Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59
Like Tree18Одобрявам

Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #16

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    "Някой може ли да ми изпрати линк към файл (може и на лично), който е пускал на HDR телевизора си и изглежда добре на тъмните сцени?"

    Понеже спомена трансформърите, че си валялал, аз нямах никакви проблеми с hdr картината. Наскоро гледах всичките. Отлично 4к hdr качество на sony xh95. Това са филмите свалени от ру тракер:Screenshot_20210829-000348_Opera.jpg

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #17

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Пробвал ли си с HDMI кабел да му пуснеш филм от компютъра или всичко това, което гледаш е възпроизвеждано от плеъра на тв-то?
    Пусни му това и виж дали има разлика https://www.youtube.com/watch?v=wHbevPguPnw
    Досега всички посочени ситуации бяха при пускане на файлове от самия телевизор, било то чрез вградения плеър, Kodi, VLC или Youtube. Въпреки, че по-горе споменатите видео в Youtube се виждат великолепно, това, което си ми посочил, се вижда толкова ужасно, колкото и ако използвам вградения плеър на телевизора, тоест зеленее, жълтее и кафевее!

    Тази вечер включих телевизора като втори монитор на лаптопа. Отново имам същият лош резултат. Вижте в прикачените видеа:
    https://i.imgur.com/2gKuBcz.mp4
    https://i.imgur.com/ndUMYyr.mp4

    Файлът не е HDR, защото се оказа, че компютърът ми май не може да го изкара през HDMI-а или пък не успях да разбера с кой плеър да го пусна, но няма значение. Тестът със SDR-а също е релевантен. Ако SDR не може да показва хубаво, какво остава за HDR...
    Kато извод мога да заключва, че самият телевизор е скапана бройка!

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1
    Имам предвид да направиш ресет на телевизора, като преди това премахни всичко което е закачено към него, флашки, Ка модули и т.н
    Не съм го ресетвал и не смятам да го правя, защото си го купих преди 3 седмици. Направо ще се свържа с гаранционния сервиз. Надявам се, че този проблем ще се покрие от гаранцията.

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko
    Понеже спомена трансформърите, че си валялал, аз нямах никакви проблеми с hdr картината. Наскоро гледах всичките. Отлично 4к hdr качество на sony xh95. Това са филмите свалени от ру тракер
    Точно същите и аз съм изтеглил. Лоша картина, както я описах по-горе.

    Благодаря на всички за мненията!
    Като получа отговор от поддръжката, ще пиша какво е станало.

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #18

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цитат Първоначално публикувано от CUPONa Виж публикацията


    Не съм го ресетвал и не смятам да го правя, защото си го купих преди 3 седмици. Направо ще се свържа с гаранционния сервиз. Надявам се, че този проблем ще се покрие от гаранцията.


    .
    Смисъла на ресета е да не се губи време по сервизи, за всеки един бъг.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #19

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Смисъла на ресета е да не се губи време по сервизи, за всеки един бъг.
    Да, разбирам това и съм съгласен с теб.
    Но не съм съгласен да се ресетвам чисто нов телевизор. Ако го направя, това означава да преглътна и да се съглася, че ще имам скапана бройка, която периодично трябва да ресетвам. Докато е прясно нов, ще направя каквото мога за да го сменя с друг или да ремонтират този с нови части.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #20

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Ако го ресетнат в сервиза и се оправи ще ти го върнат. Всъщност не ако, а това е първото нещо което ще направят.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #21

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цитат Първоначално публикувано от CUPONa Виж публикацията
    Да, разбирам това и съм съгласен с теб.
    Но не съм съгласен да се ресетвам чисто нов телевизор. Ако го направя, това означава да преглътна и да се съглася, че ще имам скапана бройка, която периодично трябва да ресетвам. Докато е прясно нов, ще направя каквото мога за да го сменя с друг или да ремонтират този с нови части.
    Ресета не означава че телевизора ти е скапан.

    1.Рестариране- изключване на телевизора от контакта за 5 минути
    2.Ресет на телевизора. При филипс май имаше опция и за преинсталиране на софта
    3.Сервиз- последна инстанция ако няма ефект от предишните стъпки
    evdiko одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #22

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Кажи какви настройки за подобряване на картината са активирани?
    Динамичен контраст и прочие активни ли са?

  10. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #23

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    При Сони има "настройки за режим в магазин". Да не би и при теб да има подобна шитня и ти да си останал на настройките зададени в този режим?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #24

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Има ли някакви други у-ва включени към тв?

    Направи му ресет-а, както те посъветваха по-горе, и го изключи от захранване за 5-10 мин. Ако няма ефект - в сервиза или направо връщай на магазина ако е купен онлайн и не е изтекъл 14 дневният период.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 29-08-21 в 13:26.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #25

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    За да ви угодя, го рестартирах, после ресетнах и преинсталирах.
    Резултатът е същият. Няма промяна в качеството на картината.
    Ще ходи в сервиз (минали са повече от 3 седмици) и да видим какво ще кажат от там.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #26

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Добре де, не го ли забеляза още първата седмица? Директно щеше да върнеш без главоболия и да си купиш друг. Дано в сервиза свършат работа.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #27

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    За съжаление - не. Чак след втората започнах да го човъркам. Нямах никакво време...

    Искам да съм ясен, че като гледам телевизия, нямам някакво усещане за сбъркани цветове. Изглежда си добре. Когато гледам анимации от плеъра на телевизора, също всичко си е ок. Наистина странна работа...

    Между другото, @evdiko, как си си направил рутракер с тъмна тема?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #28

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Напиши подробно с какви настройки е тв-то, особено подобрителите на картината.
    Иначе от къде е закупен? Някои оналайн магазини предлагат 30дневен срок за връщане без обяснения.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #29

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цитат Първоначално публикувано от CUPONa Виж публикацията

    Между другото, @evdiko, как си си направил рутракер с тъмна тема?
    Това е от настройките на браузъра. Ползвам опера.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #30

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    кофти бройка...
    Това имах предвид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с телевизор Samsung le26r71bx- има/няма картина
    От eclips във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 24-02-16, 00:55
  2. Full HD телевизор с качествена картина.
    От biroman във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 12-12-15, 16:42
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  4. Отговори: 2
    Последно: 04-09-13, 00:10
  5. BIOS - що е то как да го настроим...
    От Garu във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 17-05-06, 10:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе