Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47

Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #16

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Е с 5лв няма да стане твоята работа - щом искаш да управляваш купуваш усилвател/ресивър с HDMI ARC - втора ръка ще ти излезе най-тънко и ако искаш още по-тънко , купуваш някоя система "всичко в едно" т.н. "домашно кино" ама от последните модели с HDMI ARC.

    Вече колко ще е добър звука е съвсем друг въпрос ама като гледам сегашните ти устройства най-вероятно ще си доволен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #17

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Не гледам да ми излезне 5лв. просто колегата това предложи, като цяло системата си звучеше ок с Panasonic-а, а сега не е така и не съм доволен много, но всичко ново си има и минуси не само плюсове. Ако искам да гледам някой филм отивам на кино и го гледам с "разцепваща картина и уникално добър саунд" вкъщи не държа целия блок да разбира, че гледам филма с Dolby не знам си какво и още куп глупости, както беше казал един колега и колони от тавана ми трябвали...

    Дайте някой пример ако е възможно с тези усилватели/ресивъри, който ще свърши тая работа - модел марка ?

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #18

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Ресийвъра е добре, ще изкараш Dolby Digital, DTS, през оптика (ако е стар ресийвър), и през HDMI, новите аудио формати (до DTS X, Dolby Atmos), в зависимост от модела на ресийвъра
    Задължително в такъв случай, ще трябват и подходящи тонколони за него. Защото със тонколоните за дом. кино няма да стане работата.
    Разгледай няколко теми за избор на ресийвър и тонколони във форума за да добиеш представа.
    Иначе конвертора предложен по-горе, си остава най евтиното решение за момента, за приличен/качествен стерео звук. (2.1)
    П.П. На повечето нови телевизори (да не кажа всички) сигнала/звукът от 3.5 мм жак е пълна скръб. Направили са го с цел да си купиш я саунбар, я ресийвър.
    Този пост е редактиран от tek; 05-03-19 в 23:22.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #19

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    П.П. На повечето нови телевизори (да не кажа всички) сигнала/звукът от 3.5 мм жак е пълна скръб. Направили са го с цел да си купиш я саунбар, я ресийвър.
    Точно това забелязах и аз и бях сигурен, че е точно по тази причина. Сега с тази нова мода с тези глупави саундбари...
    Бившата плазма си дънеше доста прилично през 3.5мм към чинчове, а този е все едно съм заменил домашното кино с колони за 20лв. на промоция от левчето.

    Иначе като цяло по-скоро държа да си остана с тези колони и да ги вържа към ресивър и да мога да си контролирам всичко с едно дистанционно, че от години съм с 3 - приемник, тв и двд и сега искам да стане само 1, че ми е писнало.
    Защо според теб няма да стане с тях, какво изпускам?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #20

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Вземи си само конвертора и ще е по-добър звука (би трябвало да е и по-добре от преди с плазмата) - вече ако искаш и управление с едно дистанционно минаваш на описаните по-горе варианти.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #21

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Колоните на дом кино вероятно са 3омови и няма да можеш да ги използваш с евтин ресивър.Това се опитах да ти кажа в предният си пост.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #22

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Щом не държиш на нещо кой знае какво в звука, по-добре си купи soundbar. Него и през bluetooth може да го управляваш.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #23

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Проблема е, че нямам желание да сменям сегашните ми колони, единственото, което исках е да изкарват хубав звук както досега и да мога да ги контролирам от дистанционното на телевизора предвид, че самото ТВ го може, но явно няма да мога да направя нито едното. За първото ще трябва да купувам някакъв преходник, а за другото ресивър или усилвател, а така и не казахте някой бюджетен, който ще свърши работа.

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #24

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Относно конвертора оптика SPDIF/Toslinl към RCA (3.5 mm), имай предвид , че им е необходимо захранване.
    Ако няма в комплекта захранващ адаптер, се ползва кабелче USB към USB. Директно може да се бодне във едно от USB-тата на телевизора.
    Също в комплекта на някой конвертори има включен и оптичен кабел/spdif, в други не. Затова провери преди да поръчваш. Защото ако е от Китай, директно от там си го вземи, заради по ниската цена.
    Като пример начален клас ресийвъри:
    Denon AVR-X540 5.2ch AV Receiver
    YAMAHA RX-V485 5.1 AV RECEIVER BLACK

    без Atmos и DTS X
    В момента Yamaha-та е на промоция.
    ONKYO TX-NR 555 7.2- Network A/V Receiver Wi-Fi, Bluetooth и Dolby Atmos® HDMI 2.0

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #25

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Благодаря за информацията, но няма да купувам ресивър на тази цена със сигурност, ще си остане както си е всичко явно и ще се примиря, че така като гледам наистина ще ми излезе колкото телевизора ако тръгна да правя и звука.

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #26

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    За нещата, които искаш няма как да стане за 10-20 лв. Най-евтиният вариант е soundbar за около 200-300 лв. Ето ти LG SJ2, но не поддържа DTS.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #27

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Човек, не мисля че единствено заради едно дистанционно по-малко си струва парите и усилията. Разбирам да търсеше качество, а ти само заради дистанционното се напъваш.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #28

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    След толкова години с 3 дистанционни вече не мога да ги понасям, а и сега когато имам хубавото magic remote и разкарах гадния приемник, не мога да приема, че не мога да разкарам и другото особено след като видях, че се получава контрола от телевизора на двд-то, въпреки че е старо, но заради това, че не изкарва звук трябва да продължа да си го контролирам от двд дистанционното...

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #29

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    https://www.aliexpress.com/item/192K...AbTest=ae803_3

    Колеги това нещо дали ще ми направи HDMI ARC и дали ще ми свърши работа? Пускам 3.5мм в двд и в това и от другата страна вадя HDMI към HDMI в телевизора?

  18. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #30

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Не колега, и не се оплаквай че имаш 3 дистанционни ние с по 7-8 кво да праим

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 02-03-19, 20:49
  2. Свързване на домашно кино с приемник и тв 5.1
    От Цветомир Цветков във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 23:51
  3. Свързване на домашно кино към ТВ????
    От ghostmc във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 18-05-14, 22:03
  4. свързване на тв с домашно кино
    От pl10 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-14, 18:51
  5. 5.1 звук при свързване на телевизор с домашно кино
    От premdhyan във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-11, 11:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе