Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

DVR след рутер - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    6
    #1

    DVR след рутер - проблем

    Здравейте, сдобих се с един ДВР но имам проблем с него и не мога да гледам камерите от вънка. Ще се опитам да ви кажа какво съм направил. Не знам марката на двр понеже нищо не пише на него но нека да ви кажа за проблема.Първия ми въпрос е има ли значение кабела от рутера към двр да е прав или крос? ИП ми е статично и за целта пуснах дмз на рутера към ип на двр като направих и него статично. 192,168,0,111 (примерно) под дефаут има два порта 80 и 6036. порт 80 го смених на 5555 и съответо и пренасочих тези портове 5555 и 6036. Резултата обаче е нулев. когато си напиша ип с порт 5555 в мозила отваря страницата на двр но не ми иска усер и парола и седи празна жълта страница. Когато махна портовете и оставя само дмз се отваря синя страница с някакво падащо меню но празно .... е не мога да разбера къде бъркам за това ми трябва помоща ви. В интернет експлорер не отваря нищо. Има и нещо друго странно.Когато пингна ип на двр си имам пинг но рутера казва че няма никой закачен в него.... КЪДЕ БЪРКАМ ?????

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    6036 е порта на dvr "TVT"

    явно порта за връзка се бърка с порта за данни
    опитай порт 5555 да бъде 55
    а другия го остави на 6036 и опитай.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #3

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    Повечето ДВР-и имат проблем когато се гледат с браузър различен от IE, защото когато се закачиш към двр-а през интернет експлорер почват да се свалят разни ActiveX , кодеци и т.н. От това което прочетох нямаш проблем с пренасочванията през рутера, май нещата отиват към браузъра.
    Също така някой по-стари двр-и имат проблем с ИЕ 11.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    Един приятел ми човъркаше ИЕ да гледам други камери и съм нямал проблем ...в който и двр да вляза всичко е 6 ама този ще е някой китайски боклук понеже сега през ие изобщо нищо не отваря все едно нямам нет. Само през мозила има някакво развитие

    До
    Mr.TECHNO опитвах с различни портове но с двуцифрен не съм пробвал но ще пробвам и ще кажа резултата.
    А относно въпроса за кабела двр рутер има ли значение какъв е понеже из нета едни казват че трябва да е прав други крос трети нямало значение ?

    Да добавя само и че съм пробвал от няколко машини и резултата е един и същ...

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Bavareca Виж публикацията
    ... Резултата обаче е нулев. когато си напиша ип с порт 5555 в мозила отваря страницата на двр ...
    Сигурен ли си, че това е страницата на DVR ?

    Ако можеш, пробвай следната последователност:

    1. Устройството от което искаш да гледаш, го свържи към вътрешната мрежа на рутера. След което пробвай да гледаш DVR-а по вътрешния му IP-адрес. Както си го дал примера, това е 192.168.0.111:5555
    След като изчистиш всички проблеми с гледането във вътрешната мрежа, чак тогава премини към т.2 (проблемите могат да бъдат например настройки на браусъра с който гледаш или настройки с DVR)

    2. Устройството от което искаш да гледаш, го свържи към Интернет по някакъв начин различен от рутера към който е свързан DVR-а.
    И сега (след като успешно си гледал в т.1), ако има проблеми с гледането, то те ще се дължат на настройките на рутера.


    ПП:
    1. Подозирам, че ще се появавт още проблеми свързани със смяната на портовете (не си обяснил много добре какво точно си сменил), затова наблегни на първата точка - докато не видиш DVR-а във вътрешната мрежа с неговите сменени портове, не се занимавай с външната.
    2. Кабела трябва да е прав

  7. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    До MitkoS

    Да, забравих да спомена че имам две ип и от настолния комп се мъча да вляза с ип 192,168,0,111:5555 който е вързан към рутера където е двр а с лаптопа който е с друг акаунт вече се вързвам с реалното ип. До колкото дали съм сигурен че отварям страницата на двр ...не съм но след като се опитам да вляза горе в таба изписва webcam и това ме води на мисълта че съм точно в двр но може и да греша.
    Единствено което съм сменил е порта на двр който там се води HTTP 80 но понеже имам ремулт на рутера със същия порт реших да го преименувам на 5555.... дано сега да съм изяснил картинката ...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    Що не върнеш оригиналния порт и да го оставиш така, докато не се изчитят проблемите с браусърите при гледане във вътрешната мрежа.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    Я пробвай с тоя софтуер: CMS

  11. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    До Pat аз имам някакъв софтуер на диск но не съм го инсталирал на компа но има ли някакво значение ???? понеже към двр съм вързал монитор и мишка и така цъкам по софта му ?

    До
    MitkoS Днес ще пробвам с неговия си порт и ще сменя порта на рутера да не се бъркат но само трябва да се добера до двр че е на около 10 км от нас и ще трябва да ида до там . Ще направя и снимки на настройките да ви ги покажа....

    между другото там има опция DDNS която не смея да пипам там и не съм ровил. Тя играе ли някаква роля за достъпа от вън ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    ddns ( Dyn DNS ) е настройка за реален IP през виртуален ДНС сървър.
    за този етап не ти трябва.

    подозирам че нещо си объркал , я му дай factory reset
    и виж дали във вътрешната мрежа се вижда.

    Виж дали вътрешната ти мрежа е 192.168.1.xxx, да не се окаже че е 192.168.2.xxx

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Bavareca Виж публикацията
    До Pat аз имам някакъв софтуер на диск но не съм го инсталирал на компа но има ли някакво значение ???? понеже към двр съм вързал монитор и мишка и така цъкам по софта му ?
    По този начин ще елиминираш евентуални проблеми с браузърите.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    6
    #12

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    До Mr.TECHNO По вътрешната мрежа няма нищо объркано и съм на 100% сигурен.Работя в сферата на интернет и мрежите са ми по голямата част от работата. А ако е както казваш нямаше да мога да пингвам двр а аз го пингвам. ДВР ми е много мътна страна и за това реших да ползвам жокер а именно във форума.

    До Pat

    Сега стана интересно. Имаше токов удар и двр умря, тоест седи на началния си екран и не иска да се стартира. Дадох го на един който каза че може и да може да го съживи
    и след това ще тествам от ново. Възможно е и преди токовия удар да му е станало нещо а тока само да го е довършел...незнам . Относно софтуера който ми даде искам да питам ако го инстална примерно на компа в нас а двр е другаде и ако да кажем всичко с двр е наред ще мога ли да се връзвам за него чрез този софтуер ?

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    Да, и не само към този двр, ами и към други от неговия тип, също така и към IP kameri на ТVT.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    6
    #14

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    Е благодаря за инфото .... сега остана да ми върнат двр работещ и започвам пак от начало и ще пиша какво е станало

  18. Junior Member Аватара на ivofordivo
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    17
    #15

    Отговор: DVR след рутер - проблем

    Здравейте ,Да не пълня форума с нова тема реших да пиша тук. помощ да направя настройки ДВР LS-CVR4104XD - Longse за да го виждам от далеч!Свързан е към рутера(доставчик Нет1)до колкото съм запознат имам статично айпи .Имам пинг до ДВР във вътрешната мрежа.като се опитам да се свържа с него ми излиза прозорец да инсталирам някакъв си (моля първо да се инсталират плъгини!)давам ОК свалям си нещо инсталира се но ови нищо.малко съм неук за което се извинявам.с гугъл хром ссъм като браузер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung UE40ES6100 - проблем след смяна на рутер.
    От danilk0 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 02-09-13, 15:54
  2. рутер след рутер
    От rymbym във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-12, 10:39
  3. виваком нет проблем след смяна на рутер
    От imegogo във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-12, 21:42
  4. Закачане на switch след рутер?
    От regned във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 14-08-12, 23:09
  5. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе