Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree4Одобрявам

FullHD или 4К

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #16

    Отговор: FullHD или 4К

    На малка площ голяма резолюция е безсмислена поради факта, че окото не може да я различи. Вече кой колко вижда си е индивидуално. В ютюб 4к-то не е като 4к блу рей. А иначе е ясно ...всички гледат да пускат 4к. Нали трябва да се вдига цената. Мисълта ми беше главно, че не само това играе роля за добрата картина.

    А най добре да си го види на живо като пусне еднакъв файл. Или да закачат PS на ТВ щом ще се използва и за това. В техно веригите имат на разположение и ако се помолят учтиво ми се струва, че ще го направят. За PS е много важен и инпут лаг-а. На това също трябва да се обърне внимание и на кой режим е най малък. Също колко херцов е панела ...не говоря за ония 1600/800 и т.н., а реално какво може без изкуствени подобрители, които за мен даже влошават нещата.
    podredko одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #17

    Отговор: FullHD или 4К

    Щом ще се закача PS (това съм го пропуснал), определено трябва да се вдигне и бюджета на ТВ.

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #18

    Отговор: FullHD или 4К


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #19

    Отговор: FullHD или 4К

    Благодаря за съветите колеги какво ще кажете за този https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/11687 и каква е разликата спрямо горепосочения от колегата Frost , също така загледах и Сонита, но ми прави впечатление, че са с ОС Линукс- какво може да споделите за нея.Питам, защото съм слушал, че Тизен на Самсунг е добра ОС, а гледам, че по-високите класове Сони са с Андроид.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #20

    Отговор: FullHD или 4К

    Разликата вероятно е в цвета и тунерите, но и двата модела (NU) са 2018 г., т.е. не поддържат DTS аудио кодек.
    Затова препоръчвам MU моделите.

    Ако е Sony (или Philips), задължително трябва да е АндроидТВ.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #21

    Отговор: FullHD или 4К

    Ей тоя DTS как най долно го махнаха! Аз пускам точно такива филми от HDD. Иначе трябва от PC или плеър да се купува. Уж технологиите отиват напред и си мислиш, че не би трябвало да махат поддръжки ама ей го на ...
    Jack Krauser одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #22

    Отговор: FullHD или 4К

    Аз поради тази причина не разкарах Филипса. (Е, и заради амбилайта, 3Д-то и двойния тунер, де...)
    На АндроидТВ имаш голям избор от плеъри, намира се някой, който да компенсира евентуалната липса на ДТС поддръжка.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    20
    #23

    Отговор: FullHD или 4К

    Да, определено Андроида е предимство в това отношение. При мен лично Кодито което свалих от Андроид маркета плейва абсолютно всичко (даже и тези които вградения плеър не може). Реално погледнато друго освен кодито и още няколко плеъра не съм свалял от маркета, но не се знае какво ще ми потрябва занапред. За DTS бих казал че е важно да може да се подкара. Иначе да - колкото по-голям е ТВ толкова повече се усеща разликата в резолюцията на пуснатото съдържание (не че на 65 не може да се гледа 720p примерно но трябва да е от по-далече). Истината е че за малко пари решението ще е компромисно...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #24

    Отговор: FullHD или 4К

    Здравейте, гледах, четох, ходих на място и си харесах по 2 модела на Самсунг и Сони:
    43 инча : https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/11694
    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/16148
    49 инча: https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/11692
    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/16142
    Като цяло още се чудя дали, да е 49 инча, защото не съм мерил и не знам дали ще успея да го набутам в предвиденото място, но какво бихте казали за избора ми, те са едни и същи модели само различен размер.
    Също така, може ли с две думи да ми обясните какво значи липсата на DTS кодек при самсунгите, по скоро, ме интересува какво няма да мога да правя.
    Благодаря за вниманието

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #25

    Отговор: FullHD или 4К

    Kато си свалиш филм от някъде няма да има звук, защото почти всички филми са DTS, ще трябва да го преправяш с програма за да тръгне звука на телевизора.
    Като му свикнеш няма да ти прави впечатление.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #26

    Отговор: FullHD или 4К

    Ясно, благодаря , везните се накланят към Сонито

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на 32'' FullHD LCD/LED
    От bonethugs във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-12, 11:57
  2. Samsung --D6--- Fake FullHD 3D
    От o33y във форум Samsung телевизори
    Отговори: 55
    Последно: 12-05-12, 14:52
  3. FullHD или DVB-C
    От duscott във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-04-12, 09:21
  4. Hannspree 42 fullhd
    От ruzmarinx във форум Други телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-11, 19:08
  5. Избор на LCD - 32' FullHD vs 37' HD Ready
    От night_pz във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-09, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе