Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree5Одобрявам

Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #1

    Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Здравейте,
    наскоро се разделих със стария си Philips 47pfl7606. Бях сравнително доволен от него, ако пренебрегнем изкл.бавното меню и появилите се светли петна по краищата му, на тъмен фон.
    Сега се опитвам да се ориентирам какво да избера, но ми е много трудно и моля за съвети и предложения.
    Искам да бъде по-голям, 55'' (50'' е малка разликата с 47" ), да има 3Д (по възможност пасивно, щото ми останаха очилата от предишния, а и за децата смятам че е по-удобната технология), по-голяма честота на опресняване.
    Гледам много филми от компютъра предимно и през останалото време SD и псевдо HD канали на булсата. Телевизора се гледа от около 3-3.5м.
    Бюджета ми е до 2к +/- 100лв Предполагам, че трябва да стигнат за по-висок клас от повечето марки.
    Нямам предпочитание за марка, а също и не съм наясно кое е по-подходящо - IPS / VA.

    Моля за някакви предложения и кратки коментарчета, ако е възможно, за предимствата им TEST

    Благодаря предварително.

    - - - - - - - - - -

    Сигурно ще е добре да дам няколко варианта, пък някой да ми каже кое по-добрият избор
    До колкото успявам да се ориентирам от мненията на другите колеги, 2000лв е добър ценови клас за FullHD телевизори.
    Гледам, че Панасоник се препоръчва като марка, също така и Сони.
    Ето някои които гледам в ТП:

    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15402
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15462
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15441
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15435
    До колкото успявам да се ориентирам, основната разлика е в херците? Предполагам матриците са им еднакви или не? От тези кой препоръчвате?

    В същия ценови клас гледам, че има и:
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...3D-LED/p/16001
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...3D-LED/p/16002

    И няколко ЕлДжита:
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-L...3D-LED/p/15224
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-L...3D-LED/p/15234

    МОля за няколко думи, че да се ориентирам в това море от разнообразие и маркетингови трикове

    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от julisimo; 12-06-15 в 16:08.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Ако ще гледаш СД, не си за по-голям телевизор от 50", при тази дистанция...даже е голям, ама...Ако, много държиш на 55", този ще ти свърши същата работа, като посочените от теб. Panasonic 55DT60 e много добър модел с IPS матрица, но е дълго работила мостра.
    Този е хубав модел, но е с активно 3Д

    P.S. Херците им са еднакви - 100Хц. Разликата между IPS/VA може и сам да я видиш в магазина и прочетеш в нета.
    Този пост е редактиран от pilot; 12-06-15 в 17:56.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #3

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Благодаря за отговора.
    Да разбирам ли, че за момента Panasonic имат най-целесъобразните предложения в съотношение цена/показатели? Почти на всякъде се препоръчват, а пък само Технополис ги внасят/предлагат....и не може да се намерят на по-добри цени

    Ако ще гледаш СД, не си за по-голям телевизор от 50", при тази дистанция...даже е голям, ама
    - ами обичам да гледам филми, през компютъра най-често, не бързам и си ги чакам с хубаво качество fullHd / BRay. Дори се колебаех и между решението да взема по-обикновен ЛЕД за ТВ и евентуално хубав мултимедиен проектор за филми.... но ми скача много бюджета така
    Реално много ли е зле положението на 55ца от такова разстояние? (хола ми е 7х3,5, като тв-то стои на стойка на късата стена, дивана е срещу него) . И ако наистина за такова разстояние не си струва 55ца, може да се примиря и с 50', дайте предложение.

    И последно, понеже не мога да намеря директно сравнение между: PANASONIC TX-55AS650E и TX-55AS750E, а ми препоръчвате по-ниския клас, означава ли че разликите са минимални и не си струват 200лв отгоре?

    Благодаря предварително.

  5. Junior Member Аватара на troll4o
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    83
    #4

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор


  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #5

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    troll4o, благодаря. Полезно линкче. Според сравнението, освен двата тунера, друга разлика не виждам. За мен определено не си струва.
    Преди малко ходих и до технополис.
    Мисля, че pilot беше прав за големината. На живо 55'ми се стори голям на разстояние от около 3м, и може би ще се спра на 50''.
    За съжаление така ги бяха разбъркали по рафтовете, че реално не успях да направя сравнение между отделните модели, дори и от тези които ми препоръчахте. А поотделно ми изглеждат, че предават еднакво... Ще си взема другия път една флашка и ще тествам с някакви сд клипчета, дано се ориентирам.

    А модели от 2015та нещо интерено? Казаха, че са били с 5г.гаранция в момента, но в магазина имаха само UltraHd и една 55ца, които ги пренебрегнах.

  7. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #6

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Ще тестваш ТВ с СД клипчета...?! НО ЗАЩО? То е ясно, че сд-то ще се вижда лошо на такъв телевизор.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #7

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    hd имах в предвид, грешка, но предполагам не пречи и някое сд да се врътне, може да придобия по-пълна представа.
    а тези, които пускат са все едни бавни и мазни , няма бързи или тъмни сцени...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Нали си имал 47", харесваше ли ти как изглеждат СД каналите!? СД клипчетата, предполагам ще са с по-висок битрейт от каналите, които се излъчват от операторите И все пак, 55" си е основно за 1080p.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #9

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Някога си взех 46" TV. След 1 месец съжалявах, че не си взех 55". Сега ако трябва да си взема ще е поне 65". Гледам го от 3 метра.
    Та моя съвет е колкото по-голям, толкова по-голям. Т.е. САМО отделеното за него място и бюджета могат да са проблем.
    И още нещо - HD телевизиите ще стават все по-масови...

    Въпреки че съм фен на самсунг:
    PHILIPS 55 PFS 8209 / 12 Full HD с Андроид и 2 тунера
    PHILIPS 55 PUS 8809 / 12 4K ULTRA HD с Андроид и 2 тунера
    Сега ако трябваше да си взимам ТВ щях да взема това: PHILIPS 65 PUS 9109 / 12
    Този пост е редактиран от 0ldman; 16-06-15 в 17:39.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #10

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Туй да си пуснеш сериалката от 3м на 65инча... безценно!

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #11

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Е , ако сериала е "Игра на тронове" в (поне) 1080р , защо не ?

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #12

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Туй да си пуснеш сериалката от 3м на 65инча... безценно!
    65 и нагоре са създадени за сапунки

    И да, обичам да ми е гадно
    А при 3D филм бих го гледал от 1,5 метра
    Този пост е редактиран от 0ldman; 16-06-15 в 17:59.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #13

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    хаха, в интересна посока тръгна темата.
    В интерес на истината, и аз се заглеждах директно към 55ца, защото след 3години гледане на 47, привикваш и ти се струва съвсем нормално, че и малко. Затова и смятам, че 3 инча повече няма да е Ъпгрейд, а просто смяна на марката . Без да ми се смеете, имам си собствено убеждение, че щом като седна пред телевизора и ако с периферното зрение виждам само гола стена от двете страни, значи съм застанал на последния ред . А и според една от таблиците, в темата на христослав (Оптималното разстояние на гледане е равно на три пъти височината на дисплея. - 55" - 68.48 см /височина/ x 3 = 205,44 см)
    Та единственото ми притеснение ми е, не че ще ми е много голям 55ца от 3м разстояние, а че може да ми се развали удоволствието от гледането понякога на сд канали или филми с по-ниска резолюция. Но пък нали тендецията е уж повече канали да стават 1080р (не и при булсат разбира се).
    И сега съм раздвоен заради размера най-вече. Иначе Горе долу се насочих, най-вече от предложенията ви - Панасоник AS650 / AS750. Евентуално и Сони W815 / 829. Към Филипс имам предубеждения, макар да не съм виждал новите серии или чел ревюта и коментари.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #14

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    Какво приказвате вие тука? :-D Аз от 2,5 - 3м гледам full hd на 80" екран и си мисля вече за 100, а 50 ми се вижда направо малко екранче. :-) Истината е, че трябва да се взема максимално големия екран спрямо бюджета и мястото, което може да се отдели. Тези, които имат над 55", ме разбират за какво говоря. За да сте потопени в действието, не забравяйте, че минимум 80% от зрителния обхват трябва да е изпълнен при нормално зрение. Това е така, защото детайлът на картината е по-голям и съответно реалистичен за окото. Все пак всеки сам си решава, но не всичко е таблици и нормативи, че видите ли на 2 м заковаваме 55" и край. Това не е меродавно и зависи от индивидуалните предпочитания. Във всички случаи има един такъв ефект, че колкото и да ти са инчовете на екрана, окото привиква с времето и те ти отесняват. Затова най-правилното е да се избере максималния размер спрямо ограниченията, за да не става така да ви е яд още на първия месец след покупката. Така поне ще сте спокойни, че сте направили максимално възможното спрямо ограниченията си и със сигурност няма да съжалявате, когато гледате хубав филм на 1080р, за 3д да не говорим, или просто някой мач по HD канал.
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 17-06-15 в 01:59.

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #15

    Отговор: Насоки за избор на 50-55' FullHD телевизор

    С проектор за 1000лв и колегата ще гледа на 150 инча, само че момчето си търси телевизор, нещо на което предимно ще гледа телевизия ( и като вземем под внимание качеството на сигнала...) и филми в свободното си време. Вече човек сам си решава какво иска,кое му е удобно,практично и какво да сложи в масовия български хол от 20км.м

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам телевизор LG 42LV3550 FullHD LED в гаранция до 27.02.2014г
    От jankos във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 20-01-13, 19:19
  2. Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.
    От hassel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-12, 20:32
  3. Избор на 32'' FullHD LCD/LED
    От bonethugs във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-12, 11:57
  4. Избор на LCD - 32' FullHD vs 37' HD Ready
    От night_pz във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-09, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе