него - разбирай плеари ,декодери ........
    ....има вече 4К видеокарти ,те изискват по-бърза шина на дъното ,съвместима рам памет ,процесор,,,,,,и могат да възпроизвеждат кристално качество на
    картина и 5 канален съраунд звук през HDMI v2 или DP на видеокартата.................еднакво добре както на монитор така и на ТВ .......
    4К нещата - видео, ТВ отпадат и не са на дневен ред. На компютъра се ползват 90% от времето браузърите и някоя игра, която не е с кой знае какви изисквания (460-ката си подкарва безпроблемно всичко, което се играе при нас).
    Иначе казах - 4 ядрен и7, 6 гб рам, гтх 460. Дисковете са в райд0 раптори. И сега на го товаря на повече от 10-20 %. Та идеята да наливам едни цифри и в комп. и тв не ме блазни много. То кефа цена няма принципно, но не мога да си го позволя на този етап.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    1. Самата матрица може да изкара и 50 години. Проблемите идват от живота на подсветката 40 000 до 50 000 часа и от цветните филтри. Когато продължително време(месеци и години) има нещо контрастно на екрана - като светли икони на десктопа, има вероятност цветните филтри на местатат на светлите елементи за изсветлеят и това да доведе до "отпечатване" на образа.

    2. UltraHD ? Но компа ти няма да се справи.

    4. Sony имат нисък input lag. Всички модели телевизори имат Game mode - при активирането на който, се изключват всички подобрители на картината. Така се намалява обработката на картината и от там времето за Input Lag
    То е ясно че при т2. ще се гледа на място и ще се прецени на момента. Точно за живота на подсветката имах в предвид. Ако само това е проблема (статичните икони) ще му пускаме един скрийсейвър след 10 мин да врътка шарени картинки/снимки, но имам усещането, че не е толкова просто

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    Важен си е RGB-то. Не си мисли, че повечето телевизори са по-добри от средностатистически монитор, като цветопредаване.
    За ШИМ-а, вижда се веднага...ефекта се показва след 1-2 часа, когато почнеш да усещаш пулсация в очната ябълка.. Зависи дали и трептенето е по целият диапазон на яркостта или на средна и минимална. Има доста статии по въпроса, не ми се обяснява по-задълбочено...прочети, ако ти е интересно. Липсата на ШИМ много важна в твоят случай!
    В магазинът с това луминисцентно осветление е невъзможно да се тества. Отиваш в ТП В-на в стаята за "кино", в някой ъгъл да ти поставят набелязаните модели за този тест. Намаляш яркоста на минимум и с телефона проверяваш, като постепенно увеличаваш до макс.
    За бюджета ти:
    Panasonic 42AS650, като цветопредаване е прилично, но не съм теставaл за ШИМ.

  16. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #13

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    Цитат Първоначално публикувано от unsub Виж публикацията
    ...Нямах представа обаче Full HD как е на 42 инча възпроизведено от компютър...
    Компютърът ти е много сходен с първият от подписа ми, към който от около 2 години е закачен Panasonic 47ET5 за монитор. Изображението няма "назъбвания" и в 1920х1080 изглежда страхотно. Цветовото предаване наистина не е съвсем реално, но това може да се забележи само ако задълбаеш да търсиш разлика. Игрите се виждат чудесно, няма лаг, артефакти или други дефекти в картината, дори и когато не е включен Game Mode. Този модел е с IPS матрица и въпреки че е Panasonic, матрицата е на LG. Изключително доволен съм и не бих го сменил за монитор, освен ако няма да се занимавам с някаква тясно профилирана дейност. Съвета ми е - щом ще го гледаш от 2.5м можеш да се огледаш и за нещо малко по-голямо от 42", търси IPS матрица и си носи флашка със записани тестови клипове, например част от фуболен мач, летящо ято птици и т.н. за да видиш как се държи TV-то при обработката на бързодвижещи се малки и много на брой обекти.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    4
    #14

    Отговор: ТВ като заместител на монитор за PC

    Благодаря ви за отговорите и препоръките. Днес отидох да си взема един от тези панасоници - 42AS650 , но в полиса беше останала само мострата и не я взех. До ден два чакат стока и се надявам да взема един ако им доставят, ако не ще го мислим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 09-07-12, 23:27
  2. Проблем със Самсунг ТВ като монитор
    От Doktoraa във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-04-12, 14:52
  3. Въпрос за LCD TV като монитор
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 14-12-08, 13:10
  4. Отговори: 5
    Последно: 26-09-06, 12:01
  5. Автолак, като заместител на блажната боя.
    От Wise във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 11-09-06, 09:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе