Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33
Like Tree5Одобрявам

Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #16

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Аз не развивам теории, приятелю. Говоря ти от чиста практика. Телевизорът ми е също 65 инча. Ако няма HD канали, за къв му е? Размерът има значение! И за сведение, хубав проектор 1080р за 1000 лв - забрави. Читав проектор + хубав екран от 3х и нагоре.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #17

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от julisimo Виж публикацията
    ... А и според една от таблиците, в темата на христослав (Оптималното разстояние на гледане е равно на три пъти височината на дисплея. - 55" - 68.48 см /височина/ x 3 = 205,44 см)
    Та единственото ми притеснение ми е, не че ще ми е много голям 55ца от 3м разстояние, а че може да ми се развали удоволствието от гледането понякога на сд канали или филми с по-ниска резолюция. Но пък нали тендецията е уж повече канали да стават 1080р (не и при булсат разбира се).
    И сега съм раздвоен заради размера най-вече. ....
    Един съвет от мен: НЕ гледай таблици, не мисли как ще изглеждат SD каналите! Виж колко място имаш и какъв бюджет още може да отделиш и си вземи възможно най големия екран, все пак телевизор не се купува всеки ден... А HD филмите ще придобият ново измерение, особено ако имаш отделно 6 канално аудио примерно с dolby atmos ресивър...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #18

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Вие може и 100" да си купите, ама поне не забдлуждавайте хора с тая грандоманщина. От подписа ми се вижда, че имам два телевизора - в момента основният ми тв е 48"-овият. Познайте защо?
    soon одобрява това.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #19

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Въпрос на личен избор..... никой не е длъжен да се съобразява с твоите предпочитания.
    m_dikov одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #20
    Виждам че мненията са разнозначни факт е, че е въпрос на личен избор и предпочитания, поне относно размера.

    Цитат Първоначално публикувано от 0ldman Виж публикацията
    Един съвет от мен: НЕ гледай таблици, не мисли как ще изглеждат SD каналите! Виж колко място имаш и какъв бюджет още може да отделиш и си вземи възможно най големия екран...
    Ами бюджета- на панасоник **650 серията, разликата е 100лв между 55/55".
    Така че остана единствено преценката дали няма да.ми е голям.
    Следващото ми ходене в технополис щще помоля за стол и да погледам 15на минути, макар че едно е в голямо помещение, друго е у дома.
    Благодаря на всички за съветите и предложенията.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #21

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Ако зърнестата картина няма да те дразни, ако през по-голямата час от времето ще гледаш HD канали или филми, то тогава си вземи 55". Предложения от сорта на 65"+ и подобни извращения за масовия български хол, няма да коментирам повече.
    soon одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #22

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Ако обичате, gurcayy, само не ползвайте подобни епитети. Ако аз Ви кажа, че за мен е "извращение" да гледаш HD канали или HD/3D филми на относително по-малък екран, Вие как бихте го приели? Значи, според личната Ви класификация, самото кино е извращение? Ако всичко е преценено предварително, съчетано с вкус и вписано в обстановката, всякакви големини могат да се поставят. Да, защото размерът наистина има значение, и както каза колегата 0ldman по-горе, филмите ще придобият ново измерение. Ако Вие имате достатъчно място и бюджет, дори в стандартен хол, може да се постави голям екран, винаги има начин при желание, и тогава Вие ще разберете за какво става въпрос и колко много по-различно и ефектно изглеждат нещата.

    По темата, колега julisimo, ако се чудите между 50 и 55" и нямате място за повече, препоръчвам Ви да изберете по-големият. Стига да имате достатъчно HD програми и ако ще гледате HD филми.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #23

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Благодаря колеги.
    Спрях се вече на PANASONIC-TX-55AS650E , само че ми изскочи непредвиден разход и ще се наложи да изчакам още малко, ако случайно не го намеря на малко по-хубава цена някъде . За съжаление май само в технополис ги има...и няма конкуренция
    Благодаря за съветите и коментарите.


  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #25

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    hristoslav2 - Много вдъхновяващо

    п.п. гледам, че за този уикенд в техномаркет са пуснали SONY KDL-55W805BBAE2 - 1599лв ? Като алтернатива на PANASONIC-TX-55AS650E - по-добре ли е?
    Има и SONY KDL-55W815BSAE2 - 1759лв.

    Заслужават ли си Сони-тата, спрямо Панасоника??
    Този пост е редактиран от julisimo; 21-06-15 в 00:01.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #26

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Аз не отричам големите екрани, ако ще се ползват, както и вие сте споменали само за филми и HD съдържание, напротив, тогава всеки един лев, изхарчен за голям тв, си заслужава. Аз имах предвид обикновеното българско семейство, което през 80% от времето гледа SD на телевизора си. Не съм имал за цел да обидя някой.
    soon одобрява това.

  13.  
     
  14. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #27

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от julisimo Виж публикацията
    hristoslav2 - Много вдъхновяващо

    п.п. гледам, че за този уикенд в техномаркет са пуснали SONY KDL-55W805BBAE2 - 1599лв ? Като алтернатива на PANASONIC-TX-55AS650E - по-добре ли е?
    Има и SONY KDL-55W815BSAE2 - 1759лв.

    Заслужават ли си Сони-тата, спрямо Панасоника??
    650 е с матрица тип IPS, докато сонитата са с AMVA - много добър контраст и ниво на черното.

    55W815
    менюто е малко дървено, вграденият плейър е леко орязан, смарта също

    https://forum.setcombg.com/sony-%D1%...tml#post434100

  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #28

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от julisimo Виж публикацията
    Заслужават ли си Сони-тата, спрямо Панасоника??
    Определено 55W815 си заслужава пред 55AS650E!
    bebo одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #29

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Ха-ха! Това е идеалното практическо изложение. Еми има място и за още... Следващият път с ТИР-а.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    51
    #30

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    аз наскоро си купих 55 инчов тв и смело мога да кажа че колкото по голям толкова по добре.имам и 42 инча и вече ми е умале.взимаи 55 инча и нагоре за да не съжаляваш после.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам телевизор LG 42LV3550 FullHD LED в гаранция до 27.02.2014г
    От jankos във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 20-01-13, 19:19
  2. Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.
    От hassel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-12, 20:32
  3. Избор на 32'' FullHD LCD/LED
    От bonethugs във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-12, 11:57
  4. Избор на LCD - 32' FullHD vs 37' HD Ready
    От night_pz във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-09, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе