Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 59
Like Tree18Одобрявам

Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #1

    Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Здравейте,

    От скоро имам HDR телевизор (Philips 43PUS9235), който замени старият ми SDR Philips 49PUS7170.
    За мое огромно разочарование, новият телевизор има по-лоши цветове от стария. Разбира се това опира до самите цветови настройки. При старият, предварително настроените такива са супер, но при новия - въобще не ми харесват.
    Когато пусна, чрез вградения плеър BluRay-Remux-1080p -.mkv файл (от порядъка на 30 GB), записан в SDR формат, цветовете са супер постни и дори объркани (според мен)... Картината прекалено се насища на жълто, кафяво и може би - зелено, а червеното се губи. Същият този файл го пускам на старият ми ТВ и картината е уникална! След това пробвах с UHD HDR файл (отново Remux - 80ГБ файл). Този файл, разбира се го пускам само на новия ТВ, защото старият няма HDR и картината е сиво-кафява. Новият ТВ автоматично превключва на режим HDR, но отново получавам същия резултат - цветовете са супер неестествени. Преобладават жълто, кафяво, червеното липсва и като цяло, е доста постно.

    За какво въобще го прехвалват този "невероятен" високо-динамичен контраст, като крайният резултат е по-лош от SDR-а? Говоря единствено за конвенционалните LCD панели, изключвам OLED, QLED, microLED, miniLED и т.н.

    Така и така съм го взел, някой знае ли как мога да настроя коректно цветовете? Имам предвид, да ми посочи точно определен видео файл или снимка, чрез които да се направи калибрация. Или да сложа телевизорите един до друг, пускам на пауза един и същ момент от филм и почвам на посоки да ръчкам? Самият 43PUS9235 има изключително много настройки за картината, и когато открие HDR съдържание, автоматично се отключва и цветово меню с настройки за HDR съдържанието.
    Като цяло има доста по-добър контраст от стария, но цветовете въобще не ми харесват.
    Моля за помощ!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #2

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    За съжаление телевизорът не е масов и никаква информация не намирам в гугъл. В AVforum има питане, но и там няма отговор с настройки...
    "За какво въобще го прехвалват този "невероятен" високо-динамичен контраст, като крайният резултат е по-лош от SDR-а?"
    Аз нямам проблем с hdr цветовете. Също гледам ремукси. Да не би да си свалил някой DV ремукс, при който телевизорът да не може да изкара правилен цвят? Само един hdr филм ли пробва, или няколко?

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #3

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Няколко различни файла съм пробвал.
    Проблемът е, че и при нормален (не HDR филм) по същия начин изглежда. Това се случва най-вече при тъмни сцени. Мине ли такава, после и светлите сцени са прецакани.
    Ето няколко кадъра, правени са с телефона ми, но въпреки това, дават представа за разликата в качеството на картината. Сравнявам с лаптопа си, който също се вижда на снимките.




    Филмът е Карибски пирати 2 - Сандъкът на мъртвеца, а моментът е 13:54 мин. На последната снимка съм снимал изображението от лаптопа. Това е 1080p файл, който не е HDR. С HDR-а, картината на телевизора е същата в този момент от филма. Ако представлява интерес, можете да пробвате как е при вас.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цветовете от това видео правилно ли ги изкарва?


  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #5

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    С други плеъри пак ли така дава? Мисля, че е с андроид, пронвай от маркета някой плеър ... Коди, ВЛЦ ...


    Има ли ъпдейт на фурмуера.

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #6

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Пробвай с изключване от контакта за няколко минути, също и нулиране на телевизора ако нищо друго не помага. Извади преди това всичко от него да не би нещо да го бъгва.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Изобщо не е нормално - на какъв режим е и пробвал ли си различните готови такива дали има разлика ?



    А и защо изобщо си свалил размера при новия тв ?

    п.п. Ако самият филм/файл не е ХДР, това че пускаш опция в тв да е ХДР не го прави да е такъв, а кара тв да симулира ХДР ефект за СДР филм/файл и крайният резултат няма как да е като истински кодиран ХДР/ДВ
    Този пост е редактиран от svetlio1; 28-08-21 в 15:46.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #8

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Направо го връщай това недоразумение...
    fakoni одобрява това.

  11. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #9

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    доколкото виждам е Philips от високият клас...
    Не ми прилича на недоразумение... По-скоро неправилна настройка или кофти бройка...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    evdiko одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #10

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Благодаря ви за дискусията!

    Ето отговорите на въпросите, които сте написали:
    1. Пробвах с Kodi и VLC - абсолютно същия резултат.
    2. С последната версия на софтуера съм.
    3. Когато пусна видео файл, който е HDR, телевизорът автоматично го засича и изписва на екрана, че съдържанието е HDR. Ако файлът не е HDR, няма как ръчно да го включа - менюто за HDR става неактивно. Проблемът е, че и при двете ситуации цветовете зеленеят, жълтеят и кафевеят...
    3. Изпробвах първите 10 тестови клипа в Youtube, на които си пише, че са 4k HDR, включително и този, който по-горе ми беше предложен. Всички до един изглеждат перфектно!. НО, те изглеждат перфектно и на лаптопа ми, при включен режим 4k HDR в Youtube, само дето лаптопа ми не с HDR дисплей. Изпробвах ги и на настолния си компютър - също изглеждат перфектно (и на него съм със SDR монитор). Това поражда съмнения в кодировката на видео сигнала, защото когато пусна на някой от компютрите си HDR Remux-овете, за които по-горе споменах, те изглеждат почти изцяло сиви, нямат никакъв цвят. Докато клиповете в Youtube са си перфектни. Освен Youtube да е мега умен и веднага да превключва в SDR режим, независио, че съм му задал ръчно HDR такъв.
    4. Върнах се на 43 инча, защото за помещението, в което е поставен телевизора, 49 не стоеше никак добре. Аз дори тогава търсех по-малък, но нямаше такъв модел с функциите, които исках.
    5. Настройките на телевизора са си фабричните. На който и режим да превключа - все зеленее и т.н. Между другото, за HDR и SDR има различни настройки за картината, но няма разлика в предварително готовите фабрични режими.

    Направих още един опит - този път със стария телевизор. Файлът, който съм пуснал 1080p и не е HDR. Ето резултатът:


    Изпробвах всички филми на Карибски пирати, Трансформърс и Матрицата... Не знам какво повече да направя. Не съм пробвал да го използвам като монитор на компютър, но и това ще направя тази вечер.
    Някой може ли да ми изпрати линк към файл (може и на лично), който е пускал на HDR телевизора си и изглежда добре на тъмните сцени?
    Ако установя, че е дефектна бройка, дали такъв тип проблем ще се покрие от гаранцията?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от CUPONa; 28-08-21 в 21:57.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #11

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Пробвал ли си с HDMI кабел да му пуснеш филм от компютъра или всичко това, което гледаш е възпроизвеждано от плеъра на тв-то?
    Пусни му това и виж дали има разлика https://www.youtube.com/watch?v=wHbevPguPnw

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #12

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Да разбираме ли, че всичкото "зеленеене" е при подаден от компютъра сигнал? Тогава би следвало причината да е в настройките и възможностите на видеокартата или ползваният HDMI кабел...

    п.п. гледам 49/50" от 1.50-1.80м и ми е странно колко трябва да си близо че да е голям

    п.п.2 при някои марки се изисква при връзка с компютър да се зададе и съответния HDMI вход на тв с име "PC"

  16. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #13

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цитат Първоначално публикувано от CUPONa Виж публикацията
    5. Настройките на телевизора са си фабричните. На който и режим да превключа - все зеленее и т.н. Между другото, за HDR и SDR има различни настройки за картината, но няма разлика в предварително готовите фабрични режими.
    Имам предвид да направиш ресет на телевизора, като преди това премахни всичко което е закачено към него, флашки, Ка модули и т.н

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Не разбирам от хдр-и, но като гледам на горните картинки сравнението с лаптопа, цветовете са му тотално сбъркани. Това не е до настройки на картината, а си мисля, че телевизора не може правилно да декодира хдр.
    Дали причината е някакъв софтуерен бъг, нещо недоизпипано в този модел тв, или пък в самите видеоклипове, не се наемам да казвам... Новите телевизори стават все по-големи боклуци...
    Gena_bs и brotzki харесват това.

  18. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #15

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Такъв ефект на картината съм докарвал на първото ми Сони в самото начало като го взех, след пускане на HDR филм и бърникане по настройките. Оправяше се само с рестарт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с телевизор Samsung le26r71bx- има/няма картина
    От eclips във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 24-02-16, 00:55
  2. Full HD телевизор с качествена картина.
    От biroman във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 12-12-15, 16:42
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  4. Отговори: 2
    Последно: 04-09-13, 00:10
  5. BIOS - що е то как да го настроим...
    От Garu във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 17-05-06, 10:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе