Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 108

айде на новите скорости на ADSL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #91

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    Навсякъде е така явно из родната Варна

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #92

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    Нема са плашите , и тука в бургаски регион т.е. Поморие имаше такива весели проблеми ....на приятелката ми модема и правеше врътки с саморестартиране на всеки 5 мин....и като успях да се свържа с съпорта ми пуснаха заявка и на следващия ден и цъфнаха сутринта и установили, че модема е дал фира ....а нашия акаунт мениджър в фирмата си призна, че напоследък имали доста проблеми в цялата страна....правете си изводи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    14
    #93

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    ако ви е писнало да ви правят на глупаци тия аматьори и малоумници от ADSL HELPDESK тва е решението ----->>>> ADSL HELPDESK - FUCK OFF

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #94

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    ееех, то да беше само активацията проблема, с мед да ги намажеш

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    6
    #95

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    Хора, скоростите са чудесно нещо, но не забравяйте, че в краина сметка всички влизат в еди "кюп"- Интернет средата и мрежата на самия доставчик, кадето всичко е споделено. Ако оборудването е добро и позволява високи скорости, остава и средата да е с достатачна лента, за да може да съвмести всичко и всички. Затова и БТК в по-малките градове е добре, там има лента и не са много потребителите, но в големите градове нещата стават по сложни, а БТК не ивестира прекалено много в ОПОРНАТА си мрежа...
    Отделно от всичко е и факта, че за тези скорости трябва модема да е закачен на добър чифт от кабела и разстоянието да не е прекалено до репартитора (централата), а скоростите за които говорят БТК са реално меду потребителя и централата, а от там нататак, каквото докопаш....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #96

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    За момента реалността показва какви са скоростите... теориите са хубаво нещо иначе ...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #97

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    когато имам нет скоростта се движи между 900кб и 1 мб/сек, което в общи линии отговаря на договорните стойности. е, не е 12мегабита, но то и терминът "метро" ако значеше нещо...

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #98

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    Когато всичко е наред аз дърпам от нашите тракери с 1,2-1,3Мб/сек.

    Добавено:
    След пускането на новите скорости забелязвам че при позвъняване на телефона нета се срива.Няма значение аз ли звъня или ми звънят.Някой да има аналoгичен проблем или само при мен е така?

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    7
    #99

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    След пускането на новите скорости забелязвам че при позвъняване на телефона нета се срива.Няма значение аз ли звъня или ми звънят.Някой да има аналoгичен проблем или само при мен е така?
    Пич тва става когато телефона е вързан преди разпределителната кутия на мен така ставаше в началото ,но щом казваш че след като са ти пуснали скоростта става така значи некаде има гафф може и да е от таяа кутийка да се е прецакала

  12. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #100

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    1-1.2mb/s ами това си точно каквото сте си платили.То това метро аз си го отписах още като прочетох за какво става дума.В малкия град това метро едва ли има смисъл.Така че аз съм си доволен на тези 9 мегабита дето ги получавам.....Пък и за тези пари друго тука немаааа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    59
    #101

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    Цитат Първоначално публикувано от Nikon_25
    Хора, скоростите са чудесно нещо, но не забравяйте, че в краина сметка всички влизат в еди "кюп"- Интернет средата и мрежата на самия доставчик, кадето всичко е споделено. Ако оборудването е добро и позволява високи скорости, остава и средата да е с достатачна лента, за да може да съвмести всичко и всички. Затова и БТК в по-малките градове е добре, там има лента и не са много потребителите, но в големите градове нещата стават по сложни, а БТК не ивестира прекалено много в ОПОРНАТА си мрежа...
    Отделно от всичко е и факта, че за тези скорости трябва модема да е закачен на добър чифт от кабела и разстоянието да не е прекалено до репартитора (централата), а скоростите за които говорят БТК са реално меду потребителя и централата, а от там нататак, каквото докопаш....
    точно обратното. БТК в малките населени места няма капацитет(за справка на сайта им има списък)
    Проблема е преносната среда на телефонния чифт. от централата нататък е оптика и няма никакви грижи с тея че и по големи скорости.
    Проблема с прекъсването на интернета които го има е по няколко причини.
    1. лошо изградена инсталация в домовете. телефон преди сплитера най често, или предъвкан кабел на места където има движение на хора или врати. с вдигането на скоростите се използва повече честотна лента и неправилно изградените инсталации започват да дават фира.


    MpacHuk не виждам за какво се обаждаш на helpdesk-a като активацията си я правиш ти, и дали ще е през my.contact.bg или бекъп не виждам разлика, освен с това че некой ти е казал паролата и си решил да се направиш на велик.


  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    7
    #102

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    Ето вече мина 15 и какво стана нищо аз все още съм на старата скорост и най-интересното е, че влизам в модема(по модема нищо не съм барал натъкнах се на името и паролата случайно) и там пи6е 10Mbps е какво е това звъня им на 070017111 висна пред телефона като сопол и пак нищо.Моля помогнете

  16. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #103

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    До вторник щели да оптимизират и финализират промените. Ако няма промяна до тогава, обади се и питай в сряда какъв ти е проблема. По думите на един от техниците, който обслужва Варна, миграцията към по-високите скорости щяла да продължи 2 месеца. Така че може и да стане едва към края на месеца.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #104

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    Положението във Видин. Изчаках културно до 15 май, както пишеше в писмото. Днес отидох в БТК да попитам - пак културно, разбира се. Обясниха ми, че днес най-късно утре ще е сменена скоростта на всички. Първи били тези с най-стари договори, а аз с моя договор от 12/2007 съм бил от последните. Дрън-дрън! Казаха ако нямам промяна до утре, в понеделник да се обадя пак. Стискам си палци. Изхабих се от очакване и проверки всеки ден в http://www.speedtest.net/

  18. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    Usa
    Мнения
    530
    #105

    Re: айде на новите скорости на ADSL

    Смяната на скороста не става автоматично. Трябва да се рестартира модема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ЯЯКО БЕНЧОВЕ И РЕКОРДНИ СКОРОСТИ
    От cvb във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 01-02-12, 06:15
  2. Нови, по-атрактивни скорости от bTK ADSL!
    От stenly във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 27
    Последно: 25-07-07, 14:56
  3. За любителите на високите скорости!
    От BerkStock във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 25-01-06, 22:38
  4. LAN Скорости
    От ckk_7 във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 06-03-05, 21:08
  5. ADSL - цени,скорости и срокове
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 70
    Последно: 07-02-05, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе